X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • Limonka Autorytet
    Postów: 811 331

    Wysłany: 23 lipca 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi wrote:
    Bylam u neurologa. Wspaniały czlowiek mi się trafił, neurologa w Warszawie w razie co mogę polecic. Pelny wywiad ze mną zrobił, badanie pod kątem neurologicznyn szczegółowe od stop do głów. Niestety w ciazy nie da się za wiele zrobić, żeby nie dawac za duzo leków a z koncem ciazy wszystko mija. Podczas badania wyszlo, ze mam bardzo wyraźny brak magnezu. Mam brać slowmag lub magnezun comfort. Magnez bez witaminy b6 poniewaz ona w ciazy nie jest zalecana. Dał mi tez skierowanie na kilka dodatkowych badan krwii m. In magnez, potas, tsh.... A na migrene zalecil effelargan.

    Maxi, super, ze dobrze trafilas i masz przepisany magnez oraz dodatkowe badania :) Jaki powod podal lekarz odnosnie B6? Chyba nie jest tak do konca, poniewaz zarowno w skladzie Prenatal Duo jak i Femibion Natal 2 Plus jest wit. B6.

    Fajny artykul apropo magnezu lacznie z produktami zawierajacymi magnez:
    https://pantabletka.pl/jak-wybrac-dobry-magnez-cz-2/

    Maxi lubi tę wiadomość

    Coreczka 11.2019 <3
  • Kasik Autorytet
    Postów: 333 215

    Wysłany: 23 lipca 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2020, 08:43

    0d1yrjjg8bycqurj.png
    👧 12.2019
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 23 lipca 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mnie to B6 zastanawia, bo ja wrecz dodatkowo mialam go suplementowac w pierwszym trymestrze. Teraz biore magneB2 i prenatal duo ktory chyba tez b6 zawiera.

    Co do terminu, to moja mala niby troche z usg wyprzedza termin, ale bardzo nieznacznie i lekarka zadecydowala, ze zostawuamy termin z OM.
    Tak wiec 25.12 - dziewczynka.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, próbuję dopisywać na bieżąco płeć dzidziusiów, więc sprawdźcie czy się zgadza :) i czekam na kolejne same pozytywne newsy :)

    marian_the_baby, Limonka lubią tę wiadomość

  • Ewk@ Ekspertka
    Postów: 209 216

    Wysłany: 23 lipca 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 04.12 dziewczynka

  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 23 lipca 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja też do dopisania płeć: dziewczynka a termin pokrywa się z tym OM czyli 06.12

    kGAop1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie jest chyba 14:10 dla chłopców, ale jeszcze dużo do uzupełnienia, może się wyrówna 🙂

  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 23 lipca 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dziś wizytę, myślałam że w piątek ale coś mi się porąbało, u tego lekarza z PZU, powiem Wam że byłam ostatni raz u niego :/ nie chciał mi wypisać zaświadczenia że mogę lecieć w sobotę, nie chodzi że nie mogę bo on nie widzi przeciwskazan ale dla zasady mi nie wypisze bo to linie lotnicze powinni mieć swojego lekarza, że on nie będzie robił im dobrze... Że to jest jakoś durny pomysł z tymi zaswiadczeniami, komu to w ogóle potrzebne... Nagadał się z 10 min w tym czasie by takich 10 wypisał. Zapytałam się co mam zrobić w takim razie jak nie wpuszcza mnie na poklad przez brak takiego świstka? Do kogo mam mieć pretensje? To już nic nie powiedział. Robił mi USG jak szyjka i łożysko i pytam się może mi pan powie jaka płeć bo ja skisne, a on że nie bo i tak mam połówkowe za kilka dni. No ludzie co mu była za różnica jak i tak mi przykładał głowice i dowcipne. To było jeszcze przed pytaniem o zaświadczenie.
    W sobotę rano mam swojego gina prywatnie tyle że na dyżurze w szpitalu za friko i sam mówił żebym przyjechala po zaświadczenie, tyle że to tuż przed samym wylotem i myślałam że da radę mieć jakby co jeszcze jedno żebym mogła wizy kupić dzien wcześniej. Wrrrr chyba jednak przeniose ciążę w PZU do tego lekarza że szpitala co mnie przyjmowal.
    Ciekawe co by było jakby mnie nie wpuścili na pokład przez brak takiego zaświadczenia bo ten ma takie poglądy a nie inne :/ no tak nie powinno być.

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Alassea Ekspertka
    Postów: 188 150

    Wysłany: 23 lipca 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda sz wrote:
    Miałam dziś wizytę, myślałam że w piątek ale coś mi się porąbało, u tego lekarza z PZU, powiem Wam że byłam ostatni raz u niego :/ nie chciał mi wypisać zaświadczenia że mogę lecieć w sobotę, nie chodzi że nie mogę bo on nie widzi przeciwskazan ale dla zasady mi nie wypisze bo to linie lotnicze powinni mieć swojego lekarza, że on nie będzie robił im dobrze... Że to jest jakoś durny pomysł z tymi zaswiadczeniami, komu to w ogóle potrzebne... Nagadał się z 10 min w tym czasie by takich 10 wypisał. Zapytałam się co mam zrobić w takim razie jak nie wpuszcza mnie na poklad przez brak takiego świstka? Do kogo mam mieć pretensje? To już nic nie powiedział. Robił mi USG jak szyjka i łożysko i pytam się może mi pan powie jaka płeć bo ja skisne, a on że nie bo i tak mam połówkowe za kilka dni. No ludzie co mu była za różnica jak i tak mi przykładał głowice i dowcipne. To było jeszcze przed pytaniem o zaświadczenie.
    W sobotę rano mam swojego gina prywatnie tyle że na dyżurze w szpitalu za friko i sam mówił żebym przyjechala po zaświadczenie, tyle że to tuż przed samym wylotem i myślałam że da radę mieć jakby co jeszcze jedno żebym mogła wizy kupić dzien wcześniej. Wrrrr chyba jednak przeniose ciążę w PZU do tego lekarza że szpitala co mnie przyjmowal.
    Ciekawe co by było jakby mnie nie wpuścili na pokład przez brak takiego zaświadczenia bo ten ma takie poglądy a nie inne :/ no tak nie powinno być.

    Ja prowadzę ciążę w Babka Medica i jest super. Bardzo lubię tę przychodnię i lekarzy. I też na PZU :) minus jest taki, że na USG trzeba się umawiać osobno. Z tego co wiem żaden lekarz nie robi USG w ramach wizyty.

    Synek 16.12.2017 💙
    Córeczka 26.12.2019 ❤️
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 23 lipca 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie chciałam się przepisać do babka Medica bo tam przyjmuje ten dr ze szpitala z Żelaznej jakby coś. Myślałam że mają USG w gabinecie no ale trudno. Strasznie mnie wkurzył ten dzisiejszy lekarz, pomijając że byłabym stratna dużo kasy to ile nerwów przez taką sytuację. Z tym USG też mnie wkurzył jakby nie mógł przesunąć głowicy 5 cm.

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 23 lipca 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka. Nie mam pojęcia o co chodzi z tą witaminą B6... Może chodzi jemu o jej nadmiar... Bo skoro jest w witaminkach dla kobiet w ciąży to nie chciał doprowadzic do nadmiaru w moim organizmie. Chociaz ja akurar nie przyjmuję zadnych suplementow ani w 1 ciąży a w tej tylko w 1 trymestrze. Mam wzorowe wyniki krwii jak do tej pory chociaz jak to mowil neurolog wszystko ulega zmiania w ciąży dlatego tez te tsh badanie może byc kluczowe i warto to sprawdzić. A magnez mam brac juz do konca ciąży..

    A pytanie co do 500 plus. Dostalyscie juz? Ja i moja kolezanka (z roznych miast) skladalysmy wniosek przez interneet. Ona zaraz po kilku dniach dostala pismo o przyznaniu 500 plus a dzis dostala pierwsze 500. Ja ani informacji mailowej o przyznaniu ani tym bardziej kasy. Mowila mi ze ktos tam z jej rodziny dostal juz prawie 2 tyg temu... Nie ukrywam ze by mi się juz przydalo nawet na roznosci dla dziecka na urlop.

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 23 lipca 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do tego gościa chodziłam tylko i wyłącznie dlatego że ma USG w gabinecie, taki był mój warunek jak szukalam lekarza w pzu i takiego znaleźli, opinie miał raczej ok.

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 23 lipca 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi a to te 500 na pierwsze? Bo z tego co wiem to kasa za to ma być dopiero jakoś w październiku z wyrównaniem za 3 mc.

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 23 lipca 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda lekarz porazka, wspolczuje nerwów... Bez sensu robią takie problemy.

    Ja tez juz bym chciala znac plec. Wogole zauwazylam ze ten brzuch rosnie mi inaczej niz w pierwszej ciazy. Po calosci idzie. A w 1 ciazy stopniowood dolu ku gorze. Moze juz jestem rozciagnieta 😜

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 23 lipca 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niektóre mamy juz dostały 500+ na pierwsze dziecko
    u mnie jest etap potwierdzenia przyjęcia wniosku online w naszym mopsie (i że dadzą znać o dalszej decyzji)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 23 lipca 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na pierwsze dziecko. Kolezanka miala tak w pismie ze od 29.wrzesnia z wyrownaniem będzie. A jednakk dostala szybciej... Ja slyszalam ze moga wyplacac szybciej ale już...

    Dobra jak dostanę z gory 1500 to bynajmbiej nie zrobie rozpierduchy z kasy tylko we wrzesniu juz je ulokuje. Bo teraz po weselu i chrzcinach mam trochę ograniczony budżet....

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 23 lipca 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alassea a powiesz mi do kogo w Babka Medica? Chciałam się do Łukasza Jóźwiaka zapisac. Wiem że pracuje tam też Koniński -ten który dziś mnie tak wkurzyl.

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Alassea Ekspertka
    Postów: 188 150

    Wysłany: 23 lipca 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda sz wrote:
    Alassea a powiesz mi do kogo w Babka Medica? Chciałam się do Łukasza Jóźwiaka zapisac. Wiem że pracuje tam też Koniński -ten który dziś mnie tak wkurzyl.

    Ja chodzę do dr Łubiarz. Poza tym polecam jeszcze (byłam kilka razy na USG) dr Bartkowiaka i Kociubę.

    magda sz lubi tę wiadomość

    Synek 16.12.2017 💙
    Córeczka 26.12.2019 ❤️
  • Alassea Ekspertka
    Postów: 188 150

    Wysłany: 23 lipca 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez PZU ceny w Babce są dla mnie szokujące. Zwykłe USG kosztuje 250 zł. Do tego wizyty po 150-200 zł. Może nie znam cen bo od kilku lat mam swój pakiet, ale dla mnie to dużo.

    Synek 16.12.2017 💙
    Córeczka 26.12.2019 ❤️
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 23 lipca 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chłopak, termin z USG 17.12 🙂

‹‹ 342 343 344 345 346 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ