Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Megipta Autorytet
    Postów: 2888 6585

    Wysłany: 14 czerwca 2024, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    I gdzie ta magia drugiego trymestru? 😅

    Co do acard, ja bralam we wszystkich ciążach i mdłości nie mialam z tym związanych.

    Likela, ja mialam badane AFP, ale bede sie mogla wypowiedzieć w przyszłym tygodniu.

    PS. Witam dziewczyny. 😊
    Witaj🫡 kojarzę Twój nick i już wiem skąd...ponad rok temu szukałam porad odnośnie skuteczności kubeczka menstruacyjnego ale taaakie archiwalne, że szok a tu widzę kolejna ciąża, gratulacje 😅 Ja jestem w 2 ciąży a już myślę by też machnąć sobie odrazu trzecie, podobają mi się Twoje suwaki 😜

    Księgowa, Aune lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ '90 🧔‍♂️'96
    👶🏼02.12.2022 💙
    20.01.2024 7tc 💔
    02.2024 cb 💔
    👶🏻25.11.2024🩵
    22.07.2025 ciąża bliźniacza 6tc💔 i 17tc 💔
    11dpo: ⏸️
    14dpo: Beta: 86,30mlU
    Progesteron: 37,84 ng/ml
    17dpo: 482,00mlU
    19dpo: 1057,00 mIU
    16.10.25: zarodek 0,24cm, FHR 128 💗
    38dpo: 42870,00 mIU
    22.10.25: zarodek 1,13cm🍓
    05.11.25. 2,41cm cukiereczka 🍭
    20.11.25. Sanco: Zdrowy chłopczyk ♂️
    27.11.25. 12tc+4 🦫6,28cm
    22.12.25. 16tc+1 mamy 161g cudu 😍
    15.01.26. 19tc+4 320g🥥
    28.01.26. 21tc+3 🐯 477g Tygryska
    23.02.26. 25tc+1 🐦 781g
    23.03.26. 29tc+1 🤰1.438g
    31.03.26. 30tc+2 🥥1.781g
    20.04.26. 33tc+1 🍍2.576g

    Czekamy na Ciebie Synku💙🫶
    preg.png
  • Nina_02 Autorytet
    Postów: 840 1317

    Wysłany: 14 czerwca 2024, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    I gdzie ta magia drugiego trymestru? 😅

    Co do acard, ja bralam we wszystkich ciążach i mdłości nie mialam z tym związanych.

    Likela, ja mialam badane AFP, ale bede sie mogla wypowiedzieć w przyszłym tygodniu.

    PS. Witam dziewczyny. 😊

    Księgowa Kochana a co Ty tu robisz??? 😮😍😍
    Gratulacje!!! ❤️❤️❤️

    Księgowa lubi tę wiadomość

    👩34 ❤️🧔‍♂️35

    Starania od 2020
    03.2024 3️⃣ iui 🙏
    26.03.2024 ⏸️
    27.03.2024 beta 62 😍
    25.05.2024 nifty- niskie ryzyka 💙

    Dobrze, że już jesteś Synku 🥰

    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10075 12420

    Wysłany: 14 czerwca 2024, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina_02 wrote:
    Księgowa Kochana a co Ty tu robisz??? 😮😍😍
    Gratulacje!!! ❤️❤️❤️

    No jak widzisz.. Bede zamykać z Wami grudzień chyba 😉
    Dziekuje ❤️❤️

    Nina_02, Aune, Paula9463 lubią tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Paula9463 Autorytet
    Postów: 2033 2484

    Wysłany: 14 czerwca 2024, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór 💐
    Ja ostatnio nie mam siły😂 poduszka ciążowa super sprawa ale ostatnio nic to nie daje na mój bol pleców i znowu muszę spać na plecach, bo później wstać nie mogę z bólu 😅 dzisiaj miałam wizytę i dzidziol szybko rośnie 😂 4.86cm więc większy niż z om o 1dzien i też z owu o 4 dni.
    Megi pamiętam jak pisałaś z emamy prematalne za darmo no i u mnie nic nie wiedzą, dostałam tylko dlatego że miałam badania getmnetyczne Michasia, tak bym nie dostała bo lekarze nic nie wiedzą o tym...
    Tyle spraw było do przegadania z lekarzem że zapomniałam zapytać o ❤️ bo na wypisie zakaz a nic mi nie mówili jak mnie wypuszczali do domu 🤦‍♀️

    29.09.25 31dc test na tak
    02.10.25. 34dc beta 846
    11.10.25 43dc beta 12758 progesteron 22
    17.10 pęcherzyk w macicy z pęcherzykiem żółtkowym bez zarodka, według lekarza 5tc
    20.10 beta 31396
    21.10 beta 31378
    23.10 ❤️ 0.84
    7.11 ❤️2.80
    27.11 🩷 prenatalne 12+5
    1.12 niskie ryzyka 🥰
    05.12 wizyta🩷
    2.01 wizyta 🩷
    5.02 prenatalne 9:00 22+1 549
    6.02 wizyta 8:50
    6.03 wizyta 13:50
    2.04 wizyta 11:10
    3.04 prenatalne 10:00 30+6

    Om 6.06.2026

    2024👶grudniowyG 38+2 3930g 55cm
    2023 💔 (10tc syn Michaś)👼 trisomia chromosonu 9
    2021👶 listopadowy K 38+5 4130g 55cm
    2018💒 czerwiec
    2016💔(6tc)
    2012👩‍❤️‍👨

    Insulinoopornosc
    age.png

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 523 803

    Wysłany: 14 czerwca 2024, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej !
    Któraś próbowała już odstawić tabsy xonvea ?
    Muszę zrobić ponowne podejście ale trochę mnie przeraża myśl o całodniowych wymiotach 🤣

    age.png
  • Mami_35 Ekspertka
    Postów: 140 175

    Wysłany: 14 czerwca 2024, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rybka8 wrote:
    A do tych z Was, które już biorą Acard
    Widziałam gdzieś opinie, że po Acardzie pojawiają się mdłości :o
    Miałyście tak?
    Za tydzień lecę na wakacje i myślę czy zacząć już brać czy może się wstrzymać do powrotu :(

    Ja brałam w 1 ciąży i biorę teraz, nie mam pojęcia nim mdłości. Może też dlatego, że bierze go się na noc...

    Z tego co wiem, to im wcześniej zaczniesz go brać tym lepiej :-)

    rybka8 lubi tę wiadomość

    💗 luty 2023 - córeczka 920 g, 29 t.c.
    💝 grudzień 2024 - czekamy
  • Megipta Autorytet
    Postów: 2888 6585

    Wysłany: 15 czerwca 2024, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula9463 wrote:
    Dobry wieczór 💐
    Ja ostatnio nie mam siły😂 poduszka ciążowa super sprawa ale ostatnio nic to nie daje na mój bol pleców i znowu muszę spać na plecach, bo później wstać nie mogę z bólu 😅 dzisiaj miałam wizytę i dzidziol szybko rośnie 😂 4.86cm więc większy niż z om o 1dzien i też z owu o 4 dni.
    Megi pamiętam jak pisałaś z emamy prematalne za darmo no i u mnie nic nie wiedzą, dostałam tylko dlatego że miałam badania getmnetyczne Michasia, tak bym nie dostała bo lekarze nic nie wiedzą o tym...
    Tyle spraw było do przegadania z lekarzem że zapomniałam zapytać o ❤️ bo na wypisie zakaz a nic mi nie mówili jak mnie wypuszczali do domu 🤦‍♀️
    To coś kłamczy...wszędzie o tym trąbią a jak nie to powołać się na ustawę która weszła w życie i niech się doinformują. Ja w środę teraz podpytam i zapisze się na 2gie prenatalne bo tak miesiąc przed aby były miejsca w terminie.

    👱‍♀️ '90 🧔‍♂️'96
    👶🏼02.12.2022 💙
    20.01.2024 7tc 💔
    02.2024 cb 💔
    👶🏻25.11.2024🩵
    22.07.2025 ciąża bliźniacza 6tc💔 i 17tc 💔
    11dpo: ⏸️
    14dpo: Beta: 86,30mlU
    Progesteron: 37,84 ng/ml
    17dpo: 482,00mlU
    19dpo: 1057,00 mIU
    16.10.25: zarodek 0,24cm, FHR 128 💗
    38dpo: 42870,00 mIU
    22.10.25: zarodek 1,13cm🍓
    05.11.25. 2,41cm cukiereczka 🍭
    20.11.25. Sanco: Zdrowy chłopczyk ♂️
    27.11.25. 12tc+4 🦫6,28cm
    22.12.25. 16tc+1 mamy 161g cudu 😍
    15.01.26. 19tc+4 320g🥥
    28.01.26. 21tc+3 🐯 477g Tygryska
    23.02.26. 25tc+1 🐦 781g
    23.03.26. 29tc+1 🤰1.438g
    31.03.26. 30tc+2 🥥1.781g
    20.04.26. 33tc+1 🍍2.576g

    Czekamy na Ciebie Synku💙🫶
    preg.png
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1224 1886

    Wysłany: 15 czerwca 2024, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale do tych drugich prenatalnych, czyli połówkowych to tylko się USG robi, nie? Czy ja jakaś niedoinformowana?? I wgl myślałam, że wszystkie te USG większe są na NFZ zawsze za darmo, przynajmniej tak jest w szpitalu do, którego ja chodzę? Coś się mylę? 🙃

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Tarczyca = Letrox ✅ Nasienie ✅ Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów ✅ 08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌ 09.10/23 - cb 💔 ->11.2023 klinika: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    6+1🥚4,4mm
    8+4 🐥 1,87cm
    12+3🐓 6,44cm - I USG jest OK !
    15+4 🐔 około 10cm
    20+4 jest 🩷 - 395g połówkowe OK!
    26+3 🐡 1045g 29+4 🦐 1300g
    30+4 🦑 1447g - III USG jest OK!
    35+1 🐠 2343g 37+0 🐟 2770g
    39+1 🦈 3200g ---> indukcja 🤞🍀
    39+3 (CC) Franka - 52cm, 3340g 🥰

    age.png
  • Megipta Autorytet
    Postów: 2888 6585

    Wysłany: 15 czerwca 2024, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos wrote:
    Ale do tych drugich prenatalnych, czyli połówkowych to tylko się USG robi, nie? Czy ja jakaś niedoinformowana?? I wgl myślałam, że wszystkie te USG większe są na NFZ zawsze za darmo, przynajmniej tak jest w szpitalu do, którego ja chodzę? Coś się mylę? 🙃
    Prenatalne są 3, czyli na każdy trymestr. Wcześniej było tak, że na pierwsze drugie i 3 trzeba było mieć skierowanie, bezpłatne tylko z powódek np wad rozwoju wcześniejszej ciąży, wiek 35+ itd a teraz weszło że 1 i 2 bezpłatne i bez ograniczeń wiekowych ale 3cie już płatne. Tak to zrozumiałam

    👱‍♀️ '90 🧔‍♂️'96
    👶🏼02.12.2022 💙
    20.01.2024 7tc 💔
    02.2024 cb 💔
    👶🏻25.11.2024🩵
    22.07.2025 ciąża bliźniacza 6tc💔 i 17tc 💔
    11dpo: ⏸️
    14dpo: Beta: 86,30mlU
    Progesteron: 37,84 ng/ml
    17dpo: 482,00mlU
    19dpo: 1057,00 mIU
    16.10.25: zarodek 0,24cm, FHR 128 💗
    38dpo: 42870,00 mIU
    22.10.25: zarodek 1,13cm🍓
    05.11.25. 2,41cm cukiereczka 🍭
    20.11.25. Sanco: Zdrowy chłopczyk ♂️
    27.11.25. 12tc+4 🦫6,28cm
    22.12.25. 16tc+1 mamy 161g cudu 😍
    15.01.26. 19tc+4 320g🥥
    28.01.26. 21tc+3 🐯 477g Tygryska
    23.02.26. 25tc+1 🐦 781g
    23.03.26. 29tc+1 🤰1.438g
    31.03.26. 30tc+2 🥥1.781g
    20.04.26. 33tc+1 🍍2.576g

    Czekamy na Ciebie Synku💙🫶
    preg.png
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1224 1886

    Wysłany: 15 czerwca 2024, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta A to zanim jeszcze weszła ta ustawa to ja dopłacałam z krwi za test podwójny test z Pappa i PlGF, ale za USG nic się nie płaciło. Nie miałam żadnych wskazań i dostałam normalnie skierowanie. I na to drugie też dostałam teraz normalnie 🤷‍♀️

    Przy okazji możesz mi wpisać na listę połówkowe na 16.07

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2024, 09:03

    Megipta lubi tę wiadomość

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Tarczyca = Letrox ✅ Nasienie ✅ Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów ✅ 08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌ 09.10/23 - cb 💔 ->11.2023 klinika: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    6+1🥚4,4mm
    8+4 🐥 1,87cm
    12+3🐓 6,44cm - I USG jest OK !
    15+4 🐔 około 10cm
    20+4 jest 🩷 - 395g połówkowe OK!
    26+3 🐡 1045g 29+4 🦐 1300g
    30+4 🦑 1447g - III USG jest OK!
    35+1 🐠 2343g 37+0 🐟 2770g
    39+1 🦈 3200g ---> indukcja 🤞🍀
    39+3 (CC) Franka - 52cm, 3340g 🥰

    age.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2913 4856

    Wysłany: 15 czerwca 2024, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Dziewczyny 🙂

    Ja łykam Acard i nie odczuwam żadnych mdłości czy innych dolegliwości. Też uważam, że im wcześniej, tym lepiej 😉

    Dziewczyny, pamiętam, że już wcześniej przewijał się temat preeklampsji. Czy którejś z Was wyszło wysokie ryzyko w poprzedniej ciąży? Jaki byłam rozwój sytuacji?

    @Malina, udało załatwić się zaświadczenie?

    Mami_35, rybka8 lubią tę wiadomość

  • Malina1111 Autorytet
    Postów: 393 481

    Wysłany: 15 czerwca 2024, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, zaświadczenie dostałam i jestem już spokojniejsza. Ale i tak będę rodzic w prywatnym szpitalu, mam ogromną traumę po szpitalu publicznym. 😓

    🧬Pai-1, MTHFR
    08.23r 💔 19 tc, synek
    24.03.24r ⏸
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1224 1886

    Wysłany: 15 czerwca 2024, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mummy ja dopiero wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę Acardu, liczę, że nie zaszkodzi, a może pomoże, chociaż późno zaczynam, lekarz powiedział, że to ostatni dzwonek, więc biorę i już nie wnikam, nigdy po aspirynie nic mi nie było, a ostatnio mam bóle głowy to może i na to pomoże 🙃😅

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Tarczyca = Letrox ✅ Nasienie ✅ Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów ✅ 08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌ 09.10/23 - cb 💔 ->11.2023 klinika: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    6+1🥚4,4mm
    8+4 🐥 1,87cm
    12+3🐓 6,44cm - I USG jest OK !
    15+4 🐔 około 10cm
    20+4 jest 🩷 - 395g połówkowe OK!
    26+3 🐡 1045g 29+4 🦐 1300g
    30+4 🦑 1447g - III USG jest OK!
    35+1 🐠 2343g 37+0 🐟 2770g
    39+1 🦈 3200g ---> indukcja 🤞🍀
    39+3 (CC) Franka - 52cm, 3340g 🥰

    age.png
  • Bialeekk Autorytet
    Postów: 2659 5846

    Wysłany: 15 czerwca 2024, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ho! Wpadam obczaić co tam was i patrzę, a tu @Księgowa! Gratulacje kochana 😍

    Księgowa lubi tę wiadomość

    👩🏽 +👱🏽‍♂️+🐈+🍍=❤️

    19 cykl siania 🍍

    🍼 27.03.2024- MAMY TO!⏸️🍍
    🍼 27.11.2024, godzina 10:10
    3940g wymarzonego synka 🥹👶🏼

    07.2025 Biochem 💔
    04.12.2025 7tc 💔👼🏽
    event.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2913 4856

    Wysłany: 15 czerwca 2024, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos wrote:
    Mummy ja dopiero wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę Acardu, liczę, że nie zaszkodzi, a może pomoże, chociaż późno zaczynam, lekarz powiedział, że to ostatni dzwonek, więc biorę i już nie wnikam, nigdy po aspirynie nic mi nie było, a ostatnio mam bóle głowy to może i na to pomoże 🙃😅

    Kokosku, mamy dokładnie ten sam tydzień i dzień ciąży 😊 Ja włączyłam we wtorek i też słyszałam, że jeśli zrobi się to przed 16 tygodniem, to jest duża szansa, że nas to ominie.

    Znalazłam te taki wywiad z lekarką z Żelaznej: https://www.szpitalzelazna.pl/blog/ciaza/czy-mozna-zapobiec-preeklampsji.

    Ja akurat nie jestem z Warszawy, ale może komuś pomoże, jeśli to aktualne. Ogólnie chętnie przyjmę sprawdzone źródła wiedzy w tym temacie 😉

    KoKos lubi tę wiadomość

  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2913 4856

    Wysłany: 15 czerwca 2024, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1111 wrote:
    Tak, zaświadczenie dostałam i jestem już spokojniejsza. Ale i tak będę rodzic w prywatnym szpitalu, mam ogromną traumę po szpitalu publicznym. 😓

    Super, że się udało!

    Ja też zaczęłam rozważać taką możliwość. Drugiego porodu też nie wspominam najlepiej i po nim na początku mówiłam, że tylko CC. Po terapii i trafieniu na swojego lekarza jakoś mi się odmieniło - doszłam do wniosku, że jestem w dobrych rękach, planowałam rodzić w innym szpitalu, podejmując decyzję o sposobie rozwiązania razem z lekarzem. Od razu zastrzegłam, że nie zgodzę się na wywoływanie porodu i podanie oksytocyny.

    Tylko teraz sytuacja trochę się zmieniła, właśnie ze względu na ryzyko preeklampsji przed 37 tc. Bo ten szpital przyjmuje porody po skończonym 37 tc i inne w mojej okolicy też. Jeszcze będę rozmawiać z lekarzem o tym, co jeśli jednak coś zaczęłoby się dziać przed tą magiczną datą. Boję się po prostu tego, że w szpitalu, którego nie znam, nie będą patrzeć na to, czy chcę wywoływania, czy nie. I czy w takiej sytuacji to też rozsądne, żeby tak po prostu się nie zgodzić... Wiem, że jeszcze jest sporo czasu, ale trochę spędza mi to sen z powiek ostatnio.

  • KoKos Autorytet
    Postów: 1224 1886

    Wysłany: 15 czerwca 2024, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mummy bardzo Ci dziękuję, na trochę późniejszym etapie ciąży się tym bardziej zainteresuję, bo akurat jestem z Warszawy, więc mogłabym wziąć udział i wesprzeć naukę ☺️ i przy okazji wyciągnąć jakieś wnioski dla mnie, chociaż u mnie ryzyko jest średnie, bo niby w normie, mam 1/170, ale lekarka chciała dmuchać na zimne, bo wyszedł niski PlGF i to pierwsza ciąża właśnie, więc większe ryzyko podobno, dodatkowo mam macicę po metroplastyce to też jakieś jednak ingerencje były w środku i nie wiadomo czy to nie sprzyja gorszemu ukrwieniu 🤷‍♀️

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Tarczyca = Letrox ✅ Nasienie ✅ Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów ✅ 08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌ 09.10/23 - cb 💔 ->11.2023 klinika: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    6+1🥚4,4mm
    8+4 🐥 1,87cm
    12+3🐓 6,44cm - I USG jest OK !
    15+4 🐔 około 10cm
    20+4 jest 🩷 - 395g połówkowe OK!
    26+3 🐡 1045g 29+4 🦐 1300g
    30+4 🦑 1447g - III USG jest OK!
    35+1 🐠 2343g 37+0 🐟 2770g
    39+1 🦈 3200g ---> indukcja 🤞🍀
    39+3 (CC) Franka - 52cm, 3340g 🥰

    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10075 12420

    Wysłany: 15 czerwca 2024, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bialeekk wrote:
    Hej ho! Wpadam obczaić co tam was i patrzę, a tu @Księgowa! Gratulacje kochana 😍

    Dziekuje 🥰 i Tobie też gratuluję ❤️

    Bialeekk lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2913 4856

    Wysłany: 15 czerwca 2024, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos wrote:
    Mummy bardzo Ci dziękuję, na trochę późniejszym etapie ciąży się tym bardziej zainteresuję, bo akurat jestem z Warszawy, więc mogłabym wziąć udział i wesprzeć naukę ☺️ i przy okazji wyciągnąć jakieś wnioski dla mnie, chociaż u mnie ryzyko jest średnie, bo niby w normie, mam 1/170, ale lekarka chciała dmuchać na zimne, bo wyszedł niski PlGF i to pierwsza ciąża właśnie, więc większe ryzyko podobno, dodatkowo mam macicę po metroplastyce to też jakieś jednak ingerencje były w środku i nie wiadomo czy to nie sprzyja gorszemu ukrwieniu 🤷‍♀️

    Nie ma sprawy 😊 Jasne, że tak, lepiej dmuchać na zimne.

    U mnie jest wysokie, bo 1/53... Co ciekawe, nie wiem, jakie miałam w poprzednich ciążach, bo, mimo tego, że robiłam badania prenatalne w tej samej klinice, to nie było określanego ryzyka preeklampsji, zahamowania wzrostu płodu itp.

  • Megipta Autorytet
    Postów: 2888 6585

    Wysłany: 15 czerwca 2024, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na usg wyszło prawy zwiększony opór tt macicznej. Biorę acard 150 i heparyne od początku a jednak raczej nie uniknę nadciśnienia. Rozwiązano mi ciążę w 37tc a trafiłam w 35 więc czekano i wciskano dopegyt, który nic nie działał. Tydzień wywoływano mi poród a ciało nie było fizjologicznie gotowe na poród, w efekcie urodziłam syna z zamartwicą, nacięto mnie w pośpiechu, brak znieczulenia i nawet opioidy, przebito wody a samo rozwarcie szło opornie..oksytocyna wlewana litrami-koszmar. Teraz już mądrzejsza chciałabym nie zgodzić się na wywołanie tylko cc jeśli dojdzie do tego samego i pewnie dojdzie. Pytanie co oni zrobią czy się zgodzą na to bo straszny nacisk jest na porody sn za wszelką cenę 🤑 w moim szpitalu też nie akceptują zaświadczenia o tokofobi więc nie wiem jak to załatwię. Bo jeśli jakimś cudem doniosę do terminu to mogę sn ale bez oksy natomiast z nadciśnieniem to już cc bez męczarni i z głowy 🫡

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2024, 15:00

    👱‍♀️ '90 🧔‍♂️'96
    👶🏼02.12.2022 💙
    20.01.2024 7tc 💔
    02.2024 cb 💔
    👶🏻25.11.2024🩵
    22.07.2025 ciąża bliźniacza 6tc💔 i 17tc 💔
    11dpo: ⏸️
    14dpo: Beta: 86,30mlU
    Progesteron: 37,84 ng/ml
    17dpo: 482,00mlU
    19dpo: 1057,00 mIU
    16.10.25: zarodek 0,24cm, FHR 128 💗
    38dpo: 42870,00 mIU
    22.10.25: zarodek 1,13cm🍓
    05.11.25. 2,41cm cukiereczka 🍭
    20.11.25. Sanco: Zdrowy chłopczyk ♂️
    27.11.25. 12tc+4 🦫6,28cm
    22.12.25. 16tc+1 mamy 161g cudu 😍
    15.01.26. 19tc+4 320g🥥
    28.01.26. 21tc+3 🐯 477g Tygryska
    23.02.26. 25tc+1 🐦 781g
    23.03.26. 29tc+1 🤰1.438g
    31.03.26. 30tc+2 🥥1.781g
    20.04.26. 33tc+1 🍍2.576g

    Czekamy na Ciebie Synku💙🫶
    preg.png
‹‹ 188 189 190 191 192 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ