X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 06:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zdrówka dla was
    jak zobaczysz 40 stopni to nie panikuj-taki wirus panuje
    ale i te smarki tez(kończymy to ale poszło szybko i gładko)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera2000 wrote:
    Starsza corka od wczoraj z bolacym gardlem, smarka a wieczorem i dzis w nocy jeszcze dostala goraczki. Wlasnie jej podalam ibum i czekam az jej goraczka zacznie spadac. Masakra. Mam nadzieje ze mlody sie nie zarazi, ponoc jak sie kp to dziecko dostaje przeciwciała oby...kamcia jak ty ogarniasz ta trojke ja ledwo ogarniam dwojke?

    U mnie córka też chora... Ale to po wizycie gości z chorym dzieckiem z przedszkola. Bylam wściekła jak mi przyjechali z chorym dzieckiem okazało się że ma wirus i w przedszkolu połowa grupy nie bylo przez chorobę. Pare dni i u nas wirus się rozwinął po wizycie. Córka się męczy katar i mokry kaszel, gorączka 38.2 wczoraj... Synek natomiast ok, ale ma suchy kaszel który objawił się po wizycie. Nie goraczkuje, kicha ale w nosie pusto, sprawdzałam katarkiem ale nie było co odciągnąć. 29. Szczepienie... Zobaczymy czy nie przeloza.

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • Ewk@ Ekspertka
    Postów: 209 216

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie zdążę Was nadrobić.. Od piątku wieczorem jesteśmy w szpitalu a dokładnie w Centrum Zdrowia Dziecka. Po wizycie u Neurologa w piątek (na którą się uparłam bo wg. Mnie coś nie tak z Małą - mąż oczywiście że trochę przesadzam) zostaliśmy skierowani na obserwacje i diagnostykę.. Masakra mała nie robi kupy, bardzo niechętnie je, nie przybiera tyle na wadze ile piwinna. Do tego "zawiesza się". Zaburzenie Napięcia i ułożenia. Mówią że ma mała głowę choć w siatka h centtliwych wypada na 50 centyl mniej więcej.. Od dzisiaj rusza prawdziwa diagnostyka, do tej pory była tylko krew i usg głowy i brzucha - wyniki ok. Dzisiaj rezonans i prawdopodobnie eeg oraz badania metaboliczne.. Masakra.. Jestem przerażona.. Załamana. Bardzo się boję.
    Mówią że jeśli nic nie wyjdzie wszystko będzie winą jej niedojrzalisci

  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka trzymam kciuki żeby wszystkie wyniki wyszły dobrze ale jednocześnie żeby znaleźli przyczynę tych zachowań. Nie wyobrażam sobie co musisz przeżywać. Dużo siły dla Was!!!

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka
    Bardzo Ci współczuję przeżyć... Mam nadzieję, że okaże się, że wszystko jest dobrze 😘

    Delilah
    Może spróbuj wybrać się jednak do cdl? Nie wiem na ile Ci zależy na kp, ale nawet jeśli nie przeszkadza ci kpi (choć dla mnie to ciężkie zajęcie), to może czegoś się nowego dowiesz i coś zaleci na te brodawki... Może u Was sprawdziłyby się nakładki?

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka
    I j wierze że taka uroda malutkiej 👍

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie planuje, z tym to sobie można planować :D córkę planowalam karmić pol roku-rok a karmiłam dwa. Udało się przed żłobkiem odstawic- poszła jak miała 2 lata. Teraz też bym chciała przed zlobkiem.

    Ewa ja też wierze że taka uroda malej! Jakie przyrosty ma? Trzymajcie sie, bądź silna i dzielna! Czekamy na dobre wieści!

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Ewk@ Ekspertka
    Postów: 209 216

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różnie zależy jaki okres czasu biorę. W ostatnich dniach 20g na dobę

  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    Ewka


    Delilah
    Może spróbuj wybrać się jednak do cdl? Nie wiem na ile Ci zależy na kp, ale nawet jeśli nie przeszkadza ci kpi (choć dla mnie to ciężkie zajęcie), to może czegoś się nowego dowiesz i coś zaleci na te brodawki... Może u Was sprawdziłyby się nakładki?

    Dzięki, myślę że skonsultuję z CDL mimo że moja położna twierdzi że i tak nic to nie da. Ale jak czytam tu na forum konsultacjach to jestem pod wrażeniem kompleksowości spojrzenia CDL u których dziewczyny były.

    Po 1.5 dnia odpoczynku od przystawiania brodawki mi odpoczęły więc będę próbować znów od dziś.

    Ach, i życzę Ci żeby u Was dalej było tak dobrze ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2020, 08:22

    pola89 lubi tę wiadomość

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    delilah11 wrote:
    Dzięki, myślę że skonsultuję z CDL mimo że moja położna twierdzi że i tak nic to nie da. Ale jak czytam tu na forum konsultacjach to jestem pod wrażeniem kompleksowości spojrzenia CDL u których dziewczyny były.

    Po 1.5 dnia odpoczynku od przystawiania brodawki mi odpoczęły więc będę próbować znów od dziś.

    Ach, i życzę Ci żeby u Was dalej było tak dobrze ☺️
    Trzymam kciuki! Ja polecam wizytę, naprawdę! Choćby po to, żeby psychicznie sobie pomóc. Położna zazwyczaj nie ma takiej wiedzy na temat kp ;)

    delilah11 lubi tę wiadomość

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewk@ wrote:
    Różnie zależy jaki okres czasu biorę. W ostatnich dniach 20g na dobę
    To jeszcze nie tak źle 🙂 Oby taka była jej uroda 😘

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka wierzę ze będzie dobrze 😗

    Delilah na prawdę warto udać sie do doradcy ja byłam i z 3 dokarmien zostało nam jedno na noc i przestałam sie juz stresować tymi cyckami ile dam rade karmić to będę ale nic na siłę bo mozna paranoi dostać

    delilah11, michaga82 lubią tę wiadomość

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola gratuluję wytrwałości i sukcesu.

    Ewka też mam nadzieję że lekarz bardziej zapobiegawczo was skierował na te badania oby wszystko wyszło dobrze,trzymam kciuki.

    Maxi współczuję , chory maluch potrafi dać w kość, ludzie to są bezmyślni, gdzie trzeba mieć rozum żeby z chorym dzieckiem do takiego malucha przychodzić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2020, 10:28

    pola89 lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pawojoszka brak mi słów... Jutro idzie mąż z córką do lekarza. Syna chyba tez umowie co fakt ma wizytę 29.ale poproszę o przełożenie szczepien dla bezpieczeństwa.

    Ewa trzymam kciuki. Oby wszystko ok.



    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj jesteśmy po szczepieniu. Niestety starszy syn ma katar (zielone gile) i mam nadzieję że na mała nie przejdzie. Ponad Tydzień temu starszy kaszlal i został w domu a ja miałam Sajgon. Bo starszy siedział na dole a ja z małą w sypialni na górze. Ganialam jak szalona po schodach gora dół bo raz jedno tzreba bylo nakarmic raz drugiemu dac jesc, zrobic inchalacje itp. Potem ja lapalam katar i bol gardla ale na mala nie przeszlo więc teraz zakładam że też wytrzyma. Starszego izouje od małej ale wiadomo że z tymi wirusami to różnie bywa.

    Ewa trzymam kciuki za dobre wyniki badań. Podobne objawy jak u Was miala moja bratanica, też mieli wszystkie badania w szpitalu podrobione łącznie z eeg bo było podejrzenie padaczki i okazało się że wszystko jest ok. Teraz mała ma 3 lata chodzi do przedszkola i jest całkiem inteligentną i rezolutną dziewczynką.

    Co do problemów z karmieniem to również radzę udać się do doradcy bo położna nie koniecznie wszystko wie. Moją położna choć bardzo pomocna i skrupulatnie gdy pokazałam jej na początku że z jednej piersi mała chyba źle ssie stwierdziła że wszystko ok. A ja już wtedy wiedziałam że za płytko chwyta sutka bo gdy pierś była pełna to nie umiala sobie tej otoczki dobrze złapać. Na szczęście metodą prób i błędów nauczyła się dobrze chwytac sutka z otoczka no sutek się wyciągnął i wszytko gra. Tyle że ja po pierwszym synu już wiedziałam że z tą piersią są takie problemy i trzeba się przyłożyć.

    Trzymam kciuki żeby doradca pomogła i znalazłaś przyczynę problemów.

    kGAop1.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmienie taśmowo, usypianie taśmowo, zabawa taśmowo
    a kolana matki pomieszczą troje dzieci ;)


    aaaaaa
    i przewijanie tasmowo, bo starszy jeszcze w pampersie spi ;)

    a sama w domu dzieci nie kąpięw
    robi to maz-też taśmowo XD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2020, 13:23

    Madera2000, juudi lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nickky Autorytet
    Postów: 654 457

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka bardzo współczuję pobytu w szpitalu i stresu o malutką, z drugiej strony przynajmniej ją kompleksowo przebadają i oby wszystkie wyniki wyszły dobre!
    Przez ten brak zimy chyba jest więcej przeziębień. Ja dzisiaj obudziłam się z bolącym gardłem i zatokami, mam nadzieję że nie zarażę Anulki :(

    Wczoraj znowu był mały kryzys, ostatnie 4 noce przespane po 3h bez dokarmiania a wczoraj męczyłyśmy się od 23 do 3, Ania coraz bardziej wkurzona bo cały czas chciała ssać a piersi puste, w końcu dałam jej 80ml mm, wciągnęła jak zła i od razu zasnęła na 3h, potem krótkie karmienie samą piersią i znowu na 3h zasnęła. Nie mam już nadziei że uda się przejść na samo kp, ale dokarmianie 1 raz na 2-4 dni to nie tragedia, więc nie zamierzam się tym dręczyć. Co jakiś czas młoda ma zwiększone zapotrzebowanie i co ciekawe zawsze na noc (Muki, z tego co pamiętam u Ciebie jest to samo?) i cycki nie wyrabiają. Mam nadzieję, że uda mi się karmić jak najdłużej, chciałabym co najmniej rok a jak się uda to i 2.
    Dzisiaj mamy neurologa wieczorem żeby skonsultowac podejrzenie wzmożonego napięcia mięsniowego. Pediatra wstępnie potwierdziła i prawdopodobnie czeka nas rehabilitacja.

    n59yvcqg9cxqwkcx.png
  • PozMama Ekspertka
    Postów: 159 107

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nickky A próbowałaś na wieczór wypić felmatiker? Ja to piłam na rozkręcenie laktacji i świetnie się u mnie sprawdził... może pomoże Ci na wieczorne i nocne karmienie.

  • PozMama Ekspertka
    Postów: 159 107

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po podcięciu wędzidełko zrezygnowaliśmy z nakładki bo udaje się mu chwycić pierś nawet jak jest duża. Plus taki że mogę wszędzie nakarmić nie zastanawiając się czy mam nakładkę przy sobie (pod warunkiem że możemy się położyć bo tylko w takiej pozycji potrafię karmić 🙈) A z minusów teraz wiem co to znaczy ból sutka. Nie wiem jeszcze czy to przez źle uchwyconą pierś czy poprostu tak na początku jest. Tragedi nie ma ale czuje je i czasami mam dyskomfort.

  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi przy pierwszym dziecku nikt nie zwrócił uwagi na wedzidelko. Karmilam od początku przez nakładki to i ja problemu nie widziałam. Zaczęło mnie zastanawiać dlaczego córce rosną żeby ( gorne jedynki jak skończyła rok) to dlaczego ja nie widzę ząbków. Zrobic zdjęcie gdy się uśmiecha i ująć zabki w zasadzie niemożliwe było z czasem jak rosła to te zabki zaczęło być widać tylko kawałeczk. Jak znalazlam w necie co jest przyczyną inności u mojej córki i udalam się na konsultacje do lekarza to powiedział że teraz nie ma co podcinac, tylko czekać jak wyrosnac jej zęby stałe które będą znacznie wieksze i wtedy się okaże czy potrzebne jest naciecie🤷‍♀️ trudno bardzo aby myć jej ząbki i dbać o higienę jamy ustnej... jeszcze będę szła na wizytę do stomatologa to się dowiem. Natomiast synek nie musi się śmiać żeby widać było łyse dziaselka. Ogromna różnica.

    A ja na swoją dwójkę dzieci jak meza nie ma to mam system. Tak, że 20 a ja i dzieci umyci. Jak syn spi to córkę biorę do mycia, zazwyczaj idzie ona na wieczorne posiedzenie na wc i od razu biorę ją do mycia. Jak ją obrobię to ja biorę prysznic ona w tym czasie ma seans bajek 🤷‍♀️😁 i gdy syn się budzi karmienie i mycie. Maz wraca wieczorem czasem to juz dwójka dzieci nakarmiony, w mieszkaniu ogarnięte, łóżka poscielone. Uruchomiła też córki siedzonko do karmienia i służy jako lezaczek. Ma funkcję rozłożenia z niewielkim nachylenie. I służy jak lezaczek. Dla corki mialam lezaczek ale został u rodziców a młody już powoli też chcę coś obserwować. Wiec jezeli ktos z was zastanawia się nad lezaczkiem a nie kupił to polecam siedzonko do karmienia z możliwością rozłożenia i tak za okolo 5 miesięcy każdego czeka taki zakup🙃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2020, 14:23

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
‹‹ 805 806 807 808 809 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ