X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 286

    Wysłany: 18 sierpnia, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    Cześć Dziewczyny.
    Ja też dzisiaj dziwnie się czuję, pobolewa mnie głowa, jestem osowiała. Leżę cały dzień, ale już nawet to leżenie mnie denerwuje. Myślałam, że przyjdzie jakaś burza, ale popadało chwilę i znowu gorąc niesamowity 🙄
    Marzę już o jesieni, ciepłych bluzach, kocyku i herbatce 😍

    Co do staników do karmienia, ja kupiłam właśnie ten z Rossmanna, koleżanka, która używa go już jakiś czas mówiła, że podczas użytkowania trochę się rozciąga. Ja nie mam dużego biustu, ale wzięłam L , nie nosiłam go jeszcze, ale wydaje mi się niezbyt duży 🤔
    Zamówiłam jeszcze z Shein w dwóch kolorach i jestem pod wrażeniem wykonania i tego jaki jest przyjemny w dotyku i wygodny. Nie spodziewałam się za taką cenę.

    Na opuchliznę polecam po prostu picie wody w dużych ilościach. Bardzo pomaga.

    My jutro mamy drugie prenatalne i odczuwam delikatny stresik, tym bardziej, że wyszły mi te bakterie w moczu i podwyższone granulocyty, także proszę o jutrzejsze mocne kciuki ♥️ wizytę mam na 16:15.

    Podeślesz jakiś link do tych Shein?😀
    Mocne kciuki za jutrzejszą wizytę ✊✊✊🤞🤞🍀

    Amra, Aune lubią tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 286

    Wysłany: 18 sierpnia, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meowne wrote:
    Też co raz bardziej to doceniam. Mam straszny problem z nadpotliwością w ciąży. Gdziekolwiek siadam zostaje po mnie plama potu 😅 Nigdy tak nie miałam. Rozpływam się na myśl o jesieni. Kocham przełom sierpnia i września tak do października, gdy robi się już chłodniej i spokojniej ❣️Planuje na ten czas pójść na zwolnienie, wiec niesamowicie się ekscytuje, że ten czas będę mogła wykorzystywać na maksa tak jak chce (oby) 🥰

    A powiedzcie dziewczyny, jak się czujecie fizycznie? W moim przypadku odkąd malutka zaczęła osiągać już taką pokaźną wagę tj. te 500g+ to co raz bardziej czuję ciężkość fizycznie. Plecy bolą mnie już każdej nocy i co raz mniej kroków dziennie jestem w stanie zrobić. Gdy długo chodzę zaczyna mnie ciągnąć brzuch i mam wrażenie, że robi się jeszcze bardziej napięty. Swoją drogą jest już naprawdę duży. Praktycznie z dnia na dzień czuję jak się zmienia.

    A dziś z rana udalo nam sie jeszcze w łóżku uchwycić taki mały teatrzyk dla rodziców i praktycznie cały brzuch mi falował od ruchów. Jest już taka duża i to jest niesamowite, że możemy już ją obserwować 🥰

    Nie wiem czy u mnie to kwestia tych upałów i niskiego ciśnienia, ale kroków mogę zrobić już mało. Chodzę wolniej niż babcie emerytki🤣 ostatnio moje spacery to takie max. ok.1 km.
    Nie mogę sobie znaleźć wygodnego miejsca do siedzenia, wszędzie mi niewygodnie 😅

    Czasem też czuję taki napięty brzuch aż ciągnie od pleców. Z reguły jak coś zjem przed spacerem. Bynajmniej tak mi się kojarzy.

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 342 472

    Wysłany: 19 sierpnia, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty ✊ sama dziś idę na taką kontrolną po szpitalną.

    Ja końcowo zamówiłam staniki z transmisji z FB gdzie często kupowałam bieliznę. Zobaczę jak przyjdą jak będą wyglądać. Bo chciałam z HM ale nie było mojego rozmiaru.

    Co do pogody to łącze się w tym roku z jesieniarami 🤣 zawsze lubiłam lato a teraz jest totalnie nie do zniesienia. Czekam najlepiej na zimę 🤣.

    Miłego, spokojnego i przede wszystkim chłodniejszego dnia Wam życzę kochane ♥️🌺

    spineczka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • spineczka Autorytet
    Postów: 385 630

    Wysłany: 19 sierpnia, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 😊 my w sobotę byliśmy na połówkowych. Nie wierzę że to już. Badanie wyszło dobrze maluszek ma 363 gr, czego dowiedzieliśmy się z opisu. Pan doktor "gbur" całe badanie nic się nie odzywał, jak zakończył badanie daje nam kartkę, ja pytam jak przebiegło badanie , on patrzy na mnie że zdziwieniem i mówi "A czego się Pani obawia" ja mówię że "wszystkiego" na co on "Ja nic nie znalazlem". W trakcie badania była też jedna nieprzyjemna sytuacja, mówię mu że zdecydowałam się na te dodatkowe badania : ryzyka preklampsji i zahamowania wzrostu płodu ( na I prenatalnych tego nie miałam, bo nie wiedziałam że trzeba to dodatkowo opłacić więc tym razem się zdecydowałam, bo wiem z forum jakie to ważne). Znowu patrzył na mnie że zdziwieniem i pytał jak na to wpadłam (!) Mówię że dostałam ulotkę na I prenatalnych i też czytałam w Internecie...jak usłyszał o Internecie to aż mu się oczy zaswiecily i zaczął szydzic: "w Internecie, co Pani wyczytala, chętnie się doszkole" ...Jak wyszliśmy to aż mąż się pytał po co robimy to badanie...

    Bardzo zmartwila mnie waga, która stale rośnie już + 8,3kg. Wcale się nie objadam, jem normalnie tylko zrezygnowałam z wszelkiej aktywnosci a przed ciazą milam bardzo duzo aktywnosci. W I trym bylam 2 razy w szpitalu z krwawieniami i od tego czasu ogarnal mnie straszny strach. Na basen się troche boję jechac, ale zaczne spacerowac jak miną upaly.

    Zamówiłam również tą poduszke ciazową (duża w kształcie U, chyba z supermami) dla mnie hit, polecam. Najlepsze jest to że jest w użyciu non stop, w ciągu dnia śpią tam albo koty albo psy 😅.

    Miłego dnia wszystkim!

    Atika, meowne, Mala_Kasija lubią tę wiadomość

    2018: 1 IVF IMSI MSOME : punkcja 8.12
    transfer 11.12 2x3dniowe
    01.2019 poronienie zatrzymane [*] 8 tydz 😥
    19.04.19 crio 2x3dniowe beta 0
    2019: II IVF IMSI MSOME : Punkcja 13.06: 6 komorek =>2 zarodki
    crio 1 beta 0
    31.01.22 crio zarodek 3 dniowy (8A)
    22.02 pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym. Wieczorem poczatek krwawienia...[*] tydz 6 😥

    07.2023 AMH 0,87 III IVF IMSI MSOME: 2 zarodki nieprawidłowe po pgta. Nie ma transferu.

    04.2024 IV IVF 1 blastocysta

    preg.png[/url]
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 161 145

    Wysłany: 19 sierpnia, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są tu dziewczyny które będą rodzić w wannie/basenie? Ja będę rodzić w prywatnym apartamencie mając do dyspozycji basen lub wannę zalezne od apartamentu jaki wybiorę i mam myślówę jak zaplanować sam moment urodzenia czy do wody czy przed przenieść się na duze łóżko a zależy nam żeby tatuś też wziął udział w kangurowaniu tuląc sie z nami. Wiadomo ze na łóżku wygodniej ale samo wychodzenie przed może być problematyczne pozatym dużo więcej profitów ma moment gdy dzieciątko urodzi się pod wodą i wtedy niby tatuś może być z nami lub do nas wejść ale stresuje mnie że woda może nie byc czysta a chce żeby dla niego też to było wszystko komfortowe.
    Właśnie skończyłam czytać książkę "Poród Naturalny" wydawnictwa Natuli gorąco polecam dużo konkretnych informacji łatwo sie czyta zawsze to kolejny krok w byciu dobrze przygotowana 😊

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 19 sierpnia, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry po weekendzie 😊

    Dołączam do grona mamusiek, które bardziej się turlają niż chodzą 🤭 Szczególnie widać to na rodzinnych spacerach, na których wszyscy muszą zwolnić, a ja daję z siebie wszystko. I mój brzuszek też ostatnio rośnie w tempie ekspresowym! Na plusie około 4 kg, ale u nas także są upały i bardzo puchnę, więc myślę, że na spokojnie około kilograma to jest jednak woda.

    Amra, ja także poproszę link do tych staników, jeśli można 😊 Mnie przeraża ich zakup - ostatnio widziałam jakiś z Canpola i ich rozmiarówka kończyła się na 80D 🥴 A wiecie może, jak to wygląda z tymi z Rossmanna? Mają jakieś większe rozmiary? W obwodzie te 85 jest ok, ale miseczka to przed ciążą była F, także potrzebuję większego zapasu.

    meowne, Malinowa _Mamba, Mala_Kasija lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 19 sierpnia, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przesyłam linki do staników 😉 Ja kupiłam dwa czarne i jeden beżowy. Mega polecajka 😉


    SHEIN Bezszwowy biustonosz do karmienia (w stylu galaretki) dla mamy
    I discovered amazing products on SHEIN.com, come check them out!
    http://api-shein.shein.com/h5/sharejump/appjump?link=VKvP1LuU9uR&localcountry=PL&url_from=GM7547987416436944896


    SHEIN Biustonosz do karmienia w jednolitym kolorze w stylu galaretki dla mamy
    I discovered amazing products on SHEIN.com, come check them out!
    http://api-shein.shein.com/h5/sharejump/appjump?link=VKvPedc0iVa&localcountry=PL&url_from=GM7547987534620536832

    rybka8, Malinowa _Mamba, MummyYummy, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 215 427

    Wysłany: 19 sierpnia, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty 😊

    Jak ja się cieszę, że dzisiaj w końcu chłodniej, już naprawdę kiepsko się czułam przez te upały 🙈

    Ja ogólnie fizycznie czuję się cały czas dobrze, staram się dużo chodzić, ale na spacerach muszę ciągle upominać męża żeby trochę zwolnił 🤣 a zawsze bardzo szybko chodziłam więc jest to dla mnie nowością

    Czy zamawiałyście już może śpiworki do spania dla maluchów i macie coś do polecenia?

    Amra, meowne lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 1135 1200

    Wysłany: 19 sierpnia, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie 😁

    Spineczka co za gbur. 🤬
    Ile dopłacałaś do badania? Moje w tym tygodniu i chyba też dokupię.


    Podobno te ubrania z Shein zawierają szkodliwe substancje. Nie wiem czy zdecydowałabym się na biustonosz, ale kilka ubrań ciążowych zakupiłam stacjonarnie. 😍 Są piękne.

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 89 78

    Wysłany: 19 sierpnia, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam po weekendzie 🙂 u mnie też dziś wyczekana wizyta po miesiącu czasu.
    Zrobiło się dziś chłodniej więc można funkcjonować jakoś normalnie bo ostatni tydzień to była masakra. Spuchłam i przybrałam mnóstwo wody. Zobaczymy dziś na wadze ile będzie 😅
    Jeśli chodzi o dolegliwości to ostatnio przestały mnie tak mocno boleć plecy ale zaczęły jak pisałam wcześniej nogi i stopy aaa i ciężej mi się oddycha jakoś...

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • spineczka Autorytet
    Postów: 385 630

    Wysłany: 19 sierpnia, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Witajcie 😁

    Spineczka co za gbur. 🤬
    Ile dopłacałaś do badania? Moje w tym tygodniu i chyba też dokupię.


    Podobno te ubrania z Shein zawierają szkodliwe substancje. Nie wiem czy zdecydowałabym się na biustonosz, ale kilka ubrań ciążowych zakupiłam stacjonarnie. 😍 Są piękne.

    306 zl
    Dziwi mnie troszkę to że dziewczyny na "udanych rozważaniach" twierdza że miały to w pakiecie i nic nie doplacaly. Klinika twierdzi że te dwa czynniki nie są refundowane i jeśli ktoś chce może sobie wykupić prywatnie. Ja robiłam w holsa med/Gyncentrum K-ce.

    2018: 1 IVF IMSI MSOME : punkcja 8.12
    transfer 11.12 2x3dniowe
    01.2019 poronienie zatrzymane [*] 8 tydz 😥
    19.04.19 crio 2x3dniowe beta 0
    2019: II IVF IMSI MSOME : Punkcja 13.06: 6 komorek =>2 zarodki
    crio 1 beta 0
    31.01.22 crio zarodek 3 dniowy (8A)
    22.02 pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym. Wieczorem poczatek krwawienia...[*] tydz 6 😥

    07.2023 AMH 0,87 III IVF IMSI MSOME: 2 zarodki nieprawidłowe po pgta. Nie ma transferu.

    04.2024 IV IVF 1 blastocysta

    preg.png[/url]
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 116 141

    Wysłany: 19 sierpnia, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Ja dziś po prenatalnych (22+5).
    Synek wagowo jest na 8 percentylu. Norma jest od 10... Waży 471 gram.
    Mamy kontrolować wzrost i kolejna wizyta za 2 tygodnie. Bardzo się martwię

  • Mala_Kasija Przyjaciółka
    Postów: 65 82

    Wysłany: 19 sierpnia, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana polecam zajrzeć na insta na profil polozna.angelikagruca na przykładach porodów w domu można zobaczyć co się sprawdza.
    Innym dziewczynom też polecam jak szykują się na naturalny, aczkolwiek jak wczoraj pooglądałam i poczytałam i już w snach rodziłam 😅 głowa już przeżywa.

    Też już kondycja nie ta, śmiejemy się że to tryb super eco, a tu jeszcze 3 mc 🫢.
    Niestety na lubelskim pogoda bez zmian, dalej 30 stopni, więc moje samopoczucie jest bardzo niszowe, cieszę się, że poszłam na L4 bo nie dałabym rady dłużej.

    Udanych wizyt i przyjemnego dnia 😘.

    rybka8, Mandoriana lubią tę wiadomość

    🙎‍♀️91+👨89+🐶
    Staraczka od 2022
    Niedoczynność tarczycy
    Udrożniony prawy jajowód 02.2024
    Termin 30.11.24 (03.12.24) 🩵
  • Mala_Kasija Przyjaciółka
    Postów: 65 82

    Wysłany: 19 sierpnia, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Ja dziś po prenatalnych (22+5).
    Synek wagowo jest na 8 percentylu. Norma jest od 10... Waży 471 gram.
    Mamy kontrolować wzrost i kolejna wizyta za 2 tygodnie. Bardzo się martwię

    Wagi są orientacyjne, na wydrukach jest tolerancja że to np aż 40g. Jak masz się zamartwiać to idź na usg gdzieś indziej i wykonaj je jeszcze raz.

    Na szkole rodzenia położna mówiła, że mamy przyjmujące pregne plus rodzą większe dzieci, a takie wnioski ma z 20 lat doświadczenia swojego jak i innych koleżanek po fachu i że przy małych wagach dzieci warto się wspomóc.

    🙎‍♀️91+👨89+🐶
    Staraczka od 2022
    Niedoczynność tarczycy
    Udrożniony prawy jajowód 02.2024
    Termin 30.11.24 (03.12.24) 🩵
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 19 sierpnia, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja po dzisiejszej wizycie,z z Dzidka wszystko ok,waży już 798g.
    Lekarz po obejrzeniu żylaków które mi wyszły na wargach sromowych przepisał profilaktycznie neoparin. Mówi,że może to trochę na wyrost ale że miał przypadek jak jeździł w pogotowiu zgonu dziewczyny z powodu oderwanego zakrzepu z żylaka.nastepna wizyta 16.09.

    Fania017 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 19 sierpnia, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    Przesyłam linki do staników 😉 Ja kupiłam dwa czarne i jeden beżowy. Mega polecajka 😉


    SHEIN Bezszwowy biustonosz do karmienia (w stylu galaretki) dla mamy
    I discovered amazing products on SHEIN.com, come check them out!
    http://api-shein.shein.com/h5/sharejump/appjump?link=VKvP1LuU9uR&localcountry=PL&url_from=GM7547987416436944896


    SHEIN Biustonosz do karmienia w jednolitym kolorze w stylu galaretki dla mamy
    I discovered amazing products on SHEIN.com, come check them out!
    http://api-shein.shein.com/h5/sharejump/appjump?link=VKvPedc0iVa&localcountry=PL&url_from=GM7547987534620536832

    Dzięki wielkie! 🥰 A jak oceniasz rozmiar? Zamówię chyba XL i zobaczę, czy nie jest za duży 🤔

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 19 sierpnia, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Witajcie 😁

    Spineczka co za gbur. 🤬
    Ile dopłacałaś do badania? Moje w tym tygodniu i chyba też dokupię.


    Podobno te ubrania z Shein zawierają szkodliwe substancje. Nie wiem czy zdecydowałabym się na biustonosz, ale kilka ubrań ciążowych zakupiłam stacjonarnie. 😍 Są piękne.

    To też nie jest reguła, dużo zależy od tego, z jakiego materiału jest dane ubranie/rzecz. Poliester też nie należy do najzdrowszych materiałów, a spotyka się go na każdym kroku 😉 Aczkolwiek przyznaję, trzeba uważać przy zamawianiu, ale przy zakupach stacjonarnych też.

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 19 sierpnia, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Dzięki wielkie! 🥰 A jak oceniasz rozmiar? Zamówię chyba XL i zobaczę, czy nie jest za duży 🤔
    Mój standardowy rozmiar to 85C i zamówiłam rozmiar L. Jest ok 😊

    Atika lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Tyśka36 Przyjaciółka
    Postów: 111 69

    Wysłany: 19 sierpnia, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Ja dziś po prenatalnych (22+5).
    Synek wagowo jest na 8 percentylu. Norma jest od 10... Waży 471 gram.
    Mamy kontrolować wzrost i kolejna wizyta za 2 tygodnie. Bardzo się martwię
    Hej napisz priv mam podobny problem

  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 19 sierpnia, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyglada na to, że w moim przypadku w 22+5 mała ważyła jakieś 480g i lekarz nic nie powiedział, a akurat wtedy byłam u naprawdę dobrego lekarza. Myślę, że na tym etapie mogą być odchylenia od normy, które są zupełnie ok.

    A jeśli chodzi o samą normę to w wielu miejscach czytam, że to zupełnie w porządku waga odpowiednia dla tego tygodnia. Ja akurat nie jestem ekspertem, ale zachęcam, żeby się upewnić czy to na pewno jest jakiekolwiek odchylenie od normy. Ja do tego czasu uznawałam, że taka waga była na tamten moment zupełnie w porządku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia, 16:04

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
‹‹ 297 298 299 300 301 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ