X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 229 285

    Wysłany: 18 września, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meowne wrote:
    Ja tez trochę zaczynam się zastanawiać nad tą na RSV, gdyby nie kosztowała 1k to zrobiłabym to bez zastanowienia, a mamy niesamowicie skumulowane teraz różne wydatki. Dwa wesela, AC i serwis auta , dokończyć wyprawkę w tym fotelik i naprawdę ten kolejny tysiąc robi różnice w już wyeksploatowanym budżecie, gdzie jeszcze sporo przed nami. Niemniej jeszcze się zastanowię. Dałoby mi to trochę spokoju. Moze uda mi się złapać jakaś tańszą szczepionkę. Kiedyś coś czytałam o jakiejś za 600, ale idę w tym prawdy to już nie sprawdziłam.

    My też mamy dużo wydatków, bo w sumie dopiero na dobre rozkręcamy się z wyprawką. Już nawet byśmy jakoś ten koszt szczepienia przełknęli zamykając oczy i zaciskając zęby, ale bardziej obawiam się tego, że ona jest tak krótko na rynku. Badania były przeprowadzane na ok. 3.5k kobiet w ciąży i trzeba uważać w przypadku kobiet zagrożonych przedwczesnym porodem. A ja z tym swoim pessarem i szyjką już jestem w grupy ryzyka przedwczesnego porodu.
    Nie ma idealnego rozwiązania, bo z drugiej strony to RSV jest straszną chorobą i u tak malutkich dzieci ciężko nawet zauważć, że to nie jest zwykłe przeziębienie. Bratanica mojego P. przez to przechodziła i było bardzo źle. Młoda ma w tej chwili ponad 3 lata i do tej pory kontrolują ją czy w organizmie nie ma zbyt dużego spustoszenia po tym RSV.

    Na RSV są 2 dostępne dla kobiet w ciąży szczepionki Abrysvo (ta droższa, wprowadzona jako pierwsza) i druga tańsza, ale nazwy nie pamiętam.

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 229 285

    Wysłany: 18 września, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Zależy jeszcze jakie warzywa. Te rosnące w glebie mają wysoki ig i nie są zalecane na wieczór, tak jak i owoce, i często to co zjesz poprzedniego dnia, ma wpływ na następny dzień.

    U mnie sprzedają się jajka i twarogi, przy nich mogę zjeść owoca i jest w porządku.

    Jem dużo pomidorów i ogórków, marchewka bardzo sporadycznie, buraki zakazano, ziemniaki wychłodzone (mają mniejszy ig) a ostatnio widzę, że bardziej służę mi kasza gryczana.

    Mój synuś najczęściej.zmoania pozycję razem ze mną i jest to takie słodkie. 🥰
    Ruchy czuję, ale, że mam łożysko na przedniej ścianie, są trochę tłumione.


    Ja za każdym razem mam badaną szyjkę. Wszystko w porządku i o dziwo, następna wizyta wyznaczona dopiero za miesiąc, ale zawsze mogę podejść, gdybym miała jakieś objawy.

    W ciągu dnia jem najczęściej pomidory, bo mamy że sprawdzonego źródła, ewentualnie ogórki.
    Do tortilli najlepiej sprawdzają się właśnie ogórki, pomidory, jakaś sałata. Wczoraj mieliśmy jakąś kapustę. No nic będę eliminować co mi podbija cukier.
    Zasadę wystudzonych ziemniaków, kasz i ryżu znam, ponieważ od 5 lat moja mama choruje na cukrzycę typu I. Owoce też najlepiej jeść max. do 14 i bezpośrednio po posiłku, żeby organizm nie traktował tego jako dodatkowy posiłek.
    Za tydzień mam wizytę u endokrynologa i zamierzam poprosić o zlecenie na sensor, wtedy będę miała większą kontrolę co mi szkodzi a co nie.

    Atika lubi tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2061 1633

    Wysłany: 18 września, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elewina nie widzę zdjęcia, ale cieszę się że z malutką wszystko dobrze i już taka duża 🥰🥰 I przybijamy piątki "team długie nóżki" 🙈 Ja jestem niska całe życie chciałam mieć długie nogi, to bardzo się cieszę jak córcia będzie miała 😃😃

    Koku, ja prowadzę ciążę prywatnie i każda wizyta to najpierw USG przez brzuch, doktor sprawdza jak dziecko + akcje serca, wody płodowe, łożysko, później USG dopochwowe i pomiar szyjki, ręczne badanie szyjki i na końcu badanie na fotelu sprawdzenie wydzieliny itd.
    A później wywiad, sprawdzenie wyników badań i zalecenia 🙂 Ja badania robię z pakietu medycznego z pracy, tam umawiam teleporade i proszę o skierowania. Natomiast koleżanka prowadzi z pakietu ciążę i tam się zdarza, że lekarz nie robi USG.

    Elewina lubi tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 18 września, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapłaciłam o 100 zł mniej za wizytę więc nie policzyli za usg niemniej jednak zawsze jestem przygotowana żeby zapłacić tyle ile trzeba żeby mieć spokój psychiczny że wszystko jest tam sprawdzone. Jestem mega zawiedziona i jakoś taka mało zaopiekowana. Szyjka i szew sa u mnie ważne ok, ale dobrostan dziecka też jest ważny moim zdaniem.

    Dziś cały czas leżę, nic mi się nie chce bolą mnie plecy i boki. Wjechał dodatkowy magnez.

    Też muszę zaopatrzyć się w zdrowa żywność w domu, warzywa, kasze, makarony ciemne itp bo od dziś zaczynam mierzyć cukry.

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 18 września, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A polecacie może jakieś ćwiczenia dla ciężarówek? Najlepiej jakiś filmik lub instrukcję? 😃

    Już po 5 godzinach w pracy ból w lędźwiach jest nie do wytrzymania, zastanawiam się czy można to jakoś wypracować czy to już organizm szepta mi ciche "L4" 🙈
    Ból mam oczywiście jak przesiedzę właśnie te kilka godzin, w dzień wolny nie odczuwam nic.

    spineczka lubi tę wiadomość

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • spineczka Autorytet
    Postów: 385 630

    Wysłany: 18 września, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiem że ten temat już tutaj był, ale lepiej się upewnić. W maju miałam umówiona higienizacja zebow Ale odwołałam że względu na poczatki ciąży. Wybieram się jutro i Pani namawia mnie na cały pakiet: piaskowanie, skaling ultraddźwiękowy, fluoryzacja. Trochę się boję, czy robić wszystko na raz czy samo piaskowanie?

    U mnie wszystko Ok, wczoraj byłam na wizycie i maluszek ma już 850 gr 😁 szyjka w porządku. Nie wyobrażam sobie wizyty bez usg, nie rozumiem dlaczego tak lekarz postąpił na tym etapie ciąży :/
    W przyszlym tygodniu czeka mnie oznaczenie glukozy. Za dwa tyg morfologia i sprawdzamy czy żelazo coś pomogło, mam tardyferon 2x1.
    Zapisałam się na bezpłatne warsztaty okołoporodowe, szkołę rodzenia i do położnej środowiskowej, jestem bardzo zadowolona.

    Jeśli chodzi o szczepienia, to ja też dowiedziałam się tu na forum. Mój lekarz nie podjął tematu. W piątek prawdopodobnie będę u rodzinnego w sprawie 2 dawki szczepienia na tężec ( 3 tygodnie temu miałam mały wypadek i dostałam pierwsza dawke na tężec i antybiotyki) to podpytam też o krztuciec.

    Dużo zdrówka i miłego dnia dla wszystkich.

    Zagadka919, rybka8, Rita 💋 lubią tę wiadomość

    2018: 1 IVF IMSI MSOME : punkcja 8.12
    transfer 11.12 2x3dniowe
    01.2019 poronienie zatrzymane [*] 8 tydz 😥
    19.04.19 crio 2x3dniowe beta 0
    2019: II IVF IMSI MSOME : Punkcja 13.06: 6 komorek =>2 zarodki
    crio 1 beta 0
    31.01.22 crio zarodek 3 dniowy (8A)
    22.02 pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym. Wieczorem poczatek krwawienia...[*] tydz 6 😥

    07.2023 AMH 0,87 III IVF IMSI MSOME: 2 zarodki nieprawidłowe po pgta. Nie ma transferu.

    04.2024 IV IVF 1 blastocysta

    preg.png[/url]
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 479

    Wysłany: 18 września, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spineczka wrote:
    Dziewczyny wiem że ten temat już tutaj był, ale lepiej się upewnić. W maju miałam umówiona higienizacja zebow Ale odwołałam że względu na poczatki ciąży. Wybieram się jutro i Pani namawia mnie na cały pakiet: piaskowanie, skaling ultraddźwiękowy, fluoryzacja. Trochę się boję, czy robić wszystko na raz czy samo piaskowanie?

    U mnie wszystko Ok, wczoraj byłam na wizycie i maluszek ma już 850 gr 😁 szyjka w porządku. Nie wyobrażam sobie wizyty bez usg, nie rozumiem dlaczego tak lekarz postąpił na tym etapie ciąży :/
    W przyszlym tygodniu czeka mnie oznaczenie glukozy. Za dwa tyg morfologia i sprawdzamy czy żelazo coś pomogło, mam tardyferon 2x1.
    Zapisałam się na bezpłatne warsztaty okołoporodowe, szkołę rodzenia i do położnej środowiskowej, jestem bardzo zadowolona.

    Jeśli chodzi o szczepienia, to ja też dowiedziałam się tu na forum. Mój lekarz nie podjął tematu. W piątek prawdopodobnie będę u rodzinnego w sprawie 2 dawki szczepienia na tężec ( 3 tygodnie temu miałam mały wypadek i dostałam pierwsza dawke na tężec i antybiotyki) to podpytam też o krztuciec.

    Dużo zdrówka i miłego dnia dla wszystkich.
    O, a ja chętnie podepnę się pod pytanie odnośnie higienizacji. Jestem umówiona na przyszły czwartek. Pani która mnie zapisywała przekonywała mnie, że ciąża nie jest żadną przeszkodą 😀

    preg.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2061 1633

    Wysłany: 18 września, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    O, a ja chętnie podepnę się pod pytanie odnośnie higienizacji. Jestem umówiona na przyszły czwartek. Pani która mnie zapisywała przekonywała mnie, że ciąża nie jest żadną przeszkodą 😀
    Mój mąż wiele lat pracował w branży stomatologicznej i mówił mi, że jak najbardziej można 🙂

    Amra lubi tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Tatka Koleżanka
    Postów: 63 17

    Wysłany: 18 września, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodziłam na higienizacje i przegląd zębów, tylko pominęli rentgen. Bo nie wiadomo kiedy uda się następnym razem kiedy dziecko się urodzi a w ciąży trzeba dbać dwa razy dokładniej o zęby.
    Nie robiłam natomiast fluoryzacji bo nie jest włączona do pakietu i gdzieś mi obiło się o uszy że w ciąży jest zalecane stosowanie past do zębów bez fluoru, ale nie zagłębiałam tematu

    starania o pierwszego maluszka od 01/ 2023

    👩🏻 32
    AMH 2,53 ng/ml
    FSH 5,9
    Prolactin 10,4
    TSH 3,62
    ESTRADIOL 36
    10/2023 sonohysterogram wyniki ok

    👨🏻33
    Volume 3 ml
    Concentration 13 mln
    Motility 53%
    Progressive motility score 3
    Motile sperm total count 20,67
    Morphology 2% - Subfertile
    oligoteratoospermia

    NIPT - low risks 🫶🏻
  • spineczka Autorytet
    Postów: 385 630

    Wysłany: 18 września, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najwięcej obaw mam do tego skalingu ultradźwiękowego. Czyli robiłyście to??

    2018: 1 IVF IMSI MSOME : punkcja 8.12
    transfer 11.12 2x3dniowe
    01.2019 poronienie zatrzymane [*] 8 tydz 😥
    19.04.19 crio 2x3dniowe beta 0
    2019: II IVF IMSI MSOME : Punkcja 13.06: 6 komorek =>2 zarodki
    crio 1 beta 0
    31.01.22 crio zarodek 3 dniowy (8A)
    22.02 pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym. Wieczorem poczatek krwawienia...[*] tydz 6 😥

    07.2023 AMH 0,87 III IVF IMSI MSOME: 2 zarodki nieprawidłowe po pgta. Nie ma transferu.

    04.2024 IV IVF 1 blastocysta

    preg.png[/url]
  • Atika Autorytet
    Postów: 1131 1199

    Wysłany: 18 września, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój doktor rodzinny jest bardzo ostrożny, odradza wszystko, nie zaleca żadnych leków ani zabiegów. Kremy i żele pod prysznic tylko te dla dzieci.

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 18 września, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta wrote:
    Hej dziewczyny, wpadłam tylko przez chwilę bo jestem w poczekalni i czekam na gina zanim znowu wpadnę w szał przeprowadzkowy. Miałam przedwczoraj badania krwi i moczu od 4 dni przybijam 2kg i widzę że nogi mam opuchnięcie, podejrzewam że to przez wycisk z remontem.
    Ale do brzegu....w moczu wykryto mi glukoze, niestety jeszcxe beż wartości tylko jest napis "obecna" i ketony 5 w zakresie 0-5, czy to coś oznacza? Jak sprawdzić czy może cukrzyca nie przypaletala się do mnie tak późno? Cukry miałam badane w 23+0tc wartości 84-158-113, więc ok, ale teraz zaczęłam 30tc i zastanawiam się czy może nie mam cukrzycy.... A z krwi mam rdw-sd i rdw-cv ponad normę i też nie wiem co to oznacza. Reszta są też jakieś odchyly np limfocyty ale to wiem że w ciąży mogą być inne parametry i miałam wcześniej już tak w wynikach. Właśnie nowość u mnie to to. Zaznaczam jeszcze że nie przepadam za słodkim, jem dość późno a badania miałam też z rana i próbka napewno czysta. Help?
    Hej,ja miałam glukozę w moczu,lekarz zalecił dużo pić i zrobić ponowne badanie. Kolejne wyszło czyste. Podobno u ciężarnych może się pojawić glukoza.

    preg.png
  • Tatka Koleżanka
    Postów: 63 17

    Wysłany: Dzisiaj, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spineczka wrote:
    Najwięcej obaw mam do tego skalingu ultradźwiękowego. Czyli robiłyście to??
    Tak. Nie było to zabronione. Wręcz znalazłam badania mówiące o tym że to jest zalecane aby zmniejszyć ryzyko infekcji

    starania o pierwszego maluszka od 01/ 2023

    👩🏻 32
    AMH 2,53 ng/ml
    FSH 5,9
    Prolactin 10,4
    TSH 3,62
    ESTRADIOL 36
    10/2023 sonohysterogram wyniki ok

    👨🏻33
    Volume 3 ml
    Concentration 13 mln
    Motility 53%
    Progressive motility score 3
    Motile sperm total count 20,67
    Morphology 2% - Subfertile
    oligoteratoospermia

    NIPT - low risks 🫶🏻
  • Atika Autorytet
    Postów: 1131 1199

    Wysłany: Dzisiaj, 01:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Hej,ja miałam glukozę w moczu,lekarz zalecił dużo pić i zrobić ponowne badanie. Kolejne wyszło czyste. Podobno u ciężarnych może się pojawić glukoza.

    Wiem, że przy cukrzycy pojawia się i podobno nie jest to dobry zwiastun.
    Jeśli lekarz poleca pić dużo wody, to pewnie to pomoże w wypłukaniu glukozy z organizmu.

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 158 142

    Wysłany: Dzisiaj, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny powiem wam że miałam dziś średnia noc bo budziłam się a najgorsze miałam zasypianie z którym zazwyczaj nie mam problemu. Leżąc już dostałam nagle zgagi i i ogólnie uczucia dużego rozpierania na żołądek dodatkowo mały się bardzo wiercił, było mi gorąco i duszno mimo otwartego okna. Zdaje mi sie że młody robił sobie więcej miejsca i mój żołądek namacalnie to odczuł. Aż się boje co będzie później, jeszcze 3 tygodnie pracy przede mną i już wiem że noce beda cięższe. Podziwiam kobiety które chcą pracować do końca ja bym się na to nie porwała. Nie bawidze chodzić do pracy nie wyspana a jak będę miała wolne to poprostu będr nadrabia w dzień, teraz nie mam takiej możliwości 🙈🙈

    preg.png
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2889 4783

    Wysłany: Dzisiaj, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spineczka wrote:
    Dziewczyny wiem że ten temat już tutaj był, ale lepiej się upewnić. W maju miałam umówiona higienizacja zebow Ale odwołałam że względu na poczatki ciąży. Wybieram się jutro i Pani namawia mnie na cały pakiet: piaskowanie, skaling ultraddźwiękowy, fluoryzacja. Trochę się boję, czy robić wszystko na raz czy samo piaskowanie?

    U mnie wszystko Ok, wczoraj byłam na wizycie i maluszek ma już 850 gr 😁 szyjka w porządku. Nie wyobrażam sobie wizyty bez usg, nie rozumiem dlaczego tak lekarz postąpił na tym etapie ciąży :/
    W przyszlym tygodniu czeka mnie oznaczenie glukozy. Za dwa tyg morfologia i sprawdzamy czy żelazo coś pomogło, mam tardyferon 2x1.
    Zapisałam się na bezpłatne warsztaty okołoporodowe, szkołę rodzenia i do położnej środowiskowej, jestem bardzo zadowolona.

    Jeśli chodzi o szczepienia, to ja też dowiedziałam się tu na forum. Mój lekarz nie podjął tematu. W piątek prawdopodobnie będę u rodzinnego w sprawie 2 dawki szczepienia na tężec ( 3 tygodnie temu miałam mały wypadek i dostałam pierwsza dawke na tężec i antybiotyki) to podpytam też o krztuciec.

    Dużo zdrówka i miłego dnia dla wszystkich.

    Moja Pani stomatolog jak się dowiedziala, że jestem w ciąży zapisała mi przez całą ciążę 3 wizyty
    Miałam piaskowanie, przeglad ząbków i teraz kolejną mam mieć na początku 9 msc.
    Mowi, ze lepiej dmuchać i chuchać niż mieć jakieś problemy z ząbkami
    Ja też bardzo wyczulona jestem w temacie moich zębów 😅

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    08.05 4.0cm Słoneczka🌞
    13.05 5.2cm Misia🐻‍❄️
    NIFTY -niskie ryzyka 🫶🩵🫶
    28.05-8.5cm Acrobaty🤸‍♂️
    25.06- 234g Szczęścia 💖
    23.07-500g Dinusia🦕
    28.08-1035g 🦁


    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: Dzisiaj, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Wiem, że przy cukrzycy pojawia się i podobno nie jest to dobry zwiastun.
    Jeśli lekarz poleca pić dużo wody, to pewnie to pomoże w wypłukaniu glukozy z organizmu.
    Ja właśnie nie mam cukrzycy, ale pamiętam,ze wtedy mało pilam. następne badanie było już ok.🙂

    Atika lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 229 285

    Wysłany: Dzisiaj, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Wiem, że przy cukrzycy pojawia się i podobno nie jest to dobry zwiastun.
    Jeśli lekarz poleca pić dużo wody, to pewnie to pomoże w wypłukaniu glukozy z organizmu.

    Moja gin po stwierdzeniu cukrzycy ciążowej oprócz mierzenie glukometrem kazała kupić paski do sprawdzania glukozy i ketonów w moczu.

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 501

    Wysłany: Dzisiaj, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dla zainteresowanych melduję, że baza obrotowa to Avionauta już po premierze: https://iq-orbit.com/ ☺️

    A ja wczoraj poznałam chyba pierwszy raz uczucie zgagi i męczyła mnie dość sporo. Jeśli ma być tylko gorzej to już sobie wyobrażam jak wspaniały będzie ten III trymestr.

    Odkąd jestem na zwolnieniu więcej spaceruje na świeżym powietrzu i wczoraj po raz kolejny usnęłam przed 21 i spałam do 7.30 🤭 Przez jakiś czas dopadała mnie już bezsenność, wiec jestem bardzo wdzięczna za ten sen, bo wiem, że za chwile znowu może być beznadziejnie.

    Zagadka919, Aune lubią tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Sandrix Przyjaciółka
    Postów: 99 228

    Wysłany: Dzisiaj, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🌸
    U mnie dzisiaj studniówka🥳 Tak się złożyło, że dzisiaj miałam też dodatkową wizytę na NFZ u mojej prowadzącej (normalnie chodzę w ramach medicover) i zobaczył mnie jeszcze jakiś jeden spec od usg i potwierdził, że z AFI nie ma się czym martwić. Mam takie ułożenie macicy i łożyska, że faktycznie na pierwszy rzut oka wydaje się mało ale jak się dobrze poszuka to się znajduje 😅
    Dostałam też skierowanie na usg III trymestru u niego na NFZ więc będę miała dwa.
    Poza tym to jadę dziś ostatni dzień do biura! Mamy warsztaty zespołowe więc będę się żegnać i jeszcze parę tygodni zostanę zdalnie. Btw moja firma jest w trakcie potwierdzonej sprzedaży i już wiem, że raczej nie będę miała gdzie wracać. To wielkie korpo więc to potrwa ale też nie martwi mnie to jakoś specjalnie, i tak planowałam zmiany. Dobrze że będę kryta na macierzyńskim jeszcze 😊
    Śpię dobrze i nie mam zgagi ale ja to parę tygodni później łapie wasze dolegliwości. 😂
    Miłego dnia!

    Mandoriana, Amra, Elewina, Aune, spineczka, Atika lubią tę wiadomość

    13.03 wyjęcie implantu anty
    17.04 ⏸
    17.04 beta 6,56
    19.04 beta 42,87
    26.04 beta 1585,24
    29.04 🩺 widoczny pęcherzyk ciążowy
    10.05 🩺USG, jest ❤️
    22.05 2 cm bobasa
    Sanco wynik prawidłowy, chłopiec
    17.06 prenatalne
    28.08 🩺 II prenatalne, ponad 500 g zdrowego synka
    19.09 kolejna wizyta

    💊
    Euthyrox N50





    preg.png
‹‹ 343 344 345 346 347
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ