X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ale naskrobałyście, nie mam jak nadrobić. Dzięki za rady z katarkiem, udało się go przegonić :) Dzieci śpią, ja wróciłam z baseniku więc jest chwila :)
    Cieszę się że u Was rzeka mleka u większości :) jednak te 6 tyg to chyba norma w rozkręcaniu laktacji- ale to też czas skoków. Mogę tylko powiedzieć że to przechodzi po kilku dniach. U nas zwykle skok to 3 dni.

    Kamcia te okresy to chyba do pół roku takie mogą być mega obfite :/
    U mnie jakieś plamienio-krwawienie, biorę tabsy 2 tyg, z czego 2 razy juz zapomniałam wziąć ... w takim tempie to szybko dorobię się trzeciego dziecka. Chyba się wybiorę szybciej po coś na stałe.

    Zanes ja miałam też coś takiego okazało się ze nie wszystko mi się oczyściło i miałam łyżeczkowanie, nie chcę Cię straszyć ale sprawdz to jak najszybciej!

    Myślicie że jak Tadzio będzie miał 3.5 mc to można z nim na basen? Wykupiłam male wczasy w górach na początku marca, córka będzie jezdzić na stok z mężem a ja planuje spacerki, basen. Z córką byłam chyba pierwszy raz jak miała 5 mc

    Zanes lubi tę wiadomość

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak usypiacie swoje dzieciaczki? Ja kapie codziennie o 19 i zaczynam karmic co trwa ok 10-15min. Jak zje to usypia (wczesniej ma czuwanie od ok 16:30-17) i ogladam tv i leze sobie. Dzis o 20 wylaczylam tv i chcialam wstac i co..otworzyl oczy i byly wielkie jak 5zl 😂no pieknie, przyszla corka ze mam isc ja uspic. Dalam mu druga piers, wypil zasnac to chcialam go przelozyc do kosza mojzesza i sie wybudzil. Probowalam go uspic smoczkiem ale sie nie dalo. To wyjelam go z tego kosza, wzielam na rece i poszlam z nim do corki. Czytalam jej ksiazeczke z nim na rekach, probujac dawac mu smoczek i finalnie dalam piers. Oboje usneli przy ksiazeczcd o Basi :). Kamcia jak sobie radzisz z usypianiem trojki masz jakies patenty?;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2020, 22:03

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda sz wiem że takie maluchy też chodzą na basen tylko że w tedy są specjalne zajęcia dla maluchów i basen powinien być nie chlorowany tylko w inny sposób oczyszczany ,więc nie wiem czy na taki zwykły basen można .

    Zenes przerwa 4 dni w okresie to trochę dziwne 1-2 dni mogłabym uznać za w miarę normalne zwłaszcza po porodzie ,to że nie ma miejsc ,ja bym poszła bez zapisywania i powiedziała że mam dziwne krwawienie ,że niby połóg się skończył a tu nagle coś takiego ,jeśli coś się dzieje to przecież możesz iść jak to się mówi z marszu ,ja tak z moja rana poszłam ,zapytałam czy mnie przyjmą bo mam taki problem i nawet za długo w kolejce nie czekałam ,przyjęli mnie jakby w trybie pilnym. Zwłaszcza jeśli to krwawienie jest obfite i niewiadomo do końca co to jest,dodatkowo inne objawy ,sprawdziła bym też ciśnienie może tu też coś szwankuje.

    Zanes lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • PozMama Ekspertka
    Postów: 159 107

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda-sz co pomogło synkowi pozbyć się kataru. Mój się męczy od wczoraj. Robiłam mu inhalacje z soli fizjologicznych i odciągam babole takim odciagaczem do ust... Ale nie widzę poprawy... co Wam pomogło?

  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 04:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od wczoraj też katar gigant... Już na noc dziś mu zakropilam nasivin baby, ten od 3 miesięcy.Odciaganie i kropienie sola, mlekiem nic nie daje. Ja go zaraziłam bo katar i ból gardła mam tak ogromny, że nie wiem czy antybiotyku nie zacząć brać 😩

    relg6iyem5hi69f7.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakrapialam raz marimer a raz disnemar i po chwili odciagalam odkurzaczem, nie za często żeby nie stymulować produkcji kataru- wyszło może 5 razy dziennie.
    Ubieralam ciepło i chodziłam mieszkanie,zakropilam dwa razy swojego mleka, parówki z Inhalolu na cały dom (niby od 7 lat, ale zrobilam delikatne i postawiłam z daleka od Tadzia, zdecydowanie lepiej mu się oddychało) dałam dwa razy pedicetamol bo jakis taki osowiały był. No i 3-4 dni i przeszło. Teraz tylko po nocy mu raz dziennie ściągam odkurzaczem takie gesciochy.

    Odciagnelam sobie wczoraj laktatorem mleko jak szlam na basen, jak wrócilam Tadzik za dużo nie zjadł i w nocy mialam masakrę, cycki guzy melony, całe łóżko mokre a ten spal, z trudem na śpiocha zjadł trochę, więcej nie odsysam, trudno będzie pił modyfikowane na moich wyjściach, ostatnio coś nie za bardzo chcial pić profuture ale mam nadzieję że polubi.

    PozMama, mmalibu lubią tę wiadomość

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chyba też katar
    Ale zdziwilabym się gdyby go nie bylo🤣
    A tak serio to albo mini wersja albo poczatki albo to nie katar
    Odkurzacz (katarek)działa bardziej histeriotworczo niż szczepienie
    Mąż za 2h będzie niecg ferajne ogarnia

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś juz nie krwawie dziwne to wszystko wczoraj sporo krwi i to świeżej. We wtorek idę do gina bo nie wiem co sie dzieje wole żeby zrobił usg czy tam sie cos nie porobilo

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • nickky Autorytet
    Postów: 654 457

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to samo, od 2 dni katar, ale na szczęście lekki i bez gorączki, odciągam po nocy aspiratorem, wychodzi trochę białych glutków, ale nie wszystkie i dalej furczy małej w nosku. Potem zakraplam solą fizjologiczną i jakoś sobie sama oczyszcza kichaniem. Jutro przyjdzie zamówiony marimer i maść majerankowa.

    W ogóle wiecie jakie są masakryczne narzuty w aptekach? Biogaja w necie 28zł w aptece 38-45zł...wystarczy kupić z 3 rzeczy z takich co się zawsze w domu przydają jak apap i nawet z przesyłką wychodzi taniej. Pewnie żadnej ameryki nie odkrywam, ale jednak jestem zdziwiona że przebicie cen jest aż tak duże stacjonarnie 😱

    mmalibu lubi tę wiadomość

    n59yvcqg9cxqwkcx.png
  • Kindziukowa Autorytet
    Postów: 570 611

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nickky to ja właśnie ostatnio Linomag kupowałam, w internecie za 17, a w aptece 28 🤷‍♀️


    f2wl2n0an1eo2n4g.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nickky
    ja w doz online kupuje jakies 2 lata ;) apteka na parterze w bloku
    nawet mm kosztuje 54 zl a nie 70 zł ;)
    jednak przy dziecku nie wszystkie zakupy apteczne sie przewidzi

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aktualnie czekam na 7 zamówień XD

    no i ostatnio sa jajca bo albo towaru brak czy dłuuuugo to trwa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2020, 10:51

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mali84 wrote:
    Maly jest tylko na moim mleku, ale Od 2 czy 3 tygodni juz go w ogole nie przystawiam. Dalam sobie spokoj, miałam dosyć bólu. Odciągam co ok. 4 godziny bo mój jak zaśnie to często pośpi 3 godziny więc wystarcza. W nocy odciągam co ok. 5 godzin bo Mały śpi.
    Mimo tego ciągle mnie coś w tych cyckach boli, albo mam teraz jakiś nawal, albo jakieś zakażenie już sama nie wiem. A to bolą mnie całe cycki, a to kluja, a to brodawki bolą i ciągle jakieś ranki widzę na nich, wrażliwość na każdą bluzkę, stanika prawie nie noszę. A jak u Ciebie teraz?

    U mnie wygląda to tak że wciąż staram się przystawiac chyba że strasznie boli... W praktyce przystawię go te 3 lub 4 razy i ból znów staje się nie do zniesienia więc daję z butli... Ściągam co 3-4 godziny, w dzień i w nocy. Ale generalnie nie mam już nadziei na kp. Rozważam konsultację CDL ale jakoś nie mam siły na bycie ocenianą, boję się też niezrozumienia. Bo wszyscy piszą że ból był przez pierwszy tydzień, max 2, u mnie już prawie 6 i nic nie jest lepiej. Przy czym nie mam i nie miałam tym razem żadnych ran, otarć, nic.
    Ironia losu bo mleka póki co wystarcza, trochę już pomrozilam.

    Też mam podobne przejścia do Twoich. Zapalenie piersi z gorączką 40 stopni, potem przeniosło się na drugą pierś, po tygodniu znów, ale.tym razem udało się rozgonic kapustą. Mały chyba od mojego antybiotyku dostał pleśniawek, na szczęście nystatyna pomogła natychmiast. Dalej uszkodzenie mechaniczne brodawki, przeszło, to dziś znów jakiś nowy level bólu tej samej, mam totalnie dość.

  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę non stop w staniku, nawet w nim śpię - wolę.to.niz materiał bluzki ocierający się o mnie. Wczoraj po.kapieli dotknelam się ręcznikiem - dotknelam, nie mylic z wytarlam. Resztę wieczoru myślałam że zwariuję.
    Uciekam.przed starsza córka w strachu przed bólem gdyby chciała się do mnie przytulić. Ogólnie dramat.

  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny brałyście kiedyś Cerazette? plamiłam kilka dni a dziś okres... brzuch mnie boli jak na okres więc to raczej to. Tabletki biorę równo 2 tygodnie (dwa razy zapomniałam wziąć i wziełam kilka godz po czasie). Po córce brałam ale plamiłam troszkę w 1 miesiącu a pozniej już niz. Okresu nie miałam 3 lata. To tak moze byc?

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda Sz po tabletkach może być różnie do poki organizm się nie przyzwyczai tym bardziej jak tak długo nie miałaś okresu.
    Ja sama mam problem wlasnie mimo ze nic nie biore i muszę iść do gina

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda sz myślę że z hormonami może być różnie moja szwagierka miała implant i zero okresu przez trzy lata ,potem wymieniła na nowy i okres zaczął się pojawiać .

    cf409fc7e7.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda zgodze sie z tym, ze z hormonami to roznie moze byc u roznych osob. Poczeksj moze jeszcze z miesiac i skonsultuj z lekarzem.

    Dziewczyny czy maluch ktorejs z Was jeszcze sie nie usmiecha? Nie wiem czy to wina tego, ze tak izolujemy Ale, czy cos robie nie tak, czy moze jeszcze mamy czas? Ala ma 5 tygodni z malym haczykiem.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Limonka Autorytet
    Postów: 811 331

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na rozluznienie jak karmiono w latach 80-tych: https://ronja.pl/karmienie-piersia-w-czasach-prl/ :D

    Coreczka 11.2019 <3
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrobię, ale powiem Wam że poród się przypomina...te skurcze

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
‹‹ 803 804 805 806 807 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ