X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2022💞
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2022💞

Oceń ten wątek:
  • elsol Koleżanka
    Postów: 32 27

    Wysłany: 24 maja 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna.B wrote:
    Bo to nie jest badanie obowiązkowe tylko zalecane. Wielu lekarzy nawet nie tłumaczy o co w nim chodzi 😑
    A Twoja lekarka ma certyfikat FMF i u niej będziesz robić?

    Tak, posiada certyfikat FMF i u niej będę robić usg 1 trymestru. Nie wspominała jednak nic o pappa

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 24 maja 2022, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ròbcie również krew! Usg + krew daje pełniejszy obraz niż samo usg. Niezależnie od wieku jest to wskazane, tak naprawdę kwestia wad genetycznych -w zasadzie jedynie ich prawdopodobieństwo - to jedynie dodatek. Wyniki pokazują wydolność łożyska, prawdopodobieństwo porodu przedwczesnego, stanu przedrzucawkowego czy zaburzeń wzrastania płodu.
    A jeśli chodzi o wady genetyczne - usg może być ok, a dziecko nie... samo usg ma "czułość" ok.80%, łącznie z wynikami krwi - 95%.
    Ponieważ na wynik białka pappa i wolnego b-hcg czeka się do 5 dni, można zrobić badanie wcześniej, ale raczej nie więcej niż tydzień przed usg.

    Evli, Szatkownicadojajek lubią tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • Blondasek Koleżanka
    Postów: 35 28

    Wysłany: 24 maja 2022, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Czy któraś robiła moze już Nifty i może powiedzieć ile czeka się teraz na wyniki? Zrobiłam wczoraj i chcialabym żeby były już.

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 25 maja 2022, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondasek wrote:
    Hej Dziewczyny! Czy któraś robiła moze już Nifty i może powiedzieć ile czeka się teraz na wyniki? Zrobiłam wczoraj i chcialabym żeby były już.

    Jak się trafi... Max mają chyba 10 dni, ale jak dobrze pójdzie, to jest i w 5 (roboczych).
    To jeden z powodów, dla których biorę Sanco - robią w PL i jest do 5 dni roboczych ;)

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • Szatkownicadojajek Autorytet
    Postów: 410 483

    Wysłany: 25 maja 2022, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondasek wrote:
    Hej Dziewczyny! Czy któraś robiła moze już Nifty i może powiedzieć ile czeka się teraz na wyniki? Zrobiłam wczoraj i chcialabym żeby były już.
    Pobranie miałam po południu w piątek, w kolejny piątek rano wyniki na mailu :)

    Blondasek lubi tę wiadomość

    1/12/2022 12:20 Milenka 3040 g 52 cm ❤️
  • Ewra Debiutantka
    Postów: 8 5

    Wysłany: 25 maja 2022, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elsol wrote:
    Czy któraś z Was robi samo usg I trymestru bez badania krwi? Bo moja ginekolog nie wspominała o żadnych badaniach, jedynie usg. I teraz się zastanawiam czy robić we własnym zakresie🤔
    Ja mam skierowanie na NFZ ze względu na wiek i jak się umawiałam badania to od razu umówili mnie na USG i nic nie wspominali o krwi i teraz zastanawiam się czy tak powinno być

  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5594 6984

    Wysłany: 25 maja 2022, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewra wrote:
    Ja mam skierowanie na NFZ ze względu na wiek i jak się umawiałam badania to od razu umówili mnie na USG i nic nie wspominali o krwi i teraz zastanawiam się czy tak powinno być
    Pewnie miałaś skierowanie tylko na USG i lekarz nawet nie pytał czy robisz PAPP-A.
    Ja mam badania na NFZ i na skierowaniu USG 1 trymestru i właśnie test PAPP-A

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Szatkownicadojajek Autorytet
    Postów: 410 483

    Wysłany: 25 maja 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wichrowe, dziękuję za ten post. Zrobiłam NIFTY, potem pobrali mi krew na papp-a i tak się zastanawiałam czy nie wtopiłam 250 PLN skoro te badania pokazują te same ryzyka.

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    1/12/2022 12:20 Milenka 3040 g 52 cm ❤️
  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5594 6984

    Wysłany: 25 maja 2022, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z PAPP-A to są takie niestety negatywne opinie... Nie wiem skąd, pewnie z niewiedzy dziewczyn co ono sprawdza a lekarze nie tłumaczą i nie namawiają 😔
    Jak ktoś boi się ryzyka za 200 zł a za 2500 zł już nie to też gdzieś po drodze w kontakcie z lekarzem coś zawiodło.
    Tylko amniopunkcja daje tak naprawdę 100% pewności o zdrowiu dziecka bo jest z płynów owodniowych to badanie. Ale ono się wykonuje dopiero po złych wynikach PAPP-A i Nifty. Dlatego też tak ważny jest dobry lekarz i taki z certyfikatem FMF

    Hania007, wichrowe_wzgórza lubią tę wiadomość

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • elsol Koleżanka
    Postów: 32 27

    Wysłany: 25 maja 2022, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna.B wrote:
    Z PAPP-A to są takie niestety negatywne opinie... Nie wiem skąd, pewnie z niewiedzy dziewczyn co ono sprawdza a lekarze nie tłumaczą i nie namawiają 😔
    Jak ktoś boi się ryzyka za 200 zł a za 2500 zł już nie to też gdzieś po drodze w kontakcie z lekarzem coś zawiodło.
    Tylko amniopunkcja daje tak naprawdę 100% pewności o zdrowiu dziecka bo jest z płynów owodniowych to badanie. Ale ono się wykonuje dopiero po złych wynikach PAPP-A i Nifty. Dlatego też tak ważny jest dobry lekarz i taki z certyfikatem FMF

    Czyli polecasz zrobić PAPP-A (FMF) + HCG wolna podjednostka beta (FMF)?
    Myślicie, że mogę zrobić te badania i po prostu przyjść z nimi na badanie prenatalne?
    I jeśli usg mam 10 czerwca w piątek, to mogę pobrać krew do badania 6 czerwca w poniedzialek? (czas oczekiwania 4 dni)

  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5594 6984

    Wysłany: 25 maja 2022, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elsol wrote:
    Czyli polecasz zrobić PAPP-A (FMF) + HCG wolna podjednostka beta (FMF)?
    Myślicie, że mogę zrobić te badania i po prostu przyjść z nimi na badanie prenatalne?
    I jeśli usg mam 10 czerwca w piątek, to mogę pobrać krew do badania 6 czerwca w poniedzialek? (czas oczekiwania 4 dni)
    Tak. Zawsze bezpieczniej jak pójdziesz w piątek 2.06 - żeby nie było że 10 będzie wynik wieczorem
    Nifty itp nie neguję oczywiście ale jako DODATEK a nie główne źródło wiedzy o dziecku...

    elsol lubi tę wiadomość

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • elsol Koleżanka
    Postów: 32 27

    Wysłany: 25 maja 2022, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna.B wrote:
    Tak. Zawsze bezpieczniej jak pójdziesz w piątek 2.06 - żeby nie było że 10 będzie wynik wieczorem
    Nifty itp nie neguję oczywiście ale jako DODATEK a nie główne źródło wiedzy o dziecku...

    Super, dziękuję! Ale aż się dziwię, że ginekolog mi nie wspomniała o badaniach krwi...

  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5594 6984

    Wysłany: 25 maja 2022, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elsol wrote:
    Super, dziękuję! Ale aż się dziwię, że ginekolog mi nie wspomniała o badaniach krwi...
    Mam znajome z małego miasta które chodzą do jednego lekarza.. nawet nie wiedzą co to PAPP-A... Krzywa cukrowa? A po co?
    Jedna z nich znalazła się w takiej sytuacji, że guz przed porodem przypadkiem u innego lekarza wyszła wada serca poważna a ten lekarz co zawsze sprawdza nic nie powiedział i nawet nie sprawdzał takich rzeczy 😑

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • elsol Koleżanka
    Postów: 32 27

    Wysłany: 25 maja 2022, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna.B wrote:
    Mam znajome z małego miasta które chodzą do jednego lekarza.. nawet nie wiedzą co to PAPP-A... Krzywa cukrowa? A po co?
    Jedna z nich znalazła się w takiej sytuacji, że guz przed porodem przypadkiem u innego lekarza wyszła wada serca poważna a ten lekarz co zawsze sprawdza nic nie powiedział i nawet nie sprawdzał takich rzeczy 😑

    Właśnie mam plan wybrać się dla sprawdzenia do innego ginekologa, ale jak już Maluszek będzie trochę większy i będzie już wszystko dobrze widać. Zawsze dobrze skonsultować się też u innego lekarza.
    A czy pappę i wolną hcg trzeba robić na czczo, czy można w trakcie dnia?

  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 25 maja 2022, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatkownicadojajek wrote:
    Wichrowe, dziękuję za ten post. Zrobiłam NIFTY, potem pobrali mi krew na papp-a i tak się zastanawiałam czy nie wtopiłam 250 PLN skoro te badania pokazują te same ryzyka.

    Szatkownicadojajek test pappa wykrywa ewentualne problemy z lozyskiem, w Nifty tego nie ma.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 25 maja 2022, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja siedze przed gabinetam 🙆 nieplanowana wizyta ale juz dluzej nie wytrzymam, musze sprawdzic czy wszystko ok. zaraz mnie stress zje🤯

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 25 maja 2022, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elsol nie trzeba na czczo

    elsol lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Banelova Ekspertka
    Postów: 124 61

    Wysłany: 25 maja 2022, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czytam o tym USG. Ja też już jestem umówiona. W pierwszej ciąży miałam robione samo USG i nikt mi nawet nie mówił o żadnym badaniu z krwi. Z USG prawdopodobieństwo wyszło wtedy bardzo niskie i wszystko było ok. Teraz w tej ciąży też nikt mnie nie pytał i zdanie i umówili mnie na USG plus PAPPA. Ale piszecie że czeka się na to badanie tydzień? A mi w klinice powiedzieli że godzinę przed mam przyjść na pobranie krwi i po godzinie będzie USG z interpretacją wyników 🤔🤔🤔 myślałam że to można oznaczyć od ręki tak jak wszystkie inne hormony

  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5594 6984

    Wysłany: 25 maja 2022, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elsol można o każdej porze dnia. Nie trzeba być na czczo.

    Evli daj znać po 🤞

    Banelova każda przychodnia ma inne podejście. U mnie robi się kilak dni wcześniej i lekarz bezpośrednio dostaje wyniki - ja ich nawet nie widzę. Tym razem robię na NFZ i muszę robić tego samego dnia USG i krew zrobić. Po kilku dniach będzie pełny wynik ☺️

    Nati94 lubi tę wiadomość

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Szatkownicadojajek Autorytet
    Postów: 410 483

    Wysłany: 25 maja 2022, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna.B wrote:
    Z PAPP-A to są takie niestety negatywne opinie... Nie wiem skąd, pewnie z niewiedzy dziewczyn co ono sprawdza a lekarze nie tłumaczą i nie namawiają 😔
    Jak ktoś boi się ryzyka za 200 zł a za 2500 zł już nie to też gdzieś po drodze w kontakcie z lekarzem coś zawiodło.
    Tylko amniopunkcja daje tak naprawdę 100% pewności o zdrowiu dziecka bo jest z płynów owodniowych to badanie. Ale ono się wykonuje dopiero po złych wynikach PAPP-A i Nifty. Dlatego też tak ważny jest dobry lekarz i taki z certyfikatem FMF
    Mi lekarka tłumaczyła, że NIFTY, PAPP-a i USG pokazują różne ryzyka i dają różne informacje. I nie można zrezygnować z pozostałych, bo zrobię NIFTY. Tylko po przeczytaniu kilku postów wyszło mi, że PAPP-a to NIFTY, ale mniej dokładne. Teraz doczytałam, że rzeczywiście będą info, których nie ma w NIFTY. W każdym razie mam komplet zaplanowany, teraz czekać na wyniki.

    1/12/2022 12:20 Milenka 3040 g 52 cm ❤️
‹‹ 128 129 130 131 132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ