X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KREDYT HIPOTECZNY
Odpowiedz

KREDYT HIPOTECZNY

Oceń ten wątek:
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark a co wtedy z macierzyńskim? przecież to widać na zaświadczeniu z pracy.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark tak jak pisze Chanela to jest inna sytuacja.
    Przecież 90% kobiet kiedy dziecko ma 5 msc jest jeszcze na macierzyńskim więc o zaświadczeniu o zarobkach wyd. przez pracodawcę nie ma mowy.
    A tym samym jeżeli musze takie zaśw. o zatrudnieniu i zarobkach przedstawić to nie da się ukryć ze jest się na macierzyńskim :-P ;-)

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze swojego dosiwadczenia wiem, ze nie warto chodzic do doradcow kredytowych tj notus,of,itp. Lepsze warunki daje bank,porownalamnw zeszlym roku idac do of,notusa,i bezposrednio do banku. Ci doradcy nie dzialaja charytatywnie, a zwiekszona marza czy cokolwiek innego to nic innego jak kasa dla nich. Wiecej roboty jest zdecydowanie z samym bankiem,bo trzeba wszystko nosic samemu i negocjowac,ale kupa kasy zostaje w kieszeni.

    MILA lubi tę wiadomość

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z mojego doświadczenia wiem, że np u nas doradca wynegocjował lepsze warunki. Co do samochodu, to nam mówiono, że jest właśnie obciążeniem dla nas, bo trzeba go utrzymywać i płacić za paliwo, ubezpieczenie, wszelkie naprawy.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my zatajaliśmy auta, żeby nie obniżać sobie zdolności kredytowej, szczególnie, że na ostatnim etapie trafia do analityków w dużych miastach i oni koszty życia i posiadania auta mają wyższe, bo wiadomo, że człowiek jak ma jak zaoszczędzić w normalnym życiu to zaoszczędzi a bank bierze pod uwage większe koszty, żeby się zabezpieczyć

    MILA, Chanela lubią tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szpilka a jak zataiłaś? my mamy dwa i może faktycznie dobrze jest o tym nie wspominać. Właśnie dzisiaj zaczął się procesować wniosek. Dodatkowo podpisaliśmy umowę na sprzedaż naszego obecnego mieszkania. Trochę się wkurzyłam bo nagle przy podpisywaniu umowy przedwstępnej kupujący stwierdził że potrzebuje 1,5 miesiąca a wcześniej mówił że 30 dni i ok. Już nie mówię o tych dodatkowych dwóch tygodniach bo wiadomo, różnie bywa. Ale mogli spytać czy nam pasuje czy coś. Ale najważniejsze że wszystko do przodu.

    Powiem wam że poszliśmy do banku gdzie były fajne warunki ale babka taka nie do życia że z negocjacji nici, z czegokolwiek nici bo jest opryskliwa.
    Poszliśmy do drugiego banku i babka z nami wszystko omówiła, negocjowała warunki, no po prostu super obsługa i wyszło wszystko super, jestem z kobietą pod stałym kontaktem, ona sama pomaga we wszystkim. A ten bank braliśmy pod uwagę ewentualnie. Także zależy też wiele na kogo trafisz w tym banku.

    MILA lubi tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie strasznie boje brać kredyt teraz, w trakcie ciąży. Marzymy o większym mieszkaniu (mieszkamy obecnie w mieszkaniu po babci, które nie jest nasza własnością) i od ponad roku odkładamy pieniądze na wkład własny, ale bardzo nas stresuje tak duże obciążenie finansowe (chcemy kupić mieszkanie w Warszawie) nie wiem, jak bedzie jak urodzi sie dziecko, czy będę miała je z kim zostawić i moc wrócić do pracy. Meczy mnie wiele takich dylematów.

    Dziewczyny, bierzecie kredyt w programie mieszkanie dla młodych czy komercyjnie udało sie wynegocjować lepsze warunki?

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ISABELLE każda ma jakies obawy. Czy ty myślisz że ja nie mam :-/ ja to w ogole jestem jak to mówi mój mąż pesymistka a ja o sobie mówię realistka :-P też ciągle rozmyślam i się zamartwiam ale w sumie kurde jak nie teraz to kiedy?? im starsze jesteśmy tym gorzej :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2014, 22:14

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nam się niestety nie udało do programu zakwalifikować.
    Także pozostały tylko negocjacje z bankiem no i zoabczymy co z tego wyjdzie. U nas to w ogóle poszliśmy hardkorowo, bo jeszcze nabywamy mieszkanie poprzez licytację i pytanie czy uda się wszystko zgrać, tzn. sprzedaż obecnego, pożyczka na to które licytowaliśmy i czy zdążymy.

    MILA lubi tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 1 lipca 2014, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Chanela też masz nie male zmartwienie :-P ehhhh no ale trzeba wierzyc ze sie uda ;-)

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 1 lipca 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela wrote:
    szpilka a jak zataiłaś? my mamy dwa i może faktycznie dobrze jest o tym nie wspominać. Właśnie dzisiaj zaczął się procesować wniosek. Dodatkowo podpisaliśmy umowę na sprzedaż naszego obecnego mieszkania. Trochę się wkurzyłam bo nagle przy podpisywaniu umowy przedwstępnej kupujący stwierdził że potrzebuje 1,5 miesiąca a wcześniej mówił że 30 dni i ok. Już nie mówię o tych dodatkowych dwóch tygodniach bo wiadomo, różnie bywa. Ale mogli spytać czy nam pasuje czy coś. Ale najważniejsze że wszystko do przodu.

    Powiem wam że poszliśmy do banku gdzie były fajne warunki ale babka taka nie do życia że z negocjacji nici, z czegokolwiek nici bo jest opryskliwa.
    Poszliśmy do drugiego banku i babka z nami wszystko omówiła, negocjowała warunki, no po prostu super obsługa i wyszło wszystko super, jestem z kobietą pod stałym kontaktem, ona sama pomaga we wszystkim. A ten bank braliśmy pod uwagę ewentualnie. Także zależy też wiele na kogo trafisz w tym banku.
    Po prostu na pytanie o auta powiedzieliśmy brak choć strasznie się stresowałam, że ktoś to sprawdził no i mam problemy z oszukiwaniem innych, no ale tu cel był wazniejszy, bo jak nam moja przyjaciłka doradca wyliczyła ile powinniśmy na dwa auta wydawać miesięcznie, tzn o ile nam zdolnośc spadnie to się za głowę złapalismy nie pamietam kwot bo to już trochę czasu minęło, ale zdecydowanie więcej niz wydajemy

    MILA, kark lubią tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 1 lipca 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i męża kolega z powodu kedytu przepisywał auta na teścia, żeby zdolność poprawić

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 1 lipca 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oo to nawet nie wiedziałam, przy pisaniu kosztów życia napisaliśmy chyba 200 zł i nikt nie pytał o auta, a to potem jeszcze mogą pytać czy na początku jak się wypełnia te wszystkie dokumenty?

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 1 lipca 2014, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak załatwialismy wszystko to trzeba bylo podać ile na auta, ile na rachunki za mieszkanie i jedzenie tak dość szczegółowo i wtedy był tez taki boom, że cos byś nie podała to i tak mieli jakąś swoją ustaloną kwotę ile takie wydatki wynoszą nie pamietam dokładnie, ale chyba 1200 za 1 os i po 200 za każdą następną wydatków miesięcznie, jeśli ktos podał, że wydaje mniej a jak wydawał więcej to oczywiście te większą kwotę, ale to juz 3 lata prawie a w kredytach ciągle się zmienia, bo z jednej strony zaostrzają kryteria, ale z drugiej bankom zależy żeby dać bo na czymś muszą zarabiać

    MILA lubi tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 2 lipca 2014, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde ale powiedz mi czy chcieli od was wyciągów z banku? bo my musimy dostarczyć z 3 ost. miesięcy, wiec wtedy z wyciągu sobie sprawdzą jakie sie ma miesięcznie wydatki, wiec tez wyjdzie tankowanie na stacji benzynowej czy ile płacisz za telefon i prąd :-P :-/

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 2 lipca 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brali wyciagi chyba z pol roku i stacji benzynowej sie nie doczepili, bo nie jest napisane co sie tam dokladnie kupilo, ale zauwazyli moja polise dodatkowa i musielismy to w wydatkach uwzglednic, zreszta w sumie jak sie ma kase to sie wiecej kupuje a jak sie ma kredyt to jednak troche mniej i chyba jakas poprawke na to biora wg swoich wewnatrz bankowych wytycznych

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 2 lipca 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie ja też sie zastanawiałam jak to jest ze oni oceniają po tych wyciagach ze "wydajesz za dużo kasy" Ale tak jak piszesz,że jak się ma to sie wydaje,
    a jak będzie rata kredytu to o tą kwotę wydam mniej wiadomo. Tylko oby oni też mieli takie podejście. :-/

    a co do zakupów na stacji to mówisz ze sie nie czepiali ze paliwo np tankowałaś? hmmmm ja byłam pewna ze tak jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2014, 09:40

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 2 lipca 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My braliśmy rok temu we wrzesniu kredyt i sami szukaliśmy banku. Co prawda byliśmy w of ale wcale lepszych warunków niż Ja nie wynegocjonowali:)
    brałam na zakup mieszkania w PekaO SA-najlepsza wówczas oferta, nie gorzej było w bzwbk.

    Miałam umowę na czas określony,ale to nie stanowiło problemu....doradca z banku powiedział, ze nieraz życzą sobie oświadczenie od pracodawcy i wówczas pracodawca wydaje oświadczenie, ze na dzien obecny nie widzi zadnych przeciwwskazań do przedłużenia umowy( to tak a propo urlopów macierzyńskich)-jest ot sformułowanie jak najbardziej bezpieczne:)

    MILA, isabelle lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 2 lipca 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia widzisz to ja już nie wiem, bo ,mój doradca powiedział żebym się wstrzymała z L4 jak najdłużej :-/

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 2 lipca 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MILA wrote:
    właśnie ja też sie zastanawiałam jak to jest ze oni oceniają po tych wyciagach ze "wydajesz za dużo kasy" Ale tak jak piszesz,że jak się ma to sie wydaje,
    a jak będzie rata kredytu to o tą kwotę wydam mniej wiadomo. Tylko oby oni też mieli takie podejście. :-/

    a co do zakupów na stacji to mówisz ze sie nie czepiali ze paliwo np tankowałaś? hmmmm ja byłam pewna ze tak jest.
    Moi sie wtedy nie czepili tej stacji benzynowej a tez sie martwiłam bardzo, ale mieliśmy wymówkę, że niby jezdze z kims do pracy i tankujemy na zmianę, a że auto na gaz wtedy mieliśmy to kwoty nie byly powalające za moje auto a mężuś zawsze za gotówkę, bo i swoją i jego karte obsługuję ja :)

    MILA lubi tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ