X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne jakies ciezarowki w Irlandii??
Odpowiedz

jakies ciezarowki w Irlandii??

Oceń ten wątek:
  • Natka3112 Koleżanka
    Postów: 40 34

    Wysłany: 4 lutego 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo- ja tez nie wszystkich kremów mogę używać bo mnie uczulają mam przeboje z tymi rękami , lekarz stwierdził że to choroba zawodowa i dużo fryzjerów na to cierpi… czasem mam ochote walnąc tą pracę w cholere bo budze sie 10 razy w nocy bo mnie tak swędzi… no ale tak jak piszesz ciezko o nową prace…

    Domi- ale Ci zazdroszcze tego urlopu! Moja mam wszystkie 4 ciąże przechodzila bez objawowo wiec może i mi sie poszczęści;P
    wózek bardzo fajny;)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dez7bf4oi.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 4 lutego 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi to masz racje na 100% i ciut korzystaj z wakacji skoro w tamtym roku w ogole ich nie mialas
    zawsze taki tyg urlop naladuje Ci akumulatory ;--)))
    jak sie orientujesz hotelarstwo to nawet ciezka branza, a kasa srednia, czl sie narobi, a wymagania wlascicieli oraz klientow rosna mimo obnizki cen uslug, a sa rozne dni , nada bylo swoje przezyc i kontrole tez przejsc rozne, akurat teraz zbliza sie lutowa. na szczescie to juz nei moj klopot ;--)))))))))))))))
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 4 lutego 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka moja Mama tez po 4 ciazach i powiem Ci ze w kazdej haftowala rowno, a najgorzej ze mna w 1ej, wiec Kochana z tymi wymiotami to nie regula ;--)) ale oczywiscie mozna liczyc na lut szczescia
    ja np w poprzed 2 ciazach nei mialam mdlosci ani wymiotow no ale nie bylo ok poziomu hormonow i zarodek padal wiadomo
    za to w tej ciazy moge na palcach policzyc 2 rak ile razy haftowalam, mdlosci tez rzadko mialam i to tylko przed samym spaniem jak sciemnialam i rozciagalam pore jedzenia za dlugo
    niektore kobiety twierdza ze im wiecej mdlosci i wymiotow tym poziom hormonow ok i wieksza szansa na ok ciaze, za to inne twierdza ze to nie regula i kolko sie zamyka ;--))))))))
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 4 lutego 2014, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka3112 nie robiłam połówkowego w irl bo wizytę mam dopiero na koniec lutego, będzie to 21t4d chyba :) Ale na pierwszym usg mi od razu powiedziano, że moja ciąża jest ok (pomimo poroninienia, hashimoto i niedoczynności tarczycy) i tylko jesli są podejrzenia, że ciąża się nie rozwija prawidłowo to wtedy robią.
    Ale zamówiłam sobie bilety do Polski i sobie zrobię w 23tygodniu.

    U nas w pracy dostaliśmy nowe chemikalia rzekomo bezpieczne dla żywności, a ja po nich mam takie suche, popękane dłonie, że ich nawet nie ruszam. Dziwi mnie to bo naprawdę, drogie ponoć bezpieczne, a tu jednak nie dla kazdego.

    Domi IRL Oj zazdroszcze, bo my bylismy ostatni raz prawie rok temu właśnie na takim porządnym wypoczynku. W październiku co prawda byliśmy w Paryżu ale teraz mi się marzy plaża... ciepełko..
    DObrze, że chcecie zrobić remont teraz, bo my sie rok temu też wprowadzaliśmy do naszego domu (ale to była nówka i wszystko robione z miejsca) i wiele miesięcy czuć było tą nowość w powietrzu.
    My kupiliśmy zieloną farbę do dziecicego, też chciałam żółty ale jakoś nie było takiego co mi odpowiadał.

    Limerikowo teraz już rozumiem. U mnie też mozna by wymieniać bo praca w restauracji jest dość ciężka. Nie ma czasu na serwowanie po jednym talerzu. Trzeba być szybkim, wszędzie przemknąć, między każdym stolikiem. DO tego rozładowywanie dostaw, dźwiganie tac z napojami, tych ciężkich talerzy, chodzenie non stop, stanie non stop no i przede wszystkim to, że od pon do czw jestem jedyną osobą pracującą, wtedy też przerwy brak. Fakt, że to pracodawca musi pokryc koszta pierwszych 3tyg. może tu mieć znaczenie ale przecież nie może mi ukrucić etatu z 5-6 do dwóch kiedy jest nas po 3 na zmianie w weekendy. Ja mam dobry kontakt z szefową ale obawiam się, że oczekuje, że będę biegać po sali do porodu :P
    Napisałaś że gdybys nie dostala.. to moze byc tak, że rozpatrzą to negatywnie?
    Ja mam zamiar pracować do 7 miesiąca..

    Limerikowo, Domi IRL lubią tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 5 lutego 2014, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniLewe moja Droga mierzysz wysoko i daleko jak na job w busy resto do 7mca, oby Ci sie udalo zatem , mam nadz ze ok all dla Twego zdrowia i Maluszka
    z mych dos musze Ci napisac ze juz jedna taka kelnerke mielismy i niestety wyladowala w szpitalu na spore nadcisnienie w ciazy...tez ciagnela w 7mcu job

    wiadomo duzo jest w Twoim zawodzie pracy fiz, typu chodzenie, dzwiganie, chemikalia, kontakt z ludzmi (bakterie, ten kichnie , ten prychnie..)
    w tym przypadku musisz sama rozwazyc za i przeciw..
    wiadomo wazna jest i praca i kasa, ale zdrowia Ci nikt nei odda..

    ja tez mam ok kontakt z szefowa, w ost dniu dostalam big wiazanke za 7,5roku pracy w hotelu z the best zyczeniami i wczesniej mnie sie 3x pytala czy na pewno koncze w styczniu ;;--)))))))))))))))))
    ale priorytetowalam ciaze z Mezem by uniknac przygod..

    wiem ze czasem irl szefowie majacy sami dzieci nie zdaja sobie moze do konca sprawy lub nie chca (wiadomo pracownik to od roboty jest), ze ciezko sie w ciazy robi i rozne mozna miec klopoty wczesniej

    jak bylo 2 lata temu christams party w pracy meza to Irki sie popily troche i zeszly na tematy b pryw typu np dzieci no i oczywiscie straty, jedna miala 3 a potem 2 synow ok i diagnostyke w UK, co utkwilo mi do dzis w pamieci to jej zdanie ze "miscarriage jest tematem tabu w Irl"
    a mowiac to miala lzy w oczach

    ja mam wniosek z H and S leave rozpatrzony pozytwnie , w tamtym tyg dostalam list ;--))))))))))))))))))))))
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Natka3112 Koleżanka
    Postów: 40 34

    Wysłany: 5 lutego 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam dziewczynki;`))

    AniLewe- aa no to mocne kciuki za połówkowe na pewno wszystko będzie okej;) Zielony kolor też jest ładny;))

    Limerikowo- Ja poki co mdłości nie mam jedynie niektóre zapachy mi przeszkadzają no ale wszystko przede mną:D

    Znacie jakąś stronkę z prawami kobiet w ciąży w pracy w irlandii?

    w4sqyx8dez7bf4oi.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 5 lutego 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest citizen office
    http://www.citizensinformation.ie/en/social_welfare/social_welfare_payments/social_welfare_payments_to_families_and_children/pregnancy_and_social_welfare_payments.html

    http://ireland.angloinfo.com/healthcare/pregnancy-birth/maternity-rights/

    http://www.hsa.ie/eng/Workplace_Health/Sensitive_Risk_Groups/Pregnant_at_Work_FAQ_Responses/Pregnant_at_Work_FAQ_Responses.html

    http://www.babyboom.pl/forum/mamy-z-irlandii-f142/co-kazda-ciezarowka-w-irlandii-wiedziec-powinna-w-trakcie-tworzenia-d-10120/

    ten ost link wyjasnia all po pl ;---))))
    http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=30522


    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Natka3112 Koleżanka
    Postów: 40 34

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo- Dzięki Ci dobra kobieto, swoją drogą widze że Ty masz wszystko dobrze obcykane;))

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dez7bf4oi.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 5 lutego 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki Natka serdecznie
    wolalabym nie byc taka obcykana tu i miec all bez klopotow, ale widocznie taka moja karma ;-))
    zreszta girls na innych watkach tez sa obcykane prawie jak doktory, normalnie samo zycie...

    a z ciekawostek, jesli komus sie nudzi o dostepnosci scanow w Irl-dostepne dla niewielu plus tu najwyz odsetek dzieci z rozszczepem kregoslupa, moze geny albo nei zazywanie zwyklego kw foliowego przed i w czasie ciazy

    http://www.irishhealth.com/article.html?id=11508

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 5 lutego 2014, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo ja po prostu jestem z tych osób które nie usiedzą w domu. Stąd o ile ciało mi pozwoli to będę pracować. Ale oczywiście gdyby po wizycie w Pl się okazało, że coś jest nie tak od razu idę na l4 albo inna sytuacja, typu dokuczający mega ból pleców itp. to się nie będę szyczypać. Ale nie zakładam również, że zaraz się zwijam bo mam ciężką pracę i ciąża mnie ogranicza.
    Ale wiadomo wszystko ze zdrowym rozsądkiem, żeby nic nie żałować później.

    Niestey w dzisiejszych czasach to cała wiedza jaka kobiety posiadają to konsekwencja często przykrych zdarzeń ;/


    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 6 lutego 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniLewe ja tez jestem zywym duchem podobnie jak TY i skoro masz sily na prace to ok
    moja bratowa tez jeszcze pracuje w cateringu 1.5 tyg wiecej a jest w 34tyg , nio ale wiadomo kazdy ma inny rodzaj pracy, swoje sily plus wiadomo szacuje ile da jeszcze rade
    ja np oszacowalam ze mam juz dosc schodow ;--)))
    ja juz 4 dzien mam wolne , dziwnie sie z tym czuje, duuuo czasu wolnego, ale nada te 3mce donosic jeszcze spokojnie Mala, ktora jest priorytetem absolutnym dla nas
    dziewczyny na watku czerwcowym (ja data lapie sie ni to na koniec maja ni to na pocz czerwca ;;--)) ) maja juz spore klopoty ze skracajaca sie szyjka wiec wole nie szalec w 25 tyg ;--)))
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    dqra4ew.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2014, 18:57

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Natka3112 Koleżanka
    Postów: 40 34

    Wysłany: 6 lutego 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka;))

    Ja juz po pobraniu krwi , widziałam sie z swoją ginka gratulowala nam cieszę sie ze będzie prowadziła moja ciaze ! Zrobi mi wszystkie badania genetyczne i polowkowe także nie bede musiała do polski po to lecieć
    Dostałam tez list z szpitala wizyta 3.04 oni to maja czas na wszystko ...
    Mam zadzwonić w środę sprawdzić wyniki badania i jak jest wysoka beta to ok a jak nie to bede musiała wrócić na powtórkę ... Dziś miałam pierwsze mdłości normalnie odruch wymiotny ale wyszłam na świeże powietrze i lepiej , chyba to były mdłości
    Ginka powiedziała ze dobrze wyglądam

    Co do pracowania w ciąży to wszystko zależy jak się czujemy i jaka mamy prace, ja bym chciała pracować jak najdłużej ale jak to bedzie w praktyce to się okaże …

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dez7bf4oi.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 7 lutego 2014, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka ciesze sie, ze zakrecilas sie i ok usg w terminach bedziesz miala zrobione ;--)))), to jest jednak najwaz kwestia sprawdzac czy Dzieciatko zdrowo rosnie plus spokoj psych dla rodzicow
    dobrze, ze tez zadbalas o wyniki od razu, bedzie potem co z czym porownac w razie czego, ja tez tak robilam
    nio przez mdlosci musisz jakos przejsc, tu Domi dilowala z nimi rowno i dala rade, zreszta nei miala innego wyjscia ;--))))))))
    co do pracy to wiadomo, kazdy ocenia wlasne sily i samopoczucie, tak jak piszesz nic na sile
    na zapachy uwazaj tez w sklepach, niektorzy nie przymierzajac cuchna po prostu nawet bez nosa ciazowego, bo takei wynalazki jak mydlo i woda w 21w sa im raczej obce..
    ja pare x mialam sytuacje ze ucieklam w sklepie od takich osob lub zmienialam kolejke tak mi walilo, ost tez w Lidlu, baka nienstety byla za mna , wiec wywindowalam 2m w przod do kasy parlam fu po prostu
    plus polki z chemikaliami, proszki, plyny etc tez na pocz b mocno czulam, meza gonilam by nie czyscil nic cifem i wietrzyllaz po sprzataniu, raz gulasz sam musial ukonczyc..sam zapach mnie zniewalal
    mimo ze pare x tylko haftowalam to miske mialam przygotowna w slaonie towarzyszke plus a wieczor szla ze mna do sypialni ;--))
    bedzie dobrze ;--))))))))))))))))))))

    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    dqra4ew.png









    Domi IRL lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Natka3112 Koleżanka
    Postów: 40 34

    Wysłany: 7 lutego 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe to nie źle miałaś z tymi zapachowymi odruchami, ja też nie raz mam ochote puscić pawia jak czuje przepoconych ludzi !! To jest okropne…

    Co do mojej lekarki to naprawde jestem z niej bardzo zadowolona bardzo kompetentna kobieta. Cieszę się ze poprowadzi moją ciążę;)

    Jak się czujesz ? gdzie reszta dziewczyn?

    w4sqyx8dez7bf4oi.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 7 lutego 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki!
    Wczesnie Cie te mdlosci Natka dopadly. Mnie dopiero do 8 tyg. Dasz rade.
    Ja ze swoich doswiadczen moge powiedziec ze wiekszosc sprawdzonych ponoc metod nie dzialalo na mnie wogole. Metody typu GINGER- paw lub prawie paw, Cukierki mietowe lub gumy- PAW lub prawie paw, woda niegazowana- zapomnij- tylko jeden rodzaj soku moge pic do dzisiaj:) Krakersy z rana zeby zapobiedz mdloscia nie dzialaly gdyz caly dzien mialam mdlosci- nie wiem dlaczego nazwyaja je porannymi:P
    Czeste jedzenie tez srednio pomagalo zwlaszcza ze apetytu nie mialam absolutnie i wszystko klucha w gardle stawalo.

    Pociesze Cie ze na niektore moje kolezanki niektore te metody dzialaly wiec to sprawa indywidualna.


    Strasznie bylo tez w aucie jesli jechalam dluzej niz 10 min.
    Sprobowalam tez opasek na chorobe lokomocyjna ale juz pod koniec tego strasznego okresu wiec trudno mi powiedziec czy dzialaly.

    Dzieki ze to juz koniec. Wczoraj pierwsza kawe od poczatku ciazy wypilam- szok!!!! normalnie jakbym redbulla wypila czy cos- dostalam wypiekow i kopa energetycznego. Kawka wraca chyba do menu.
    Przynajmniej teraz na bol glowy bede mogla sie wspomoc.



    Mam dlugi weekend dziewczynki wiec zaplanowalam tysiac rzeczy- w tym zakupki jakies dla ''juniora'':))

    Dzis pogoda piekna no ale reszta weekendy ma byc niestety nieciekawa wiec tylko poddachowe atrakcje trzeba zorganizowac bo na zewnatrz ryzykownie:)

    Zycze wam rowniez milego weekendu


    Piszcie duzo:)

    t60z7qg.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 7 lutego 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no chyba na szczescie wszystkie sie czujemy dobrze, znaczy kazda z nas na swoim etapie, dzien po dniu ;--)))
    wiem ze Ewelina 12go ma kolejna wizyte u pl gina i odlicza niecierpliwie po prostu dni ;=))
    mnie juz na takie dl spanie bierze ze ho ho, a corcia juz od rana sie trzepie w brzuszku, b milo ja, poczuc Pchelke
    a juto tez i w niedziele jak Domi atrakcje w domku plus male zakupy, wybieramy sie na Milk Market po super ziemniaki na frytki od chlopa,
    frytki chodza za mna juz pare ladnych dni, wczor upolowalam kapuste i dzis zawijam golabki
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Natka3112 Koleżanka
    Postów: 40 34

    Wysłany: 7 lutego 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi- u mnie to chyba była jednorazowa sprawa z tymi mdłościami bo dzisiaj już jest okej;))

    Ja nie wytrzymałam i poszłam do gp z moimi dłońmi coraz gorzej, dał mi zwolnienie na miesiac i po miesiącu zobaczymy co dalej … wiec odpoczywam w domku;))
    Milk market dawno tam nie byłam , a mają tam takie pyszności;))

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dez7bf4oi.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 7 lutego 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka i b dobrze zrobilas ze poszlas do GP z rekoma,bo pewnie by jeszcze gorzej bylo jakbys pracowala z uszkodzona skora rak, bylaby dodatkowo drazniona a tak sw spokoj
    w 1 trym to trzeba raczej unikac infekcji i zakazen
    na pewno przepisal Ci jakies masci to teraz obserwuj, powinno byc lepiej
    zdrowka zycze!!!
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 7 lutego 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Natka trzymam kciuki zeby to bylo jednorazowe:)


    Golabki, domowe fryteczki- mniam. Ja mam golabki zamrozone od ostatniego razu jak robilam bo zawsze wiecej robie.
    U mnie dzis ryba z ziemniaczkami i surowka z kiszonej kapuchy:)
    Dom caly ogarniety, psy wyczesane i wykapane, teraz reszta weekendu na relaks. Dopiero w poniedzialek na ncke wiec bede odpoczywac:)
    Maz pomogl sprzatac wiec teraz rozpalamy kominek i na kanapke:)

    Milego wieczorku.

    Ps. mam nowy objaw- czasem krwawia mi dziasla jak myje zeby- strasznie to ''creepy'':(

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • Natka3112 Koleżanka
    Postów: 40 34

    Wysłany: 7 lutego 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo - tak dostałam krem jakiś i coś do mycia rąk bo mam absolutny zakaz używania mydła…

    Domi- kup sobie od razu pastę na krwawiące dziąsła !
    O ile wiem kobiety w ciąży nie powinny pracować na nocki ?? Nie ma opcji żeby zmienili Ci godziny na ranne?

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dez7bf4oi.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ