X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 12 września, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rita 💋 wrote:
    My nie mamy póki co żadnego śpiworka do wózka, ale tak się zastanawiałam czy w ogóle do gondoli potrzebny jest taki śpiworek? Przecież w gondoli jest ta taka wierzchnia warstwa, czy ona nie wystarczy? Na zdjęciach producentów śpiworków widziałam, że ta wierzchnia warstwa w gondoli jest odpięta. To używa się śpiworka albo tej warstwy czy obu rzeczy jednocześnie? Pomocy! 😅 Myślałam, że takie śpiworki kupuje się dla większych dzieci podróżujących w spacerówce.
    Ja przy styczniowym dzieckj używałam kombinezonu pajaca merino i właśnie takiego spiworka do wózka. Można w razie wielkiego mrozu okruz jeszcze ta pokrywą.

    Aune, Mandoriana, Rita 💋 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 160 143

    Wysłany: 13 września, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś ja mam studniówkę hehez tej okazji robię mała tartę owocowa (oczywiście keto 😁) i zjemy z moim kolację przy świecach plus deser. Wiem że te daty są tylko przybliżone ale fajnie być już w tym nomencie gdzie tak naprawdę jest już z górki i uważam że warto celebrować każdą chwilę zwłaszcza rodzinna. W planach są fotki które wywołamy i pójdą do nowo założonego albumu rodzinnego hehe😍
    Dziś mam spotkanie z nową położna umieram z ciekawości jak będzie co ustalimy. A cały weekend na szkole rodzenia w miejscowości niedaleko Rotterdamu jestem strasznie rozemocjonowana dziś haha😅
    Życzę wszystkim miłego dnia i żeby wszystko się układało jak sobie zamarzycie a maluszki rosły zdrowo❤️

    Elewina, Koku, Aune, Zagadka919, Malinowa _Mamba, Kam.ila, Rita 💋, MummyYummy, spineczka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 13 września, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śpiworek do wózka musi być obowiązkowo na zimę. Ja ubierałam noworodka w kombinezon i kładłam w śpiworek do wózka i szłam tak na spacer.
    Teraz tych śpiworków jest mnóstwo od wyboru do koloru 🙂 w przyszłym tygodniu po wizycie poczynię kolejne internetowe zakupy. W planach mam teraz popatrzeć na ubranka z H&M i właśnie śpiworek do wózka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września, 09:39

    Aune, Rita 💋, Paula9463 lubią tę wiadomość

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 13 września, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze... na piętrze u góry w sypialni będę mieć łóżeczko zwykle dla noworodzia, a co polecacie do spania do salonu tak na codzień? Mam psa, w prawdzie małego ale chciałabym żeby dziecko było bezpiecznie więc to "łóżeczko " na dole musi być stabilne żeby nie skakał na nie.

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 13 września, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koku wrote:
    A jeszcze... na piętrze u góry w sypialni będę mieć łóżeczko zwykle dla noworodzia, a co polecacie do spania do salonu tak na codzień? Mam psa, w prawdzie małego ale chciałabym żeby dziecko było bezpiecznie więc to "łóżeczko " na dole musi być stabilne żeby nie skakał na nie.

    Ja planuję kupić Chicco baby hug. Jest wielofunkcyjne na kółkach więc moge zabierać dziecko do pralni, łazienki czy gdziekolwiek jak coś będę robić. Będzie zawsze na oku ☺️ dodam, że mam dwa psy w tym owczarka niemieckiego 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września, 11:54

    Koku lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 13 września, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się dziś z Wami 😁 u nas trochę tak ponuro za oknem.

    Wczoraj wróciłam do domu i to zupełnie inny komfort psychiczny. Mój P. nie chrapie, więc to całkiem inna noc była 😍 aczkolwiek zastanawiam się czy pod koniec ciąży to jednak nie jest normalne to chrapanie. Praktycznie wszystkie dziewczyny ok.36-38 TC, które przewinęły mi się przez salę chrapały (mniej lub bardziej) i bez względu na to w jakiej pozycji spały.

    Nie wiem czy to psychicznie czy nie, ale mam wrażenie że momentami czuję ten pessar. Może kwestia przyzwyczajenia. Najbardziej czuję jak wstanę z kanapy czy jak Młody uaktywni się nisko. Wcześniej czasem kopał mi jakby w szyjkę a teraz jakby w pessar.
    Doczytałam się na wypisie, że waży ok.880 g (nie wiem czy nie trochę mało, ale lekarze nic nie mówili) i jest ułożony główkowo.
    Kilka dni wcześniej na wizycie miał ok.825 g. Chyba dieta szpitalna (ala cukrzycowa😅) mu posłużyła tak jak i mi🤣 wskoczyło mi chociaż 0.5 kg wagi przez te 5 dni.

    Wczoraj prawie pół dnia spędziłam u rodziców. Obejrzałam zamówienie z pościelą, otulaczem, okryciami kąpielowymi itp.
    Większość rzeczy ma jeden motyw, ale jestem mega zadowolona z jakości 🤩 wszystko szyte u nas w Polsce, bawełniane iż certyfikatem oeko-tex.

    Właśnie spojrzałam na kalendarz... Termin mamy równo za 3 miesiące, też piątek 13tego😅

    We wtorek planujemy podjechać do USC załatwić uznanie ojcostwa, żeby mieć to już z głowy i żeby P. też był spokojniejszy, że w razie W będzie mógł się w szpitalu wszystkiego dowiedzieć o synu.

    W ogóle zaskoczył mnie ostatnio.. do tej pory nie był przekonany czy chce ze mną rodzić (ja też nie chciałam go do tego zmuszać). A w środę powiedział mi, że jeśli da radę to chce ze mną rodzić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września, 12:12

    Aune, Atika, Amra, spineczka, Paula9463 lubią tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 13 września, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    Ja planuję kupić Chicco baby hug. Jest wielofunkcyjne na kółkach więc moge zabierać dziecko do pralni, łazienki czy gdziekolwiek jak coś będę robić. Będzie zawsze na oku ☺️ dodam, że mam dwa psy w tym owczarka niemieckiego 😉

    Widziałam go u mojej przyjaciółki.
    Ma go na dole domu, a na górze ma standardowe drewniane łóżeczko.

    Też myślałam, żeby kupić to Chicco, ale my w sumie mamy mieszkanie tylko jakieś 54 mkw i wszystko praktycznie na wyciągnięcie ręki, więc chyba na ten moment odpuścimy.
    P. ma swój pokój do pracy obok naszej sypialni, więc nawet jak na chwilę będę musiała wyjść do toalety to on Młodego będzie miał blisko. A jak jednak stwierdzimy, że nam się przyda dodatkowo coś w salonie to dokupimy.

    Kam.ila lubi tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 13 września, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupuję śpiworek do fotelika tj. ten z dziurkami na pasy i mam zamiar w razie potrzeby używać go też w gondoli, ale to w razie jakichś giga mrozów :) Ewentualnie ciepły wełniany kocyk w gondoli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września, 12:17

    Malinowa _Mamba, Rita 💋, Aune, Kam.ila lubią tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2061 1633

    Wysłany: 13 września, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Właśnie spojrzałam na kalendarz... Termin mamy równo za 3 miesiące, też piątek 13tego😅
    Też właśnie dziś to zobaczyłam 🙈 że równe 3 miesiące do terminu i też piątek 13 go. Oby był dla nas szczęśliwy jeden i drugi :) Super że jesteś już w domu 🥰

    Malinowa _Mamba, spineczka lubią tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 13 września, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koku wrote:
    A jeszcze... na piętrze u góry w sypialni będę mieć łóżeczko zwykle dla noworodzia, a co polecacie do spania do salonu tak na codzień? Mam psa, w prawdzie małego ale chciałabym żeby dziecko było bezpiecznie więc to "łóżeczko " na dole musi być stabilne żeby nie skakał na nie.
    Ja poluje na chico baby hug. Mamy goldena w domu i też chce mądrze rozwiązać tą kwestię🙂

    Koku lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nina_02 Autorytet
    Postów: 557 810

    Wysłany: 13 września, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten chico jest super, sama go chciałam, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na dostawkę na kółkach na pierwsze miesiące więc jeśli będzie potrzeba to będzie jeżdził do salonu w dostawce 😁
    Ale jak macie piętrowy dom to super pomysł na początek.
    A potem to wiadomo jak najwięcej na podłodze 😊

    👩33l ❤️🧑34l
    Starania od 2020
    03.2024 3️⃣ iui 🙏
    26.03.2024 ⏸️
    27.03.2024 beta 62 😍
    25.05.2024 nifty- niskie ryzyka 💙

    Czekamy na Ciebie Synku 🥰

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 160 143

    Wysłany: 13 września, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po spotkaniu z nową położna i jestem bardzo zadowolona. Tym razem nie była to polka a holenderka także obcy język uruchomiony na maxa żeby pogadać na tematy które musiały być poruszone ale warto było się wysilić bo wyszło nadspodziewanie dobrze i mamy ustalony poród domowy tylko ona musi pogadać że swoją wspólniczka bo we 2 prowadzą ta praktykę żeby tamta też mogla przyklasnąć i za kilka tygodni przenoszę się oficjalnie do nich gdzie będzie całkowite poszanowanie mojej woli jak chce by cały poród przebiegał na ile mam być zaopiekowania i kiedy dajemy sobie spokój jeśli coś będzie nie tak. Moim plusem jest to że uczę się hipnoporodu bo one też w swojej praktyce to bardzo polecają i są wspaniałe wyniki kobiet tak rodzących no i również to że w razie czego mam ulice dalej najlepszy szpital w tej części Holandii i sala będzie w pogotowiu dla mnie także grzech nie spróbować😁
    Jestem pełna pozytywnej energii oby nic nie stanęło na przeszkodzie bo bardzo mi zależy na porodzie o jakim marzyłam od dawna🙏🙏

    Rita 💋, Malinowa _Mamba, Aune, spineczka, Paula9463 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 1133 1199

    Wysłany: 13 września, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie 🙂
    Dziecko dziś jest aktywne dużo bardziej niż wczoraj. Kopie mnie w okolicach pęcherza i pod pępkiem, zastanawiam się jak jest ułożony. Możliwe, że plecami jest ułożony do mojego kręgosłupa.

    Mandoriana fajnie, że wszystko idzie po twojej myśli.

    Też chciałabym poród domowy, ale wiem, że to duże ryzyko w moim wypadku. Zresztą martwię się, że zlecą mi CC, a tego bym nie chciała.

    Amra, Mandoriana, Malinowa _Mamba, Paula9463 lubią tę wiadomość

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 13 września, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Witajcie 🙂
    Dziecko dziś jest aktywne dużo bardziej niż wczoraj. Kopie mnie w okolicach pęcherza i pod pępkiem, zastanawiam się jak jest ułożony. Możliwe, że plecami jest ułożony do mojego kręgosłupa.

    Mandoriana fajnie, że wszystko idzie po twojej myśli.

    Też chciałabym poród domowy, ale wiem, że to duże ryzyko w moim wypadku. Zresztą martwię się, że zlecą mi CC, a tego bym nie chciała.


    @Atika na tym etapie dziecko jeszcze ma dużo miejsca, więc raz może być ułożone główką do dołu a raz do góry.

    Na wypisie ze szpitala mam, że dziecko ułożone główkowo, ale ja najczęściej czuję go i kopniaki bardzo nisko. Te nisko są dla mnie mega nieprzyjemne i bolesne.

    W ogóle wieczorem zauważyłam jakby delikatne plamienie i pojawiła się myśl, żeby wracać do szpitala. Przekopałam trochę w internecie i wychodzi, że to może być podrażnienie po aplikacji pessara. Ale w sumie jak się trochę oczyściłam z tej luteiny, która była zabarwiona lekko różowo/brązowo (takie mleko z kawą) to później już nic mi na papierze nie budziło. Obserwuje się bacznie i jak to się powtórzy to pakuje się znów do szpitala.
    Cały czas się jeszcze oczyszczam po luteinie i globulkach przeciwbakteryjnych, gdzie ostatnią dawkę przyjęłam w środę wieczorem i w czwartek rano. Już się w szpitalu nic nie odzywałam, ale przy zaleceniu luteiny w dawce 200 niektóre położne przynosiły mi po 4 tabletki dawki 50, co w ciągu doby dawało 8 tabletek. A w szpitalu mało ruchu, i to się wszystko kumulowało.

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 160 143

    Wysłany: 14 września, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak że spaniem? Jak przygotowujecie na na spanie dzidzioka? Ciepły pajacyk? Śpiworek luźny? Ciasny tulił? Kocyk? Są rozne teorie a ja nie wiem na co się decydować a chciałabym miec już spanko zaplanowane i przygotowane :)

    preg.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2061 1633

    Wysłany: 14 września, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana wrote:
    Dziewczyny a jak że spaniem? Jak przygotowujecie na na spanie dzidzioka? Ciepły pajacyk? Śpiworek luźny? Ciasny tulił? Kocyk? Są rozne teorie a ja nie wiem na co się decydować a chciałabym miec już spanko zaplanowane i przygotowane :)
    Ja jeszcze jestem na etapie zastanawiania się. Mam od kuzynki jeden śpiworek. Sam pajacyk wydaje mi się że to za mało na zimę. Liczę że na szkole rodzenia się podpytam położnej i rozwieje moje wątpliwości :)

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2061 1633

    Wysłany: 14 września, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    @Atika na tym etapie dziecko jeszcze ma dużo miejsca, więc raz może być ułożone główką do dołu a raz do góry.

    Na wypisie ze szpitala mam, że dziecko ułożone główkowo, ale ja najczęściej czuję go i kopniaki bardzo nisko. Te nisko są dla mnie mega nieprzyjemne i bolesne.
    To prawda, na tym etapie dziecko ma jeszcze dużo miejsca i może się swobodnie obracać, ale wiele maluchów już na tym etapie obrócone jest główkowo i tak zostaje do rozwiązania 😄 Moja ostatnie 3 USG już była w takiej właśnie pozycji. Wczoraj jak poszłam to byłam pewna że na dole ma nóżki, bo od kilku dni właśnie miałam takie nieprzyjemne te ruchy w dole brzucha i parcie na pęcherz. I doktor mi pokazał że to nie nóżki a rączki tam grzebią 😁😁😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września, 07:48

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 14 września, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana wrote:
    Dziewczyny a jak że spaniem? Jak przygotowujecie na na spanie dzidzioka? Ciepły pajacyk? Śpiworek luźny? Ciasny tulił? Kocyk? Są rozne teorie a ja nie wiem na co się decydować a chciałabym miec już spanko zaplanowane i przygotowane :)
    Moja córcia będzie spała w rożku. Wiem że teraz modne są te śpiworki do spania ale jakoś różek mi się sprawdził wcześniej więc przy kolejnym dziecku też go wykorzystam 😉

    Mandoriana, Zagadka919 lubią tę wiadomość

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 14 września, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana wrote:
    Dziewczyny a jak że spaniem? Jak przygotowujecie na na spanie dzidzioka? Ciepły pajacyk? Śpiworek luźny? Ciasny tulił? Kocyk? Są rozne teorie a ja nie wiem na co się decydować a chciałabym miec już spanko zaplanowane i przygotowane :)

    My na początek planujemy rożek, a jak Maluch już podrośnie to spróbujemy śpiworka (kupiłam większy rozmiar).
    A jak już będzie większy to pewnie poduszka i kołderka.

    @Zagadka ja też myślałam, że te nieprzyjemne ruchy to kopniaki, ale w szpitalu dowiedziałam się, że Młody ułożony jest główkowo, więc muszą to być rączki.


    Dziewczyny spanikowałam w nocy. Jak wstałam do toalety znów miałam zabarwiony śluz. Wiedziałam, że do rana nie usnę będę tworzyć miliony scenariusz. Po 4 pojechaliśmy do szpitala.
    Przyszedł do nas taki młody lekarz, którego kojarzyłam z oddziału.
    Zbadał mnie, sprawdził pessar, zrobił USG oceniając szyjkę i Młodego. Mówił, że wszystko w porządku, ale jak chcę to mnie weźmie na oddział. Nie powiedział wprost, ale wyczuliśmy oboje, że możemy jechać do domu.

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 14 września, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    My na początek planujemy rożek, a jak Maluch już podrośnie to spróbujemy śpiworka (kupiłam większy rozmiar).
    A jak już będzie większy to pewnie poduszka i kołderka.

    @Zagadka ja też myślałam, że te nieprzyjemne ruchy to kopniaki, ale w szpitalu dowiedziałam się, że Młody ułożony jest główkowo, więc muszą to być rączki.


    Dziewczyny spanikowałam w nocy. Jak wstałam do toalety znów miałam zabarwiony śluz. Wiedziałam, że do rana nie usnę będę tworzyć miliony scenariusz. Po 4 pojechaliśmy do szpitala.
    Przyszedł do nas taki młody lekarz, którego kojarzyłam z oddziału.
    Zbadał mnie, sprawdził pessar, zrobił USG oceniając szyjkę i Młodego. Mówił, że wszystko w porządku, ale jak chcę to mnie weźmie na oddział. Nie powiedział wprost, ale wyczuliśmy oboje, że możemy jechać do domu.
    Bardzo dobrze że pojechałaś sprawdzić te plamienie. Jesteś teraz spokojniejsza. Ja też bym nie usnęła gdybym takie coś zobaczyła. Mi w szpitalu powiedzieli ze po szwie mogły być plamienia kilka dni. Więc byłam psychicznie przygotowana na to. Ale na szczęście nic takiego nie miałam.

    Rita 💋 lubi tę wiadomość

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
‹‹ 336 337 338 339 340 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ