X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 19 sierpnia, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja już po wizycie. Niestety połówkowe przełożone na za 2 tygodnie. Corcia jest jeszcze za mała. Niby na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku, ale lekarz chce mieć 100 % pewność , więc powiedział, że przełożymy to na 30 sierpnia. To będzie równo 23 tc , któraś z Was miała robione tak późno usg połówkowe?

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 342 472

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już też po wizycie.. szew trzyma, szyjka tej samej długości. 💪
    Młoda 727g już niezły klocek się robi 😁 ciesz się, że wszystko git po tych perypetiach szpitalnych 😁

    @Amra późno to prenatalne.. ale jak lekarz na spokojnie podchodzi to lepiej faktycznie się upewnić. Jakby coś się działo na pewno by Cię przekierował do szpitala czy coś. 💪 Będzie dobrze ✊

    Elewina, Amra, Zagadka919, spineczka, Wanda_89, meowne, Koku, Mami_35, Rita 💋, aambrozjaa93, Aune, Merida Waleczna, Nina_02, Dariaa29 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Sandrix Przyjaciółka
    Postów: 99 231

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra na też mam do powtórzenia po dwóch tygodniach a byłam jak było 20+4. Co prawda nie wiem czy przez wielkość dziecka czy przez to, że ten brzuch miałam nasmarowany czy co (lekarz nie wyjasnil ale nie wszystko było widac). Czyli będę szła jak będzie 22+4.
    Ale idę też jutro prywatnie bo się zbyt martwię 🤪

    13.03 wyjęcie implantu anty
    17.04 ⏸
    17.04 beta 6,56
    19.04 beta 42,87
    26.04 beta 1585,24
    29.04 🩺 widoczny pęcherzyk ciążowy
    10.05 🩺USG, jest ❤️
    22.05 2 cm bobasa
    Sanco wynik prawidłowy, chłopiec
    17.06 prenatalne
    28.08 🩺 II prenatalne, ponad 500 g zdrowego synka
    02.10 kolejna wizyta
    16.10 & 22.10 III prenatalne

    💊
    Euthyrox N50





    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufam mojemu lekarzowi, tym bardziej, że jest zastępcą ordynatora w szpitalu, w którym będę rodziła i wiem, że gdyby coś się działo to by zareagował, ale malutki cień niepewności gdzieś tam mam z tyłu głowy, chociaż powiedział żebym się niczym nie martwiła bo jest dobrze.
    Co do szyjki to powiedział, że pięknie trzyma i jest jak skała cokolwiek to znaczy 😂😂

    Sandrix czyli mamy podobną sytuację. Trzymam kciuki za nas obie ♥️

    Sandrix, spineczka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Sandrix Przyjaciółka
    Postów: 99 231

    Wysłany: 19 sierpnia, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a kupujecie rożek?
    Mi się wydawało to zbędne i taki relikt przeszłości ale moja mama wczoraj zasugerowała, że może być wygodniej podnosić noworodka w tym i mi, i mojemu K. I miałam trochę takie wtf przecież nauczymy się poprawnie podnosić na szkole rodzenia ale w sumie… jakieś doświadczenia?

    13.03 wyjęcie implantu anty
    17.04 ⏸
    17.04 beta 6,56
    19.04 beta 42,87
    26.04 beta 1585,24
    29.04 🩺 widoczny pęcherzyk ciążowy
    10.05 🩺USG, jest ❤️
    22.05 2 cm bobasa
    Sanco wynik prawidłowy, chłopiec
    17.06 prenatalne
    28.08 🩺 II prenatalne, ponad 500 g zdrowego synka
    02.10 kolejna wizyta
    16.10 & 22.10 III prenatalne

    💊
    Euthyrox N50





    preg.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2065 1633

    Wysłany: 19 sierpnia, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    Dziewczyny, ja już po wizycie. Niestety połówkowe przełożone na za 2 tygodnie. Corcia jest jeszcze za mała. Niby na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku, ale lekarz chce mieć 100 % pewność , więc powiedział, że przełożymy to na 30 sierpnia. To będzie równo 23 tc , któraś z Was miała robione tak późno usg połówkowe?
    Ja miałam umówione na 22 tc i lekarz mówił, że zrobimy wtedy jeśli dziecko będzie odpowiedniej wielkości, a jeśli za małe to później, że tutaj nie ma już takich ścisłych ograniczeń jak w przypadku 1 prenatalnych, więc myślę że Twój doktor wie co robi 🙂🙂

    Amra lubi tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 72 86

    Wysłany: 19 sierpnia, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Dziewczyny a kupujecie rożek?
    Mi się wydawało to zbędne i taki relikt przeszłości ale moja mama wczoraj zasugerowała, że może być wygodniej podnosić noworodka w tym i mi, i mojemu K. I miałam trochę takie wtf przecież nauczymy się poprawnie podnosić na szkole rodzenia ale w sumie… jakieś doświadczenia?

    Hej, ja mialam 3 przy i używałam wszystkich na zmianę:-) myślę że na poród zimą to dobry wybór. W sumie to nie wiem czy to jakoś łatwiej podnosić dziecko, ale łatwiej w tym zapewnić dziecku ciepło niż owijając kocykiem.

    Sandrix, spineczka, Koku lubią tę wiadomość

    💗
  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 72 86

    Wysłany: 19 sierpnia, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @spineczka, a mogłabyś napisać co to za dodatkowe badania? Ja przy I prenatalnych miałam dodatkowo płatny łożyskowy czynnik wzrostu, ale nie wiem czy przy II też można coś innego dodatkowo zbadać żeby oszacowac ryzyka preeklampsji I hipotrofii?

    💗
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 286

    Wysłany: 19 sierpnia, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Dziewczyny a kupujecie rożek?
    Mi się wydawało to zbędne i taki relikt przeszłości ale moja mama wczoraj zasugerowała, że może być wygodniej podnosić noworodka w tym i mi, i mojemu K. I miałam trochę takie wtf przecież nauczymy się poprawnie podnosić na szkole rodzenia ale w sumie… jakieś doświadczenia?

    My dostaliśmy od koleżanki, ale planujemy jeszcze dokupić jeden z usztywnieniem (zawsze jak będzie niewygodnie to można je wyjąć).
    Moja mama znów mówiła, że może być wygodniej do karmienia (a pracowała ponad 20 lat w sklepie z rzeczami dla takich maluszków). A dodatkowo na początku maluch może też w tym spać w łóżeczku.

    Sandrix, Mami_35 lubią tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 286

    Wysłany: 19 sierpnia, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja prowadząca przyjmowała dziś pacjentki popołudniu, a że miałam w innym miejscu planową wizytę u endokrynologa to napisałam jej smsa o tym niskim ciśnieniu.
    Odpisała, że trzeba dużo pić. Ja i tak na tą skracająca się szyjkę piję już 2.5 l

    Na wizycie i endokrynolog wspomniałam też o tym ciśnieniu i dowiedziałam się, że to normalne w ciąży.

    Od drugiej połowy dnia mam jakieś kłucie jakby w pochwie jakby szyjka

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 19 sierpnia, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Moja prowadząca przyjmowała dziś pacjentki popołudniu, a że miałam w innym miejscu planową wizytę u endokrynologa to napisałam jej smsa o tym niskim ciśnieniu.
    Odpisała, że trzeba dużo pić. Ja i tak na tą skracająca się szyjkę piję już 2.5 l

    Na wizycie i endokrynolog wspomniałam też o tym ciśnieniu i dowiedziałam się, że to normalne w ciąży.

    Od drugiej połowy dnia mam jakieś kłucie jakby w pochwie jakby szyjka
    Ja też miewam takie kłucia i ból krocza szczególnie na koniec dnia. Też bałam się, że to szyjka a lekarz dziś na
    Wizycie powiedział, że jest super, więc nie martw się na zapas. Być może powiększająca się macica uciska i stąd te kłucia 😊

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 19 sierpnia, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagadka919 wrote:
    Ja miałam umówione na 22 tc i lekarz mówił, że zrobimy wtedy jeśli dziecko będzie odpowiedniej wielkości, a jeśli za małe to później, że tutaj nie ma już takich ścisłych ograniczeń jak w przypadku 1 prenatalnych, więc myślę że Twój doktor wie co robi 🙂🙂
    Dziękuję Ci za tą odpowiedź, bardzo mnie uspokoiła ♥️

    Zagadka919 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • mar.1 Ekspertka
    Postów: 139 250

    Wysłany: 19 sierpnia, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spineczka jesteś z Katowic? Też w Holsie prenatalne robiłam i też dopiero przy drugich dopłacam za ryzyka. W pierwszej ciąży miałam wszystko robione od razu, a tu mi dali tylko ulotkę i też już po fakcie doczytałam. U którego lekarza byłaś?

    U mnie ostatnio było 4kg na plusie, ale czuję że będzie to szybko rosło. W tej ciąży mam też większy apetyt na słodkie, więc się nie łudzę ;)

    Przy synku rożki nam się sprawdziły, bo mały w nich spał przez pierwsze tygodnie. Póki się mieścił to był tylko rożek do spania, bo lubił być w miarę ciasno (ale bez przesady) otulony. Później już spał w śpiworku, ale tu już rączki były wolne, więc na początek to nie zawsze się sprawdza, bo dzieci z reguły lubią mieć ciasno na początku :)

    Ja wreszcie mam trochę wolnego i mogę zająć się porządkami, plany mam spore, a wszystkie postępy bardzo cieszą i dobrze mi robią, bo czuję taki spokój, że wreszcie wszystko nadrobię. Muszę tylko uważać, żeby nie przeholować fizycznie, bo czasami się zapedzę, a potem się boję, bo brzuch pobolewa albo coś kłuje. Po porządkach przejdę wreszcie do wyprawki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia, 20:42

    Mandoriana, spineczka, Zagadka919, Malinowa _Mamba, Koku, Mami_35, Aune lubią tę wiadomość

    06.04 ⏸️ 💕

    24.02.2022 17:50 53 cm 3020 g 👶T💙

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 161 145

    Wysłany: 19 sierpnia, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Dziewczyny a kupujecie rożek?
    Mi się wydawało to zbędne i taki relikt przeszłości ale moja mama wczoraj zasugerowała, że może być wygodniej podnosić noworodka w tym i mi, i mojemu K. I miałam trochę takie wtf przecież nauczymy się poprawnie podnosić na szkole rodzenia ale w sumie… jakieś doświadczenia?
    Ja kupuję napewno bardzo się przyda bo już kiedyś korzystałam do mojego pierwszego maluszka i było bardzo wygodne do noszenia czy karmienia a nawet w tym go kładłam do łóżeczka na pierwsze miesiące jak znalazł ☺️

    Sandrix, Koku lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 161 145

    Wysłany: 19 sierpnia, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Moja prowadząca przyjmowała dziś pacjentki popołudniu, a że miałam w innym miejscu planową wizytę u endokrynologa to napisałam jej smsa o tym niskim ciśnieniu.
    Odpisała, że trzeba dużo pić. Ja i tak na tą skracająca się szyjkę piję już 2.5 l

    Na wizycie i endokrynolog wspomniałam też o tym ciśnieniu i dowiedziałam się, że to normalne w ciąży.

    Od drugiej połowy dnia mam jakieś kłucie jakby w pochwie jakby szyjka
    Na niskie ciśnienie sprawdza sie woda z solą klodawska (1,1kg musi być bo 1kg jest sztucznie jodowana nawet jak jest napisane że nie bo takie przepisy a ma być niejodowana) lub celtycka byle nie zwykła sklepowa sól bo to trucizna.
    Czyli pijemy te 2,5 litra wody dziennie i wkomponowujemy szklankę wody osoloną taką dobrą solą (płaska łyżeczka soli dziennie podzielona na 2 lub 3 dawki).
    TeZ kiedys miałam problem z za niskim ciśnieniem ale tak sobie wyregulowalam a nawet jak byłam teraz na wakacjach w Polsce to babcia moja miała taki problem ale już ma książkowe bo kazałam jej więcej pić i stosować ta sól klodawska i jest już super po kilku dniach a sprawdza regularnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia, 21:01

    Malinowa _Mamba lubi tę wiadomość

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 19 sierpnia, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Dziewczyny a kupujecie rożek?
    Mi się wydawało to zbędne i taki relikt przeszłości ale moja mama wczoraj zasugerowała, że może być wygodniej podnosić noworodka w tym i mi, i mojemu K. I miałam trochę takie wtf przecież nauczymy się poprawnie podnosić na szkole rodzenia ale w sumie… jakieś doświadczenia?

    Ja też planuję kupić ☺️ Jedni mówią, że nie przydaje się zupełnie, a innym bardzo każdego dnia. Ja raczej chcialabym używać do owijania dziecka na dzień do spanka w rożku, wiec czuje, że sie sprawdzi 😉

    Sandrix, Koku, Mami_35, Mandoriana, Zagadka919 lubią tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • spineczka Autorytet
    Postów: 385 630

    Wysłany: 19 sierpnia, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, te czynniki co badałam to jest to o czym piszecie: ryzyka zespołów łożyskowych i ocena ryzyka wystąpienia preklampsji.

    Do Katowic mam jakieś 50 km, do holsa się umowilam że względu na to że to klinika powiązana z Gyncentrum. Po sobocie wrażenia słabe, a Pan dr który mnie badal to dr. Szwaczka.

    A powiedzcie mi 3 prenatalne są nie refundowane?

    Mami_35 lubi tę wiadomość

    2018: 1 IVF IMSI MSOME : punkcja 8.12
    transfer 11.12 2x3dniowe
    01.2019 poronienie zatrzymane [*] 8 tydz 😥
    19.04.19 crio 2x3dniowe beta 0
    2019: II IVF IMSI MSOME : Punkcja 13.06: 6 komorek =>2 zarodki
    crio 1 beta 0
    31.01.22 crio zarodek 3 dniowy (8A)
    22.02 pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym. Wieczorem poczatek krwawienia...[*] tydz 6 😥

    07.2023 AMH 0,87 III IVF IMSI MSOME: 2 zarodki nieprawidłowe po pgta. Nie ma transferu.

    04.2024 IV IVF 1 blastocysta

    preg.png[/url]
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 89 78

    Wysłany: 19 sierpnia, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja jestem po wizycie 🙂 mała waży 508 gram i wszystko u niej dobrze 🙂 natomiast mi się powoli szyjka roztwiera od środka i będzie robił się lejek. Gdyby nie ten szew to nie chce myśleć co by było za jakiś czas... na tą chwilę jest stabilnie.
    Kolejna wizyta za miesiąc.
    Przy córce miałam różek w pierwszym miesiącu życia i mi się fajnie sprawdził w różnych sytuacjach. Teraz też zamierzam kupić😉
    Obiecałam sobie że po połówkowych zacznę w końcu kompletować wyprawkę 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia, 21:55

    Mami_35, Mandoriana, Zagadka919, spineczka, Aune, Atika, Kam.ila, Merida Waleczna, meowne, mar.1, MummyYummy, Elewina lubią tę wiadomość

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • Sisi1905 Ekspertka
    Postów: 194 207

    Wysłany: 19 sierpnia, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co do rożka ja kupiłam dwa, używałam na początku przy pierwszym dziecku póki się mieścił,było jakoś poręczniej, stabilniej przy takim maluszku, teraz w moim szpitalu jest na liście rzeczy które muszę zabrać na oddział.
    Samopoczucie ok ale rozciągnie więzadeł daje się we znaki, mało chodzę bo większa aktywność skutkuje ogromnym bólem w pachwinach i kości ogonowej. Widzę to odrazu na wadze bo+2kg w 3 tyg mimo diety cukrzycowej, aż boję się co moja na to powie bo ma bzika na punkcie wagi. W sobotę po pracy tak spuchły mi stopy że się wystraszyłam, aż pękły mi naczynka, w środę to z nią skonsultuję ale napewno muszę więcej pić.
    Powoli kompletuję wyprawkę, kupiłam kilka pajacyków np piękne z next, i tańsze sieciówki jednak nie ta jakość. Kombinezon merino z Lidla, rozm62/68 trochę duży ale może starczy na całą zimę, i używany otulacz do fotelika fipoli za grosze jak nowy. Następnie będę się skupiać na koszulach do szpitala dla mnie żeby w razie czego były pod ręką.

    mar.1 lubi tę wiadomość

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
    13.05 3.5cm ❤️10tc
    12.06 9,7cm❤️

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 19 sierpnia, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi rożek przy każdym dzieckj się sprawdził, raz,że wygodniej podnosić a dwa, miałam maluchy jesienne i zimowe i w nim spały.

    Atika, meowne, mar.1, Mami_35 lubią tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 298 299 300 301 302 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ