X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Mala_Kasija Przyjaciółka
    Postów: 65 82

    Wysłany: 11 września, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co trzeba wziąć zależy od szpitala i sposobu porodu. Położna do SN, radziła wziąć małą torbę, taką by nie wadziła, kilka rzeczy do spakowania na porób, woda, telefon, przekąska, żel, wazelinę, tik taki. A druga to torba lub nie za duża walizka, i tu tak samo zależy od szpitala, niektóre wszystko mają swoje, a inne wcale. Na szkole rodzenia dostałam listę co powinno być na start, jeżeli szpital nie zapewnia.
    Też mam obawy o współtowarzyszące na sali, mam lekki sen i nie znoszę chrapania, ale mamy nisz więc może w ostateczności będzie możliwość przeprowadzki do innej sali.

    Co do wagi przytyłam już 12kg, ostatni miesiąc +3 i ani prowadzącą, ani pielęgniarka nie powiedziały, że za dużo.

    🙎‍♀️91+👨89+🐶
    Staraczka od 2022
    Niedoczynność tarczycy
    Udrożniony prawy jajowód 02.2024
    Termin 30.11.24 (03.12.24) 🩵
  • Atika Autorytet
    Postów: 1133 1199

    Wysłany: 12 września, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na plusie ok 10 kg, wydaje mi się, że większość to woda. Brzuszek w obcislych ubraniach już widać, w luznych ze względu na wieeelkie piersi, jest niewidoczny. 😜

    Mmambo to teraz tylko do przodu.
    Atrakcji szpitalnych nie zazdroszczę. 😶


    A jak jest ze szkołą rodzenia?
    Uparłam sie na porod rodzinny, ale podobno jest warunek, trzeba by tatuś ukończył kurs, co najmniej kilka lekcji.

    Jak to jest u was? Moze byc online czy trzeba stacjonarne?
    No i czy można rodzic w innym szpitalu, a do innego uczęszczać do szkoły rodzenia?

    Nigdy nie uczestniczyłam w takich zajęciach, wiem, jak radzić sobie z dzieckiem, ale fajne e było by nauczyć sie prawidlowego oddechu, podobno ułatwia to poród.

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 12 września, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_Kasija wrote:
    Co trzeba wziąć zależy od szpitala i sposobu porodu. Położna do SN, radziła wziąć małą torbę, taką by nie wadziła, kilka rzeczy do spakowania na porób, woda, telefon, przekąska, żel, wazelinę, tik taki. A druga to torba lub nie za duża walizka, i tu tak samo zależy od szpitala, niektóre wszystko mają swoje, a inne wcale. Na szkole rodzenia dostałam listę co powinno być na start, jeżeli szpital nie zapewnia.
    Też mam obawy o współtowarzyszące na sali, mam lekki sen i nie znoszę chrapania, ale mamy nisz więc może w ostateczności będzie możliwość przeprowadzki do innej sali.

    Co do wagi przytyłam już 12kg, ostatni miesiąc +3 i ani prowadzącą, ani pielęgniarka nie powiedziały, że za dużo.

    Ja też mam bardzo słaby sen i po tych kilku dniach w szpitalu z każdym dniem coraz mocniej śpię i już mi tak nie przeszkadza, że dziewczyny chrapią.
    Nawet się zastanawiam czy pod koniec ciąży to nie jest jednak normalne.

    Dziś na początku KTG poczułam jak to jest jak dziecko ma czkawkę w brzuchu. Śmieszne to uczucie.
    Ogólny chyba nasz syn nie lubi tego badania, a zwłaszcza tak rano jak mu przeszkadzają spać 🤣 wczoraj co chwilę przemieszczał się po całym brzuchu i położna musiała przybiegać i go szukać,bo alarm wył 🤣🤣

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 12 września, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Niedawno założyli mi pessar, trochę taki dyskomfort mam, ale może rano będzie lepiej.
    Jutro rano zrobią mi jeszcze badania krwi i jutro albo w piątek wychodzę do domu, jeśli nic nie będzie się dziać.
    Super !!! Bardzo się cieszę.. będziesz teraz spokojniejsza ! No i byle do przodu 💪

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 12 września, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W szpitalu mam tu straszne zaparcia, ale chyba kwestia tego, że tryb leżący i większa dawka progesteronu.
    Ogólnie jak mnie wczoraj ordynator badał przed założeniem pessara powiedział, że moja szyjka ma 1.7 cm a 2 dni wcześniej zmierzył ją na 2.1 cm. Od samego leżenia się skróciła 😱
    Ewentualnie te 2 intensywne dni i to, że Młody siedział nisko na to wpłynęły

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 225 392

    Wysłany: 12 września, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skryta19 wrote:
    Wybaczcie, że się nie odzywałam, ale miałam urlop, a potem jakoś nie mogłam dojść do siebie i miałam detoks od telefonu ;p.
    Nie nadrobiłam forum, ale mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze.
    Wiecie może jak wasze bobasy są ułożone? Czy główkowi czy miednicowo? Bo u mnie póki co właśnie z dupką na dole, lekarz skomentował, że na tym etapie jeszcze tak może być.. ;)
    U nas był cały czas miednicowo a teraz na wizycie 27+3 już główkowo:) nie wiem czy ćwiczenia z położną mu pomogły ale wierzę że tak 😊

    Skryta19, Kam.ila lubią tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 12 września, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    U mnie na plusie ok 10 kg, wydaje mi się, że większość to woda. Brzuszek w obcislych ubraniach już widać, w luznych ze względu na wieeelkie piersi, jest niewidoczny. 😜

    Mmambo to teraz tylko do przodu.
    Atrakcji szpitalnych nie zazdroszczę. 😶


    A jak jest ze szkołą rodzenia?
    Uparłam sie na porod rodzinny, ale podobno jest warunek, trzeba by tatuś ukończył kurs, co najmniej kilka lekcji.

    Jak to jest u was? Moze byc online czy trzeba stacjonarne?
    No i czy można rodzic w innym szpitalu, a do innego uczęszczać do szkoły rodzenia?

    Nigdy nie uczestniczyłam w takich zajęciach, wiem, jak radzić sobie z dzieckiem, ale fajne e było by nauczyć sie prawidlowego oddechu, podobno ułatwia to poród.

    Możesz uczestniczyć tylko online. Ja tak robię bo mi lekarz nie kazał w stacjonarnych z powodu na szew. Jestem zapisana do położnych i one prowadzą zajęcia ( większość online ). A szpital to mam totalnie gdzie indziej . To tylko takie zajęcia dla Ciebie które się należą nikt z tego nie będzie Cię rozliczał. Jedyne co wiem to to, że jak jesteś w szpitalu to nie można korzystać z tych zajęć online bo to się kłóci z NFZ. Jak byłam w szpitalu to musiałam napisać że odwołuje. Możesz też sobie wykupić pakiet no na zaufaj położnej j wtedy oglądasz kiedy chcesz i ile chcesz i tyle. 😉🌺

    Atika lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 1133 1199

    Wysłany: 12 września, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie 🙂
    Wstrętny komar dostał się do sypialni i spać przez dziada nie mogę.

    Często w nocy zdaje sobie sprawę, że śpię na plecach lub na prawej stronie, martwię się, że zaszkodzę tym dziecku. 🥴

    Jak zmieniam pozycję to czuję, jak to maleństwo robi to samo. Cudowne uczucie. 🥰

    Kam.ila wrote:
    Możesz uczestniczyć tylko online. Ja tak robię bo mi lekarz nie kazał w stacjonarnych z powodu na szew. Jestem zapisana do położnych i one prowadzą zajęcia ( większość online ). A szpital to mam totalnie gdzie indziej . To tylko takie zajęcia dla Ciebie które się należą nikt z tego nie będzie Cię rozliczał. Jedyne co wiem to to, że jak jesteś w szpitalu to nie można korzystać z tych zajęć online bo to się kłóci z NFZ. Jak byłam w szpitalu to musiałam napisać że odwołuje. Możesz też sobie wykupić pakiet no na zaufaj położnej j wtedy oglądasz kiedy chcesz i ile chcesz i tyle. 😉🌺

    Oo, to szpital będzie respektował on-line?
    Z tego co się dowiadywałam, nie dopuszczą mojego M do porodu, jeśli nie ukończy szkoły rodzenia. 😐
    Niestety rzadko jest w Polsce, więc to jest dla nas utrudnieniem.

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 12 września, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Witajcie 🙂
    Wstrętny komar dostał się do sypialni i spać przez dziada nie mogę.

    Często w nocy zdaje sobie sprawę, że śpię na plecach lub na prawej stronie, martwię się, że zaszkodzę tym dziecku. 🥴

    Jak zmieniam pozycję to czuję, jak to maleństwo robi to samo. Cudowne uczucie. 🥰




    Oo, to szpital będzie respektował on-line?
    Z tego co się dowiadywałam, nie dopuszczą mojego M do porodu, jeśli nie ukończy szkoły rodzenia. 😐
    Niestety rzadko jest w Polsce, więc to jest dla nas utrudnieniem.

    Współczuję tego dziada w sypialni.

    Ja też się często łapie na tym, że na lewym boku jest mi strasznie niewygodnie. Często budzę się właśnie na plecach i prawym boku.
    Ogólnie już odchodzi się już od tego, że zalecane jest spanie tylko na lewym boku. Nie dałabym rady spać całą noc tylko w jednej pozycji.

    Atika lubi tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 12 września, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Witajcie 🙂
    Wstrętny komar dostał się do sypialni i spać przez dziada nie mogę.

    Często w nocy zdaje sobie sprawę, że śpię na plecach lub na prawej stronie, martwię się, że zaszkodzę tym dziecku. 🥴

    Jak zmieniam pozycję to czuję, jak to maleństwo robi to samo. Cudowne uczucie. 🥰




    Oo, to szpital będzie respektował on-line?
    Z tego co się dowiadywałam, nie dopuszczą mojego M do porodu, jeśli nie ukończy szkoły rodzenia. 😐
    Niestety rzadko jest w Polsce, więc to jest dla nas utrudnieniem.


    Zaszkodzić nie zaszkodzisz! Jeżeli Twój organizm Tobie na to pozwala to korzystaj 😉
    Ja często układam się na prawym boku w nocy, bo na lewym mała ma You can dance i nie idzie przy tym spać 🥴🤣🤣 wybudza mnie to nawet o 4 w nocy...

    Boje się, że ten tok aktywności utrzyma jej się po porodzie, więc będę miała od 4 do 6 czas na kawę i nadrabianie seriali 🤣

    Atika lubi tę wiadomość

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 12 września, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😘

    @Malinowa_Mamba, super, że już jest pessar! Daj znać, kiedy wychodzisz 🥰

    @Skryta, no to rzeczywiście nieźle z tą płcią 🤭 Jak się czujecie z niespodzianką?

    Ja staram się spać na lewym boku, na plecach rzeczywiście robi mi się słabo, choć w poprzednich ciążach tak nie miałam. Niby unikam prawego, ale czasem mówię sobie, że to tylko na chwilkę i zasypiam 🙄🙂 Z tym spaniem to jest tyle opinii, że nie wiadomo, czego się trzymać - jedni lekarze mówią, że nie ma to znaczenia, inni że ma dopiero III trymestrze, a fizjo z kolei mówią, że spanie na jednym boku może wpłynąć na wystąpienie asymetrii u dziecka 🤷 I bądź tu mądry.

    rybka8 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 12 września, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jakiś powoli Was nadrabiam ale nie ma kiedy pisać. Cieszyłam się na wrzesień,że będę miała trochę czasu a wcale nie mam go się e. Niż w wakacje 🙈

    Któraś z Was pisała o porodzie rodzinnym,u nas nigdy nie wymagali żeby tata myśl ukończona szkole rodzenia czy kurs.

    Co do pakowania,nna czas porodu suiet sprawdza się woda z " dziubkiem". Szczególnie teraz gdy te nakrętki są takie wkurzające. Albo butelka filtrująca.

    Atika lubi tę wiadomość

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 12 września, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rybka8 wrote:
    Zaszkodzić nie zaszkodzisz! Jeżeli Twój organizm Tobie na to pozwala to korzystaj 😉
    Ja często układam się na prawym boku w nocy, bo na lewym mała ma You can dance i nie idzie przy tym spać 🥴🤣🤣 wybudza mnie to nawet o 4 w nocy...

    Boje się, że ten tok aktywności utrzyma jej się po porodzie, więc będę miała od 4 do 6 czas na kawę i nadrabianie seriali 🤣

    Po Twoim poście rozkminiam, czy to jest tak, że mnie wybudzają ruchy Małego, ale myślę, że wstaję na siku, czy wstaję na siku i przy okazji czuję Małego 😂

    Aune, rybka8 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 12 września, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oddałam po raz kolejny mocz do badania. Wynik ma być w poniedziałek. Zobaczymy co wyjdzie. Aż się boję. ..wszystkie nieleczone zakażenia kończą się praktycznie przedwcześnie porodem..

    Ja też głównie śpię i leżę na prawym boku tak mi wygodnie. Też się bałam że coś może dziecku zaszkodzić ale odpuściłam ten temat nie będę się zadręczać poczytałam w internecie trochę na ten temat.

    U mnie córcia w brzuchu w nocy jest spokojna albo jej nie czuję śpię. Nie wybudza mnie ze snu.

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 12 września, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Hej 😘

    @Malinowa_Mamba, super, że już jest pessar! Daj znać, kiedy wychodzisz 🥰

    @Skryta, no to rzeczywiście nieźle z tą płcią 🤭 Jak się czujecie z niespodzianką?

    Ja staram się spać na lewym boku, na plecach rzeczywiście robi mi się słabo, choć w poprzednich ciążach tak nie miałam. Niby unikam prawego, ale czasem mówię sobie, że to tylko na chwilkę i zasypiam 🙄🙂 Z tym spaniem to jest tyle opinii, że nie wiadomo, czego się trzymać - jedni lekarze mówią, że nie ma to znaczenia, inni że ma dopiero III trymestrze, a fizjo z kolei mówią, że spanie na jednym boku może wpłynąć na wystąpienie asymetrii u dziecka 🤷 I bądź tu mądry.

    Dziś obchód był wcześniej niż w pozostałe dni, ale pani doktor ma 2 operacje.
    Zbadała mnie pessar dobrze się trzyma i dziś wracam do domu 💃💃💃
    Po badaniu znów czuję trochę dyskomfort, ale to i połączenie z zaparciami. Jak dobrze, że będę mogła już w miarę funkcjonować, trochę pospacerować, o od tego leżenia to już wszystko mnie boli i zaparcia mi się zaczęły..a przy pessarze mam ich unikać.

    Odchodzę już od przyjmowania luteiny, lekarze tu twierdzą, że pessar i luteina to już zbyt dużo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września, 09:16

    Aune, MummyYummy, Skryta19, mar.1 lubią tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 12 września, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Niedawno założyli mi pessar, trochę taki dyskomfort mam, ale może rano będzie lepiej.
    Jutro rano zrobią mi jeszcze badania krwi i jutro albo w piątek wychodzę do domu, jeśli nic nie będzie się dziać.
    Masz już jakieś zalecenia jak masz funkcjonować z tym pessarem? Możesz normalnie chodzić czy oszczędzać się?

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 12 września, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koku wrote:
    Masz już jakieś zalecenia jak masz funkcjonować z tym pessarem? Możesz normalnie chodzić czy oszczędzać się?

    Trochę się oszczędzać, ale nie leżeć cały czas. Mogę chodzić na takie 30-40 minutowe spacery. Aktualne zalecenia dla kobiet z pessarem są takie, żeby jednak trochę tej aktywności fizycznej było, trzeba późnej jakoś urodzić Maluszka.
    Odchodzę już od luteiny, ale 2-3 razy w tygodniu będę musiała stosować globulki przeciwzapalne/przeciwbakteryjne.
    Muszę jeszcze dopytać o krótką jazdę samochodem, bo czasem muszę się przemieścić autem z jednego końca miasta na drugi, ale to kwestia raczej 10-15 min jazdy. Chcieliśmy w październiku iść stacjonarnie na szkołę rodzenia, ale tu będę i tak musiała mieć zaświadczenie od lekarza prowadzącego o braku przeciwwskazań.

    Wypis mam dostać ok.14, więc jeszcze mam chwilę żeby pomyśleć o co ewentualnie dopytać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września, 09:25

    Aune lubi tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 12 września, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Trochę się oszczędzać, ale nie leżeć cały czas. Mogę chodzić na takie 30-40 minutowe spacery. Aktualne zalecenia dla kobiet z pessarem są takie, żeby jednak trochę tej aktywności fizycznej było, trzeba późnej jakoś urodzić Maluszka.
    Odchodzę już od luteiny, ale 2-3 razy w tygodniu będę musiała stosować globulki przeciwzapalne/przeciwbakteryjne.
    Muszę jeszcze dopytać o krótką jazdę samochodem, bo czasem muszę się przemieścić autem z jednego końca miasta na drugi, ale to kwestia raczej 10-15 min jazdy. Chcieliśmy w październiku iść stacjonarnie na szkołę rodzenia, ale tu będę i tak musiała mieć zaświadczenie od lekarza prowadzącego o braku przeciwwskazań.

    Wypis mam dostać ok.14, więc jeszcze mam chwilę żeby pomyśleć o co ewentualnie dopytać.
    Ja mam szew. Szyjka ok 2 cm dokładnie nie pamiętam ale też nie muszę na tą chwilę cały czas leżeć mam prowadzić oszczędny tryb życia. Nie dźwigać nic itp.
    Pytałam ostatnio mojego lekarza o jazdę samochodem to powiedział jak najbardziej że można jeździć. Pojechałam na krótką trasę w miasto dosłownie 10 min i miałam dosyć. Na dalsze jazdy się już nie nadaję. Nie wygodnie mi, uciska brzuch i koncentracja już nie ta co przed ciążą.

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • Aune Ekspertka
    Postów: 185 387

    Wysłany: 12 września, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa Mamba, dobrze, że dzisiaj do domku, wyśpisz się w swoim łóżku, będziesz mogła zrobić jakiś spacerek 😊 i na pewno sytuacja z zaparciami też się poprawi, bo jednak bycie poza domem też może utrudniać.
    MummyYummy wrote:
    Po Twoim poście rozkminiam, czy to jest tak, że mnie wybudzają ruchy Małego, ale myślę, że wstaję na siku, czy wstaję na siku i przy okazji czuję Małego 😂

    Haha, ja też jak idę w nocy siku to czuję zazwyczaj kopanie, ale już nie wiem czy to synek mnie budzi czy pęcherz 😅 Położna na szkole rodzenia mówiła, że obecne pory aktywności dziecka mogą się utrzymać po porodzie, więc też coś czuję, że będą ciekawe noce 😅

    Śpię na zmianę na lewym i prawym boku, ale wygodniej mi często na prawym 😅

    Atika, współczuję komara w nocy 🤦‍♀️ U mnie też 10kg na plusie 🙈😂 ale jakoś nie odczuwam na ciele, jedynie brzuchu i piersiach widzę te dodatkowe kilogramy ;p
    U mnie w szpitalu nie ma takiego wymogu żeby tata chodził do szkoły rodzenia przed porodem rodzinnym 🤷‍♀️ W sumie przecież położna będzie miała czas na miejscu żeby przekazać podstawowe informacje tacie, a jak będzie chciał przeciąć pępowinę to podobno na sali porodowej robią instruktaż mycia rąk i założenia rękawiczek jałowo, przy cesarce u nas tata musi być na zewnątrz, ale może czekać w obok i kangurować dziecko dwie godziny, bo od razu po CC mamie tylko na chwilę pokazują malucha. Chyba, że Twój szpital ma jakieś specjalne wymagania? 🤔🤷‍♀️

    Atika lubi tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 1471 g
    🩺23.09

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 12 września, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Po Twoim poście rozkminiam, czy to jest tak, że mnie wybudzają ruchy Małego, ale myślę, że wstaję na siku, czy wstaję na siku i przy okazji czuję Małego 😂

    Ja dziś w nocy myślałam właśnie czy to nie jest tak, że tam się po prostu robi się ciasno przez ilość moczu i zaczyna kopać 😂

    MummyYummy, Aune lubią tę wiadomość

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
‹‹ 334 335 336 337 338 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ