X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 18 września 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jutro odbiora wersalke ;)
    zaczne działac wyprawkowo

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 18 września 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmalibu ilekroć ja próbuje być dobrą matką i odbieram córę wcześniej to zawsze żałuje bo jest tak niegrzeczne że po godzinie klnę pod nosem.
    Mi czas zasuwa ale ja praktycznie nie mam czasu na leżenie, ciągle w biegu, wiem że przydałoby mi się ale z drugiej strony cięzko mi się przestawić na to. Do 10 pazdziernika przyjezdzam do pracy pozniej już luzno z domu, boje się netflixa bo wiem że wsiąknę u mnie jest ze skrajności w skrajność albo zapierdol albo nic :D
    Ostatnio byłam aż nadto aktywna bałam się że szyjka się przez to skróciła czy coś, tym czasem z 31 mm jest 38.

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 18 września 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny!

    Ja co prawda sanco nie miałam, ale sama widziałam, że to dziewczyna jest więc jakby się okazało inaczej to bym się bardzo zdziwiła. Widziałam i "wielbłąda" en face i krechę od spodu więc to musi byc dziewczyna. A wydaje mi się tylko ewidnentny sterczący siusiak daje pewność na chłopaka no bo same "orzeszki" mogą się przecież okazać wargami sromowymi większymi. To tylko moje dywagacje, przy synu gdy w 17tc lekarz powiedział że chłopak a mąż zapytał się czy na pewno lekarz zrobił zbliżenie fiutka i stwierdził "Proszę Pana, to już nie odpadnie"

    Ja mam niezłą zagwozdkę gdyż nie mogę znaleźć w okolicy ( południe Krakowa) sklepu stacjonarnego z ciuchami dla Kobiet w ciąży a dokładnie szukam jeansów. Sklep w którym kupowąłam 5 lat temu zlikwidowano, C&A w Bonarce nie ma działui ciążowego i pani z obsługi powiedziała , że teraz ciążowe ciuch tylko przez sklep inetrnetowy można kupować. Masakra kupiłam jakiś czas temu spodnie W Lidlu i niestety są do DUPY. Ten pas co ma być pod brzuchem wbija mi się w brzuch a gdy go nieco obsunę to krok mam w kolanach a pas na brzuch schodzi do pępka i powoli się spodnie przy ruchu zsuwają.
    Z tego powodu nie chcę ryzykować zakupu przez Internet, że najpierw trzeba czekac na dostawę, potem się okaże że spodnie nie pasują a potem bujanie się ze zwrotem to kolejne tygodnie.

    Najgorsze jest to, że ja taka niewymiarowa jestem, ogólnie jestem gruba i noszę rozmiar 46-48 teraz w ciąży to zupełnie nie wiem jak to jest z tym rozmiarem. A do tego jestem wysoka i mam dość długie nogi więc zawsze mam problem ze spodniami bo często za krótkie sa. Buuuu co ja zrobię. Próbowałam nawet dzwonić do C&A w innej lokalizacji, żęby mi potwierdzili, czy rzeczywiście nie mają ciążowych ciuchów na sklepie ale nigdzie nikt nie odbiera. Próbowałam też, kiedyż na targu na stoisku z ciuchami dla ciężarnych ale tam też spodnie były za krótkie.

    Na razie bujam się w takich elastycznych spodniach które mają gumę, ale nawet one powoli już nie dają rady gdyż mi zjeżdzają z brzucha i wtedy krok mam w kolanach.

    Poza tym co do ruchów to moję dziecię chyba się obróciło gdyż teraz ruchy czuję znacznie powyżej pępka a wcześniej były glównie gmerania w okolicy pachwin i pęcherza moczowego. Teraz cały czas brzuch mi faluje nie są to kopniaki tylko takie ruchy jaby mi łokieć albo kolano przesuwała. Dziś mam tak cały dzień, a jeszcze w weekend martwiłam się bo tylko wieczorami czułam gmeranie.



    kGAop1.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 18 września 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michaga mam spodnie ciążowe jeansy z hm Lidla i LC waikiki i hm jest bez porównania, są drogie ale nie cisna mnie, mam je od 9 TC teraz 30 i nadal są dobre i nie cisna. Te z Lidla są okropne, z LC waikiki mogą być ale są niewiele tańsze jak hm więc już lepiej brać z hm

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 18 września 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u osteopaty, pomiział mnie, ponaciskał kręgosłup i boli mniej 😮 mam za tydzień jeszcze przyjść, powiedział że nie minie całkiem bo to ból od nacisku na nerwy - dziecko lub macica, ale trochę powinno pomóc. No i rzeczywiście mniej kuleje 😁

    Maxi, AnitaK, Mali84, Limonka, anna23, marian_the_baby lubią tę wiadomość

    2Rp2p1.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 18 września 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowe jeansy z hm są najlepsze. Drogie, ale wygodne. Ja kupiłam używane teraz, w poprzedniej ciąży miałam nówki (wsiąknęły gdzieś...) i chodziłam w nich cały czas. Jeansy, ale miękkie. Ja muszę się oszczędzać dlatego mężu netflixa kupił 😂 Choć ja się śmieję bo mam termin na 26 grudnia więc chętnie pomyję okna z początkiem miesiąca żeby na święta w domu być 😁

    relg6iyem5hi69f7.png
  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1364 1334

    Wysłany: 18 września 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również polecam jeansy ciążowe z h&m :)

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)
    2018 👶
    2019 👶
    aktualnie 7cs o 3 maleństwo <3
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 18 września 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z hm i z lidla i te z hm są o wiele lepsze.

    W ogóle dziewczyny mam problem. Miałam infekcję i dostałam globulki pimafucin. Dodatkowo w posiewie były bakterie i biorę antybiotyk. Dzisiaj od jakichś dwóch godzin mam tak opuchnięte podwozie że aż pulsuje całe, do tego boli i piecze. Na razie posmarowałam się trochę clotrimazolem ale nie za bardzo wiem co ze sobą zrobić, a wizyta u gina dopiero za tydzień

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 18 września 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka mama kurcze jak tak Ci to doskwiera to może przejdź się do jakiegokolwiek gina albo zadzwoń do swojego, może jakaś reakcja alergiczna. Bierzesz do tego pimafucinu globulki z kwasem mlekowym? Być może wyjalowil Ci florę bakteryjna totalnie z dobrych i złych bakterii, a globulki łagodzą te okolice

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 18 września 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka mama ja bym szła do obojętnie jakiego gina z pudełkiem tych leków albo nawet na IP bo tak naprawdę nie wiesz, co się dzieje jak to alergią to pół biedy a jak jakaś infekcja czy bakteria to trzeba szybko działać ,czasem dolegliwości stref intymnych są po antybiotyku doustnym ja mam tak z Duomoksem od razu biegunka i grzybica stref intymnych. Nawet jak to alergią to nie wiesz też do końca na co i jakie leki masz odstawić ,tak że lekarz jak najszybciej

    cf409fc7e7.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 18 września 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie troche hm w kompleksy wpedzil. Normalnie nosze rozmiar 38 i w sumie to rosnie mi tylko brzuch, ale.. ciazowe kupilam 42, a co ciekawsze wiekszych nie bylo :/
    Ale fakt, sa super wygodne :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 18 września 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chyba nie do końca jasno napisałam. Pimafucin skończyłam brać kilka dni temu i po nim nie miałam już żadnych dolegliwości. Od piątku biorę antybiotyk doustny i dzisiaj ta niespodzianka. Biorę probiotyk doustny, lactovaginalu nie. Chyba rzeczywiście jutro się do jakiegokolwiek gina wybiorę.

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 18 września 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka mama ,tak jak mówię może być od antybiotyku taka reakcja organizmu co ciekawe penicylinę mogę brać i nic a amoxycyline jak biorę to od razu rewolucja choć to praktycznie to samo. Probiotyk jest po to żeby chronić układ pokarmowy nie chroni przed resztą skutków ubocznych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2019, 20:48

    cf409fc7e7.png
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 18 września 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka mama, u mnie tak sie dzialo jak infekcja nie byla doleczona. I zaraz wracała. Też proponuję nie czekac i isc do jakiego kolwiek gina.

    Chaga dzis ty mialas usg III trymestru i mialas potwierdzac plec... Napisz jak i co tam :)

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 18 września 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam tak jak Pawojoszka, jak brałam kiedyś zinnat czy agumentin to zaraz zapalenie podwozia, mimo brania probiotyku. Teraz już tak się na to wyczulilam że w lodówce zawsze mam lactowaginal. Napewno Ci nie zaszkodzi, jak masz w domu to aplikuj na noc.

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Limonka Autorytet
    Postów: 811 331

    Wysłany: 18 września 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michaga, spodnie ciazowe kupilam w lidlu, ale sa srednie. Chyba faktycznie najszybciej w H&M. Ewentualnie zamowic online w C&A z dostawa do sklepu stacjonarnego (a w razie czego mozna od razu zwrocic w sklepie stacjonarnym)?

    Z dzieciecymi jest Entliczek przy Wadowickiej (ubranka, wozki, foteliki, łózeczka) i Smyk na Zakopianskiej, niemniej nie kojarza aby mieli odziez ciazowa.

    Coreczka 11.2019 <3
  • Muki85 Autorytet
    Postów: 458 794

    Wysłany: 18 września 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie trochę inny problem z podwoziem, a mianowicie bolą mnie wargi sromowe 😖 są lekko obrzęknięte i jak chodzę to mnie to boli i czasem kłuje. Niestety mam stojąco-chodzącą pracę i to pewnie od tego. Jeszcze niecały miesiąc i wolne. Już nie mogę się doczekać.

    wnidj48ag36qvarj.png
    4.04 beta 1210 😀
    16.12.19 Natalka ❤️👶🏻
  • Muki85 Autorytet
    Postów: 458 794

    Wysłany: 18 września 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do spodni to mam krótkie z h&m i długie z Lidla. Nie wiem czy wzięłam za duży rozmiar, czy ja jakaś niewymiarowa jestem, ale obie pary są lekko za szerokie w pasie i mi z dupska spadają.
    A do pracy to sobie stare spodnie przerobiłam, po prostu wycięłam z nich kieszenie i wszyłam kawałek elastycznego materiału. Jak na razie się sprawdzają dobrze.

    wnidj48ag36qvarj.png
    4.04 beta 1210 😀
    16.12.19 Natalka ❤️👶🏻
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 18 września 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez walcze z infekcjami zaczelo sie w ok 16-17 tyg i tak co te 3tyg laduje na Pimafucinie 🤷🏼‍♀️Juz probowalam wszystkiego, lactovaginal po kuracji, doustny lacibios femina i dieta bez cukru a i tak nawracsja. Z corka w ciazy mialam to samo. Po ciazy przechodzi.

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 18 września 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laktovaginal to i ja mam też zawsze w lodoowce w rezerwie. I to często skuteczna pomoc.

    Mam 2 prary spodni z lidla dlugie i krotkie i jedne z C&A. Normalne spodne nie ciążowe zawsze są dla mnie ciasne i nie wygodne a ciazowki ze mnie też lecą. I CA i Lidl. Okropnie to wyglada. Bardzo lubię te lidlowe krótkie i kiedy jeszcze pojawia się promyczek slonca to je zakladam. Chociaz na początku uciskaly mi brzuch ale się urobily i są to moje naj. Ale chyba jak juz długie to wolę leginsy są bardzoej swobodne i nie spadają.

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
‹‹ 437 438 439 440 441 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ