X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne GRUDZIEŃ 2021
Odpowiedz

GRUDZIEŃ 2021

Oceń ten wątek:
  • Justhope! 2 Autorytet
    Postów: 618 293

    Wysłany: 30 lipca 2022, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta Milenie we wtorek właśnie prawa dwójkę wypatrzylam

    https://zapodaj.net/48712e30b0c30.jpg.html

    https://zapodaj.net/8741da687e173.jpg.html
    zdjęcie ze środy teraz już widać igiełkę

    Sisska napisałam taka długa wiadomość i mi się skasowało... No szlak. Byliśmy w Szaflarach i tam mieliśmy apartament wynajęty. Czy odpoczęli? Szczerze to nie.. Raczej tylko zmienili trochę otoczenie. Z dzieckiem takim nie da się odpocząć już tak jak wcześniej... No chyba z ktos ma w nosie wszystko faktycznie.

    Bon wykorzystany, udało mi się wieczorami trochę zrelaksować, byłam na masazu i w saunie ale na następny dzień mnie połamało po tym masazu tak że ja dziękuję xD.

    Wszystko spoko tylko mieliśmy pokój na 2 piętrze i dyndac kilka razy dziennie z nią (10 kg) góra i dół po schodach bo windy nie ma... 🤦‍♀️ A też zjadła no to czekałam chwilę żeby z nią od razu nie iść do wody. Przebieranie zejście do basenu tak 2 h w wodzie i jedno musiało iść z nią do góry. (Zaliczając kąpiel małej po każdym wyjściu z basenu) Bo znowu się zbliżała albo drzemka albo karmienie.... I to że ja cały czas w głowie miałam czy nie płaczę u góry czy zasnęła mężowi czy nalał wody do butelki na mm.... 🤷🏽‍♀️🙈🤦‍♀️

    Teraz czekamy na obiad w Gliczarowie w miejscu gdzie zawsze wcześniej nocowaliśmy przed ciąża u zaprzyjaźnionej kobietki. Zjemy i spadamy na powrót. Okolo 16 będzie mieć 3 drzemkę więc prawie nam prześpi trochę t drogi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2022, 15:07

    ambrozja, Sisska lubią tę wiadomość

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 30 lipca 2022, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To my duzo jezdzimy. Te wakacje w zasadzie mamy cale pozapelniane a to wyjazdami blizszymi a to dalszymi. Jutro na caly dzien w gory na urodziny teściowej. Za tydzien do kotliny klodzkiej na 3 dni. Przeraza mnie jedynie podroz autem z moją 4 latka :) po 5 minutach slysze ze juz nie umie wytrzymac. Ale musi sie przyzwyczaić. Dzis brzydka pogoda i pojechalismy do galerii na sklepy, Mała aniol jakby jej nie bylo. Starsza nawet grzeczna, nie szalała i nie uciekała wiec na plus. Gdyby nie jazda w aucie byloby super. Zobaczymy jak ponowny lot samolotem pod koniec sierpnia... Ja to juz planuje kolejne wakacje :) troche sie tylko obawiam sytuacji ekonomicznej bo zle sie dzieje :/

    U Igi zęba nie widac! Troche sie dziwie bo starsza siostra juz miala 3 w tym czasie! A ta spokojnie, luzik, mam czas :) na czworakach umie jeden krok i spada na dupke :) za to ostatnio je jak smok. W galerii butla 200 ml mleka, po 1,5h w domu przed spaniem znowu wszytsko wypite. Szok. Teraz zmienilam i na wieczor jej daje kaszke ale niestey to nic nie daje bp i tak o 24/1 budzi sie na mleko. Nie wiem czy dawac herbatke, oszulac glod.. Chyba oduszcze i zaczekam az sama do tego dojrzeje bo skoro wypija to widocznie potrzebuje. Az taki wysilek to dla mnie nie jest skoro spi 12 h od 18 do 6.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Justhope! 2 Autorytet
    Postów: 618 293

    Wysłany: 30 lipca 2022, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio w sumie czytałam że im później dziecku zęby wychodzą tym są mocniejsze... Ciekawe na ile się to sprawdza.

    Chic Chic myślę że takie wyjazdy to kwestia organizacji i przyzwyczajenia. U na sto był pierwszy tak na dłużej z małą i samo pakowanie. Połowa rzeczy mi się nie przydała zabrakam jej kołderką do której się przytula jak zasina, lampkę nocną taką zabawkową bo w nocy zawsze się świeci itd itp. Pewno z drugim dzieckiem kiedyś będę bardziej na luzie podchodzić. 😂

    My w przyszłym roku nam morze nasze polskie(przed ciąża przez 8 lat jeździliśmy co roku na przełomie wrzesień/ październik nie lubimy gorąca i tłumów więc wtedy idealnie dla nas zawsze bylo). Więc chcemy do tego wrócić. No i mąż chce lecieć gdzieś na wycieczkę dalej za granicę na 10 rocznicę ślubu. Ale mam nadzieję że mu ten pomysł wybije z głowy. 😂🤦‍♀️😂

  • Justhope! 2 Autorytet
    Postów: 618 293

    Wysłany: 31 lipca 2022, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/73bfc968bd69d.jpg.html

    Mam wrażenie że jej wszystkie na raz pójdą już teraz. Takie opuchnięte. 🙈

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 31 lipca 2022, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurde ale combo 😳 a mała jak to znosi ?

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Justhope! 2 Autorytet
    Postów: 618 293

    Wysłany: 31 lipca 2022, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze. Tylko gryzie wszystko ale ani się nie slini jakoś specjalnie ani nic. Raz się obudziła o 4 i płakała może z 2 minuty dałam jej butle ale zjadła 40 ml i nie chciałak(jadła o 22 wczesniej) więc pewno bolało.

  • ambrozja Autorytet
    Postów: 375 135

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justhope ale ma tam wszystko na wylocie. Mój kiepsko spał właśnie przez tą wychodząca górna jedynkę. Ja zastanawiam się właśnie nad wakacjami że wzg na starszego syna bo najchętniej zostałabym w domu że wzg na młodszego. Boje się teraz gdzieś lecieć bo ciągle problemy na tych lotniskach, nad morze mamy ponad 800 km a mój maluch nie jest fanem fotelika samochodowego.....

  • Justhope! 2 Autorytet
    Postów: 618 293

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambrozja może coś w okolicy znajdziesz? Starszak się wyszaleje a Wy właśnie jakiś basen czy coś? My od kiedy zmieniliśmy łupinę na fotelik tak mała jedzie w miarę bez problemu. Przespała nam prawie całą drogę obudziła się w Nowym Targu więc praktycznie na miejscu. W lupinie było jej nie wygodnie już.

    No właśnie jestem ciekawa czy u Waszych dzieciaków też te zęby są takie nabrzmiałe już wszystkie? Na dole przy jedynkach były tylko one opuchnięte. I nie wiem czy faktycznie góra się pcha tak jej

  • ambrozja Autorytet
    Postów: 375 135

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starszak chce jechać z kuzynami bo samemu mu się nudzi a kuzyni jadą nad morze i tu jest problem ze jemu już nasze towarzystwo nie wystarcza...
    Justhope jaki macie fotelik, ja kupiłam Joie Spin 360. Niby w naszym samochodzie pasuje jak ulał ale nie wygląda jakby młodemu było w nim wygodnie.
    Mój ma mniej spuchnięte te dziąsła niż Twoja. Tak mi się wydaje. Na dole dwójki ma tak spuchnięte.

    Justhope! 2 lubi tę wiadomość

  • Justhope! 2 Autorytet
    Postów: 618 293

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile Twój starszy ma lat? To może wyjechać na noc? Żeby młody przespał jak najdłużej?

    https://sklepkubus.pl/foteliki-samochodowe-obrotowe/1133-4423-babysafe-rhodesian-0-18kg.html?gclid=Cj0KCQjw852XBhC6ARIsAJsFPN2op0bDgAuADpdqURB64OeQCM2rfDgd7-qW0SEKkO21hFub1LMIilwaArDuEALw_wcB

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2022, 09:26

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego nic a nic się z zębami nie dzieje 🤷 widać przez dziąsła takie białe jak przebija ale nie jest to opuchnięte czy zaczerwienione. Także pewnie jeszcze poczekamy 😁 a ja każde nowe zachowanie przypisuje że ząbki idą haha

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • ambrozja Autorytet
    Postów: 375 135

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starszy ma 11 lat, idzie do V kl. Myślałam o nocy ale on w nocy i tak nie śpi jakoś mocno. Budzi się co chwilkę mam wrażenie że co mu cycus wypadnie z buzi to się budzi, wkładam i zasypiamy:) żywy smoczek jestem:)
    Podobne te nasze foteliki.

  • Justhope! 2 Autorytet
    Postów: 618 293

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to skoro 11 naście to już nastolatek.. To się nie takie hoho 🙂🙂

    ambrozja lubi tę wiadomość

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ambrozja wrote:
    Starszy ma 11 lat, idzie do V kl. Myślałam o nocy ale on w nocy i tak nie śpi jakoś mocno. Budzi się co chwilkę mam wrażenie że co mu cycus wypadnie z buzi to się budzi, wkładam i zasypiamy:) żywy smoczek jestem:)
    Podobne te nasze foteliki.

    My mad morzem jesteśmy właśnie :)
    Zrobiliśmy postój na nockę pod Poznaniem u umoich rodziców. Także nad samo morze wyszły 4,5h plus 1h przerwy. Miala być na stacji a oczywiście trafiliśmy na stację w remoncie a obok byl MCDONALD i tam wylądowaliśmy 🙈 siedziałam na tylnym siedzeniu między nimi i się z nią bawiłam wiec nie płakała ostatnie 15min puściłam piosenki dla dzieci na YouTube Kids to patrzyła jak zaczarowana 😅
    Nocki u moich rodziców i tu to też właśnie cyc non stop.. aż pieluszkę musze przebierać bo przesikuje.. ale inne miejsce i spi spokojnie wtulona tylko 🤷‍♀️

    A w dzień to cycka na siłę albo na drzemke w jakimś spokojnym miejscu bo tak to bie da rady. Ciumknie 2x i siw rozgląda.
    Więc cycki w dzień gigantyczne mam a po nocy dwa smutne flaczki 😅
    I też pojechaliśmy ze względu na starszego bo ona to właśnie potrzebuje nadal się wtulic a nie szalenstw 🙈

    A te zeby to ja nie wiem. Jak nie peknie dziaslo to gwarancji nie ma ze to zeby 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2022, 09:34

    ambrozja lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Just Hope i jak tam z tymi ząbkami?

    Mój mały już odważnie siada i zaczyna raczkować, już mu to pomału wychodzi więc czas na zabezpieczenie gniazdek, kantów itp 🤣

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Justhope! 2 Autorytet
    Postów: 618 293

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena usiadła sama z pozycji leżącej.. A nie mówiłam. 😂🙈 I fizjo też miała rację.
    2 się przebiła dalej nie zaglądam bo nie da popatrzec.Bylysmy w przychodni bo coś jej wyszło na powiece od czasu tej bostonki i raz znika raz wychodzi na jednym oczku. A teraz dodatkowo przez ząbkowanie trze i dostała masc Neomycyne. A przy okazji załatwiłam sobie mój brzuch na wyjeździe. Poszłam sobie na te bicze wodne z ciśnieniem masowałam plecy o się obróciłam brzuchem... Od tego czasu mnie zaczęło coś boleć w nad blizną. Pokazałam przy okazji dzisiaj lekarzowi i twierdzi że widocznie jakiś mięsień puścił. Jutro idę do fizjo bo boli przy skręcaniu w prawa stronę i schylaniu.

    Sisska miałam pytać jak tam u Was to mm które w końcu dajesz?

    Czy u Was dzieci już łączą jakieś sylaby? W sensie dada mama...? Milena wydaje coraz nowsze dźwięki mlaska całymi dniami cmoka. Ale póki co raz się dada wyrwało i to raczej nie swiadomie

  • ambrozja Autorytet
    Postów: 375 135

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy druga górna jedynkę. Czyli jedynki już są. Teraz jeszcze cała reszta......
    Tak u nas ciągle mama dada baba nienie gaga. Plus bezdźwięczne naśladowanie pieska, słucha jak szczeka i wtedy z takim skupienie próbuje chaukac ale tylko rusza brodka :)

  • carola12 Autorytet
    Postów: 805 330

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez łączy sylaby w cale ciągi od dawna.Ale do siadania jeszcze daleko

    carola12
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja trajkocze jak najęta dididid dadada itp. Najwięcej jak jest zła ja się śmieje ze skrazy na kogoś ❤ sisiad mi w spacerówce z takiej opartej pozycji ale z maty nie :) raczkowanir i pelzanje też jeszcze nie.. no i cyce mi tarmosi jak szalona. Zapiecie od stanika do karmienia zaraz chyba ogarnie i zacznie sobie sama odpinać mam wrażenie 🙈

    I jeszcze przestala jakieś 2 tyg temu ssać kciuk na szczecie i zaczęła wyciągać rączki do mnie jak np maz ja weźmie I jak to my mówimy "straci ze mną wifi" to jak mnie wypatrzy to ręce rzuca w moja stronę i się mu wyrywa aż 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2022, 19:19

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się muszę wybrać do jakiegoś fizjo bo mnie czasem pobolewa blizna.. i wydaje się mi, że powinna inaczej wyglądać a nadal jest czerwona i wypukła..

    Podaję Bebiko 2 zwykłe, to żółte. I wszystko jest spoko, nic się mu nie dzieje. Tylko ono się słabo rozpuszcza (ja podaję w temp pokojowej ale ponoć w ciepłej wodzie też ciężko) i czasem takie gluty zostają 🙈

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
‹‹ 416 417 418 419 420 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ