X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne koty a ciąża
Odpowiedz

koty a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 19 września 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy jest tu ktoś kto ma koty w domu?

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja! Tzn. mam jednego :) czarną udomowioną bestie :) od kiedy wiem o ciąży po prostu nie sprzątam kuwety.

  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 19 września 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest tu bardzo wiele dziewczyn, które maja koty, na lutówkach samych jest przynajmniej kilka. I to niejednokrotnie po dwa ;)
    Jeśli boisz się o toksoplazmozę, to miej świadomość, że 80% zarażeń jest spowodowana zjedzeniem zakażonego mięsa lub niedokładnie umytych warzyw czy owoców. A żeby zarazić się od kota, trzeba by było nie sprzątać kuwety przez kilka dni a potem pobawić się odchodami i nie umyć rąk.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2014, 21:07

    Ida, Anoolka, Daisy, Martynika lubią tę wiadomość

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 19 września 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od kilku lat mam kotkę i w ciąży zajmowałam się nią jak zawsze. Trzeba tylko pamiętać by myć ręce po wszelkich czynnościach związanych z kotem i nie powinno być problemu. Weterynarz mi kiedyś powiedział, że rzadko który domowy kot jest nosicielem toksoplazmozy.

    Gosiak lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 19 września 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiak wrote:
    Jest tu bardzo wiele dziewczyn, które maja koty, na lutówkach samych jest przynajmniej kilka. I to niejednokrotnie po dwa ;)
    Jeśli boisz się o toksoplazmozę, to miej świadomość, że 80% zarażeń jest spowodowana zjedzeniem zakażonego mięsa lub niedokładnie umytych warzyw czy owoców. A żeby zarazić się od kota, trzeba by było nie sprzątać kuwety przez kilka dni a potem pobawić się odchodami i nie umyć rąk.
    Dokładnie, a nawet zajadać się odchodami. W dodatku chodzi o koty wychodzące, bo pasożyt toksoplazmozy żyje w ziemi. Koty nie wychodzące nie są na to narażone.
    Ja mam dwa koty, ale teraz mieszkam tymczasowo u Rodziców, gdzie jest ich 7 i nie panikuję, a IgM i IgG wyszło mi ujemne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też potwierdzam że kot nie oznay toksoplazmozy. Mam moją bestię ponad 2 lata a na toksolazmoze nigdy nie chorowałam. IgM i IgG u mnie też wyszły ujemne :)

  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 19 września 2014, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie mam dwa koty wypieleszone i nie wychodzace nigdy z domu. Przeciwciala ujemne, ale skoro do tej pory sie nie zarazilam to moze nie sa nosicielami

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 20 września 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie w domu to dwa koty mają mnie :D
    W trakcie starań i ciąży opiekuję się nimi jak zawsze.
    Igm ujemne a igg na plusie - tylko, że jestem wielką fanką tatara, owoców prosto z drzewa i kopania w ogródku i to raczej gdzieś tu dopatruje sie starego zakażenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2014, 08:00

    atdck6nlmznf5qze.png
  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 20 września 2014, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mogą spac ze mna w łóżku ?bo tak je nauczylam...

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 20 września 2014, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja koty mam od 20 lat i nie miałam toksoplazmozy do tej pory, więc naprawdę nie ma się czego bać ;)

    Daisy lubi tę wiadomość

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 20 września 2014, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miscelle wrote:
    A mogą spac ze mna w łóżku ?bo tak je nauczylam...
    Moje spały od zawsze i śpią nadal :)

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 20 września 2014, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZieki dziewczyny, cale zycie od ur w moim domu sa koty. To moja pierwsza ciaza i martwilam sie, bo one sa dla mnie jak dzieci

    Gosiak lubi tę wiadomość

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 20 września 2014, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety funkcjonują stereotypy, że jak ciąża, to się powinno pozbyć kotów, bo to samo zło.
    Nawet niektórzy lekarze propagują takie informacje…

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • oli Autorytet
    Postów: 385 329

    Wysłany: 20 września 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to ja poszłam zupełnie po bandzie

    u rodziców kot od 14 lat - spanie w łóżku z nim, mizianie, przytulanie
    u teściów 3 koty
    u szwagierki chyba 4
    wszystkie wychodzące na dwór

    IgG i IgM ujemne.

    Obecnie adoptowaliśmy 2 kociaki ze schroniska, właśnie szaleją w przedpokoju ;) Są przeboskie i kochane. Kuwetę sprząta mąż, ale teraz jest na dyżurze 3 dni więc ja to robię ale ubrana w gumowe rękawiczki. Po każdym kontakcie z kotem myję ręce i się zastanawiam czy przypadkiem nie aż do przesady .

    pozdrawiam wszystkie miłośniczki kotów !!

    km5svcqgfaw599l1.png
  • miscelle Autorytet
    Postów: 454 562

    Wysłany: 20 września 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ulżyło mi :)

    👨‍👩‍👧 2015 Nela
    👨‍👩‍👧‍👦 2020 Kubuś
    hchy9jcg2fs2tpt8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam kochanego 6-letniego kocurka. Nie odstępuje mnie na krok (zwłaszcza od czasu jak dziecko zaczeło swoje tańce w brzuchu). Spał zawsze ze mną i śpi nadal, przytulam go, głaskam a nawet (o zgrozo!) całuje w słodkie pysio. I oba wskaźniki toxo ujemne.

    Największe przestępstwo popełniłam jak przed obiadem polizał mnie w palce ręki, ja zapomniałam umyć ręce a na obiad miałam nóżki kurczaka i jadłam trzymając je w tej ręce :) Kuwetę jednak na wszelki wypadek sprząta mój mąż, ale bardziej przez to, że nie mogłam się schylać :)

    Jeśli chcesz być pewna możesz przebadać zwierzaka na obecność pasożytów toxo i będziesz 100% pewna, ale naprawdę nie demonizujmy tych słodziaków.

    Daisy lubi tę wiadomość

  • Puella Autorytet
    Postów: 1112 1152

    Wysłany: 20 września 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos kotów - ja mam dwa w domu (jeden wychodzący). W pierwszej ciąży wręcz wszyscy wmawiali mi szaleństwo, kazali pozbyć się "sierściuchów", itd. Nawojowałam się o nie niemało. Potwierdzam, że nie są one zagrożeniem :p W ciąży wyniki miała wzorcowe, a teraz moje dziecko jako jedyne wśród dzieci znajomych nie ma alergii.

    It's a Girl! - Michalinka :-)

    3i49df9htr170int.png
  • B612 Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 22 września 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam kota i jest to moja druga ciąża w towarzystwie kotka ;) Oczywiście nie sprzątam kuwety.

    8p3o6vgc49m7bsdz.png
    a8f7puu.png
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 27 września 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja mam obecnie 4 koty, wszystkie wychodzace, teraz chlody wiec czesciej sa w domu, cale zycie jestem taka kociara :) Swego czasu mialam 7, mam juz tez corcie. I caly czas nie mam przeciwcial, a sprawdzam raz na 3 miesiace. Nie ma czego sie obawiac - jedynie nie sprzatac kuwet, nie pozwalac kotom lazic po blatach kuchennych, miec osobna deske do krojenia miesa, myc rece, nie karmic kiciow surowizna no i nie spozywac surowego miesa bo to predzej przez to niz od kiciakow sie zarazimy.:)

    Wszystkiego dobrego brzuchatki! <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2014, 12:20

  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 27 września 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koty śpią z nami w łóżku :) i niesamowite jest teraz prawie w 8 miesiącu jak budzę się bo zdrętwiała mi noga albo zaczynają boleć mnie plecy, a mój ogromniasty brzuch jest obłożony kotami :D <3

    Mam wrażenie, że już zaprzyjaźniły się z naszym synciem :D

    Malenq, szpilka lubią tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ