X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne jakies ciezarowki w Irlandii??
Odpowiedz

jakies ciezarowki w Irlandii??

Oceń ten wątek:
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 13 lutego 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniLewe wlaczaj kompa i dawaj nam znac co u Ciebie dobrego
    ja tam jestem uzaleziona od OF forum ;--))
    no chyba ze przeszlas juz totalnie na ksiazki to tez dobrze
    ja zaczytuje a wczor przy lampce Alladyna biografie Elzbiety II plus oczywsicie ciaza w pyt i odpowiedziach

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 13 lutego 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OF jeszcze podczytywalam codziennie, ale udzielam sie jeszcze na babyboom a tam produkcja mega i czasem juz sie nie chce czytac najpierw 40minut postow z calego dnia zeby cos napisac od siebie. Po prostu mialam jakiegos mega lenia.

    Jakie jeszcze ksiazki ciazowe polecasz?

    aa mialam pisac, bratowa (jeszcze miesiac tu jest w irl) ma termin razem ze mna (haha nam sie trafilo) i miala juz wizyte w szpitalu w 20tyg i zrobili jej to usg ale doslownie 2minuty nie dluzej. Hmm mam wrazenie ze juz to pisalam :P Jak tak to wybaczcie jak nie zawsze to news. Ja mam wizyte za 2 tygodnie, chcialabym zobaczyc malca chociaz te 2 minuty :)
    Co dobrego na wizycie w Cork?

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 13 lutego 2014, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja moge polecic ksiazki "W oczekiwaniu na dziecko" i "Pierwszy rok z zycia dziecka", ta "Ciaza w pyt i odp" tez w sumie ok
    w pl sklepach sa tez dostepne nieraz numery Maluszka

    a to dobre z ta Twoja bratowa i tym scanem w 20tyg 2minutowym
    podobnie jak u mojej, co ma termin na pocz marca teraz w 30 tyg miala tez 2gi scan i pokazano im tylko glowe , wiec twierdzili ze kompletna lipa

    na pl standardy w 20 i po 20tyg nada robic polowkowe z all anatomia dziecka ;--))
    a musze z ciekawosci zajrzec na baby boom skoro macie tam super produkcje ;==))))))))))))))))
    gbjd4he.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 13 lutego 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a w Cork dzis w Medicusie tylko pryw pobranie na morfologie, zwykla glukoze i tsh za 42e wiec ok, wyniki maja byc jutro na email lub wt, sroda
    a orientacyjnie wole zrobic wyniki, wiadomo ze w Pl zrobilabym ciut wiecej, ale tu musi to starczyc
    a to juz ost raz tu, jeszcze scan i reszta w Pl pod koniec marca
    pomijam fakt ze bratowa nawet tego nie ma panstwowo a pryw nie robi..no ale skoro uwaza, ze ciaza moze byc tylko i wylacznie bezproblemowa i diagnostyki nie nada, nie moja rzecz..kazdy robi wg wlasnej glowy

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 17 lutego 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu tak cicho?? :D
    Ja śpię jak mogę a potem do pracy i potem śpię i dni mi się kręcą.
    Dziś miałam koszmar, że zostawiliśmy noworodka w domu i sobie gdzieś pojechaliśmy. Wracamy i od razu z konca ulicy słychać płacz. Ale ten sen na mnie podziałał. Jak mogliśmy zostawić maluszka samego w domu?? Biedny mokro miał, głodny, cały czerowy. Strasznie przeżyłam ten sen.. ;//

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 18 lutego 2014, 01:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz takie zywe, realne sny to ok-prawidlowo w ciazy ;--)))
    fakt niektore to sa lepsze niz niejeden film a po 20 tyg ciazy kino ma sie osobiste i pele wrazen
    a sny te kiepskie nalezy tlumaczyc odwrotnie raczej
    a mojemu mezowi jedynakowi to sie snila dzis w nocy filozof. matka ze sie czepiala a tam takie rozne watki miala od poczatku naszej znajomosci.. i tak biedny sen przezyl ze o 6am juz spac nei mogl, za to czytal o izolacjach irl domow, na ten temat czeka nas powazna rozmowa z landlordami , bo palim i pizdzi wciaz a kasa leci..a nei wiadomo jaka kolejan zima bedzie z niemowleciem..
    wrocilismy wlasnie z filmu o plk Kuklinskim, b fajny, trzymajacy w napieciu, powinnam byla wziac tab na nadcis przed filmem ha ha
    b dobrze nagrany, spojny plus ok plejada pl aktorow
    Polecamy!
    gbjd4he.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 18 lutego 2014, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byl nr ze w kinie za glosno bylo bo lecialo z 15min reklam wiec wyslalam meza by uciszyl glosniki bo mi dziecko sie balo i podskakiwalo i ok udalo sie sciszyc, bo nawet na nieciazowe ucho bylo glosno za glosno..
    a teraz jedziemy w sob na scan rano do Medicusa, mam nadz ze ta pioprzona torbiel z 12mm nie urosla a moze wrecz zmalala
    zawsze sie jakies wredne cholerstwo przyczepi do czl a tu jeszcze w ciazy
    teraz walcze pare dni z bolem lewej str boku , ciekawe co to?? albo ucisk albo kolka nerkowa, wyniki krwi wyszly ok, niestety moczu nei zrobilam, nie przewidzialam ze bol plecow sie przeciagnie..ale nic poprosze w sob ginke by mi cos pzrepisala i tyle
    na razie akcja lezenie, furaginum, masc konska i dziala i nie rwie, nie jest najgorzej, a Mala bryka ok w najlepsze ;--)))

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 18 lutego 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WIELKIE ODLICZANIE ZACZELO SIE
    wlasnie dzis mamy STUDNIOWKE ju hu!!!
    nie powiem, ze latwo bylo tu dotrzec,ale z Wami Dziewczyny udalo sie DUZO DUZO razniej, wiadomo, ze czlowiek nie siedzi sam w tej PL/IRL ciazy, oprocz meza oczywiscie hi hi
    od kilku dni mam doslownie manie na biala czekolade, bedzie co odchudzac jak tak dalej pojdzie.. ;=))

    vqb1nyfi30wsniht.png


    Domi IRL lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 19 lutego 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UUuuuuwielbiam białą czekoladę, moja ulubiona :DD Ja wcięłam czekoladowego Fudge Caka :PPP

    Gratuluje 100dniówki, piękny etap :) Ja często sobie myślę, że zostało 4,5 miesiąca a to przecież tak malutko. Dwa miesiące temu bawiliśmy się na Sylwku itp. U nas mały zaczyna się ruszać odczuwalnie już w każdej pozycji. Nawet teraz siedzę sobie i podkopuje. Naprawdę najwspanialsze uczucie.

    Limerikowo a nie ma lepszych domów u Was w okolicy? My 3 lata wynajmowaliśmy 3pokojowy dom. Wiało, zimno, całą zimę grzanie non stop i nie pomagało. Spaliśmy pod kołdrą, kocem polarowym i w długich piżamkach i masakra.
    Teraz kupiliśmy dom, nowe budownictwo, robili go pod nas i szczerze podgrzewam lekko. Całą zimę gdzieś od paż/list do tego momentu za grzanie zapłaciłam mniej niż za jeden miesiąc w starym domu. Także wiem o co chodzi.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 19 lutego 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tu po irl bieda z domami ok , brak izolacji po prostu
    bedziemy w weekend gadac z wlascicielemi docieplenie nad salonem i mala sypialnia
    duzo rzeczy mamy a 2 rok tu jestesmy za pod Newportem
    ogolnie ok cisza, spokoj, dochodzacy nie gryzacy pies, ok sasiadym sciazka po wsi na spacerki
    natomiast klopot w Limerick stanowi problem regeneracji tzw nakerstwo oraz ja preferuje dom na groundzie bo mam kolopt z kolanem, rozwalone skrzypi po schodach, za duzo schodow do zbiegania w hotelu 3* 5 p bez windy ;--((
    na razie zrobili my partyzantke czyli ekrany z kartonow i folii srebrnej na okna w salono-kuchni plus sypialni by ratowac portfel troche
    dla nas jeszcze by przezyl ,ale martwimy sie na zas o zimne z dzieckiem
    choc nei powiem wys billsy z temp ok kiespko wkurzaja
    i tak grzejemy tylko w salonie i sypialni na wieczor i w nocy
    maz spr il izolacje i jak w Pl w domkach kladzie sie 35cm to tu jest 15-10cm i to nie wszedzie..irl budownictwo po prostu szkoda sie nakrecac
    a ucieklismy z apt gdzie mielismy antisocial behaviour nad glowami

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 19 lutego 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to nie ciekawie. teraz ponoc sa dofinansowania na docieplenie wiec gadajcie z landlordem bo faktycznie dorosli jeszcze ok ale noworodek brrr

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 19 lutego 2014, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    masz racje na 100% AniLewe
    maz pomierzyl wstepnie salon z kuchnia, nasz pokoik i mala laz na poczatek do ocieplenia
    calosc dachu wychodzi 1000e minus ten grant 250e
    ale maz chce sam robic z landlordem bo boi sie irl fuszerki jak z autami i tez sam dzierga all
    duzy koszt to nie jest, ale nam by zrobil big roznice po ociepleniu o te 2-3 stopnie ;--))
    no zobaczymy co powiedza, w weekend mamy z landordami rozmawiac
    przec nami ludzie uciekli po zimie z tego domu bo gadalismy z nimi, za zimno od razu mowili
    bedziem dziala zatem, probujac sprawe pchnac do przodu

    aNiLewe lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 19 lutego 2014, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w ogole dziwna sprawa wychodzi bo palac 5x w ciagu nocy w malym pokoju po 30min, mamy nad ranem 13 stop teraz a jak zimno na zew to i 9 jest
    a w salonie-kuchni (big powierzchnia) przychodzi sie rano - tez idzie w nocy ogrzew 5x na 2 kaloryfery i jest np 2 stop wiecej, wiec stwierdzilismy ze nad pokojami musi byc kiepsko z izolacja lub jej po prostu czesciowo po prostu po irl brak
    juz nei dziwi zatem nic

    a teraz ciazowo: jutro zaczyna nam sie 27 tydz, ost tydz II trym i kicamy na III !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ju hu
    do malej coraz to blizej ;--))))))))))))))))))))))))
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 20 lutego 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nieciekawie Limerikowo.
    Tak tu jest ze zimno- szczegolnie w domach. My tak mielismy w mieszkanku ktore wynajmowalismy jako pierwsze- 2 bed, nad garazem podziemnym- koszmar, tak zimno ze w lato nogi chcialy odpasc- nowe budownictwo bylo. Potem 1 bed i niby otoczone z kazdej strony ale zimno zima- bo ogrzewanie na prad- a latem mega goraco bo okna od sufitu po podloge na poludnie wystawione wiec ledwo dychalismy.
    Teraz cale szczescie jak kupilismy domek jest cieply- ogrzewaie gazowe wiec jak zimno to pstrykniemy- pare minut i juz cieplo. A wieczorami w salonie kominkiem sie dogrzewamy, jak drzwi pozamykac to u nas w sypialni na gorze az pdloga cieplutka potem jak spac idziemy:)

    Pokoik ktory przeznaczylismy na dzieciecy troche chlodniejszy ale to pewnie dlatego ze nad korytarzem wisi i zamiast porzadnej podlogi jest linoleum tylko rozlozone. Teraz bedziemy zmieniac czesc dywanow i klasc panele w 3 sypialniach to moze troszke sie ociepli. Zreszta maluszek i tak na lato sie urodzi wiec bedzie tam cieplo bo po slonecznej stronie- a potem bedzie sie chartowac:)

    Jak nie grzejemy to w zimie tak mi sie wydaje jest tam 15-18 stopni wiec chyba nie jest zle:)



    Gratuluje konca 2 trymestru- teraz to juz z gorki:P

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 20 lutego 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo witamy w 3trym :DD Odliczanie zaczyna sie na powaznie

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 20 lutego 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    achaa limerikowo poszlam po pracy po czekolade biala do aldiego - uwielbiam ich czekolady! i!!!! wyszlam z biala, z gorzka, i z mleczna z migdalami ;// wszystko przez ciebie, ale pyycha bo palaszuje biala nareszcie

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 20 lutego 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a za tydzien dopiero ten III z gorki trymestr, trzeba spokojnie czekac ;--))
    AniLewe patrz korzysc z tej czekolady to jest podwojna, bo i nastroj lepszy i magnez dostarczony z przyjemnoscia
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    aNiLewe lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 23 lutego 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wczoraj mialam usg w Cork Medicus.bardzi zadowoleni jestesmy z badania.cena tez ok
    nasze Szczescie wazy 905gram i przeroslo o dwa jak sprawdzilam dni kalendarz ;)
    jeszcze raz przegladniete cale, od glowy po stopki i ok, wszystko w porzadeczku na szczescie
    torbiel ost 12mm wchlonela sie i nie ma po niej sladu ;--)))))))))))
    Mala miala juz chyba dosc serdecznie przegladu, bo kopala rowno w glowice usg i to dosc mocno czulam a pani gin sie smiala ze pomocna to nie ona jest i kreci sie rowno, choc specjalnie zadnego slodkiego sniadania nie bylo by uniknac karauzelki w brzuszku
    szyjka elegancka zamknieta, sprawdzona sonda wew 4cm plus fotka dlugiego kanalu, wiec mozna dalej na spacerki kicac i lezenie na razie mi nie grozi
    gbjd4he.png

    aNiLewe lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 23 lutego 2014, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to możesz odetchnąć, informacja o wchłonięciu się torbieli na pewno bardzo cieszy. Dało się jeszcze zmierzyć ile mała ma cm?? pokaż nowe zdjęcia, chyba że gdzieś są a ja nie wiem?
    U mnie po słodkim cisza, czasem specjalnie zjem i nic a czasem jem po prostu i tez nic.
    Z reszta ostatnie pare dni cos dzidzia bardzo leniwie sie rusza i zaczelam sie niepokoic ale nie wariuje na maxa. W srode wizyta w szpitalu zobaczymy mam nadzieje jak fika.
    Limerikowo a jak rozmiar brzuszka? Duzy juz?

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 24 lutego 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malej wlasc juz nie mierzono ( za dluga ;--)) ale wg wagi jest ok jak na swoj tydzien
    wrzucam pare fotek jest to gl sesja pomiaru kolejnego: kosci reki, udowej , glowy, i kanal szyjki oraz moj brzucho

    AniLewe daj znac jak tam wizyta w szpitalu przebiegla, oby Ci sie nie dluzylo to wez dobre czasopisma, wode, drobna kanapeczke ;--)))
    a Tobie widze tez leci z gorki ladnie 22 tydz ho ho
    z tego co czytalam polowkowe w Pl juz bylo czy bedzie?

    24nmtkl.jpg

    zvrlh4.jpg

    2v7yoab.jpg

    243izrp.jpg

    egbti9.jpg

    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2014, 11:29

    aNiLewe lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ