X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2902 4828

    Wysłany: 23 maja, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos wrote:
    Skryta19 muszę Ci się przyznać jako osoba starająca się prawie 2 lata, przeszłam po drodze korekty macicy i zabiegi, które mnie wstrzymywały parę miesięcy w staraniach, dlatego takich rzeczywistych cykli było 19. Przed staraniami wiedziałam, że mogą być jakieś problemy, bo wada macicy od dziecka stwierdzona, ale sytuacja w pracy, dom itd nie pozwalała mojemu mężowi zdecydować się na dziecko wcześniej, więc de facto w mojej głowie ten okres nie zachodzenia w ciążę był jeszcze dłuższy.

    W między czasie zachodziła bratowa, szwagrowa, koleżanki itd i powiem Ci, że mój entuzjazm był naprawdę nikły, kiedy zaszła jedna koleżanka to normalnie się popłakałam i to nie były łzy szczęścia. Nikomu źle nie życzę i to nie o to chodzi, to nawet nie jest zawiść czy zazdrość. Po prostu bezradność, w której nie potrafisz udawać już, że wszystko jest w porządku. I ja nie ukrywałam swoich uczuć i najgorsze co by mogło się przytrafić to brak akceptacji tych osób tego, że nie potrafię się do końca cieszyć ich szczęściem. Większość osób to rozumie i nie wymaga szczęścia od innych tam gdzie oni widzą tylko swoje nieszczęście, jesteśmy tylko ludźmi, każdy myśli o sobie, rzadko zdarzają się szczerzy ludzie, a uważam, że gorzej by to wyglądało jakby skakały z radości, a w głębi wcale by tak nie było.

    Ja się podepnę pod słowa Kokoska.

    Uważam, że nie ma co ich obwiniać. One nadal walczą z różnymi przygodami. Ja mimo, że w ciążę po walce udało mi się zajsc to nadal wiem, co przeżywają te kobiety które cholernie ciężko walczą. Nigdy żadnej z kobiet nie powiedziałam "kiedy drugie" bo wiem ile to bólu przynosi albo "życzymy Ci dziecka"

    Patrząc pod kątem twoim, że Ci się udało, zapewne się cieszą ale mają w głowie pytanie "czemu nie ja","dlaczego nam się nie udaje"

    To w głowie staraczki jest normalne.

    Ja po ślubie ryczałam za każdym razem jak się dowiedziałam, że z najbliższych ciążę się pojawiają a mnie pytało tylko kiedy, kiedy, Wy po ślubie to powinniście starać.

    Jeden wniosek z tego mam, że warto walczyć do końca.
    I się nie poddawać a nad każda staraczka wyjdzie to cholerne słońce 😉

    meowne, Skryta19, Malinowa _Mamba lubią tę wiadomość

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    08.05 4.0cm Słoneczka🌞
    13.05 5.2cm Misia🐻‍❄️
    NIFTY -niskie ryzyka 🫶🩵🫶
    20.09-1770g Dinusia🦕

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 23 maja, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta wrote:
    Gratulacje, kolejny chłopak 😅 zaczynam tracić wiarę, że trafi mi się córa 😂


    A ja myślę, że choć trochę musi być jakaś statystyka i chociaż te +/- 60:40 😄 Czuję, że za chwilę możemy mieć dla równowagi i wysyp dziewczynek 🥰

    Megipta lubi tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 1205 1102

    Wysłany: 23 maja, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skryta19 wrote:
    Cześć dziewczyny, gratulacje dobrych wyników nifty! Póki co rośnie grupa chłopaków, ja po cichu liczę na dziewczynkę, ale wiadomo najważniejsze żeby było zdrowe, wtedy niezależnie od płci będę się cieszyć ❤️
    Ja jeszcze niecałe 3 tygodnie do badań prenatalnych, strasznie mi się dłuży ten czas :(
    Muszę się Wam pożalić, mianowicie napisałam moim dwóm przyjaciółkom, które znam od dziecka informację, że jestem w ciąży, a ich reakcja była.. nie taka jak się spodziewałam. Można by rzec oschła.. bardzo mnie to zabolało :(. Sytuacja wygląda tak, że jedna z nich poroniła w zeszłym roku, a druga od kilku miesięcy się bardzo stara o dziecko i wyszły jej jakieś problemy zdrowotne, więc rozumiem brak entuzjazmu, tylko że czwarta z naszej „paczki” jak się ogłaszała w styczniu to były komentarze o łzach wzruszenia i ogromnej radości.. a u mnie tak o, jakby to była informacja o zmianie pracy czy nowej fryzurze.
    Nie wiem czy coś powiedzieć, czy przemilczeć, ale chciałam się chociaż Wam wygadać, bo mnie to bardzo przygasiło :(
    Powiem Ci, ze my mamy grupę czterech przyjaciółek jeszcze z czasów liceum 🙂 jestemy bardzo ze sobą zżyte chociaż na tym etapie życia rzadko udaje się nam spotkać ale mamy ciągły kontakt.
    Jedna z nas ma już dzieci nastoletnie, zaliczyła wpadkę pod koniec liceum a drugie miał zaraz na początku studiów 🙂 reszta z nas dłużej czekała na macierzyństwo i kiedy kolejna ogłosiła ze jest w ciąży w 2019r było wielkie wow i entuzjazm. Później w 2020 trzecia ogłosiła ciążę i tez byla radosc ake gdy ta co ma dziecko z 2019r oglosila kolejna ciążę gdzies pod koniec 2021r to nie spotkało się to z entuzjazmem. My pogratulowały ale jakiegos wow nie było. Ja była wtedy w trakcie procedury invitro po różnych przejściach a koleżanka, która ma nastoletnie dzieci jak się później okazało od 2lat walczy o kolejne dziecko o czym nikomu nie mówiła bo mając dwójkę dzieci stwierdzila, że nikt jej nie uwierzy, że ma problem z płodnością.
    Oczywiście później my sobie to wszystko wytłumaczyły, ale okazało sie, ze wiadomos o ciąży tej trzeciej trafiła do nas w naszych najgorszych momentach życiowych 😪 ja jej życzyłam naprawdę jak najlepiej, ale w tamtym momencie nie potrafiłam się z tego cieszyć, każda ciąża dookoła łamała mi serce... Teraz wszystkie jesteśmy szczęśliwymi mamami maleńst ❤️
    Kilka dni temu ja im przekazała wiadomość o mojej kolejnej ciąży i teraz wiem, że żadna z nich nie jest na etapie staran i byl mega entuzjazm a nawet teksty "to może i my coś pomyślimy o kolejnym" 😂

    2019 - starania czas start 🥰
    Wiek 26lat👦👩
    03.2022 - IVF - PGT-A ❄️
    05.2022 - beta 7dpt. 0
    06.2022 - IVF - PGT-A ❄️❄️
    07.2022 - beta 7dpt. 38, 8dpt. - 60, 11dpt. - 346 🩵
    03.2023 - synek 🩵 - CC 35tc., preklamsja, małopłytkowość, zatrzymanie wzrostu płodu = hipotrofia, rozwijający się zespół Hellp
    04.2024 - naturalny cud 🩷 - ryzyko hipotrofii 1:18, ryzyko preklamsji 1:16
    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 165 145

    Wysłany: 23 maja, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow naprawdę obfitość chłopaków napawa mnie to nadzieja że ja też mam chłopaka pod sercem. Oczywiście kochac będziemy i się cieszyć z każdej płci ale strasznie nam zależy żeby pierwszy był chłopak a potem dziewczynka. Trochę sobie poczekamy z tą wiadomością bo aż do porodu jeśli będziemy wytrwali w postanowieniach 😁
    Czuje jednak że będzie chlopak nie umiem tego wytłumaczyć ale tego synka to już parę lat sobie afirmowalismy nawet wtedy gdy się nie staraliśmy to i tak już w głowach mieliśmy.o nim wyobrażenie a także wybrane imię😁 Dziewczynkę też sobie oczywiście wyobrażaliśmy nawet imię też wybrane dawno temu żeby nie było ze dyskryminacja płci żeńskiej🥹
    Co ze spaniem? My byśmy chcieli żeby maleństwo przez kilka pierwszych miesięcy spało z nami żeby utworzyć bliska więź jednak jest obawa czy będzie wygodnie spać na czujce całe noce. Wpadł więc pomysł na zakup dostawki do łóżka nawet już znaleźliśmy będziemy chyba zamawiać bo to i ajko dostawką może służyć i jako łóżeczko turystyczne a że my dużo podróżujemy to bardzo przydatna rzecz będzie.
    Jak macie zaplanowane spanie? Razem czy jednak osobno?

    preg.png
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1049 1542

    Wysłany: 23 maja, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do spania to rozmyślałam nad tym i nic nie wymyśliłam na razie. Ja bym chciała osobne łóżeczko dla dziecka takie pełnowymiarowe od razu do sypialni na razie wstawić, ale miejsca mamy mało, więc nie wiem czy nie skończy się na jakiejś dostawce. Muszę sobie projekt przygotować żeby zdecydować czy się zmieścimy 😝

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    beta: 23.1 ⬆️ 48 ⬆️ 209 ⬆️ 638 ⬆️1290 ⬆️ 2130 prog: 35-40-27-25
    6+1🥚4,4mm + 💚 128
    7+2 🐣 1,4cm + 💚 156
    8+4 🐥 1,87cm + 💚 173
    11+4 🐤 około 5cm + 💚 160
    12+3🐓 6,44cm + 💚 157 USG I trym: OK a PAPPA = ryzyko T21 1/726
    15+4 🐔 około 10cm + 💚 144
    20+4 jest 🩷 395g połówkowe OK!
    26+3 jest 1045g 🐡 + 💚 150
    ---> 27.09 = 30+4 - III USG prenatalne

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1136 868

    Wysłany: 23 maja, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Hej!

    Ale dużo chłopców 😍 @Megipta, ja wręcz przeciwnie - buduję w sobie nadzieję, że będzie syn 😂

    Co do samopoczucia i płci, to chyba jest loteria. Ja w drugiej ciąży też obstawiałam chłopca - w pierwszej nie wymiotowałam, w drugiej tak, czułam się zupełnie inaczej. Słuchajcie, ja nawet wyczytałam, że wysokie pH w moczu może świadczyć o tym, że to chłopiec 😂 Na prenatalnych okazało się, że dziewczynka i takim oto sposobem mam na stanie dwie córki 😍

    Jak się urodziły, to mówiłam, że nie wyobrażam sobie, żeby trzecie dziecko miałoby być chłopcem. Teraz czuję się jeszcze inaczej, niż w poprzednich dwóch ciążach i gdzieś tam z tyłu głowy krąży mi synuś 🤪 Mimo wszystko, jak jak wszystkie piszecie - najważniejsze, żeby wszystko było ok ♥️

    Ja też wyglądam jak córka młynarza, ale to bardziej z własnego wyboru - nie znoszę się opalać, bo od razu na czerwono i piecze, w dodatku mam masę pieprzyków, więc w moim przypadku jest to nawet niewskazane. Swego czasu eksperymentowałam z balsamami brązującymi, ale niestety brakuje mi dokładności - zawsze wyjdę w plamach, nawet jak zatrudnię Męża 😅

    @Kokosku, ja też zawsze wstrzymuję się z jedzeniem przed badaniami, żeby była lepsza widoczność 😉 Ale do 17 to podziwiam!

    Miłego dnia 🥰
    Też tak miałam po dwóch córkach,a jak się okazało,że trzeci będzie chłopiec to się strasznie bałam jak ja sobie dam radę. Teraz wiem,że nie było czego.🙂

    Rita gratuluję synka 🥰 albo wykorzystacie cały limit na chłopców a później posypią się dziewczynki albo będzie taka dużą przewaga🙂

    Skryta19, MummyYummy, Rita 💋 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1136 868

    Wysłany: 23 maja, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana wrote:
    Wow naprawdę obfitość chłopaków napawa mnie to nadzieja że ja też mam chłopaka pod sercem. Oczywiście kochac będziemy i się cieszyć z każdej płci ale strasznie nam zależy żeby pierwszy był chłopak a potem dziewczynka. Trochę sobie poczekamy z tą wiadomością bo aż do porodu jeśli będziemy wytrwali w postanowieniach 😁
    Czuje jednak że będzie chlopak nie umiem tego wytłumaczyć ale tego synka to już parę lat sobie afirmowalismy nawet wtedy gdy się nie staraliśmy to i tak już w głowach mieliśmy.o nim wyobrażenie a także wybrane imię😁 Dziewczynkę też sobie oczywiście wyobrażaliśmy nawet imię też wybrane dawno temu żeby nie było ze dyskryminacja płci żeńskiej🥹
    Co ze spaniem? My byśmy chcieli żeby maleństwo przez kilka pierwszych miesięcy spało z nami żeby utworzyć bliska więź jednak jest obawa czy będzie wygodnie spać na czujce całe noce. Wpadł więc pomysł na zakup dostawki do łóżka nawet już znaleźliśmy będziemy chyba zamawiać bo to i ajko dostawką może służyć i jako łóżeczko turystyczne a że my dużo podróżujemy to bardzo przydatna rzecz będzie.
    Jak macie zaplanowane spanie? Razem czy jednak osobno?
    Z każdym dzieckiem mieliśmy plan żeby spało w swoim łóżeczku a finalnie kończyło się tak,że od początku spali z nami. Dla mnie to było wygodne przy karmieniu piersią. Niby mieliśmy dostawke ale malo kiedy leżał tam maluch🙂 każde dziecko.mniej więcej spało z nami do 2 r.z. Teraz np 2,5 atek nie chce spać w naszym łóżku,jak się obudzi w nocy to ja muszę iść do niego ( jeszcze się mieszczę do jego lozka) a 7 latka przychodzi prawie co noc dla nas spac😅

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Likela Koleżanka
    Postów: 31 85

    Wysłany: 23 maja, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co wiecie o wakacjach i opalaniu w ciąży?
    Planujemy jechać na Chorwację jak będę zaczynać 14 tydzień i jak pytałam się o to mojego lekarza to mnie trochę zdołował. Stwierdził że najlepiej siedzieć cały czas w cieniu i się nie opalać, nie chodzić zbyt wiele po słońcu. Powiedział mi dokładnie, że jak się przegrzeję to poronię 😭 Wychodzi na to że najlepiej żebym wychodziła na słońce dopiero pod wieczór 😥 nie zależy mi na smażeniu się w słońcu, ale na tym żeby cokolwiek robić przez dzień na zewnątrz. Czy też słyszałyście takie opinie?

    27 👫 31

    18.04.24 ⏸️
    19.04 Beta HCG 158, progesteron 20
    23. 04 Beta 930
    16.05 CRL 1,5
    06.06 4 cm fasolki

    19.06 🩺 prenatalne
    20.06 🩺 lekarz prowadzący

    preg.png
  • Wanda_89 Przyjaciółka
    Postów: 87 128

    Wysłany: 23 maja, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana wrote:
    Co ze spaniem? My byśmy chcieli żeby maleństwo przez kilka pierwszych miesięcy spało z nami żeby utworzyć bliska więź jednak jest obawa czy będzie wygodnie spać na czujce całe noce. Wpadł więc pomysł na zakup dostawki do łóżka nawet już znaleźliśmy będziemy chyba zamawiać bo to i ajko dostawką może służyć i jako łóżeczko turystyczne a że my dużo podróżujemy to bardzo przydatna rzecz będzie.
    Jak macie zaplanowane spanie? Razem czy jednak osobno?

    My planujemy spać osobno. Ja mam taki głęboki sen, ze boje się, że krzywde mogła bym zrobić maleństwu. Czytałam dużo na ten temat, i osobne spanie nie zaburza więzi z rodzicami, jeżeli dziecko odkłada się do łóżeczka w fazie głębokiego snu. Wiadomo ze wygodniej razem ale jednak dla bezpieczeństwa wybieram opcje osobna, na szczęście w sypialni zmieści sie nam łóżeczko.

    Aune, Sandrix lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Aune Ekspertka
    Postów: 188 388

    Wysłany: 23 maja, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos, Sisi, powodzenia dzisiaj na wizytach! 🍀

    Nie wiedziałam, że na czczo lepiej widać na USG, nie pomyślałam o tym, ale i tak na pewno przed moimi badaniami będę musiała coś przegryźć 😅

    Co do samoopalaczy to w Rossmanie mają fajne pianki b.tan, około 70 zł, ale nie śmierdzą jak zwykły samoopalacz, do tego koniecznie rękawica do nakładania i można równomiernie rozprowadzić, używałam w zeszłym roku, naprawdę super 😀

    Łóżeczko chcemy na początek wstawić do naszej sypialni, a potem do pokoju, który trzeba jeszcze trochę przygotować (jak będzie chłopak musimy przemalować, bo na razie ja korzystałam z tego pokoju i na ścianach odcienie różu, będę musiała się wyeksmitować z moją toaletką do makijażu i niektórymi rzeczami😅) Na razie sobie tylko myślałam, jak to rozplanować, a żeby zacząć działać liczę na przypływ energii w II trymestrze.

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 💙🐻1471 g
    🩺23.09 szyjka 4.1cm
    🩺 14.10

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 165 145

    Wysłany: 23 maja, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Likela wrote:
    A co wiecie o wakacjach i opalaniu w ciąży?
    Planujemy jechać na Chorwację jak będę zaczynać 14 tydzień i jak pytałam się o to mojego lekarza to mnie trochę zdołował. Stwierdził że najlepiej siedzieć cały czas w cieniu i się nie opalać, nie chodzić zbyt wiele po słońcu. Powiedział mi dokładnie, że jak się przegrzeję to poronię 😭 Wychodzi na to że najlepiej żebym wychodziła na słońce dopiero pod wieczór 😥 nie zależy mi na smażeniu się w słońcu, ale na tym żeby cokolwiek robić przez dzień na zewnątrz. Czy też słyszałyście takie opinie?
    Ja jadę z moim partnerem na wakacje w góry polskie i do Grecji na tydzień i nie mam zamiaru siedzieć cały czas w cieniu moim zdaniem to trochę chore zalecenia tego lekarza. Moje koleżanki również jeździły na wakacje w ciąży i nie chroniły się specjalnie raczej dozowaly jak każdy zdrowo rozsądkowy człowiek czyli trochę na słońcu trochę w cieniu ewentualnie nie eksponowały brzucha za bardzo na promienie sloneczne.
    Z tego co sprawdzałam w internecie to nie ma większego z tym problemu byle by właśnie robić to z głową ewentualnie jak ktoś się boi to krem z filtrem (ja akurat nie używam całe życie takich kremow bo mam inne zdanie na ten temat ale jeśli ktoś woli się zabezpieczyć dodatkowo to ok byleby dobry skład np mineralny filtr)
    Dla mnie słońce to zycie korzystam z każdej okazji żeby się wystawić na słoneczko dzięki temu nasze organizmy wytwarzają D3 (jest jeszcze parę innych aspektów ale słońce jest tu bardzo pomocne)
    W ciąży D3 jest jeszcze bardziej potrzebne niż normalnie, wiadomo że jest jeszcze suplementacja ale naturalne sposoby zawsze są lepsze niż sztuczne wolę je traktować jako dodatkowe wsparcie a nie główne☺️

    preg.png
  • Wanda_89 Przyjaciółka
    Postów: 87 128

    Wysłany: 23 maja, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Likela wrote:
    A co wiecie o wakacjach i opalaniu w ciąży?
    Planujemy jechać na Chorwację jak będę zaczynać 14 tydzień i jak pytałam się o to mojego lekarza to mnie trochę zdołował. Stwierdził że najlepiej siedzieć cały czas w cieniu i się nie opalać, nie chodzić zbyt wiele po słońcu. Powiedział mi dokładnie, że jak się przegrzeję to poronię 😭 Wychodzi na to że najlepiej żebym wychodziła na słońce dopiero pod wieczór 😥 nie zależy mi na smażeniu się w słońcu, ale na tym żeby cokolwiek robić przez dzień na zewnątrz. Czy też słyszałyście takie opinie?

    Ja od początku ciąży unikam słońca, mam przeciwciała Ana i leki w połączeniu ze słońcem skutkują uczuleniem i pokrzywka na całym ciele, niestety to przechodziłam w pierwszych dniach ciąży a lekarze nie mogli podać mi żadnych sterydów.

    Zakupiłam ubrania lniane i wiskozowe z długimi rękawami i nogawkami, do tego czapki, daszki i da sie wytrzymać ;)

    preg.png
  • Aune Ekspertka
    Postów: 188 388

    Wysłany: 23 maja, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Likela wrote:
    A co wiecie o wakacjach i opalaniu w ciąży?
    Planujemy jechać na Chorwację jak będę zaczynać 14 tydzień i jak pytałam się o to mojego lekarza to mnie trochę zdołował. Stwierdził że najlepiej siedzieć cały czas w cieniu i się nie opalać, nie chodzić zbyt wiele po słońcu. Powiedział mi dokładnie, że jak się przegrzeję to poronię 😭 Wychodzi na to że najlepiej żebym wychodziła na słońce dopiero pod wieczór 😥 nie zależy mi na smażeniu się w słońcu, ale na tym żeby cokolwiek robić przez dzień na zewnątrz. Czy też słyszałyście takie opinie?


    Jak na początku ciąży pytałam lekarza o witaminę D3 to mówił, że można brać, ale że więcej się wytworzy jak się trochę na słońce powystawiam z odsłoniętymi ramionami, więc nie sugerował żeby w ogóle nie wychodzić w dzień na słońce, wręcz przeciwnie.
    Niby nie powinno się opalać i przegrzewać, ale i tak trzeba wychodzić z domu w lato, które się zbliża i u nas też będzie gorąco. Pewnie warto zaopatrzyć się w kapelusz przeciwsłoneczny, bezpieczne filtry UV, nie przemęczać się, pić dużo wody i nie siedzieć na słońcu cały dzień.

    @Wanda_89 też mam głęboki sen i też dla bezpieczeństwa będę wolała położyć dziecko do łóżeczka.

    Wanda_89, Likela lubią tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 💙🐻1471 g
    🩺23.09 szyjka 4.1cm
    🩺 14.10

    preg.png
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 1205 1102

    Wysłany: 23 maja, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do spania to nauczona życiem, tym razem nie mam żadnych planów i oczekiwań 😂
    Pierwszemu dziecku kupiliśmy dostawkę, łóżeczko, kołyskę do salonu, do wszystkiego super materace, spiworki na każdą temperaturę, monitor oddechu itd. 🫣 A dziecko powiedziało "NIE" i do 3miesiecy spało glownie na mamusi lub tatusiu 😴 później stało się to męczące więc spało albo wisząc na piersi czyli w naszym łóżku albo w gondoli na materacyku kiepskiej jakości porównując go z tymi, które kupiliśmy do łóżeczka czy dostawki....
    Po roku pogodzeni ze spaniem w trójkę złożyliśmy dostawkę, pozbyliśmy się kołyski, łóżeczko wyeksmitowalismy do pokoju synka i synek nagle zaczął chcieć spędzać czas w tym łóżeczku 😃 było to wielkie wow bo wczesniej łóżeczko parzyło, za kratami był tylko płacz... od tej pory synek zaczął spać samodzielnie w łóżeczku w swoim pokoju 🙂

    2019 - starania czas start 🥰
    Wiek 26lat👦👩
    03.2022 - IVF - PGT-A ❄️
    05.2022 - beta 7dpt. 0
    06.2022 - IVF - PGT-A ❄️❄️
    07.2022 - beta 7dpt. 38, 8dpt. - 60, 11dpt. - 346 🩵
    03.2023 - synek 🩵 - CC 35tc., preklamsja, małopłytkowość, zatrzymanie wzrostu płodu = hipotrofia, rozwijający się zespół Hellp
    04.2024 - naturalny cud 🩷 - ryzyko hipotrofii 1:18, ryzyko preklamsji 1:16
    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 23 maja, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Likela wrote:
    A co wiecie o wakacjach i opalaniu w ciąży?
    Planujemy jechać na Chorwację jak będę zaczynać 14 tydzień i jak pytałam się o to mojego lekarza to mnie trochę zdołował. Stwierdził że najlepiej siedzieć cały czas w cieniu i się nie opalać, nie chodzić zbyt wiele po słońcu. Powiedział mi dokładnie, że jak się przegrzeję to poronię 😭 Wychodzi na to że najlepiej żebym wychodziła na słońce dopiero pod wieczór 😥 nie zależy mi na smażeniu się w słońcu, ale na tym żeby cokolwiek robić przez dzień na zewnątrz. Czy też słyszałyście takie opinie?

    Ja myśle, że tutaj chodzi konkretnie o przegrzanie organizmu, a opalając się trochę łatwiej o to. To tak jak z gorącymi kąpielami. W naszym przypadku może to obciążyć układ sercowo-naczyniowy. Ogólnie to też wydaje mi się być indywidualną sprawą, bo każdy ma swoją indywidualną odporność organizmu na przegrzanie. Ja przykładowo nie mogę leżeć zbyt długo, bo zalewam się potem i czuje się lekko przegrzana dość szybko. Na pewno nie mogłabym leżeć na słońcu godzinami w normalnym stanie, a teraz raczej nie chciałabym tego testować. Ale myślę, że sama będę się wystawiać na słońce, ale nie to ostre, a to przyjemniejsze, gdzie opalam się samoistnie nie czując tak mocno tego żaru 😊

    Likela lubi tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1419 1740

    Wysłany: 23 maja, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, milego dnia 🌷
    Dziewczyny ostatnio często jem galaretkę z owocami 🫐🍓 polecam Wam deserek na ciepłe dni!!! Mi mega smakuje 😻

    Wanda_89, Aune lubią tę wiadomość

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2902 4828

    Wysłany: 23 maja, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozmawiałam z panią doktor to prosiła aby na wyjazdach nad wodę zakrywał obowiązkowe głowę i twarz, nakładać spf50 i brzuch zwilżać aby był chłodny.
    To co się przez 50tke opali to się opali

    A tak to korzystać normalnie z basenu/jeziorka wody i nie panikować:)

    Likela lubi tę wiadomość

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    08.05 4.0cm Słoneczka🌞
    13.05 5.2cm Misia🐻‍❄️
    NIFTY -niskie ryzyka 🫶🩵🫶
    20.09-1770g Dinusia🦕

    preg.png
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2902 4828

    Wysłany: 23 maja, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do spania, to bąbel na pewno będzie spał z nami, dostawkę małą mam na oku, żeby nam idealnie się zmieściła. A dodatkowo będzie lozeczko na drzemki na codzień u niego w pokoju 😊

    No i też chce w domu wkładać do wozka, żeby później nie było nie przyjemności, że jeździć nie chce 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja, 10:23

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    08.05 4.0cm Słoneczka🌞
    13.05 5.2cm Misia🐻‍❄️
    NIFTY -niskie ryzyka 🫶🩵🫶
    20.09-1770g Dinusia🦕

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 349 497

    Wysłany: 23 maja, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny widzę,że Wy już powoli zaczynacie zakupy.. ja szczerze mówiąc jakoś boję się 😁 nie wiem mam takie uczucie, że jak coś kupię to coś będzie nie tak i będę musiała patrzeć na te rzeczy.

    Mala_Kasija lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 1205 1102

    Wysłany: 23 maja, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o wakacje w ciąży to jestem jak najbardziej za 🙂 spacery, odpoczynek i oderwanie się od codzienność to wielki plus 🙂 ale napewno będę unikać ciepłych krajów w szczycie sezonu i upałów. Bo to ani mi ani naszemu 14miesiecznemu dziecku nie jest wskazane 🙂
    Kobiety w ciąży ponoć dość szybko się odwadniają i w normalnych warunkach powinny wypić minimum 2.5l wody a w warunkach tropikalnych znacznie więcej. Mój pęcherz by tego nie zniósł poza domem 🫣 dodatkowo znam naprawdę bardzo szczupłe dziewczyny bez problemów zdrowotnych, które w ciąży na upałach miały ogromne problemy z puchnięciem nóg... To jest chyba dość powszechne a upal to tylko wzmaga.
    My planujemy w wakacje Bałtyk, tu nigdy nie ma tropikalnych upałów 🤔 a napewno nie wtedy kiedy ja się tam pojawiam 🫣 a jeżeli zdrówko pozwoli to końcówka września jakas Grecka wyspa na zakończenie sezonu 🙂

    2019 - starania czas start 🥰
    Wiek 26lat👦👩
    03.2022 - IVF - PGT-A ❄️
    05.2022 - beta 7dpt. 0
    06.2022 - IVF - PGT-A ❄️❄️
    07.2022 - beta 7dpt. 38, 8dpt. - 60, 11dpt. - 346 🩵
    03.2023 - synek 🩵 - CC 35tc., preklamsja, małopłytkowość, zatrzymanie wzrostu płodu = hipotrofia, rozwijający się zespół Hellp
    04.2024 - naturalny cud 🩷 - ryzyko hipotrofii 1:18, ryzyko preklamsji 1:16
    preg.png
‹‹ 140 141 142 143 144 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ