Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2025 🍼❤️
Odpowiedz

Grudzień 2025 🍼❤️

Oceń ten wątek:
  • Wilga27 Autorytet
    Postów: 1525 1016

    Wysłany: 8 listopada 2025, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi stopy narazie w ogóle nie spuchły na szczęście, oby tak już zostało.

    Ja dziś miałam spotkanko a la baby shower, którego na początku nie chciałam ale stwierdziłam, że jednak będzie fajna okazja spotkać się z dziewczynami :)
    Nie było to typowe baby shower ale było super 🥳
    Dostałam szumisia i wow aż mnie to uspokaja 😀

    PoskromionaZłośnica lubi tę wiadomość

    👩34 👨42


    🌿🏋🏻‍♀️🤸‍♂️🚴‍♂️

    Starania naturalne od 2021.
    W klinice od IX.2023

    4 nieudane transfery
    3 pierwsze - beta 0
    4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
    Punkcja nr 2 - 03.2025
    5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
    8dpt beta 158
    11dpt beta 635 😍
    15dpt beta 3062 🫣
    5.05 mamy ♥️
    19.05 2cm człowieczka 🌞
    6.06 4,6cm byka
    Panorama ok 🌸
    16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
    11.08 połówkowe lux 😎

    age.png
  • Nefretam Autorytet
    Postów: 405 794

    Wysłany: 8 listopada 2025, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka gratulacje! Mam nadzieję, że dziewczyny szybko zaczną samodzielnie jeść i oddychać i wszystko będzie dobrze.

    Ciężko mi się wbić ostatnio, bo mamy sporo zamieszania z remontem. Juz się pogodziłam, że nie zdążymy się przeprowadzić i zastanawiamy się jak zorganizować przestrzeń pewnie na jakiś miesiąc z noworodkiem jeszcze w tym mieszkaniu.

    Poza tym generalnie ja się czuję dobrze, więc nie mam na co narzekać. Sporo ćwiczę , 2 razy w tygodniu w szkole rodzenia i 2 razy chodzę na jogę, więc może dlatego nic mnie nie boli i nie puchnie :)

    Tylko szybko się mecze, dzisiaj byliśmy pooglądać trochę pierdol do nowego mieszkania i dla małej w Ikei no i ponad 4 godziny na nogach, mimo jakiejs przerwy na jedzenie to już dla mnie zdecydowanie za dużo. Zwłaszcza ta IKEA mnie przebodzcowuje bardzo. Obiecałam sobie, że w życiu nie pojedziemy tam z dzieckiem poniżej 3 roku życia, chyba że przed południem w tygodniu.

    W ogóle ciężko mi uwierzyć, że za 2 miesiące malenstwo już będzie miało z minimum tydzień, w może i miesiąc 🤯. W ogóle jeszcze nie umiem sobie tego wyobrazić. I też myślę że dla mojej control freakowej głowy ta druga połowa grudnia w totalnej niepewności "kiedy" będzie bardzo trudna.

    AMH 0,24
    👩'90 🧔'86 🐱

    Starania od 02.2025

    15.04.2025 betaHCG 166
    29.04.2025 CRL 3mm ❤️
    22.05 - 2,5cm
    10.06 prenatalne 5,7cm i wszystko na miejscu - dziewczynka 🩷
    5.08 połówkowe - zdrowe 346g :) (20+2)
    8.10 III prenatalne 1458g (29+3)
    28.10 2062g (32+2)
    20.11 2780g (35+4)
    2.12 3100g (37+2)
    16.12 3480g (39+2)

    22.12 🏥


    age.png
  • Wilga27 Autorytet
    Postów: 1525 1016

    Wysłany: 8 listopada 2025, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefretam - ja też sporo się ruszam i ćwiczę i wiem, że nie na wszystko ma się wpływ ale jednak jestem przekonana, że dzięki temu aż tak dobrze się czuję w tym tygodniu ciąży. Też jedynie zmęczenie mi doskwiera.

    I ja też obiecuję sobie, że nie będę brała malucha do takich miejsc. Mi jest ciężko a co dopiero bobaskowi..

    Nefretam lubi tę wiadomość

    👩34 👨42


    🌿🏋🏻‍♀️🤸‍♂️🚴‍♂️

    Starania naturalne od 2021.
    W klinice od IX.2023

    4 nieudane transfery
    3 pierwsze - beta 0
    4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
    Punkcja nr 2 - 03.2025
    5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
    8dpt beta 158
    11dpt beta 635 😍
    15dpt beta 3062 🫣
    5.05 mamy ♥️
    19.05 2cm człowieczka 🌞
    6.06 4,6cm byka
    Panorama ok 🌸
    16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
    11.08 połówkowe lux 😎

    age.png
  • Nefretam Autorytet
    Postów: 405 794

    Wysłany: 8 listopada 2025, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze pytanie do już obecnych mam, co wam się lepiej sprawdziło w szpitalu - pajacyki czy body plus spodenki? Czy obojętnie?

    AMH 0,24
    👩'90 🧔'86 🐱

    Starania od 02.2025

    15.04.2025 betaHCG 166
    29.04.2025 CRL 3mm ❤️
    22.05 - 2,5cm
    10.06 prenatalne 5,7cm i wszystko na miejscu - dziewczynka 🩷
    5.08 połówkowe - zdrowe 346g :) (20+2)
    8.10 III prenatalne 1458g (29+3)
    28.10 2062g (32+2)
    20.11 2780g (35+4)
    2.12 3100g (37+2)
    16.12 3480g (39+2)

    22.12 🏥


    age.png
  • Willsee Autorytet
    Postów: 584 557

    Wysłany: 8 listopada 2025, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka gratulacje! Oby jak najszybciej dziewczyny dobiły odpowiedniej wagi i do domku wyszły 🤞🏻
    Mi stopy nie puchną w ogóle, ani dłonie. W pierwszej ciąży pamiętam że spuchły dopiero po porodzie, teraz myślę że może być podobnie. na szczęście to trwało maks 2/3 dni i wróciły do siebie.



    preg.png
  • Chałwa Autorytet
    Postów: 541 377

    Wysłany: 8 listopada 2025, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suszara nic nie zmniejszyła, ale chyba zaduzo władowałam i nie dosuszyla, więc rozwiesiłam. Przerwzilam się, bo stwierdziłam, że nie wiem na co się zdecydować, żeby później zabrać do szpitala ... Ja siebie na 2 dni pakuje jak na tydzień , a co dopiero dla małej 😅 . Nie zdziwię się, jak wyjdzie mi 10 kompletów na 2 dni :|

    1 dc - 27.02.2025
    🥚pik - 24/25.03.
    5.04.25 - ⏸️

    👣 25.11.2025 (36+6) , 2800 g , 10 pkt.

    TP 17.12.25

    age.png
  • Cebulka35 Ekspertka
    Postów: 236 514

    Wysłany: 8 listopada 2025, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka gratulacje!

    Mmie już męczą mega skurcze, szyjka się rozwiera, kazano mi odstawić wcześniej acard "bo może się coś zacząć", a ja muszę miec CC. Chciałabym dotrzymać jeszcze te 3 tygodnie.
    Ogólnie nogi puchną, stopy jak u słonia, czuje się mega ociężale (a przytyłam w całej ciąży tylko 3 kg).
    Najbardziej osłabia mnie remont w domu, czekam na dostawę mebli, wszystko w pudłach, bałaganie... masakra 🙈🙉 Zazdroszczę, że macie już wszystko naszykowane, poprasowane, walizki do szpitala gotowe... u mnie totalna rozsypka.

    36👩‍❤️‍💋‍👨55

    👱‍♀️
    2016 - 8 tc 👼
    2017 - synuś 🙋‍♂️
    2020 - córeczka 👸

    👨‍🦱
    2009 - bliźniacy 🧒🧒

    28.03 - II
    17.04 - 3 mm czlowiek z ❤️
    24.04 - 0,96 cm ❤️
    12.05 - 2,73 cm
    SANCO - zdrowa dziewczynka 😍🥰❤️
    03.06 - prenatalne: 6,5 cm zdrowej dzidzi 😍
  • Chałwa Autorytet
    Postów: 541 377

    Wysłany: 8 listopada 2025, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cebulka u mnie malowanie rusza w przyszłym tyg korytarzy na parterze + 2 piętra. My Się jeszcze nie przenieśliśmy na dół. Tylko małej pokoj staram się ogarnąć, żeby tyle o ile było. Ty tam nogi zaciskaj i dyskutuj z nią , żeby siedziała jeszcze. Jak to moj dr powiedzial , jak młoda nie chciała buzi odsłonić "no niech Pani jej coś powie". ;)
    Kiedy meble mają wjechać?

    1 dc - 27.02.2025
    🥚pik - 24/25.03.
    5.04.25 - ⏸️

    👣 25.11.2025 (36+6) , 2800 g , 10 pkt.

    TP 17.12.25

    age.png
  • Nayeli Autorytet
    Postów: 797 2148

    Wysłany: 8 listopada 2025, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dzisiaj byliśmy na pierwszych zajęciach Szkoły Rodzenia😁
    Bardzo fajne i praktyczne. Odwiedziliśmy tez sale porodowe bo byly wolne. Trochę się uspokoiłam widząc jak to wygląda.
    Czy Wasi mężowie/partnerzy planują uczestniczyć w porodzie? Mój się do tej pory wahał ale wydaje mi się, że już pierwsze zajęcia go trochę przekonały.

    👩🏻35 👨🏼‍🦱42 🐱

    10.2024 biochem 💔

    13 cs 🤞🏼 kwiecień
    21.04 ⏸️ ❤️
    23.04 beta - 626,17 mIU/ml, prog - 52,20 ng/ml
    25.04 1479 mlU/ml
    07.05 4,6 mm Pingwinka z ❤️
    29.05 2,6 cm do kochania 🥰
    18.06 prenatalne (6,4 cm zdrowego maleństwa)🩷
    13.08 połówkowe (340 g słodkiej dziewczynki )
    10.09 670 g Skarba ❤️
    08.10 mamy już 1250 g
    29.11 1600g 🥰
    18.12 3kg bobasa🥳
    preg.png
  • Szu_szu Autorytet
    Postów: 719 909

    Wysłany: 9 listopada 2025, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka gratulacje ❤️❤️ trzymam kciuki za dziewczyny, to bardzo ładny tydzień i dadzą radę. Parę dni i zmienią sondę, będziesz mogła obie kangurować ❤️

    👩🏻👦🏻😺😺🐶

    Starania od 6.2023, z pomocą medyczną od 01.2025

    12.03 IUI 2 podejście 🍀🤞🤞
    23.03 ⏸️
    24.03 betaHcG 213 mIU/ml
    26.03 betaHCG 577 mIU/ml

    9.04 USG wykazało 3 fasolki z serduszkami 🤯

    11.05 🍓🍓🍓 rosną, 3,87 cm, 3,85 i 3,34 cm dzieciaczków

    27.05 zdrowe dzieciaczki 🩷🩷🩵

    15.07 ekipa ma już🩵 331 g,🩷 311 g, 🩷301 g

    4.08 - połówkowe gitówa 💪

    19.08 małe pulpeciki 🩵788 g, 🩷 749 g, 🩷712 g


    4.10 Trio już na świecie 31+1
    Julian 🩵
    Florentynka 🩷
    Matylda 🩷
  • Wilga27 Autorytet
    Postów: 1525 1016

    Wysłany: 9 listopada 2025, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefretam wrote:
    A jeszcze pytanie do już obecnych mam, co wam się lepiej sprawdziło w szpitalu - pajacyki czy body plus spodenki? Czy obojętnie?

    Właśnie, ja się podepnę pod pytanie. na liście z mojego szpitala jest zestaw body+pajacyk. To chyba wezmę body z krótkim rękawem już? Czy z długim, jak myślicie?

    👩34 👨42


    🌿🏋🏻‍♀️🤸‍♂️🚴‍♂️

    Starania naturalne od 2021.
    W klinice od IX.2023

    4 nieudane transfery
    3 pierwsze - beta 0
    4 - 9dpt beta 51,5, 11dpt beta 49,5 ❌
    Punkcja nr 2 - 03.2025
    5 transfer 7.04 ❄️zarodek 5AA
    8dpt beta 158
    11dpt beta 635 😍
    15dpt beta 3062 🫣
    5.05 mamy ♥️
    19.05 2cm człowieczka 🌞
    6.06 4,6cm byka
    Panorama ok 🌸
    16.06 prenatalne wszystko dobrze 🥳
    11.08 połówkowe lux 😎

    age.png
  • Mini94 Autorytet
    Postów: 429 326

    Wysłany: 9 listopada 2025, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję Wam bardzo tych remontów. Ja w drugim trymestrze to latałam jeszcze ze szmatą i sprzątałam po remoncie. Teraz nie dałabym rady. Ledwo kurze przetrę w 1 pokoju i mam dosyć. Jesteście dzielne, że dajecie radę.

    Obudził mnie głód. Mało zjadłam na kolację i wcześnie. Zakręciłam się wczoraj. Musiałam sięgnąć do lodówki po jogurt o 6 rano. To nie był dobry pomysł, bo jogurty zawierają cukier i chyba rozbudziłam małego potworka, zaczął przyjmować nowe nieznane pozycje. Tak brzucha to mi jeszcze nie wygiął 😅 chyba mam już pospane.

    👩🧑
    31 33

    26.03.25 ⏸️

    age.png
  • Chałwa Autorytet
    Postów: 541 377

    Wysłany: 9 listopada 2025, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie noc dramat ... chyba odetnę sobie rękę... np takich boli i dretwien jeszcze nie mialam

    1 dc - 27.02.2025
    🥚pik - 24/25.03.
    5.04.25 - ⏸️

    👣 25.11.2025 (36+6) , 2800 g , 10 pkt.

    TP 17.12.25

    age.png
  • malinka201666 Autorytet
    Postów: 788 816

    Wysłany: 9 listopada 2025, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,ale wczoraj był ruch na porodówce,co chwilę CC i sn 🤪 działy oddział jest "zapłakany" 😂 2 dni byłam sama to rano dali mi panią po CC.Fajnie bo jest z kim pogadać 😊

    26.05.2025 Dwa ❤️❤️
    05.06.2025 USG I trym.-wszystko ok 😁
    17.06.2025-Panorama,zdrowe 🩷🩷
    11.07.2025- 11,1 cm i 11,61 cm dzidziusiów 🩷
    5.08.2025 -połówkowe 308 g🩷 316g🩷
    13.08.2025-gin -wszystko ok, szyjka 3,5
    26.08.2025-poradnia w szpitalu 🩷586gram 🩷595gram
    29.08.2025-Echo serduszek- serduszka jak dzwony :)
    13.10.2025-3 prenatalne 🩷1469 g 🩷1263 g wszystko ok 😃
    7.11.2025 33+6 tc Witajcie na świecie moje malutkie 😍
    age.png
  • PoskromionaZłośnica Autorytet
    Postów: 618 462

    Wysłany: 9 listopada 2025, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na szczęście jeszcze nie puchną stopy, ale w pierwszej juz wyglądałam jak sloń w 34 tc. Zeszło po powrocie do domu, czyli po jakimś tygodniu od cc.

    Ja miałam i pajace i body + spodenki. Wszystko na długi rękaw. Używałam i tego i tego, ale prościej pajace. Wszystko, co wam ułatwi zajmowanie się maluchem w szpitalu, jest warte wypróbowania. Porod to tylko początek. Pielęgniarki wam nie pomogą z przewijaniem. Oglądajcie sobie na yt, jak przewijać i przebierać dziecko. I lepiej nie brać niczego zakładanego przez głowę, jesli to pierwsze dziecko.

    Przeczytałam wpis Zumi na listopadówkach i może tak źle nie było u mnie, ale...

    Ja chodzę codziennie na spacery, a i tak czuje się coraz gorzej. Plecy mnie bolą strasznie, miednica, podbrzusze jak pochodzę lub postoję. Uroki końcówki ciąży. Ledwo wstałam a juz chce mi się spać. Dobrze, ze mąż zajął się starszakiem.

    No to pomarudziłam. 😉

    Obyście czuły się lepiej.

    Nefretam lubi tę wiadomość

    2021 transfer 2 x 3dniowców
    2022 zdrowy synek

    Powrót do gry
    II.2024 FET 6dniowca -> poronienie zatrzymane w 8 tyg.
    VIII.2024 FET 6dniowca - beta 0
    02.12.24 FET 3-dniowca - beta 0
    02.01.25 FET 3-dniowca - 10 dpt - 11, cb
    03.04 ET 5.1.1., - chłopiec

    age.png
  • Delfi Autorytet
    Postów: 1155 1254

    Wysłany: 9 listopada 2025, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefretam wrote:
    A jeszcze pytanie do już obecnych mam, co wam się lepiej sprawdziło w szpitalu - pajacyki czy body plus spodenki? Czy obojętnie?

    Głównie chodzi o wygodę, więc wszystko zależy, jak kto będzie się czuł w ubieraniu danego zestawu :) u mnie na start sprawdziły się pajacyki, mąż mi później dowoził, a ja oddawałam te brudne 😅 dziewczyny z sali na start raczej też miały pajacyki.

    Ale fajnie też wziąć jakiś zestaw body +spodenki, jeżeli np chce się rozesłać jakieś zdjęcie rodzinie, body często lepiej leży (chyba że ma się jakieś pajace super). U mnie w szpitalu chodziła też fotograf, proponowała zdjęcia. Robiła kilka prostych fotek i potem można było je wykupić, ale nie było obowiązku po obejrzeniu zdjęć.

    02.2024 synek 💙
    02.2025 💔 (8/9 tydz.)
    12.2025 córeczka 💖

    age.png
  • Chałwa Autorytet
    Postów: 541 377

    Wysłany: 9 listopada 2025, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po ile kompletów bierzecie ? U mnie będzie problem z podmianką ciuszków.

    1 dc - 27.02.2025
    🥚pik - 24/25.03.
    5.04.25 - ⏸️

    👣 25.11.2025 (36+6) , 2800 g , 10 pkt.

    TP 17.12.25

    age.png
  • PoskromionaZłośnica Autorytet
    Postów: 618 462

    Wysłany: 9 listopada 2025, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chałwa wrote:
    A po ile kompletów bierzecie ? U mnie będzie problem z podmianką ciuszków.
    Nie musisz dziecku zmieniać ubrania częściej niż raz dziennie NO CHYBA, ze bedzie jakaś wpadka, coś przecieknie, uleje itp. Więc 2 zestawy na 1 dzień to wg mnie minimum, ale i tak wezmę trochę wiecej, bo aż tak dużo miejsca pajace nie zajmują.
    Mi mąż w razie czego dowiezie.

    Malinka - a jak ty się czujesz po cc?

    2021 transfer 2 x 3dniowców
    2022 zdrowy synek

    Powrót do gry
    II.2024 FET 6dniowca -> poronienie zatrzymane w 8 tyg.
    VIII.2024 FET 6dniowca - beta 0
    02.12.24 FET 3-dniowca - beta 0
    02.01.25 FET 3-dniowca - 10 dpt - 11, cb
    03.04 ET 5.1.1., - chłopiec

    age.png
  • Delfi Autorytet
    Postów: 1155 1254

    Wysłany: 9 listopada 2025, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chałwa wrote:
    A po ile kompletów bierzecie ? U mnie będzie problem z podmianką ciuszków.

    To w takiej sytuacji pewnie bym wzięła z 8 kompletów (pajaców), w szczególności, gdy ktoś jest pierwszy raz mamą. Pamiętam, że mimo, że synka po porodzie ubrała położna, to i tak po pierwszej kupce był cały do przebrania, całe plecy brudne 😅
    Te pierwsze przebierania, zanim się ogarnie, jak zapiąć pampersa itd, to może tak być, że co drugie przebieranie, to cały bobas do przebrania. Potem już z górki po tych 2-3 wpadkach, mniej więcej ogarnia się, na co uważać (siusianie dziecka podczas przebierania, w szczególności chłopcy).

    PoskromionaZłośnica lubi tę wiadomość

    02.2024 synek 💙
    02.2025 💔 (8/9 tydz.)
    12.2025 córeczka 💖

    age.png
  • taterniczka Autorytet
    Postów: 718 1857

    Wysłany: 9 listopada 2025, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chałwa wrote:
    U mnie noc dramat ... chyba odetnę sobie rękę... np takich boli i dretwien jeszcze nie mialam

    A ja mam teraz w drugą stronę. Śpię w miarę w nocy, a potem mogę przespać pół dnia dalej. I się wkurzam na siebie, że nic nie robię, tylko w łóżku zalegam. Ale jakby mi prąd ostatnio odcięło, nie mam siły na nic. 😴

    niedoczynność tarczycy
    2017 - mięśniak ok. 9cm, laparotomia
    2018-2023 - nowe mięśniaki, krwotoki, propozycja usunięcia macicy
    sierpień 2023 - AP Katowice dr GM
    2023/2024 - 6 histeroskopii, usunięcie mięśniaka

    ➡️I procedura - start: październik 2024 (protokół krótki)
    21.10.24 - punkcja; pobrano 7 🥚, zapłodnionych 3, 1 zarodek: 5BB
    26.10.24 - 1️⃣ET 5BB❌️

    ➡️II procedura - start: grudzień 2024 (protokół długi)
    25.01.25 - punkcja; pobrano 7 🥚, zapłodnionych 4, 3 zarodki: 3AA, 3BC, 6 doba 3BB
    30.01.25 - 2️⃣ET 3AA❌️
    2.04.25 - 3️⃣FET 3BC ✅5dpt ⏸️; beta: 6dpt 20; 9dpt 138; 12dpt 811
    35dpt (7w5d) CRL 1,4cm i bijące ❤️
    11.06.25 - prenatalne, zdrowe bobo ❤️
    SANCO - zdrowy chłopiec 💙
    13.08.25 - połówkowe, obraz prawidłowy 💙
    3.12.25 - CC, 3870gr, 54cm 🍼🤱

    age.png
‹‹ 498 499 500 501 502 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Programy dawstwa komórek i moment, w którym warto o nich pomyśleć.

Gdy własne komórki mówią „nie”. A medycyna wciąż potrafi powiedzieć „tak”. Kiedy pada słowo „dawstwo”, niewiele osób reaguje spokojnie. To nie jest temat do rozmów między zupą a deserem. W życiu większości kobiet i par pojawia się dopiero wtedy, gdy ich pierwotna wizja drogi do rodziny zaczyna się kruszyć. Gdy mają za sobą kilka cykli IVF i za każdym razem wychodzą z wynikiem, na którym znów widnieje słowo „negatywny”. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ