X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Karmienie piersią w ciąży
Odpowiedz

Karmienie piersią w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Bara112 Ekspertka
    Postów: 172 106

    Wysłany: 13 maja 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czy są mamusie, które są w ciazy i wciąż karmią starsze dzieciaczki?

    Mój aniołek [*] ❤️ 1.07.2014
    n59y20mmfn8x8tla.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 13 maja 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy starsze dzieciaki prawie dokładnie w tym samym wieku :)
    Ja starałam się o ciążę karmiąc piersią, ale nie mogłam zajść :( udało się w drugim cyklu po odstawieniu młodej od cycusia. Bardzo przeżyłam zakończenie kp, bo marzyłąm żeby karmić do ukończenia 2 lat. Córcia lepiej to zniosła niż ja :)
    Gdyby udało mi się zajść w ciążę to nadal bym karmiła, jestem tego pewna. Dużo czytałam na ten temat i nie stwarza to zagrożenia przy prawidłowej ciąży.
    Pozdrawiamy :)

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Bara112 Ekspertka
    Postów: 172 106

    Wysłany: 13 maja 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam ja odstawić ponieważ okres mi nie wracał ale tak zwlekalam, ze wcześniej dostałam @ :)
    Teraz powoli przygotowuje się psychicznie do zakończenia karmienia ale wiem, ze będzie cieżko :(

    Mój aniołek [*] ❤️ 1.07.2014
    n59y20mmfn8x8tla.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja karmilam do 12 tc nim poszlam do szpitala na obserwacje,fakt ten zakonczyl niestety karmienie ale corcia dobrze to zniosla i juz sie nie domaga cysia :)corcia ma 2 lata

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2014, 15:18

  • Gabrysia84 Autorytet
    Postów: 284 366

    Wysłany: 25 maja 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmie piersia i jestem w ciazy. Mamy starszaki w podobnym wieku i ciaze prawie identyczna:) Ja na razie nie odstawiam, chyba, ze lekarka mi nie pozwoli karmic dalej - na razie na szczescie pozwala:)

    1usagu9rsccneye4.png[/ur
    n59yk6nl5mxiew0c.png
    f2wliei305fu0jmo.png
  • Gabrysia84 Autorytet
    Postów: 284 366

    Wysłany: 25 maja 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmie piersia i jestem w ciazy. Mamy starszaki w podobnym wieku i ciaze prawie identyczna:) Ja na razie nie odstawiam, chyba, ze lekarka mi nie pozwoli karmic dalej - na razie na szczescie pozwala:)

    1usagu9rsccneye4.png[/ur
    n59yk6nl5mxiew0c.png
    f2wliei305fu0jmo.png
  • Bara112 Ekspertka
    Postów: 172 106

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Gabrysiu :)
    Ja tez jeszcze karmie tylko nie wiem jak długo bo brawdopodobnie mam anemię :/ we wtorek idę do lekarza wiec w środę będę miała wyniki. Od ponad tygodnia moja córcia chodzi spać z Tata i zasypia w 15 minut tylko w dzień doprasza się więcej cycusia a jadła tylko raz już od dobrych 8 miesięcy :/ a jak u Was z karmieniami? Wojtus jeszcze dużo przy piersi?
    Pozdrawiam serdecznie

    Mój aniołek [*] ❤️ 1.07.2014
    n59y20mmfn8x8tla.png
  • patulla Autorytet
    Postów: 2533 2103

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmiłam starego synka i zaszłam w ciążę i starszego karmiłam do 7 miesiąca życia i 17 tygodnia ciąży. Synek sam zrezygnował z cycusia. Mój ginekolog radził mi abym przestała karmić jak zaszłam w ciążę, ale nie posłuchalam go i bardzo się z tego cieszę.

    dqprj44jb8yg6zfw.png9f7jx1hpfxfexs93.png
    l22ne6ydz3bwmwg9.png
  • Gabrysia84 Autorytet
    Postów: 284 366

    Wysłany: 27 września 2014, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moze wsrod "nowych" zaciazonych sa jakies mamy karmiace?

    1usagu9rsccneye4.png[/ur
    n59yk6nl5mxiew0c.png
    f2wliei305fu0jmo.png
  • Wszechmiła Przyjaciółka
    Postów: 99 42

    Wysłany: 18 lutego 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja wciąż karmię piersią. Dużo na ten temat czytałam, zanim zaczęliśmy starać się o kolejne dziecko i jestem zdeterminowana, żeby karmić jak najdłużej. Nic mnie nie boli, nie plamiłam. Jedynie wrażliwe sutki sprawiają, że czasem te karmienie jest nieprzyjemne.
    Oczywiście osoby z mojego otoczenia, a szczególnie babcia, nie pochwalają karmienia w ciąży. Dlatego też pytałam każdego ginekologa (łączeni czterech), u którego byłam, czy mam odstawić. Żaden nie kazał odstawiać. Padły stwierdzenia, że dziecko jest już duże więc mogłabym odstawić je od piersi, inny że około 5. miesiąca sama się odstawi, bo smak mleka zmieni się, jeszcze inny, że pokarm mi zaniknie w skutek produkcji hormonów (chyba wspomniał o estrogenach) i dziecko zrezygnuje samo. Zadowolona mogłam powtórzyć to rodzinie i już mam spokój.

    Mama Ani (2014) i Ewy (2015)
  • Wszechmiła Przyjaciółka
    Postów: 99 42

    Wysłany: 18 lutego 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrysia, czy udało ci się karmić do końca ciąży?

    Mama Ani (2014) i Ewy (2015)
  • Wszechmiła Przyjaciółka
    Postów: 99 42

    Wysłany: 12 marca 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może są jakieś mamy karmiące?

    Mama Ani (2014) i Ewy (2015)
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 3 września 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszechmila,urodzilas juz? Karmilas do konca ciazy? Planujesz tandem? Ja jestem w 16tc,karmie 22-miesieczniaka. I chyba wlasnie zaczela spadac ilosc mleka i maly sie foszy przy cycku. Nieprawdopodobne mi sie wydaje ze sie odstawi,ale kto wie...

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam się do dziewczyn karmiących w ciąży. Na razie u nas 6 tydzień ciąży. Starszak zaraz 16mscy.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planowałam karmić piersią w ciązy ale mój syn i mój organizm zdecydowały inaczej- w 8tc jakoś pokarm mi zanikac zaczal, a mały od początku ciąży tez marudzil bo mu mleko przestawalo chyba smakować. Tak więc odstawiłam się bardzo naturalnie i od razu przeszlismy na krowie...

    Swoją drogą chyba dłużej niż do połówki bym karmić nie chciała. Nie wyobrażam sobie karmienia z wielkim twardym brzuchem no i zeby mam kruche mimo że nie karmie i mimo dużej suplementacji d3+Ca...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 23:53

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • czekajaca000 Koleżanka
    Postów: 47 31

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarka odradza karmienie, ale ja na razie nie dam rady odstawić synka. Jestem w 7 tyg a mały zamiast jeść coraz mniej to coraz więcej chce.. jak najlepiej odstawić od piersi dziecko czy nagle czy lepiej pomału? Doradźcie coś proszę bo jestem bezsilna

    bhywh371ilfltdjs.png
    4c3tflw1301snnns.png[/link]
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas odstawienie od piersi było nagle ponieważ w 5tc trafiłam z krwawieniem do szpitala, byłam tam tylko 2 noce ale to wystarczyło i mały jakoś naturalnie przyjaciół to że nie ma cycusia, w zamian nie chciał też butelki, poprostu zasypiał bez mleczka i zaczął przesypiać noce

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Anieńka Autorytet
    Postów: 604 610

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajaca000 wrote:
    Mi lekarka odradza karmienie, ale ja na razie nie dam rady odstawić synka. Jestem w 7 tyg a mały zamiast jeść coraz mniej to coraz więcej chce.. jak najlepiej odstawić od piersi dziecko czy nagle czy lepiej pomału? Doradźcie coś proszę bo jestem bezsilna
    Odstwiłam Jaśka 2tyg temu, jak tylko dowiedzialam się, że jestem w kolejnej ciąży. Uważam że bez przesady z tym kp nie wiadomo jak długo, jak juz jest nowe życie to niech składniki mineralne ida dla mlodszego i slabszego w 100%. 3 razy podstawialam go jak mialam juzmpelne piersi i bolaly, pierwszy raz po 24h, potem po okolo 28h, i okolo 34h. Potem ze 2 razy mu dalam po 1,5min jednej i drugiej piersi ampotem normalnie porcje butli. Jeszcze ze 2 razy recznie troche sciagnelam, zeby juz maszynki nie przystawiac. Teraz jest na mm i jakos lecimy... niestety obydwoje odchorowalismy bo wirus sie przypaletal i Jasko sie zarazil ode mnie prawdopodobnie.

    Ja z anemia nie zdecydowalabym sie tym bardziej na kp w ciazy

    bl9czbmhptcbgwug.pngatdci09krpu5v7i5.png
  • Carolline Autorytet
    Postów: 824 678

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w planie karmic mala tak dlugo jak to bedzie mozliwe w drugiej ciazy. Mam nadzieje, ze w 2 trymestrze sie sama odstawi jak mleko zmieni smak. Anienka ja, wiem ze jest drugie zycie itp., ale kilkumiesiecznego dziecka bym nie odstawila na pewno w ciazy jakby nie bylo zagrozenia, toz mleko to najlepsze co moze byc i powinno byc podstawa pozywienia do roku. Nie wiem jak ma sie karmienie do anemii jednak. W normalnej ciazy, nie zagrozonej nie ma przeciwwskazan do karmienia.

    Robaczek89 lubi tę wiadomość

    28wh3e3k2h4xyjiq.png
    1usadf9h7i1th0n1.png
  • krisi Ekspertka
    Postów: 403 91

    Wysłany: 1 lipca 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmie i nie ma problemu. Jedynie większa wrażliwość. Nie plamię, czuję się dobrze, wyniki krwi ok to czemu nie. Czytałam na ten temat dużo i mądre było stwierdzenie że dawniej nikt się nad tym nie zastanawiał bo było to naturalne. Jakby miały kobiety odstawić starszego to w wielu przypadkach nie miałyby co jeść.
    Natura tak nas stworzyła że szybciej nam braknie niż dzieciom.

    Myślałam że może sam się odstawić ale skąd. Nie ma zamiaru. Smakuje mu gorzkie czy nie.

    Carolline lubi tę wiadomość

    Córka 08.05.2009
    Syn 25.03.2012
    k0kdgu9r9ot69ark.png
    km5sk6nlfrr866kp.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ