X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 15 września, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle ale fajnie,że już znacie datę🥰
    Ja się szykuje na sn. Mój mąż ma urodziny 8 grudnia ale jak dotąd nie przenosiłam żadnej ciąży więc raczej do 8.12 nie dotrwam,ale fajny by miał prezent gdyby tak było🥰

    Ja jutro wizytuje, dobrze,że o 8 rano to nie będę musiała czekać z niecierpliwością 🙂

    Aune, Evelle28 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Aune Ekspertka
    Postów: 185 387

    Wysłany: 15 września, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie fajny by był prezent jakby urodziny trafiły w ten sam dzień, może się uda 😀

    Powodzenia jutro na wizycie 😊🍀 tak z rana to super, ja czekam jutro do 11, ale zawsze lepiej 11 niż popołudniu/wieczorem 😀

    Amra lubi tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 1471 g
    🩺23.09

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 16 września, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Evelle ale fajnie,że już znacie datę🥰
    Ja się szykuje na sn. Mój mąż ma urodziny 8 grudnia ale jak dotąd nie przenosiłam żadnej ciąży więc raczej do 8.12 nie dotrwam,ale fajny by miał prezent gdyby tak było🥰

    Ja jutro wizytuje, dobrze,że o 8 rano to nie będę musiała czekać z niecierpliwością 🙂

    Powodzenia na wizycie ✊ Czekamy na wieści 😘

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 16 września, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny !

    Faktycznie ja też miałam takie dwa dni ostatnio że słabymi ruchami już byłam lekko zestresowana.. alee teraz młoda nadrabia 🤣 widocznie potrzebują czasu, spokoju na rozwój.

    Co do daty porodu.. mój mąż ma urodziny 2 Grudnia a ja termin na 8 też by było super.. zawsze impreza 2 w 1 i spokój 🤣. Natomiast ja to walczę z tą szyjką żeby dotrwać chociaż do listopada 🤣 więc raczej marne szanse, żeby się udalo ☺️😁

    Trzymam kciuki za wizyty ✊ dajcie znać po jak urosły maluszki 😁

    Amra lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 479

    Wysłany: 16 września, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny 🌸
    Ja siedzę w przychodni, o 7:40 wypiłam glukozę 🙈 kupiłam sobie miętowo-cytrynową i powiem Wam, że jest okropna, ale nie aż tak jak ta zwykła 😅 siedze i marzę o tym żeby już stąd wyjsc bo tak niewygodnie siedzi mi się na tym krześle , wszystko mnie boli 😅 na szczęście nie chce mi się wymiotować, ale czuję się taka senna i przybita 🤨
    Mam nadzieję, że wyniki będą prawidłowe 🙏🏼

    Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty ❤️ Czekamy na wieści ❤️

    Rita 💋, Elewina, Kam.ila lubią tę wiadomość

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 501

    Wysłany: 16 września, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!!

    Powodzenia na badaniach i wizytach ☺️

    Mieliśmy dość intensywny weekend, bo w piątek na noc byli u nas dwaj moi siostrzeńcy, w sobotę lecieliśmy na ślub i wesele, a wczoraj świętowałam urodziny ☺️

    Wesele to było niezłe wyzwanie, ale nawet udało nam się trochę potańczyć, ogólnie było super mimo, ze nastawiałam się na męczarnie. Fakt, że po północy już totalnie już nie miałam siły żyć, ale udało mi sie dowieźć nas do domu. Gdyby nie spuchnięte stopy byłoby naprawdę super ☺️ A za tydzień kolejne 🤭


    Ja natomiast zaraz lecę do internisty na kwalifikacje do szczepienia na krztusiec. Mam nadzieje, ze nie będzie z tym większych problemów, ale nastawiam sie na różne scenariusze.

    Rita 💋, Amra lubią tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 115 140

    Wysłany: 16 września, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, potrzebuje porady...
    Chce się zaszczepić na krztusiec ale dopiero za miesiąc. Nigdzie nie ma szczepionek, znalazłam jedyną aptekę do której muszę dojechać ale oni nie przechowują leków. W przychodni mojej też nie.
    Więc musiałabym ją wykupić i trzymać około miesiąc u siebie w lodówce.
    Jak myślicie czy to bezpieczne?
    Ciągle się waham czy tak zrobić czy odpuścić ...

  • Sandrix Przyjaciółka
    Postów: 99 228

    Wysłany: 16 września, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Ja też właśnie wypiłam glukozę o 8:50 ☺️. Dostałam jakąś cytrynową ale pyszne to nie było 😂
    Dzisiaj kiepska noc, długo zasnąć nie mogłam i obudziłam się z przeciążonym barkiem. Od wczoraj też mam twardy brzuch, pierwszy raz wczoraj musiałam skrócić spacer bo tak mi się brzuch spinał. Także teraz już wiem, o co wam chodziło z tym stawianiem się macicy.
    Amra kciuki za wyniki 🤞🏻 i za wizyty wszystkich 🌸

    Amra lubi tę wiadomość

    13.03 wyjęcie implantu anty
    17.04 ⏸
    17.04 beta 6,56
    19.04 beta 42,87
    26.04 beta 1585,24
    29.04 🩺 widoczny pęcherzyk ciążowy
    10.05 🩺USG, jest ❤️
    22.05 2 cm bobasa
    Sanco wynik prawidłowy, chłopiec
    17.06 prenatalne
    28.08 🩺 II prenatalne, ponad 500 g zdrowego synka
    19.09 kolejna wizyta

    💊
    Euthyrox N50





    preg.png
  • Skryta19 Ekspertka
    Postów: 171 355

    Wysłany: 16 września, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    @Aleksia ja niestety nie znam się na przechowywaniu szczepionek więc nie pomogę :( najlepiej dopytać w aptece czy po prostu lekarza.

    Jeśli chodzi o ruchy to też miałam parę dni że były o wiele spokojniejsze, ale potem dzidzia nadrabiała. Więc też ma chyba swoje różne fazy :D

    @Malinowa Mamba - współczuję stresów, dobrze że pojechałaś do szpitala i się upewniłaś, ze wszystko jest w porządku.

    U mnie z dobrych wieści - ostatnio zawiozłam wózek, fotelik i spacerówkę do wyczyszczenia (dostałam tę rzeczy od siostry, a jednak parę lat leżały w piwnicy to same wiecie). Wczoraj odebrałam te wszystkie rzeczy i byłam zachwycona, wyglądają jak nowe ☺️ teraz jestem spokojniejsza ze mam już to z głowy i są dosłownie gotowe na dzidzię ☺️

    A że złych wieści - dopadło mnie przeziębienie, chyba pogoda mnie załatwiła. Mam zawalony nos i zatoki, także ciężko mi się oddycha, a oczywiście leki nie wchodzą w grę :( więc ratuje się inhalacjami i solą morską do nosa, ale na te metody pomagają tylko na krótko.
    Macie jakieś sprawdzone sposoby na przeziębienie? Odetkanie nosa? 🙄

    Tym gorzej, że jutro mam rocznicę ślubu, a w czwartek urodziny, a ja się czuję jak 💩☹️

    Amra lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Fania017 Ekspertka
    Postów: 223 401

    Wysłany: 16 września, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olejek z drzewa herbacianego zmieszany z jakimś olejkiem bazowym, np ze słodkich migdałów, wymieszać proporcje 3 króle bazy plus kropelka herbacianego, i małym palcem pokiziać w nosie- naprawdę działa cuda, zaraz nos czysty, na przeziębienia dobre są też olejki z tymianku i złodziejski - posmarować stopy. Ogólnie odkąd odkryłam olejki, prawie całkowicie zeszłam z jakichkolwiek leków do 0.
    Herbata z imbirem też działa cuda na przeziębienia💪 zdrówka😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września, 09:52

    Skryta19, Mandoriana lubią tę wiadomość

  • meowne Autorytet
    Postów: 294 501

    Wysłany: 16 września, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skryta19 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    @Aleksia ja niestety nie znam się na przechowywaniu szczepionek więc nie pomogę :( najlepiej dopytać w aptece czy po prostu lekarza.

    Jeśli chodzi o ruchy to też miałam parę dni że były o wiele spokojniejsze, ale potem dzidzia nadrabiała. Więc też ma chyba swoje różne fazy :D

    @Malinowa Mamba - współczuję stresów, dobrze że pojechałaś do szpitala i się upewniłaś, ze wszystko jest w porządku.

    U mnie z dobrych wieści - ostatnio zawiozłam wózek, fotelik i spacerówkę do wyczyszczenia (dostałam tę rzeczy od siostry, a jednak parę lat leżały w piwnicy to same wiecie). Wczoraj odebrałam te wszystkie rzeczy i byłam zachwycona, wyglądają jak nowe ☺️ teraz jestem spokojniejsza ze mam już to z głowy i są dosłownie gotowe na dzidzię ☺️

    A że złych wieści - dopadło mnie przeziębienie, chyba pogoda mnie załatwiła. Mam zawalony nos i zatoki, także ciężko mi się oddycha, a oczywiście leki nie wchodzą w grę :( więc ratuje się inhalacjami i solą morską do nosa, ale na te metody pomagają tylko na krótko.
    Macie jakieś sprawdzone sposoby na przeziębienie? Odetkanie nosa? 🙄

    Tym gorzej, że jutro mam rocznicę ślubu, a w czwartek urodziny, a ja się czuję jak 💩☹️

    Na zatoki totalnie polecam irygacje czyli irigasin/sól morska ☺️ Mi to zawsze przynosi ogromna ulgę z oddychaniu i co istotne nie boli tak jak wyglada. W ogólnie nie boli tylko zawsze coś należy w tej wodzie rozpuścić odpowiedniego.

    Skryta19 lubi tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 16 września, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Skryta, zdrówka 😘 Ja też polecam irygacje, bardzo mi pomogły przy infekcji w I trymestrze 🙂

    Ja zaczynam 30 tydzień 🥳 Bardzo się cieszę, czekałam na ten moment.

    Dziewczyny, jak pierzecie elementy od wózka, dostawki i fotelika? @Skryta natchnęła mnie, że pora już o tym myśleć. My niby mamy nowe, więc potrzebują jedynie odświeżenia, ale nie wiem, czy ręcznie, czy do pralki, czy jak? I czy wszustko zdejmujecie?

    Skryta19, meowne, Atika, Dariaa29 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 501

    Wysłany: 16 września, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się zaszczepić ☺️ W mojej placówce mieli dostępną od ręki szczepionkę, trochę droższą, ale się udało. Teraz bede musiała myśleć o RSV 🙈

    Skryta19, Kam.ila, Dariaa29, Rita 💋, Paula9463 lubią tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Skryta19 Ekspertka
    Postów: 171 355

    Wysłany: 16 września, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady ;)
    Ja mam używane te rzeczy od siostry więc oddałam do czyszczenia do takiej małej firmy, co mają odpowiedni sprzęt żeby to wyprać itd.
    Jak masz nowy wózek to ja bym na Twoim miejscu pewnie nic nie robiła, tylko trzymała teraz cały czas zapakowany, żeby się nie kurzył. A potem najwyżej przetrzeć na mokro szmatką i zostawić do wyschnięcia? Chyba bym nie prała tych elementów. Tym bardziej, że niektórych wózków niby nie można w pralce prać 😳

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 16 września, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam wcześniej wiadomość i nie dodało.

    Więc na wizycie wszystko ok,mała waży 1330 g, lekarz mówi,że zapowiada się spora. Szyjka ok,co dla mnie jest nowością bo zazwyczaj na tym etapie miałam skrócona i musiałam sie oszczędzać.
    Następna wizyta 14 października

    Sandrix, MummyYummy, Koku, meowne, Malinowa _Mamba, Elewina, Amra, Skryta19, Atika, Aune, Zagadka919, Kam.ila, mar.1, Dariaa29, aambrozjaa93, TęczowaJa, Paula9463 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 229 285

    Wysłany: 16 września, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    @Skryta, zdrówka 😘 Ja też polecam irygacje, bardzo mi pomogły przy infekcji w I trymestrze 🙂

    Ja zaczynam 30 tydzień 🥳 Bardzo się cieszę, czekałam na ten moment.

    Dziewczyny, jak pierzecie elementy od wózka, dostawki i fotelika? @Skryta natchnęła mnie, że pora już o tym myśleć. My niby mamy nowe, więc potrzebują jedynie odświeżenia, ale nie wiem, czy ręcznie, czy do pralki, czy jak? I czy wszustko zdejmujecie?

    Jeśli masz nowy wózek to bym go nie prała. Często po takim domowym praniu ciężko jest założyć elementy na stelaż.. to tylko materiał i może się skurczyć.

    @skryta ja po swoim zapaleniu zatok jak byłam na wizycie u laryngologa to powiedział, że mogę sobie doraźnie zastosować Narivent spray do nosa, mówił że jest bezpieczny w ciąży. Tylko jak dla mnie strasznie słodki - ma w swoim składzie na pierwszym miejscu mannitol.

    W sobotę byliśmy na imieninach u teściów, poza tym że gdziekolwiek usiądę to po krótkiej chwili jest mi mega niewygodnie to nawet dobrze się czułam, ale Młody bardzo szalał tylko głównie uderzając nisko. A wczoraj musiałam sobie zrobić dzień leniucha i trochę więcej poleżakować. Młody chyba przez ostatnie dni za bardzo się zmęczył i też wczoraj był spokojniejszy, większość kopniaku jakie dostawałam była odczuwalna z tyłu.
    Chyba ja też mam zbyt dużo stresu, bo czuję się mega podpinania. P. chciał mnie trochę rozluźnić, ale nie dałoby rady tak mam twarde ramiona i barki.
    Mam nadzieję, że w tym tygodniu zakończymy walkę z kartonami i już powoli zaczniemy normalnie funkcjonować. Mamy plan zaprosić naszych rodziców, żeby się poznali.

    Jutro rano wybieramy się do USC załatwić papiery o uznanie ojcostwa, żeby mieć to już ogarniete. Mam zamiar też podgonić w tym tygodniu z wyprawką i żeby w razie W spakować już torbę. Chociaż mam nadzieję, że ten pessar pozwoli mi dotrwać do terminu. Jak byliśmy w sobotę w nocy w szpitalu lekarz, który mnie badał mówił, że ostatnio mięli poród kobiety z pessarem i urodziła w 41 tygodniu.

    Zapowiada się ładna pogoda w tym tygodniu i trochę żałuję, że odpuściliśmy tą sesję w sadzie. Muszę chyba wykorzystać brata wcześniej niż liście zaczną spadać.

    Skryta19, Rita 💋 lubią tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 479

    Wysłany: 16 września, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Hej,
    Ja też właśnie wypiłam glukozę o 8:50 ☺️. Dostałam jakąś cytrynową ale pyszne to nie było 😂
    Dzisiaj kiepska noc, długo zasnąć nie mogłam i obudziłam się z przeciążonym barkiem. Od wczoraj też mam twardy brzuch, pierwszy raz wczoraj musiałam skrócić spacer bo tak mi się brzuch spinał. Także teraz już wiem, o co wam chodziło z tym stawianiem się macicy.
    Amra kciuki za wyniki 🤞🏻 i za wizyty wszystkich 🌸
    Jak przeżyłaś to badanie? 😉 Ja w przychodni na szczęście w miarę, ale teraz w domu mam zjazd totalny 🙈 trochę mi niedobrze, ale bardziej chce mi się spać. Zasypiam na stojąco.

    preg.png
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1049 1542

    Wysłany: 16 września, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ode mnie z wizyty to szyjka skróciła się z 3cm do 2cm w niespełna 2 tygodnie. Dostałam Luteinę 2x200 i mam podjechać w piątek na sprawdzenie 🙄🤷‍♀️

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    beta: 23.1 ⬆️ 48 ⬆️ 209 ⬆️ 638 ⬆️1290 ⬆️ 2130 prog: 35-40-27-25
    6+1🥚4,4mm + 💚 128
    7+2 🐣 1,4cm + 💚 156
    8+4 🐥 1,87cm + 💚 173
    11+4 🐤 około 5cm + 💚 160
    12+3🐓 6,44cm + 💚 157 USG I trym: OK a PAPPA = ryzyko T21 1/726
    15+4 🐔 około 10cm + 💚 144
    20+4 jest 🩷 395g połówkowe OK!
    26+3 jest 1045g 🐡 + 💚 150
    ---> 27.09 = 30+4 - III USG prenatalne

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 16 września, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos wrote:
    Hej. Ode mnie z wizyty to szyjka skróciła się z 3cm do 2cm w niespełna 2 tygodnie. Dostałam Luteinę 2x200 i mam podjechać w piątek na sprawdzenie 🙄🤷‍♀️

    Ojeju... Luteina jest bardzo pomocna w takich sytuacjach ✊ Trzymam kciuki, żeby na tym stanęło 😘 Na szczęście wchodzimy już w 30 tydzień, więc to też jest w jakiś sposób budujące.

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 16 września, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meowne wrote:
    Dzień dobry!!

    Powodzenia na badaniach i wizytach ☺️

    Mieliśmy dość intensywny weekend, bo w piątek na noc byli u nas dwaj moi siostrzeńcy, w sobotę lecieliśmy na ślub i wesele, a wczoraj świętowałam urodziny ☺️

    Wesele to było niezłe wyzwanie, ale nawet udało nam się trochę potańczyć, ogólnie było super mimo, ze nastawiałam się na męczarnie. Fakt, że po północy już totalnie już nie miałam siły żyć, ale udało mi sie dowieźć nas do domu. Gdyby nie spuchnięte stopy byłoby naprawdę super ☺️ A za tydzień kolejne 🤭


    Ja natomiast zaraz lecę do internisty na kwalifikacje do szczepienia na krztusiec. Mam nadzieje, ze nie będzie z tym większych problemów, ale nastawiam sie na różne scenariusze.

    Napisz co to za kwalifikacje do szczepienia bo pierwsze słyszę.. myślałam że zaklepujesz sobie termin idziesz i podają i tyle 🤣

    preg.png
‹‹ 338 339 340 341 342 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ