X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Brunetka Autorytet
    Postów: 368 142

    Wysłany: 8 sierpnia, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, jestem "starą" użytkowniczką bbf i moje dzieciaczki są już po tej stronie brzucha :)
    W związku z tym, że w październiku 23' powiększyła nam się rodzina (już na pewno ostatni raz :)) i przeprowadzamy się robię porządki w rzeczach, a że mam różne płcie i wiek to rzeczy jest sporo.
    Jeśli któraś z Was jest zainteresowana jakąś wyprawką ubraniową czy zabawkową dla Maluszka/Maluszki (choć mam też sporo ubrań ciążowych oraz nie - ciążowych czy kosmetyków) to serdecznie zapraszam na priv - piszcie co potrzebujecie lub zapraszam po prostu do przejrzenia mojego vinted (polecam filtrować interesujące Was rzeczy, bo mam tego sporo)
    https://www.vinted.pl/member/90417676
    Jeśli napiszecie w wiadomości że jesteście z bbf to na pewno dogadamy się co do ceny :)

    Trzymam mocno kciuki za Was i Wasze Maluszki!
    Trzymajcie się dzielnie i przesyłam mnóstwo mamowej mocy :)

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    w4sqdqk37ek35kuj.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 9 sierpnia, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Witajcie 😁
    Poskręcało mnie, nie wiem co jest przyczyną, ale obudziłam się z wielki bólem z tyłu głowy. Przekręcić głowy nie mogę, a ty wyjazd wakacyjny w pełni. 😓
    Przeciwzapalnych nie wezmę, pozostał tylko paracetamol. Ile mogę go wziąć na dobę?

    Macie sprawdzone sposoby na ból? Boli niemiłosiernie, nawet jak pozostaje w bezruchu.

    Ciśnienie mam niskie, więc to na pewno nie rzucawka..

    Jesli niskie ciśnienie to polecam pol pomidora z sola. 😊
    A paracetamol mozna do 4g w ciągu dnia, czyli 8 tabletek po 500mg, ale jednorazowo tylko 1g.

    Atika lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 9 sierpnia, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    mar.1, taaaak, wieczorami już konkretnie odczuwam, że jestem w ciąży 🤭 Mój Mąż mówi, że córami nie miałam tak dużego brzuszka, ale też widzę, że we wcześniejszych ciążach był bardziej "rozlany" ja boki, a tutaj idzie do przodu, więc chyba w moim przypadku sprawdza się teoria, że z chłopcem brzuszek jest bardziej spiczasty. No i bardzo mi się podoba 🥺♥️♥️

    W ogóle ta ciąża sprawia, że czuję się ze sobą naprawdę dobrze 💪

    aambrozjaa93, mar.1, Aune, Skryta19 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 9 sierpnia, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa, to bardzo miłe, że do nas zaglądasz ♥️♥️♥️ Bardzo to doceniam. Jeśli chcesz z nami się podzielić, jak się masz, to czekamy, ale też zrozumiem, jeśli nie masz na to ochoty.

    Ściskam Cię ciepło 😘

    Amra, Aune, Skryta19, Rita 💋 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 286

    Wysłany: 9 sierpnia, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Hej!

    mar.1, taaaak, wieczorami już konkretnie odczuwam, że jestem w ciąży 🤭 Mój Mąż mówi, że córami nie miałam tak dużego brzuszka, ale też widzę, że we wcześniejszych ciążach był bardziej "rozlany" ja boki, a tutaj idzie do przodu, więc chyba w moim przypadku sprawdza się teoria, że z chłopcem brzuszek jest bardziej spiczasty. No i bardzo mi się podoba 🥺♥️♥️

    W ogóle ta ciąża sprawia, że czuję się ze sobą naprawdę dobrze 💪

    Hej, u mnie brzuch też jest widoczny jak stoję bokiem😅

    Chociaż sąsiadka jak była w ciąży z córeczką to też miała brzuch bardziej widoczny bokiem niż przodem.

    mar.1 lubi tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 286

    Wysłany: 9 sierpnia, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, donoszę, że w Rossmannie dziś nowa gazetka i wrzucili też sporo żółtych kartek z wyprzedażą.
    M.in. wybrane produkty Lovela są na wyprzedaży

    Zagadka919, Wanda_89, aambrozjaa93, MummyYummy, mar.1, Fania017, Aune, Mami_35, Merida Waleczna lubią tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 116 141

    Wysłany: 9 sierpnia, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Ja dziś jestem po wizycie u prowadzącej i jestem strasznie zestresowana... W OM termin porodu 18 grudnia, cały czas się utrzymywał, miesiąc temu na wizycie okazało się że maluszek jest o 4 dni mniejszy niż rowniesnicy, a dziś że aż o 7 dni i szacowany termin porodu przesunął się na 25 grudnia.
    Gin już zaczęła się martwić że 7 dni to sporo i musimy zacząć to kontrolować. Powiedziała że może to od tego że mało przytyłam bo od początku ciąży przytyłam równo 1.7 kg. Strasznie się martwię że coś może być nie tak z moim synkiem. Cały czas płacze...

    Możecie napisać jak to u was wygląda i który macie tydzień i ile przytylyscie?

    rybka8 lubi tę wiadomość

  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 161 144

    Wysłany: 9 sierpnia, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny wczoraj zauważyłam że mi kostki trochę spuchły na rodzinnym spotkaniu, może za długo siedziałam. Pierwszym razem spuchły mi po jeździe autem 8 godzin ale to raczej normalne zdarzało się i bez ciąży. Czytałam już że w ciąży to normalne i trzeba często zmieniać pozycję. A jak u was też coś takiego zaobserwowalyscie? Macie jakieś porady na to? 🙏☺️

    Rita 💋 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 9 sierpnia, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Ja dziś jestem po wizycie u prowadzącej i jestem strasznie zestresowana... W OM termin porodu 18 grudnia, cały czas się utrzymywał, miesiąc temu na wizycie okazało się że maluszek jest o 4 dni mniejszy niż rowniesnicy, a dziś że aż o 7 dni i szacowany termin porodu przesunął się na 25 grudnia.
    Gin już zaczęła się martwić że 7 dni to sporo i musimy zacząć to kontrolować. Powiedziała że może to od tego że mało przytyłam bo od początku ciąży przytyłam równo 1.7 kg. Strasznie się martwię że coś może być nie tak z moim synkiem. Cały czas płacze...

    Możecie napisać jak to u was wygląda i który macie tydzień i ile przytylyscie?


    Ja mam według OM też 18.12 i na jednym z pierwszych USG mi skoczył termin na 23.12, ze 2 miesiące temu nagle pojawił się termin 6.12, a tydzień temu 19.12.
    Lekarz powiedział by się tym kompletnie nie sugerować.

    Położna też mi powiedziała by nie sugerować się datą z USG bo to będzie cały miesiąc, a patrzeć na tą z miesiączki +- pare dni bo nie ma pewności kiedy owulacja postanowiła się pojawić.

    Nie martw się na zapas, wszystko z pewnością jest dobrze 💪❤️

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 116 141

    Wysłany: 9 sierpnia, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko, że ja wiem kiedy miałam owulację bo miałam cykl stymulowany i tak naprawdę co do dnia jest potwierdzona owulacja
    A chodzi o to, że wymiary dziecka z USG i jego waga wskazują że jest o tydzień młodszy niż powinien.

    @rybka8 a można wiedzieć ile przytylas od początku ciąży ? ☺️

  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 9 sierpnia, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Ja dziś jestem po wizycie u prowadzącej i jestem strasznie zestresowana... W OM termin porodu 18 grudnia, cały czas się utrzymywał, miesiąc temu na wizycie okazało się że maluszek jest o 4 dni mniejszy niż rowniesnicy, a dziś że aż o 7 dni i szacowany termin porodu przesunął się na 25 grudnia.
    Gin już zaczęła się martwić że 7 dni to sporo i musimy zacząć to kontrolować. Powiedziała że może to od tego że mało przytyłam bo od początku ciąży przytyłam równo 1.7 kg. Strasznie się martwię że coś może być nie tak z moim synkiem. Cały czas płacze...

    Możecie napisać jak to u was wygląda i który macie tydzień i ile przytylyscie?


    Hmm.. myślę, że na tym etapie nie powinnas się tym tak mocno martwić. Możliwe, że za tydzień maluszek nadgoni kilka dni i już to będzie bardziej w normie. Dopóki nie jest to znaczna różnica w wadze to jest ogromna szansa, że po prostu Twój bobas jest z tych mniejszych. U mnie tak było w 20 tygodniu, a w 23 waga wyglądała już lepiej dla tego tygodnia. Trzymam kciuki! Nie martw się tym za mocno, bo nadal do tych 7 dni to norma, a niektórzy lekarze czasem w zły sposób przekazują informacje i wychodzi niepotrzebny stres z tego ;)

    rybka8, Mandoriana, Mami_35 lubią tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 9 sierpnia, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Tylko, że ja wiem kiedy miałam owulację bo miałam cykl stymulowany i tak naprawdę co do dnia jest potwierdzona owulacja
    A chodzi o to, że wymiary dziecka z USG i jego waga wskazują że jest o tydzień młodszy niż powinien.

    @rybka8 a można wiedzieć ile przytylas od początku ciąży ? ☺️

    Około 2-2,5 kg, to moja pierwsza ciąża.
    Wyczytałam też, że dopiero w 2 połowie ciąży dziecko zacznie nabierać tłuszczu, teraz go nie ma.

    Wiesz ile waży maluszek? U mnie tydzień temu była waga 347 g.

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 1134 1200

    Wysłany: 9 sierpnia, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie 😊

    Czy kupując ubranka, pierzecie je od razu?
    Mam kilka perełek, które znalazłam w sklepach w dobrych cenach. Planuję po powrocie od razu je przeprać i włożyć do worków, a w ostatnim miesiącu przepracować i powkładać do szafek.

    Myślicie, że to dobry pomysł, czy jednak prać je przed samym powodem?



    Nina_02 wrote:

    ...Byłam w poniedziałek na kontrolnej wizycie u gina w związku z moimi bólami pod prawym żebrem, no i gin podejrzewa kamicę żółciową... jutro idę do chirurga mam nadzieję że na wizycie zrobi usg żeby potwierdzić/wykluczyć 🤨...

    Ściskam wszystkie mocno, trzymam kciuki zabwizyty i wyniki 🥰🥰🥰

    Mnie wczoraj bardzo bolało w lewym boku pod żebrami. Po pobudzce jest spokój, ale martwi mnie co to było.


    Księgowa wrote:
    Jesli niskie ciśnienie to polecam pol pomidora z sola. 😊
    A paracetamol mozna do 4g w ciągu dnia, czyli 8 tabletek po 500mg, ale jednorazowo tylko 1g.

    Dziękuję 🫂 , tak się wzbraniałam przed przeciwbólowymi, ale już nie jestem w stanie. Ból potworny, a stres z nim związany też nie sprzyja, więź z dwojga złego chcę choć trochę obarczyć swoją psychikę od tego bólu fizycznego.



    MummyYummy wrote:
    Hej!

    mar.1, taaaak, wieczorami już konkretnie odczuwam, że jestem w ciąży 🤭 Mój Mąż mówi, że córami nie miałam tak dużego brzuszka, ale też widzę, że we wcześniejszych ciążach był bardziej "rozlany" ja boki, a tutaj idzie do przodu, więc chyba w moim przypadku sprawdza się teoria, że z chłopcem brzuszek jest bardziej spiczasty. No i bardzo mi się podoba 🥺♥️♥️

    W ogóle ta ciąża sprawia, że czuję się ze sobą naprawdę dobrze 💪

    U mnie brzuszek chyba rozlał się na biodra, bo mimo widocznego małego wzgórka od łona do pępka w pozycji leżącej, jeszcze nie jest odznaczalny pod luźnym ubrankiem, ale jak założę swoje sukienki sprzed ciąży, to od razu widać malutki brzuszek. 😍

    Ale i tak widzę, że biodra mi się ładnie poszerzyły i poszło na boczki. Zawsze miałam wąskie biodra a teraz figura trochę się zmieniła.

    A jak u was z wagą? Moja długo wahała się, potem nagle zaczęła iść do góry a przez ostatni tydzień znowu stoi w miejscu, na szczęście, 🤪 bo w zeszłym tygodniu tak zaczęła lecieć do góry, że w takim tempie szybko robiłabym do 8 z przodu, a tak, nadal jest 6 z przodu. 😉




    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 116 141

    Wysłany: 9 sierpnia, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @rybka8, no właśnie teraz wracam z wizyty i dziś waga to 379 gram 😉

    rybka8 lubi tę wiadomość

  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2063 1633

    Wysłany: 9 sierpnia, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Ja dziś jestem po wizycie u prowadzącej i jestem strasznie zestresowana... W OM termin porodu 18 grudnia, cały czas się utrzymywał, miesiąc temu na wizycie okazało się że maluszek jest o 4 dni mniejszy niż rowniesnicy, a dziś że aż o 7 dni i szacowany termin porodu przesunął się na 25 grudnia.
    Gin już zaczęła się martwić że 7 dni to sporo i musimy zacząć to kontrolować. Powiedziała że może to od tego że mało przytyłam bo od początku ciąży przytyłam równo 1.7 kg. Strasznie się martwię że coś może być nie tak z moim synkiem. Cały czas płacze...

    Możecie napisać jak to u was wygląda i który macie tydzień i ile przytylyscie?
    Ja jeszcze nic nie przytyłam, więc moim zdaniem nie ma to znaczenia. Pomiary z USG, też są przecież takie +- ileś tam, więc może być w rzeczywistości jednak troszkę większy. Wierzę, że martwisz się bardzo, ale postaraj się być dobrej myśli 🥹🥹

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2063 1633

    Wysłany: 9 sierpnia, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś po połówkowych, mała waży już 514 gram 🙈
    Boksowała dziś rączkami i doktor się musiał natrudzić by obejrzeć obie dłonie 🤭 Wszystko wygląda na ten moment bardzo dobrze, rozwija się prawidłowo. Doktor się za bardzo moja B12 jej przejął, ale mam wdrożyć suplementację i powtórzyć na kolejną wizytę. Te epizody z ciśnieniem, są wskazaniem do pomiarów 4×dziennie i jeśli będą nieprawidłowości będzie trzeba wdrożyć leki. Ale szyjka mi się wydłużyła 🥹🥹

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia, 12:03

    aambrozjaa93, Megipta, Dariaa29, Mandoriana, KarolinaAnastazja, Merida Waleczna, Paula9463 lubią tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 9 sierpnia, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    @rybka8, no właśnie teraz wracam z wizyty i dziś waga to 379 gram 😉

    To niczym się nie martw !❤️

    @Atika ja póki co wsadziłam wszystkie do komody i myślę nad wypraniem w późniejszym terminie. Nie wiem czy nie zgromadzi się mimo zamknięcia trochę kurzu czy bakterii gdy będę dokładać kolejne.
    Ale sama nie wiem czy to dobry pomysł.

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • Wanda_89 Przyjaciółka
    Postów: 87 128

    Wysłany: 9 sierpnia, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Ja dziś jestem po wizycie u prowadzącej i jestem strasznie zestresowana... W OM termin porodu 18 grudnia, cały czas się utrzymywał, miesiąc temu na wizycie okazało się że maluszek jest o 4 dni mniejszy niż rowniesnicy, a dziś że aż o 7 dni i szacowany termin porodu przesunął się na 25 grudnia.
    Gin już zaczęła się martwić że 7 dni to sporo i musimy zacząć to kontrolować. Powiedziała że może to od tego że mało przytyłam bo od początku ciąży przytyłam równo 1.7 kg. Strasznie się martwię że coś może być nie tak z moim synkiem. Cały czas płacze...

    Możecie napisać jak to u was wygląda i który macie tydzień i ile przytylyscie?

    Hej, ja mam obecnie roznice 8 dni miedzy USG a miesiączką i tez sie zwiększyła z 5 na 8.
    Ginekolog w żaden sposób nie kazała mi sie przejmować, od poczatku ciąży mówiła ze będzie male dziecko, ale rozwija sie prawidłowo, a może jeszcze podskoczy. Co do przytycia to jeszcze nie nadrobilam wagi z przed ciazy ale i ginekolog i endokrynolog mówią ze to bardzo dobrze.
    Co prawda na połówkowych radiolog nastraszył mnie ze dziecko małe, że szpital, ale u dwóch ginekologow izyskalam potwierdzenie ze wszystko jest ok, ze dzieci sie różnie rozwijają i ze mam sie niczym nie przejmować. Pozatym każdy sprzet USG ma swoją czułość i granice błędu.

    Mandoriana, meowne lubią tę wiadomość

    preg.png
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1049 1542

    Wysłany: 9 sierpnia, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi prowadząca wgl nie sprawdza przyrostów na wizytach w USG 🤷‍♀️ ma słaby sprzęt, a poza tym dzieci teraz już różnie rosną 🙃 więc ja mam o tyle stresów mniej, ale moja Mała na połówkowych była w 69 centylu czyli ładnie ☺️

    U mnie szyjka się nie wydłużyła, ale nie drgnęła też w drugą stronę - stabilnie 30mm 🥳 nie jestem jeszcze pewna, ale chyba lekarka na NFZ mi się niestety zmieni, bo zmieniają jej poradnie, ale jednak postaram się dostać do niej na wizyty do patologii ciąży, czułabym się pewniej u niej! Hemoglobina mi trochę leci w dół, mam 11,7, ale kolejną wizyta za 3 tygodnie i zobaczymy, na razie bez dodatkowych supli 🙃

    A co do prania to ja postanowiłam teraz na przestrzeni 4 najbliższych tygodni raczej wszystko wyprać i schować w komodę i niech leży i łapie domowy kurz i baterie właśnie, uprasuje na start tylko po to żeby ładnie się prezentowało na początku w komodzie 😅 rzeczy do szpitala przeprasuje dodatkowo w 30tc, bo wtedy zamierzam się pakować 😝

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia, 12:45

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    beta: 23.1 ⬆️ 48 ⬆️ 209 ⬆️ 638 ⬆️1290 ⬆️ 2130 prog: 35-40-27-25
    6+1🥚4,4mm + 💚 128
    7+2 🐣 1,4cm + 💚 156
    8+4 🐥 1,87cm + 💚 173
    11+4 🐤 około 5cm + 💚 160
    12+3🐓 6,44cm + 💚 157 USG I trym: OK a PAPPA = ryzyko T21 1/726
    15+4 🐔 około 10cm + 💚 144
    20+4 jest 🩷 395g połówkowe OK!
    26+3 jest 1045g 🐡 + 💚 150
    ---> 27.09 = 30+4 - III USG prenatalne

    preg.png
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 116 141

    Wysłany: 9 sierpnia, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to widocznie zależy od podejścia ginekologa. Moja mnie trochę nastraszyła, powiedziała że tydzień różnicy to już na granicy jest... I wkurzona na nią trochę jestem o to bo spanikowałam 😠

‹‹ 283 284 285 286 287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ