X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • Olga_89 Autorytet
    Postów: 1152 2430

    Wysłany: 19 września 2019, 02:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie tez poki co H&M jest nr 1 :) ostatnio w Lidlu zakupilam pizame ciazowa, takaze latwo sie brzuszek i piersi odslania.. wygodna bardzo i mysle,ze do karmienia tez bedzie ok :) maz sie cieszy, ze ma teraz latwy dostep do piersi ;DD hehe jak dziecko :p

    8p3oskjozzzi1rdx.png
    Udzial w badaniach lkinicznych, Kriobank Bialystok-IVF
    AMH 8.62
    lekko Policystyczne jajniki
    07.03. 19 transfer 5 dniowego kropka 4AA
    mamy jeszcze:❄️❄️❄️
    15.03.19 8dpt beta 0
    Crio 05.04.19 4AA
    9dpt--> beta 178 😍 prog 15.53... 11dpt--> beta 389 😊 18dpt-->beta 8630 😄
    05.05--> serce wali jak dzwon :) <3 mamy 11mm :)
    07.07.19--> znamy plec :) chlopczyk! Gabrys <3
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 19 września 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się zapisać na wizytę dzisiaj na 17:30. Na razie największą ulgę przyniosła mi akcja mamyginekolog "wietrzenie narodowe" 😂
    Lactovaginalu nie mam bo jakoś nigdy nie był mi potrzebny, ale teraz będę mądrzejsza i będą go mieć zawsze pod reką.

    Maxi lubi tę wiadomość

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 19 września 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Wczoraj poszłam za Waszą radą i kupiłam spodnie w H&M na szczęście mieli 2 pary rozm 48. Ale Powiem Wam, że denerwuje mnie to że wszędzie są spodnie o kroju SKINNY. Nie mam aż tak ładnych nóg żeby z tak opiętymi łydkami paradować. Jak bym tak chciała to bym w leginsach chodziła a w nich chodzę tylko na spacery () gdy lepiej na sportowo się ubrać lub po domu. Wizyta w sklepie potwierdziła tylko, że rozmiar rozmiarowi nie równy a i krój przy dwóch spodniach SKINNY jest różny. Jedne miały węższe i krótsze nogawki więc wzięłam te dłuższe z odrobinę szerszymi nogawkami. Grunt, że w brzuch nie ciśnie i nie zjeżdzają z tyłka.

    Poza tym wczoraj zaliczyłam również SOR gdyż gdy wracałam z galeri jakiś koleś wjechał miw "dupę" na szczęście na małej prędkości więc nawet na zderzaku niewiele widać. Ale nerwów się trochę najadłam. Pojechałam od razu na SOR na Kopernika i okazałao się, że przy przepakowywaniu torebki nie wzięłam swojej teczki z kartą ciąży i grupą krwi. Dostałam za to zrypkę - słuszną więc nie protestowałam. Na szczęscie z małą wszystko w porządku, Panie na SORze były wyjątkowo miłe kilka razy upewwniały się czy pasy mnie gdzieś w brzuch nie ucisnęły ale ponieważ miałam adapter to na brzuchu nic nie poczułam. Przy uderzeni jedynie mi lekko głową szarpnęło, ale to była niewielka siła bo anid głowa ani szyja mnie nie bolą, a kiedyś gdy miałam taką stłuczkę to mnie trochę głowa bolała. Generalnie zrobiły usg wszystko w porządku tenetno małej było w granicach 138-145 więc bardzo ok. ja miałam lekko podniesioone ciśnienie ale to w takim przypadku normalne. Babka sprawdziła podstawowe wymiary, przepływy i ilość płynu ( który jest na granicy dolnej normy i mam więcej pić). Do tego Pani stwierdziła , że mam bardzo dłuuugą szyjkę (wg opisu 5 cm a 3 tyg temu było 3,7 cm). Na koniec zaproponowano mi zostanie na oddziale ale stwierdziły , że to i tak jest bez sensu bo wyczekam się z 6 godzin na krzesłach na przyjęcie na oddział to już lepiej pójść do domu położyć się i uspokoić. A gdyby coś się działo jechać na oddział. Tym bardziej , że podczas badania młoda zaczeła się ruszać i czułam to więc się trochę uspokoiłam. Teraz też się rusza, nie plamię, nic ze mnie nie wypływa i chyba wszystko ok. We wtorek mam wizytę u mojego lekarza więc wszytko jeszcze raz skontroluję.

    A i jeszcze ciekawostka młoda waży już 1300g.

    pola89, marian_the_baby, Muki85 lubią tę wiadomość

    kGAop1.png
  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 19 września 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Co na skurcze w nogach w nocy? Dziś mi tak dały do wiwatu, że chyba nic nie spałam :/

    2Rp2p1.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 września 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewe
    na skurcze to tylko magnez
    ale tak szczerze, to magnez zaczyna działac po długofalowym stosowaniu
    ja juz reagowałam przy dyganiu powieki
    wiec zacznij działac ale na efekt i tak trzeba poczekac

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Malamia Autorytet
    Postów: 723 1088

    Wysłany: 19 września 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewe u mnie na skurcze pomogły pomidory. Jem ich teraz bardzo dużo i póki co nocne skurcze się uspokoiły. Tym bardziej, że mogą łapać nie tylko z braku magnezu ale i potasu. Warto spróbować :)

    Michaga współczuję, najadłaś sie nerwów co nie miara, ale najważniejsze że ani tobie ani maleństwu nic poważnego się nie stało. Niestety iditow na drodze nie brakuje...

    Tragedia jakaś z tymi infekcjami. Mi się na szczęście jeszcze nie zdarzyło w ciąży i miejmy nadzieję że tak zostanie... Za to złapało mnie przeziębienie.

    Dałyście mi do myślenia z tą płcią. U mnie tak długo było niepewnie jeszcze się okaże że coś się zmieni 🤔

    Co do ruchów to moje maleństwo jest tak aktywne, że czuję go non stop, czasem tak dokazuje, że sama jestem w szoku kiedy on w ogóle śpi. Bardzo długo go nie czułam, ale jak się uaktywnił to na całego 😂

    marlena92 lubi tę wiadomość

    13 cykl starań o drugą dzidzię
    ________________________
    Starania od 07.2018.
    01.2019 ciąża biochemiczna💔
    7 cykl starań szczęśliwy🍀
    5.04.2019. ⏸️
    25.04.19. - 3,6 mm szczęścia i ♥️
    26.11.2019. Nasz chłopczyk 🩵 3390g i 52 cm
    👩🏻’97 🧔🏻‍♂️’93
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 19 września 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michaga
    polubiła przypadkiem. Współczuję bardzo przeżyć, ale dobrze, że wszystko ok.

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • nickky Autorytet
    Postów: 654 457

    Wysłany: 19 września 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michaga, bardzo współczuję wypadku, ale najważniejsze, że nic Wam się nie stało :*
    Mam identyczny problem ze spodniami, wszystko w kroju skinny, a ja pomimo, że jestem w miarę szczupła, to mam od zawsze spore uda. Przed ciążą mogłam nosić tylko tregginsy (takie coś pomiędzy jeansami i legginsami, materiał jeansowy z dużą ilością stretchu i gumką w pasie), wszystkie normalne jeansy były za małe w udach a w pasie i biodrach super luźne, w ciąży pierwszy raz w życiu pasuja na mnie normalne jeansy ale moje ulubione to właśnie ciążowe z h&m, rozmiar większe niż normalnie. Nie wiem czy mają je dostępne stacjonarnie, ale zamówienia i zwroty przez internet są dość znośne, więc może warto spróbować :)

    Wystraszyłyście mnie z tą płcią ;D tak się już nastawiłam na dziewczynkę, że nie wyobrażam sobie przestawić mózg na chłopca, imię już wybrane, ciuszki kupione :D Za tydzień w środę USG, ciekawe co wyjdzie ;)

    n59yvcqg9cxqwkcx.png
  • marian_the_baby Autorytet
    Postów: 356 398

    Wysłany: 19 września 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda sz wrote:
    Michaga mam spodnie ciążowe jeansy z hm Lidla i LC waikiki i hm jest bez porównania, są drogie ale nie cisna mnie, mam je od 9 TC teraz 30 i nadal są dobre i nie cisna. Te z Lidla są okropne, z LC waikiki mogą być ale są niewiele tańsze jak hm więc już lepiej brać z hm

    Ja też w tym tygodniu zaopatrzyłam się w 2 pary spodni w hm. Na razie chodziłam w jednych, jaśniejszych MAMA Slim i są mega. Nawet przed ciążą nie miałam takich fajnych spodni :P Za to staniki, te takie do karmienia są w miarę wygodne, ale podwijają mi cycki i trzeba je często poprawiać, mógłby mieć szerszy pasek na dole. Tyle, że ja jestem "standardowa" w wymiarach (modelką nie będę, ale większość ciuchów na mój rozmiar jest ok).

    Córcia 3 latka po 4 latach starań, 3 runda na Aromku i pierwsza po Pregnylu

    14.12 dwie kreseczki :) ciąża samoistna- my siami :D
  • marian_the_baby Autorytet
    Postów: 356 398

    Wysłany: 19 września 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Mnie troche hm w kompleksy wpedzil. Normalnie nosze rozmiar 38 i w sumie to rosnie mi tylko brzuch, ale.. ciazowe kupilam 42, a co ciekawsze wiekszych nie bylo :/
    Ale fakt, sa super wygodne :)

    A z tymi rozmiarami w hm to róznie bywa... dresowe m-ki spadają mi z d..y- s-ki są lepsze, a jeansy s-ki za chiny nie wcisnę... Krótkie spodenki jeansowe też mi spadają... Trzeba mierzyć te ciążowe... Więc się nie przejmuj :P

    Córcia 3 latka po 4 latach starań, 3 runda na Aromku i pierwsza po Pregnylu

    14.12 dwie kreseczki :) ciąża samoistna- my siami :D
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 19 września 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do rozmiarówki to ja i z hm i z lidla mam 42. Niestety te z Lidla niby są obcisłe ale zjeżdżają mi z tyłka. Na szczęście zapłaciłam za nie 7 zl więc aż tak mnie nie wkurzają 😜
    Staniki do karmienia zamówiłam sobie z aliexpress i powiem Wam że jestem mega zadowolona. To jest fason taki typowy domowy, bardziej jak stanik sportowy. Chodzę w nich teraz na codzień bo są tak wygodne. Mam 3 sztuki i za każdy zapłacilam ok 13 zł 😂 Normalny stanik zakładam tylko na wyjście. Bardziej wyjściowe staniki do karmienia kupię bliżej porodu jak już mniej więcej będę widzieć jaki będę miała rozmiar, bo mój biust to najmniejszych nie należy i nadal się powiększa 😭
    Laktator też zamówiłam z Ali - ok 70zl, elektryczny z możliwością odciągania na dwie piersi.

    A w ogóle to mam dzisiaj studniówkę 😍

    marian_the_baby, Ewe90, Muki85 lubią tę wiadomość

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 19 września 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do spodni to juz nie wybrzydzam cieszę się, że mogłam coś zmierzyć i wybrać najlepszą opcję.

    Samopoczucie już dziś dużo lepsze młoda się wierci w brzuchu więc chyba wszystko ok. Wkurzył mnie tylko mój mąż wczoraj bo zaczął się na mnie wkurzać po co jeździłam gdzieś za spodniami trzeba było w domu siedzieć. Przecież i tak do pracy nie chodzę (pracuję w domu) więc nie potrzebuję spodni. Wrrrrr...
    A z tego wszystkiego to puściłam właśnie pierwszą pralkę ciuszków dziecięcych. Będą jeszcze ze dwie łącznie z rożkami i śpiworkami. Za tydzień poprasuję i posegreguję żeby sprawdzić czy mam odpowiednią ilość i rozmiary, bo niestety rozmiary na ubrankach zupełenie nie oddają wielkości ubranek. Niektóre 62 są prawie jak 56 a inne 56 wyglądają na 62 i nawet większe. Generalnie wydaje mi się, że bodziaków z długim rękawem i śpiochów i półśpiochów na 56 mam kila więc jakoś obelci. Mam też kombinezon zimowy na 62 ale takie dość małe 62 więch chyba na wyjście ze szpitala się nada o ile nie będzie za ciepło bo to dośc gruby kombinezonik jest.

    Boże jak się cieszę, że to dziewczynka jest, że aż się dziwię swojemu rozczarowaniu gdy się dowiedziałam. Jak to człowiek potrafi zmienić zdanie w ciągu 2 miesięcy.

    kGAop1.png
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 19 września 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś dziś wizyty je? Ja czekam z niecierpliwością czy moja dziewczyna urosła :)

    marlena92, Malamia, Ewe90, Mali84, Malgonia lubią tę wiadomość

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • hamadriada Autorytet
    Postów: 414 337

    Wysłany: 19 września 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś wizytuję i też będę weryfikować przyrost, tyle że chłopca :)

    Zanes, Malamia, Ewe90 lubią tę wiadomość

    f2w3vfxmdpfjh2cf.png
    2015 Aniołek
    2017 Synuś
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 września 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w końcu wersalka poooooszła :) i ja bedę mogła działać, pokój dokończymy...

    hamadriada, Mali84, Limonka lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 19 września 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam o 15 usg 3 trym :)

    Zanes, Malamia, Ewe90, Mali84 lubią tę wiadomość

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • nickky Autorytet
    Postów: 654 457

    Wysłany: 19 września 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za wszystkie wizytujące :)

    Powiedzcie, o myślicie o takim śpiworku? Mocno się zastanawiam nad zakupem. Do fotelika na przewiezienie ze szpitala i potem do gondolki, wygląda fajnie z tą regulowaną długością, z tyłu ma otwory na pasy pięciopunktowe. Większość fotelików jest trzypunktowa, ale chyba powinno pasować. Nie ma futerka, ale wolę chyba postawić na ciepłą czapeczkę, boje się że futerko będzie dziecku łaskotało twarz, albo wchodziło do buzi.
    https://allegro.pl/oferta/spiworek-regulowany-wozka-fotelika-owcza-welna-4w1-7035538414

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2019, 12:30

    n59yvcqg9cxqwkcx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 września 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niccky
    ja podobne spiworki używam w spacerówkach, tyle że oba mam w wersji minky (nie lubie wizualnie owczej wełny), przydadzą sie i do sanek
    ale osobiscie (a bardzo bardzo je lubie-przecież mam dwa identyczne kupione w róznych sezonach zimowych) nie widze ich w gondoli czy foteliku, chociazby z tego powodu, ze sa dzieci co chca miec rece uwolnione...
    stawiam na kombinezon zimowy w wersji spiworkowej czyli spiworek z rekawami a pod tylko ubiór domowy, czyli body i spodenki/rajstopki
    tylko ze to takie moje osobiste zdanie, dziewczyny tutaj stawiają na podobne kroje

    wrzucam na chwilę te nasze wizerunki
    dwoje dzieci na raz w jednym wózku-kazde w innym wieku (ale nie noworodek) w takim samym spiworku-rece mają na wierzchu ;) byliśmy nad morzem i było wtedy baaaaardzo zimno, więc nawet wyjątkowo młodszy w spiworku miał normalny kombinezon zimowy (a tak zakładałam kurtke)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2019, 14:02

    nickky lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 19 września 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś wizytuje o 16 😬

    Zanes, Malamia, Ewe90 lubią tę wiadomość

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 19 września 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dziś usg 3 trymestru :)

    Ewe90 lubi tę wiadomość

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
‹‹ 438 439 440 441 442 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ