X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 19 września, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🌸
    Ja już po wizycie, z mała wszystko w porządku. Mamy piękne zdjęcie buźki 🥰
    Zgłosiłam lekarzowi, że mam od czasu do czasu bóle podbrzusza i twardnienie brzucha. Zmierzył mi szyjkę i ma 3,1 cm, nie ma tragedii, ale mogłaby być dłuższa.
    Mam zwolnić tempo i więcej odpoczywać. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzała z tymi bólami to zwiększyć luteinę do dwóch razy dziennie i ewentualnie nospe bo magnez już biorę.
    Od tej nospy bronię się rękami i nogami, więc mam zamiar dużo leżeć i chillowac 🤣

    A wy jak długie macie szyjki?

    businesscare, meowne, Sandrix, Atika, spineczka, Kam.ila, KarolinaAnastazja, Wanda_89 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 215 424

    Wysłany: 19 września, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😊

    Ja właśnie czekam na prenatalne także poproszę o kciuki 😀

    Ja też dzisiaj kiepsko spałam, obudziłam się po 5 i nie mogłam już zasnąć 🙄
    Co do zgagi to mi o dziwo najbardziej dokuczała w II trymestrze, a od kilku tygodni mam spokój i zdarza mi się bardzo rzadko, mam nadzieję, że już nie wróci 😂

    meowne, Amra, spineczka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 225 392

    Wysłany: 19 września, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa29 kciuki🤞🤞 my też właśnie jedziemy na badanie przepływów, mega ważne badanie w naszym wypadku więc też kciuki🤞🤞🤞

    meowne, Amra, spineczka, Dariaa29, Mami_35, KarolinaAnastazja lubią tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2061 1633

    Wysłany: 19 września, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meowne ściągnęłam Cię myślami :) bo właśnie dziś miałam napisać czy coś wiesz 😁😁

    Mandoriana no to mamy podobną noc za sobą 🥺 ja nie mogłam spać, córeczka się też kręciła, a jak już się ułożyłam to dostałam zgagi i musiałam się ratować gavisconem i dopiero nad ranem zasnęłam 🙈 Współczuję mocno 😌

    Gratulacje dobrych wieści z wizyt dziewczyny i kciuki za te które czekają ✊✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września, 13:01

    meowne, Mandoriana, Sandrix lubią tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 19 września, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagadka919 wrote:
    Meowne ściągnęłam Cię myślami :) bo właśnie dziś miałam napisać czy coś wiesz 😁😁

    Mandoriana no to mamy podobną noc za sobą 🥺 ja nie mogłam spać, córeczka się też kręciła, a jak już się ułożyłam to dostałam zgagi i musiałam się ratować gavisconem i dopiero nad ranem zasnęłam 🙈 Współczuję mocno 😌

    Gratulacje dobrych wieści z wizyt dziewczyny i kciuki za te które czekają ✊✊

    O widzisz jak się wstrzeliłam pięknie 😄 Jeszcze trochę i będzie pewnie w sprzedaży ☺️

    Zagadka919 lubi tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 19 września, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś noc miałam nawet ok. Nie wstawalam nawet do toalety. Ale ranek kiepski, brzuch mi się stawiał. No i dla polepszenia sobie humoru poczyniłam kolejne zakupy wyprawkowe tym razem z H&M. Kupiłam trochę ubranek, skarpetki i kombinezon i prawie 500 zł pękło 😯 trzymam kciuki za wizyty 😉

    Aleksia199825, Zagadka919, spineczka lubią tę wiadomość

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 116 140

    Wysłany: 19 września, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Paula9463
    @Malinowa_Mamba
    @businesscare

    Przychodzę z aktualizacją mojej cukrzycy ciążowej 😐 Przypomnę wynik krzywej (71; 142; 166).
    Diabetolog potwierdziła że to cukrzyca, bo wynik po 2 h jest zły. A dziś moja prowadząca ginekolog mi napisała że wynik nie wymaga dalszych konsultacji bo jest prawidłowy dla kobiet w ciąży...

    Normalnie zgłupiałam jak to przeczytałam.
    Czy to nie dziwne że to tak zbagatelizowała?
    Aż się zaczęłam zastanawiać, czy nie zmienić prowadzącego czy co 😐

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września, 14:04

  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2061 1633

    Wysłany: 19 września, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia, wynik jest nieprawidłowy. Po 2h nie może rosnąć glukoza, powinna spadać... A u Ciebie nie dość że jest ten trzeci pomiar powyżej normy, to jeszcze wyższy niż po godzinie... A pisałaś prowadzącej o tym co mówi diabetolog? Może ona coś zobaczyła ta Twoja doktor 🥺

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Silenka Autorytet
    Postów: 786 1007

    Wysłany: 19 września, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    @Paula9463
    @Malinowa_Mamba
    @businesscare

    Przychodzę z aktualizacją mojej cukrzycy ciążowej 😐 Przypomnę wynik krzywej (71; 142; 166).
    Diabetolog potwierdziła że to cukrzyca, bo wynik po 2 h jest zły. A dziś moja prowadząca ginekolog mi napisała że wynik nie wymaga dalszych konsultacji bo jest prawidłowy dla kobiet w ciąży...

    Normalnie zgłupiałam jak to przeczytałam.
    Czy to nie dziwne że to tak zbagatelizowała?
    Aż się zaczęłam zastanawiać, czy nie zmienić prowadzącego czy co 😐
    Ja mialam bardzo podobne wyniki do Ciebie 69-149-153. Mój prowadzący mowil że po 2 godz wynik swiadczy już o cukrzycy (mimo że norma jest właśnie do 153). Dostałam skierowanie do diabetologa, ta mi powiedziała, że można traktować jako cukrzycę, ale nie ma co się przejmować, bo wynik nie jest spektakularnie wysoki. Dostałam zalecenia mierzenia cukru na czczo, godzine po sniadaniu, obiedzie i kolacji. Oczywiście i dieta cukrzycowa. Pytalam o spadku w 2 godzinie po posilku to powiedziała, żeby się tym nie przejmować, istotniejsze w tym przypadku są zakresy, bo oczywiście dosyć często się zdarza że po tych dwóch godzinach mam więcej niż po godzinie, ale jednak wciąż w granicach zakresu. Na czczo ma być 70-90, godzine po posilku max 140, 2 godziny po posilku max 120. Mimo że nie kazala mi mierzyć po tych 2 godzinach, sama se mierze co jest dla mnie proste bo mam libre na ramieniu, ale to jest odrębny temat na dyskusje, gdyż mam wątpliwości co do prawidłowości pomiaru z tego 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września, 14:30

    🩷💙

    preg.png
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 116 140

    Wysłany: 19 września, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedź,
    Oczywiście słucham diabetologa i swojego rozumu i będę trzymać zdrową dietę i mierzyć cukry bo nie chce zaszkodzić Synkowi.
    Tylko jestem wkurzona na moją ginekolog, że tak podeszła do tematu. Skoro wynik jest nieprawidłowy to nie powinna tego tak olać, przecież zawierzam jej zdrowie mojego dziecka.
    Z wszystkim zawsze byłam zadowolona, ale tą sprawą mnie mega wkurzyła.
    Nie chce w 27 tc zmieniać lekarza, za 10 dni mam wizytę u niej, porozmawiam o tym cukrze i jak znów będzie olewająca to chyba nie będzie wyjścia żeby na końcówkę ciąży zmienić lekarza ...

  • Silenka Autorytet
    Postów: 786 1007

    Wysłany: 19 września, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Dzięki dziewczyny za odpowiedź,
    Oczywiście słucham diabetologa i swojego rozumu i będę trzymać zdrową dietę i mierzyć cukry bo nie chce zaszkodzić Synkowi.
    Tylko jestem wkurzona na moją ginekolog, że tak podeszła do tematu. Skoro wynik jest nieprawidłowy to nie powinna tego tak olać, przecież zawierzam jej zdrowie mojego dziecka.
    Z wszystkim zawsze byłam zadowolona, ale tą sprawą mnie mega wkurzyła.
    Nie chce w 27 tc zmieniać lekarza, za 10 dni mam wizytę u niej, porozmawiam o tym cukrze i jak znów będzie olewająca to chyba nie będzie wyjścia żeby na końcówkę ciąży zmienić lekarza ...
    Rozumiem, natomiast sama dla siebie nie przejmuj się, bo takie wyniki nie szkodza raczej bobaskowi, co innego jakby te wartości były dużo wyższe. Troszke dietki i będzie okej. Ja już 3ci tydzień na diecie i jakoś leci. Mam trochę skoków glukozy, ale to właśnie z tego sensora, bo jak sprawdzam wtedy z palca, to jest okej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września, 14:38

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    🩷💙

    preg.png
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 116 140

    Wysłany: 19 września, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od jutra zaczynam się kłuć, dziś odebrałam w przychodni glukometr. Mam mierzyć przez tydzień na czczo, po 1 i po 2 godzinach po każdym posiłku, przed snem i między 2 a 4 w nocy.
    I po tygodniu do diabetologa na kontrolę i będzie decydował co dalej. Ale aż mnie palce bolą na samą myśl o kłuciu się tyle razy 😄

    Mam nadzieję, że po tym tygodniu też przerzuce się na sensor bo to mega wygoda ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września, 14:40

  • Silenka Autorytet
    Postów: 786 1007

    Wysłany: 19 września, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Ja od jutra zaczynam się kłuć, dziś odebrałam w przychodni glukometr. Mam mierzyć przez tydzień na czczo, po 1 i po 2 godzinach po każdym posiłku, przed snem i między 2 a 4 w nocy.
    I po tygodniu do diabetologa na kontrolę i będzie decydował co dalej. Ale aż mnie palce bolą na samą myśl o kłuciu się tyle razy 😄

    Mam nadzieję, że po tym tygodniu też przerzuce się na sensor bo to mega wygoda ☺️
    Jak będziesz miała to zobaczysz, że to nie taki zloty środek 😆😆

    🩷💙

    preg.png
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 116 140

    Wysłany: 19 września, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a stosujecie w ciąży cholinę?
    Dziś mnie dietetyczka uświadomiła, że w tabletkach które biorę (pregna plus + pregna dha) nie ma choliny. A wg najnowszych rekomendacji kobieta w ciąży powinna zażywać 250 mg choliny.
    Czy wiecie coś o tym? 😄

  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2061 1633

    Wysłany: 19 września, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Dziewczyny a stosujecie w ciąży cholinę?
    Dziś mnie dietetyczka uświadomiła, że w tabletkach które biorę (pregna plus + pregna dha) nie ma choliny. A wg najnowszych rekomendacji kobieta w ciąży powinna zażywać 250 mg choliny.
    Czy wiecie coś o tym? 😄
    Ja nie słyszałam o tym, doktor też nic nie mówił, ani moja dietetyk

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Sandrix Przyjaciółka
    Postów: 99 230

    Wysłany: 19 września, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Dziewczyny a stosujecie w ciąży cholinę?
    Dziś mnie dietetyczka uświadomiła, że w tabletkach które biorę (pregna plus + pregna dha) nie ma choliny. A wg najnowszych rekomendacji kobieta w ciąży powinna zażywać 250 mg choliny.
    Czy wiecie coś o tym? 😄
    Ja zaczęłam brać już jak zaczęliśmy się starać ale dowiedziałam się, że powinnam tylko ze skrina jakiegoś artykułu naukowego, który wrzuciła jakąś dietetyczka na insta. Także gdyby nie to bym nie wiedziała bo żaden z lekarzy nie wspomniał nigdy o tym… biorę te z ForMeds.

    aambrozjaa93 lubi tę wiadomość

    13.03 wyjęcie implantu anty
    17.04 ⏸
    17.04 beta 6,56
    19.04 beta 42,87
    26.04 beta 1585,24
    29.04 🩺 widoczny pęcherzyk ciążowy
    10.05 🩺USG, jest ❤️
    22.05 2 cm bobasa
    Sanco wynik prawidłowy, chłopiec
    17.06 prenatalne
    28.08 🩺 II prenatalne, ponad 500 g zdrowego synka
    19.09 kolejna wizyta

    💊
    Euthyrox N50





    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 19 września, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Dziewczyny a stosujecie w ciąży cholinę?
    Dziś mnie dietetyczka uświadomiła, że w tabletkach które biorę (pregna plus + pregna dha) nie ma choliny. A wg najnowszych rekomendacji kobieta w ciąży powinna zażywać 250 mg choliny.
    Czy wiecie coś o tym? 😄

    Ja długo brałam suplementowałam w swoich tabletkach prenatalnych, ale ostatnio kupiłam prenasol DHA, gdzie jej nie ma. Jem za to dużo jajek, wiec myślę, że nie jest źle :)

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 1133 1199

    Wysłany: 19 września, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie 😁

    Zaliczyłam dziś wizytę na targu. Kupiłam od rolnika ogórki, ziemniaki i pomidorki, ale co, skusiłam się i śliwki też kupiłam, żeby było mało to się ich sporo najadłam.
    Teraz cukier leci do góry. 🫣 i spać mi się chce.


    Malinowa _Mamba wrote:
    Moja gin po stwierdzeniu cukrzycy ciążowej oprócz mierzenie glukometrem kazała kupić paski do sprawdzania glukozy i ketonów w moczu.

    No popatrz, a mnie nie dał żadnych pasków do mierzenia. Pewnie stwierdził, że nie potrzebne. Dziwne. 🤔



    Aleksia199825 wrote:
    @Paula9463
    @Malinowa_Mamba
    @businesscare

    Przychodzę z aktualizacją mojej cukrzycy ciążowej 😐 Przypomnę wynik krzywej (71; 142; 166).
    Diabetolog potwierdziła że to cukrzyca, bo wynik po 2 h jest zły. A dziś moja prowadząca ginekolog mi napisała że wynik nie wymaga dalszych konsultacji bo jest prawidłowy dla kobiet w ciąży...

    Normalnie zgłupiałam jak to przeczytałam.
    Czy to nie dziwne że to tak zbagatelizowała?
    Aż się zaczęłam zastanawiać, czy nie zmienić prowadzącego czy co 😐

    Dziwi mnie postawa twojego doktora.
    Glukoza rośnie zamiast spadać. Ten rodzaj problemów z cukrem ma swoją nazwę.

    Nie byłaś zestresowana w trakcie badania? Bardzo często ponowny wyrzut cukru oznacza problemy z gospodarką hormonalną.
    Spróbuj mierzyć sobie przez jakiś czas cukier glukometrem po każdym posiłku i pomyśl o diecie cukrzycowej.



    Aleksia199825 wrote:
    Ja od jutra zaczynam się kłuć, dziś odebrałam w przychodni glukometr. Mam mierzyć przez tydzień na czczo, po 1 i po 2 godzinach po każdym posiłku, przed snem i między 2 a 4 w nocy.
    I po tygodniu do diabetologa na kontrolę i będzie decydował co dalej. Ale aż mnie palce bolą na samą myśl o kłuciu się tyle razy 😄

    Mam nadzieję, że po tym tygodniu też przerzuce się na sensor bo to mega wygoda ☺️

    Co mogę polecić, to nie kłuj w opuszek, tylko z boku paznokcia. Nie boli tak w czasie nakłuwania, a i później też nie ma problemów. 😁

    Aleksia199825 wrote:
    Dziewczyny a stosujecie w ciąży cholinę?
    Dziś mnie dietetyczka uświadomiła, że w tabletkach które biorę (pregna plus + pregna dha) nie ma choliny. A wg najnowszych rekomendacji kobieta w ciąży powinna zażywać 250 mg choliny.
    Czy wiecie coś o tym? 😄

    Nie wiedziałam, że można, a mam w apteczce. 🫣


    Koku wrote:
    Ja dziś noc miałam nawet ok. Nie wstawalam nawet do toalety. Ale ranek kiepski, brzuch mi się stawiał. No i dla polepszenia sobie humoru poczyniłam kolejne zakupy wyprawkowe tym razem z H&M. Kupiłam trochę ubranek, skarpetki i kombinezon i prawie 500 zł pękło 😯 trzymam kciuki za wizyty 😉
    Wczoraj miałam bóle, rano w miarę, ale od południa powtórka. Za to noc spokojna, jak zasnęłam to spałam jak zabita do rana, też na siku nie wstawałam. 😉









    Malinowa _Mamba wrote:
    Moja gin po stwierdzeniu cukrzycy ciążowej oprócz mierzenie glukometrem kazała kupić paski do sprawdzania glukozy i ketonów w moczu.

    No popatrz, a mnie nie dał żadnych pasków do mierzenia. Pewnie stwierdził, że nie potrzebne. Dziwne. 🤔



    Aleksia199825 wrote:
    @Paula9463
    @Malinowa_Mamba
    @businesscare

    Przychodzę z aktualizacją mojej cukrzycy ciążowej 😐 Przypomnę wynik krzywej (71; 142; 166).
    Diabetolog potwierdziła że to cukrzyca, bo wynik po 2 h jest zły. A dziś moja prowadząca ginekolog mi napisała że wynik nie wymaga dalszych konsultacji bo jest prawidłowy dla kobiet w ciąży...

    Normalnie zgłupiałam jak to przeczytałam.
    Czy to nie dziwne że to tak zbagatelizowała?
    Aż się zaczęłam zastanawiać, czy nie zmienić prowadzącego czy co 😐

    Dziwi mnie postawa twojego doktora.
    Glukoza rośnie zamiast spadać. Ten rodzaj problemów z cukrem ma swoją nazwę.

    Nie byłaś zestresowana w trakcie badania? Bardzo często ponowny wyrzut cukru oznacza problemy z gospodarką hormonalną.
    Spróbuj mierzyć sobie przez jakiś czas cukier glukometrem po każdym posiłku i pomyśl o diecie cukrzycowej.



    Aleksia199825 wrote:
    Ja od jutra zaczynam się kłuć, dziś odebrałam w przychodni glukometr. Mam mierzyć przez tydzień na czczo, po 1 i po 2 godzinach po każdym posiłku, przed snem i między 2 a 4 w nocy.
    I po tygodniu do diabetologa na kontrolę i będzie decydował co dalej. Ale aż mnie palce bolą na samą myśl o kłuciu się tyle razy 😄

    Mam nadzieję, że po tym tygodniu też przerzuce się na sensor bo to mega wygoda ☺️

    Co mogę polecić, to nie kłuj w opuszek, tylko z boku paznokcia. Nie boli tak w czasie nakłuwania, a i później też nie ma problemów. 😁

    Aleksia199825 wrote:
    Dziewczyny a stosujecie w ciąży cholinę?
    Dziś mnie dietetyczka uświadomiła, że w tabletkach które biorę (pregna plus + pregna dha) nie ma choliny. A wg najnowszych rekomendacji kobieta w ciąży powinna zażywać 250 mg choliny.
    Czy wiecie coś o tym? 😄

    Nie wiedziałam, że można, a mam w apteczce. 🫣


    Koku wrote:
    Ja dziś noc miałam nawet ok. Nie wstawalam nawet do toalety. Ale ranek kiepski, brzuch mi się stawiał. No i dla polepszenia sobie humoru poczyniłam kolejne zakupy wyprawkowe tym razem z H&M. Kupiłam trochę ubranek, skarpetki i kombinezon i prawie 500 zł pękło 😯 trzymam kciuki za wizyty 😉
    Wczoraj miałam bóle, rano w miarę, ale od południa powtórka. Za to noc spokojna, jak zasnęłam to spałam jak zabita do rana, też na siku nie wstawałam. 😉



    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Silenka Autorytet
    Postów: 786 1007

    Wysłany: 19 września, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Dziewczyny a stosujecie w ciąży cholinę?
    Dziś mnie dietetyczka uświadomiła, że w tabletkach które biorę (pregna plus + pregna dha) nie ma choliny. A wg najnowszych rekomendacji kobieta w ciąży powinna zażywać 250 mg choliny.
    Czy wiecie coś o tym? 😄
    Tak, biore już od 1szego trymestru

    aambrozjaa93 lubi tę wiadomość

    🩷💙

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 160 143

    Wysłany: 19 września, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Dziewczyny a stosujecie w ciąży cholinę?
    Dziś mnie dietetyczka uświadomiła, że w tabletkach które biorę (pregna plus + pregna dha) nie ma choliny. A wg najnowszych rekomendacji kobieta w ciąży powinna zażywać 250 mg choliny.
    Czy wiecie coś o tym? 😄
    No jasne że cholina jest ważna ale ja nie suplementuje bo wsuwam jajka niemal codziennie, nie ma co piętrzyć ilości suplementów zwłaszcza w ciąży. To co jest łatwo dostępne w pożywieniu powinno się spożywać w taki właśnie sposób bo i tak się najlepiej wchłania 🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września, 17:10

    Mami_35 lubi tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 344 345 346 347 348
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ