X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 344 486

    Wysłany: 18 czerwca, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aambrozjaa93 wrote:
    Ja od niedzieli odstawiłam xonvea, bo drugi trymestr niedawno się zaczął, ale już stwierdziłam, że wybiorę do końca opakowanie i zobaczę jak będzie. No i od wczoraj mdłości mam znowu i odruch wymiotny przy myciu lub płukaniu zębów od razu😔

    Ja próbowałam też od razu odstawić nie wyszło. Obecnie biorę jedną na noc i polecam stopniowe odstawianie po jednej albo nawet po pół tabletki. 👌

    aambrozjaa93 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 344 486

    Wysłany: 18 czerwca, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podziwiam Was z tym dentystom.
    Ja jedyne co bez znieczulenia robię to czyszczenie z kamienia hahaha 🤣. Więc teraz to bardzo mi nie po drodze . Też wypadało by iść ale nie podołam chyba mam za duży uraz z dzieciństwa.

    preg.png
  • Nina_02 Autorytet
    Postów: 565 820

    Wysłany: 18 czerwca, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    Dziewczyny podziwiam Was z tym dentystom.
    Ja jedyne co bez znieczulenia robię to czyszczenie z kamienia hahaha 🤣. Więc teraz to bardzo mi nie po drodze . Też wypadało by iść ale nie podołam chyba mam za duży uraz z dzieciństwa.

    Ale możesz mieć znieczulenie w ciąży!!! 😊 znam traumę z dzieciństwa, ale teraz medycyna poszła bardzo do przodu, i nie boli nic, ostatnio zasnełam na fotelu 😅
    A zdecydowanie lepiej wyleczyć zęby teraz niż nie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca, 20:19

    meowne, MummyYummy lubią tę wiadomość

    👩33l ❤️🧑34l
    Starania od 2020
    03.2024 3️⃣ iui 🙏
    26.03.2024 ⏸️
    27.03.2024 beta 62 😍
    25.05.2024 nifty- niskie ryzyka 💙

    Czekamy na Ciebie Synku 🥰

    preg.png
  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 72 86

    Wysłany: 18 czerwca, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny:-) w końcu i ja po 1 prenatalnych dzisiaj a widzę, że niektóre z Was już są na połówkowe umówione:-) ciężko uwierzyć że mamy rodzicielskim w tym samym miesiącu:-)

    Usg bez zarzutu, przeplywy w normie, krew oddana. Za tydzień będą wyniki i lekarz mnie od razu uprzedził że z uwagi na historię w 1 ciąży ryzyko preeklampsji i hipotrofii może być wysokie. Ale biorę już acard więc nic nowego nie wymyślimy:-)

    No i na 75% dziewczyna;-)



    Wanda_89, Aune, aambrozjaa93, KarolinaAnastazja, Elewina, Skryta19, Nina_02, Amra, spineczka, Dariaa29, Megipta, KoKos, MummyYummy, mar.1, Likela, Merida Waleczna, Wikta06, Paula9463 lubią tę wiadomość

    💗
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 344 486

    Wysłany: 18 czerwca, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina_02 wrote:
    Ale możesz mieć znieczulenie w ciąży!!! 😊 znam traumę z dzieciństwa, ale teraz medycyna poszła bardzo do przodu, i nie boli nic, ostatnio zasnełam na fotelu 😅
    A zdecydowanie lepiej wyleczyć zęby teraz niż nie!
    O to mnie zaskoczyłaś ! To muszę się zapisać 😁 ja już byłam załamana że nie mogę 🤣

    Mami_35 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Sandrix Przyjaciółka
    Postów: 99 231

    Wysłany: 18 czerwca, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    Na też w ciąży miałam zapalenie ucha i byłam u laryngologa. Powiedziała mi, że kropelki do ucha nie szkodzą w ciąży i przepisała mi lek. Po dwóch dniach przeszło i nic się nie wydarzyło. 😉 Radzę skorzystać z wizyty u laryngologa bo czosnek i nie pomaga jedynie łagodzi na chwilę.

    Byłam u lekarza dzisiaj i dostałam antybiotyk i jakieś dodatkowe kropelki bo twierdzi, że jej to grzybiczo wygląda 😵‍💫 nie wiem skąd, w życiu nie miałam takich akcji. No ale zaaplikowałam wszystko i czekam aż zadziała, za rady z cebulą i czosnkiem tym razem podziękowałam - w sensie byli ludzie, którzy sugerowali jakieś nacieranie ucha sokiem z cebuli 🫣🫣🫣

    13.03 wyjęcie implantu anty
    17.04 ⏸
    17.04 beta 6,56
    19.04 beta 42,87
    26.04 beta 1585,24
    29.04 🩺 widoczny pęcherzyk ciążowy
    10.05 🩺USG, jest ❤️
    22.05 2 cm bobasa
    Sanco wynik prawidłowy, chłopiec
    17.06 prenatalne
    28.08 🩺 II prenatalne, ponad 500 g zdrowego synka
    02.10 kolejna wizyta
    16.10 & 22.10 III prenatalne

    💊
    Euthyrox N50





    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 344 486

    Wysłany: 18 czerwca, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Byłam u lekarza dzisiaj i dostałam antybiotyk i jakieś dodatkowe kropelki bo twierdzi, że jej to grzybiczo wygląda 😵‍💫 nie wiem skąd, w życiu nie miałam takich akcji. No ale zaaplikowałam wszystko i czekam aż zadziała, za rady z cebulą i czosnkiem tym razem podziękowałam - w sensie byli ludzie, którzy sugerowali jakieś nacieranie ucha sokiem z cebuli 🫣🫣🫣

    No czosnek jest takim naturalnym antybiotykiem i rozgrzewa ale moim zdaniem pomaga bardziej jak go pijesz np w herbacie z miodem i cytryną jak to pisała wcześniej któraś dziewczyna. Nacieranie to tylko rozgrzewa ale nie rozwiązuje problemu . Trzymam kciuki żeby szybko minęło ✊

    Sandrix, MummyYummy lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Nina_02 Autorytet
    Postów: 565 820

    Wysłany: 18 czerwca, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    O to mnie zaskoczyłaś ! To muszę się zapisać 😁 ja już byłam załamana że nie mogę 🤣

    Możesz możesz, tylko koniecznie powiedz że jesteś w ciąży 😊 ja byłam na leczeniu tydzień temu i jestem umówiona za 2 tyg 😊 bez znieczulenia nie dam sobie nic zrobić 😬 choć moja wspaniała pani dentystka zawsze mnie namawia bez i obiecuje że nie będzie bolało 😅 ale to chyba ta trauma z dzieciństwa siedzi w głowie i nie wywalisz jej stamtąd 🙈 zapisz się koniecznie 😊

    MummyYummy lubi tę wiadomość

    👩33l ❤️🧑34l
    Starania od 2020
    03.2024 3️⃣ iui 🙏
    26.03.2024 ⏸️
    27.03.2024 beta 62 😍
    25.05.2024 nifty- niskie ryzyka 💙

    Czekamy na Ciebie Synku 🥰

    preg.png
  • Margo007 Znajoma
    Postów: 27 80

    Wysłany: 18 czerwca, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heja dziewczyny 👋
    Mało mnie tu ostatnio, bo w piątek mam ślub i jest trochę do ogarnięcia 🫣 ale dzisiaj miałam wizytę i chciałam tylko napisać, że wszystko jest okej, mała ma się dobrze, mierzy 9,50cm i waży 113g, czyli idealnie jak na 15+1 tc 🥰

    Tym razem dla odmiany proszę o kciuki na piątek, żeby wszystko dobrze poszło i żeby dopisała nam pogoda, bo ślub mamy w plenerze 🤞
    Jak się trochę u nas uspokoi to będę tutaj częstszym gościem 😊

    Mami_35, aambrozjaa93, Księgowa, Kam.ila, Mag_len, businesscare, Elewina, Amra, spineczka, Dariaa29, KoKos, Kasiaanna, MummyYummy, Nina_02, KarolinaAnastazja, mar.1, Likela, Merida Waleczna, Wikta06, Skryta19, Aune, Paula9463 lubią tę wiadomość

    Termin: 09.12.24
    dziewczynka 👶🩷


    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1136 867

    Wysłany: 19 czerwca, 01:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kto jutro wizytuje ze mną? A właściwie to już dzisiaj🫢. Jakoś tak się stresuje ta wizyta,że nie mogę spać. Ponad 3 tygodnie przerwy to zdecydowanie za dużo. Całe szczęście,że wizyta z samego rana,liczę,że poznamy płeć dlatego idę razem z mężem 🥰

    businesscare, Wanda_89, spineczka, Dariaa29, Megipta, MummyYummy, aambrozjaa93, Evelle28, Nina_02, KarolinaAnastazja, mar.1, Wikta06, Mami_35, Merida Waleczna, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Wanda_89 Przyjaciółka
    Postów: 87 128

    Wysłany: 19 czerwca, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Kto jutro wizytuje ze mną? A właściwie to już dzisiaj🫢. Jakoś tak się stresuje ta wizyta,że nie mogę spać. Ponad 3 tygodnie przerwy to zdecydowanie za dużo. Całe szczęście,że wizyta z samego rana,liczę,że poznamy płeć dlatego idę razem z mężem 🥰

    Trzymam kciuki za wizytę :)

    Też teraz mam 4 tygodnie przerwy miedzy wizytami i uważam ze to za długo dlatego w polowie zapisałam sie na dodatkowe USG :)

    Aune lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 19 czerwca, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo007 wrote:
    Heja dziewczyny 👋
    Mało mnie tu ostatnio, bo w piątek mam ślub i jest trochę do ogarnięcia 🫣 ale dzisiaj miałam wizytę i chciałam tylko napisać, że wszystko jest okej, mała ma się dobrze, mierzy 9,50cm i waży 113g, czyli idealnie jak na 15+1 tc 🥰

    Tym razem dla odmiany proszę o kciuki na piątek, żeby wszystko dobrze poszło i żeby dopisała nam pogoda, bo ślub mamy w plenerze 🤞
    Jak się trochę u nas uspokoi to będę tutaj częstszym gościem 😊
    Mocne kciuki 🤞🏼🥰 To będzie wspaniały dzień ❤️

    spineczka, Aune, Margo007 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1049 1542

    Wysłany: 19 czerwca, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To widzę, że nie tylko ja mam takie przerwy między wizytami. Mam teraz właśnie 4 tygodnie i to dla mnie długo. Po 2 zaczynam odliczać i myśleć czy wszystko okej i kombinować czy nie iść gdzieś indziej prywatnie 😝 gdyby wizyty w Wawie były tańsze to nic by mnie nie powstrzymało. Mag_len kciuki 🤞🍀 czekamy na płeć ;)

    Wanda_89, MummyYummy, Mami_35, Aune lubią tę wiadomość

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    beta: 23.1 ⬆️ 48 ⬆️ 209 ⬆️ 638 ⬆️1290 ⬆️ 2130 prog: 35-40-27-25
    6+1🥚4,4mm + 💚 128
    7+2 🐣 1,4cm + 💚 156
    8+4 🐥 1,87cm + 💚 173
    11+4 🐤 około 5cm + 💚 160
    12+3🐓 6,44cm + 💚 157 USG I trym: OK a PAPPA = ryzyko T21 1/726
    15+4 🐔 około 10cm + 💚 144
    20+4 jest 🩷 395g połówkowe OK!
    26+3 jest 1045g 🐡 + 💚 150
    ---> 27.09 = 30+4 - III USG prenatalne

    preg.png
  • Megipta Autorytet
    Postów: 1729 3733

    Wysłany: 19 czerwca, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień doberek Kobietki 💐

    Mag_len trzymam kciuki ja też wizytuje o ile mój ginekolog będzie łaskaw przyjść i nie odwola kolejnej wizyty, wiec poprosze o kciuki, u niego bylam 7 tygodni temu 🫣😅😁

    Co do dentysty, jeśli normalnie są takie długie kolejki to ciężarne muszą wpisać na szybciej?

    meowne, Wanda_89, aambrozjaa93, KoKos, Mami_35, Aune lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l. 🧔‍♂️28l. 👶 02.12.2022 💙
    ______________________
    26.03.2024 r. ⏸️🥹Beta: 40,00 mlU/ml🔸️ 28.03.24 r. Beta: 216,00 mIU/ml 🫣440%! 🫨🔸️ 02.04.24 r. Beta: 2722,00 mlU/ml
    ______________________
    🩺17.04.24r. 7tc+0 6,6mm i ♥️
    🩺08.05.24r. 10tc+0 2,93cm ♥️
    🩺03.06.24r. 13tc+5 8,02cm chłopczyk?🩵🦋
    🩺19.06.24r. 16tc+0 🩵Chłopiec na pokładzie🩵
    🩺17.07.24r. 20tc+0 🥰 321g słodyczy
    🩺23.07.24r. 20tc+6 II prenatalne 🫶 392g
    🩺21.08.24r. 25tc+0 740g🩵
    🩺18.09.24r. 29tc+0 1360g🤗
    ______________________
    Termin 🎄🎅06.12.24r.☃️🌟

    preg.png
    ______________________
    🧬Pai-1 4G/5G hetero -💊Acard150 +💉Clexane 0,4 +💊Luteina 100mg + 🧪 Sorbifer2x1
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 19 czerwca, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos wrote:
    To widzę, że nie tylko ja mam takie przerwy między wizytami. Mam teraz właśnie 4 tygodnie i to dla mnie długo. Po 2 zaczynam odliczać i myśleć czy wszystko okej i kombinować czy nie iść gdzieś indziej prywatnie 😝 gdyby wizyty w Wawie były tańsze to nic by mnie nie powstrzymało. Mag_len kciuki 🤞🍀 czekamy na płeć ;)

    Ja nawet nie mam umówionego terminu, bo próbuje złapać wizytę z list rezerwowych w aplikacji, ale od 2 tygodni ani razu żadna się nie pojawiła. Mój lekarz ma duże oblężenie i mega mnie to martwi na przyszłość. Chyba już czas zadzwonić na infolinie. Ot taki obraz jak funkcjonują pakiety medyczne i to te najwyższe.. 🫠

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Wanda_89 Przyjaciółka
    Postów: 87 128

    Wysłany: 19 czerwca, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos wrote:
    To widzę, że nie tylko ja mam takie przerwy między wizytami. Mam teraz właśnie 4 tygodnie i to dla mnie długo. Po 2 zaczynam odliczać i myśleć czy wszystko okej i kombinować czy nie iść gdzieś indziej prywatnie 😝 gdyby wizyty w Wawie były tańsze to nic by mnie nie powstrzymało. Mag_len kciuki 🤞🍀 czekamy na płeć ;)


    W Lublinie tez tanio nie jest, jeszcze jak chce sie pojsc do kogos lepszego, ale zawsze jak pojde na taka wizyte i sie uspokoje to mowie ze to najlepiej wydane pieniadze w moim zyciu.

    preg.png
  • Wanda_89 Przyjaciółka
    Postów: 87 128

    Wysłany: 19 czerwca, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta wrote:
    Dzień doberek Kobietki 💐

    Mag_len trzymam kciuki ja też wizytuje o ile mój ginekolog będzie łaskaw przyjść i nie odwola kolejnej wizyty, wiec poprosze o kciuki, u niego bylam 7 tygodni temu 🫣😅😁

    Co do dentysty, jeśli normalnie są takie długie kolejki to ciężarne muszą wpisać na szybciej?

    Powodzenia na wizycie :) 😊🤞🍀

    Megipta lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Wanda_89 Przyjaciółka
    Postów: 87 128

    Wysłany: 19 czerwca, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meowne wrote:
    Ja nawet nie mam umówionego terminu, bo próbuje złapać wizytę z list rezerwowych w aplikacji, ale od 2 tygodni ani razu żadna się nie pojawiła. Mój lekarz ma duże oblężenie i mega mnie to martwi na przyszłość. Chyba już czas zadzwonić na infolinie. Ot taki obraz jak funkcjonują pakiety medyczne i to te najwyższe.. 🫠

    Też mam pakiet najwyższy, ale aby umówić sie z niego do wybranego lekarza to graniczy z cudem 😕

    Gdyby nie to ze na badania w miarę sprawnie można wykonac to już dawno bym zrezygnowała.
    Ale do lekarzy tylko odpłatnie.

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 19 czerwca, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wanda_89 wrote:
    Też mam pakiet najwyższy, ale aby umówić sie z niego do wybranego lekarza to graniczy z cudem 😕

    Gdyby nie to ze na badania w miarę sprawnie można wykonac to już dawno bym zrezygnowała.
    Ale do lekarzy tylko odpłatnie.

    Mnie trzyma to, że zawsze finalnie udaje mi się umówić i dzięki aplikacji mam dużą swobodę z terminami pobrania krwi, ale sam proces umawiania do swojego lekarza i na niektóre badania to męka. Problem z terminami jest mega powszechny. Dużym plusem jest jeszcze to, że dla mnie wszystko jest darmowe, bo to pakiet od pracodawcy. Mimo wszystko zastanawiam się nieustannie, czy nie znaleźć jeszcze czegoś.

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1136 867

    Wysłany: 19 czerwca, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po 🥰 mamy zdrowa,ważąca 151g dziewczynkę🥰

    Dostałam skierowanie na darmowe połówkowe i udało mi się od razu zapisać na 23 lipca😉 a kolejna wizyta 15 lipca,także trochę krócej czekania.
    Dzidziuś znow odwracał się do nas plecami więc mam tylko zdjęcie jak macha małą rączką 😍

    Wanda_89, Megipta, MummyYummy, aambrozjaa93, Evelle28, Nina_02, meowne, Elewina, KarolinaAnastazja, mar.1, Likela, Dariaa29, spineczka, Wikta06, Mami_35, Kasiaanna, Merida Waleczna, Skryta19, Aune, Paula9463 lubią tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 198 199 200 201 202 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ