X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwiecień 2020
Odpowiedz

Kwiecień 2020

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalade super wiadomość 😘

    Tak się zastanawiam dlaczego niektórzy lekarze robią połówkowe prze 20 tc a inni po 20tc?

    kalade, eMZetka lubią tę wiadomość

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 13 listopada 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella wrote:
    Kalade super wiadomość 😘

    Tak się zastanawiam dlaczego niektórzy lekarze robią połówkowe prze 20 tc a inni po 20tc?

    Czym większy płód tym lepiej widać, a jak lekarz ma słabszy sprzęt, to raczej woli większy płód oglądać.... No i to też kwestia doświadczenia. Dobry lekarz, już w 13 tyg. potrafi ocenić serce i przepływy na zastawkach.


    Ja na każdej wizycie mam USG. I wygląda ono, jak połówkowe. Dr zawsze mierzy dokładnie dziecko, narządy wew., mózg, przepływy na tętnicach, przepływy w sercu, mózgu, łożysko itp...ogląda stopy, uszy, ręce itp...
    A szyjkę zawsze tylko przez USG.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 17:00

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella wrote:
    Jesteś zadowolona z prowadzenia ciąży w luxmedzie?
    Nie, moim zdaniem luxmed to tragedia, przynajmniej w Warszawie, ale chodzę tam, bo mam dzięki temu badania krwi za darmo. I teraz np. nie mają terminów na połówkowe, więc zaproponowali mi, że mogę zrobić gdziekolwiek i mi zwrócą pieniądze. Jest mi to na rękę, bo i tak chodzę prywatnie, więc przynajmniej połówkowe będę miała za darmo :)

    1267e64ec8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Czym większy płód tym lepiej widać, a jak lekarz ma słabszy sprzęt, to raczej woli większy płód oglądać.... No i to też kwestia doświadczenia. Dobry lekarz, już w 13 tyg. potrafi ocenić serce i przepływy na zastawkach.


    Ja na każdej wizycie mam USG. I wygląda ono, jak połówkowe. Dr zawsze mierzy dokładnie dziecko, narządy wew., mózg, przepływy na tętnicach, przepływy w sercu, mózgu, łożysko itp...ogląda stopy, uszy, ręce itp...
    A szyjkę zawsze tylko przez USG.


    To tak jak ja do tej pory, wizyty co miesiąc bez badania na fotelu ale zawsze z usg, gdzie lekarz ogląda, opowiada i mierzy.

    Kolejna wizyta za ponad 2 tygodnie, a połówkowe tydzień później-polecił zrobić u innego lekarza (w 21+6).

  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 13 listopada 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalade, skąd brałaś wykrój na torbę? Tkaniny Karoliny? :) Też się chyba przymierzę. Raczej jestem leszczem w tym temacie, ale pare gadżetów już uszyłam i o ile nie są to ubrania to jakoś tam wychodzą :P

    1267e64ec8.png
  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 13 listopada 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po dzisiejszej wizycie. Prosiłam by spojrzał na łożysko i szyjkę czy jest ok, to patrzył tylko przez usg brzuszne, na samolocik mnie nie zapraszał. Na usg powiedział tylko że szyjka długa i zamknięta. Ale nie wiem jak długa. I łożysko też dobre. Na pytanie ile dzidzia mierzy i waży powiedział że na etapie już się tak nie patrzy na to, ale mierzy tyle i tyle a waży gdzieś tyle i tyle (wymienił prawdopodobne wymiary). Ubłagałam go o zdjęcie dla męża bo też nie chciał zrobić, i wtedy zmierzył że mała ma 11 cm. Mała, bo dalej obstawia że to dziewczynka ;) Kurczę, wszyscy go na prawdę polecają, jest zastępcą ordynatora w szpitalu, ale jakoś mało informacji mam wydaje mi się heheh Albo wymagająca jestem. Albo po prostu wszystko jest ok i nie ma potrzeby drążyć dalej ;)

    aniaem86 lubi tę wiadomość

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 13 listopada 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie prowadzący przyjmuje mnie w różnych gabinetach i w każdym jest innej jakości usg, ale to w gabinecie od prenatalnych jest o wiele lepsze, w 12 tygodniu już wszystko super dokładnie było tam widać, komory serca itd, wszystko mi pokazywała i tłumaczyła, chociaż to było naprawdę tak widoczne ze nie trzeba było instrukcji :). Ale tez prosiła, żeby przyjść po 21 tygodniu bo wtedy idealnie widać. Jutro mam wizytę macicową ;) a za 2 tygodnie połówkowe

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Czym większy płód tym lepiej widać, a jak lekarz ma słabszy sprzęt, to raczej woli większy płód oglądać.... No i to też kwestia doświadczenia. Dobry lekarz, już w 13 tyg. potrafi ocenić serce i przepływy na zastawkach.


    Ja na każdej wizycie mam USG. I wygląda ono, jak połówkowe. Dr zawsze mierzy dokładnie dziecko, narządy wew., mózg, przepływy na tętnicach, przepływy w sercu, mózgu, łożysko itp...ogląda stopy, uszy, ręce itp...
    A szyjkę zawsze tylko przez USG.

    Też mam na każdej wizycie usg, szyjkę też przez usg, ale lekarz mi nie pokazuje uszy. Gdzie znalazłaś takiego lekarza?

  • Justa29 Ekspertka
    Postów: 248 132

    Wysłany: 13 listopada 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak wygląda badanie polowkowe? Tj. Tylko przez powłoki brzuszne?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniaem86 wrote:
    Nie, moim zdaniem luxmed to tragedia, przynajmniej w Warszawie, ale chodzę tam, bo mam dzięki temu badania krwi za darmo. I teraz np. nie mają terminów na połówkowe, więc zaproponowali mi, że mogę zrobić gdziekolwiek i mi zwrócą pieniądze. Jest mi to na rękę, bo i tak chodzę prywatnie, więc przynajmniej połówkowe będę miała za darmo :)

    No właśnie brak terminów na usg, to porażka. Mi się skończyły skierowania, ostatnio byłam 2 razy na moczu i morfologii, to poprosiłam na recepcji o zarejestrowanie na kartę ciąży. Pani z recepcji nie robiła problemu i robiłam za free.

    aniaem86 lubi tę wiadomość

  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 13 listopada 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella wrote:
    Też mam na każdej wizycie usg, szyjkę też przez usg, ale lekarz mi nie pokazuje uszy. Gdzie znalazłaś takiego lekarza?

    Hmm to mi lekarka też na każdym usg pokazuje różne "rzeczy" np. paluszki, narządy i wszystko mierzy. Zawsze daje też zdjęcia w 2D i 3D. Ostatnio nam zrobiła, oprócz tych ogólnych, jak mały ziewa i jego stopki :) Fajna pamiątka :)

    1267e64ec8.png
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 13 listopada 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella wrote:
    No właśnie brak terminów na usg, to porażka. Mi się skończyły skierowania, ostatnio byłam 2 razy na moczu i morfologii, to poprosiłam na recepcji o zarejestrowanie na kartę ciąży. Pani z recepcji nie robiła problemu i robiłam za free.

    Dobrze wiedzieć, że tak się da :) Jak nie ma terminów, to dzwoń i mów, że lekarz kazał Ci iść w tym i tym tygodniu na usg i nie ma terminów i co masz z tym zrobić - wtedy pewnie pozwolą Ci iść gdziekolwiek prywatnie i zwrócą pieniądze, jak mi.

    1267e64ec8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniaem86 wrote:
    Hmm to mi lekarka też na każdym usg pokazuje różne "rzeczy" np. paluszki, narządy i wszystko mierzy. Zawsze daje też zdjęcia w 2D i 3D. Ostatnio nam zrobiła, oprócz tych ogólnych, jak mały ziewa i jego stopki :) Fajna pamiątka :)
    Paluszki narządy tak, ale uszy nie miałam nigdy pokazanych.
    Nie wiedziałam, że tak mają, że można zadzwonić i zwracają pieniądze.

  • Jitka Autorytet
    Postów: 279 127

    Wysłany: 13 listopada 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa29 zwykle jest przez powłoki brzuszne, u mnie skończyło się dopochwowo bo chciała zobaczyć szyjkę i dokładnie zbadać kręgosłup, bo mała się tak ułożyła, że ciężko jej było dostrzec przez powłoki brzuszne.

    Justa29 lubi tę wiadomość

    xnw4skjow1ozejvq.png

    NADZIEJA...
    Nazywamy ją "matką głupich". Ale w najgorszych sytuacjach to ona nas utrzymuje.
    Mówimy "jest złudna". Ale jednak zawsze nam towarzyszy.
    Mówimy "siostra wiatru". Ale zawsze odchodzi ostatnia...
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1961 1393

    Wysłany: 13 listopada 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zwrotów w LuxMed - to niestety to też nie jest zawsze tak kolorowo jakby się chciało. Ja rok temu usłyszałam, że do zwrotu potrzebna jest faktura. A ja np. od lekarza, u którego wówczas byłam usłyszałam, że on faktur nie wystawia tylko paragon... Na podstawie paragonu mi oczywiście zwrotu nie dokonali... Nie wiem jak to wygląda teraz, no ale rok temu właśnie tak się wykręcili u mnie od zwrotu...

    Ja skierowanie też dostałam na połowkowe w LuxMed, ale nawet nie liczyłam na cud, że jakiś termin się u nich znajdzie. A już nie chce mi się znowu z nimi szarpać o ten zwrot, bo ostatnim razem wystarczająco mnie poirytowali. Gdyby nie to, że mam tam fajną pediatrę dla córki to już dawno bym się od nich wypisała...

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 13 listopada 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paatka wrote:
    Co do zwrotów w LuxMed - to niestety to też nie jest zawsze tak kolorowo jakby się chciało. Ja rok temu usłyszałam, że do zwrotu potrzebna jest faktura. A ja np. od lekarza, u którego wówczas byłam usłyszałam, że on faktur nie wystawia tylko paragon... Na podstawie paragonu mi oczywiście zwrotu nie dokonali... Nie wiem jak to wygląda teraz, no ale rok temu właśnie tak się wykręcili u mnie od zwrotu...

    Ja skierowanie też dostałam na połowkowe w LuxMed, ale nawet nie liczyłam na cud, że jakiś termin się u nich znajdzie. A już nie chce mi się znowu z nimi szarpać o ten zwrot, bo ostatnim razem wystarczająco mnie poirytowali. Gdyby nie to, że mam tam fajną pediatrę dla córki to już dawno bym się od nich wypisała...

    Ja dokładnie wypytałam co zrobić, żeby ten zwrot uzyskać. Już w pierwszej chwili chciałam powiedzieć, że się nie zgadzam i mają mi kombinować termin, bo się właśnie bałam, że potem nie zwrócą, bo jakieś formalności będą niedopełnione, ale potem mnie olśniło, że przecież i tak idę prywatnie i tylko mogę na tym zyskać :) Na formularzu u nich na stronie też jest opisana cała procedura i właśnie to, że musi być faktura imienna i oczywiście trzeba mieć pierw ich zgodę.

    1267e64ec8.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 13 listopada 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella wrote:
    Też mam na każdej wizycie usg, szyjkę też przez usg, ale lekarz mi nie pokazuje uszy. Gdzie znalazłaś takiego lekarza?

    Debski Clinic, dr Łukasiewicz i prof. Dębska. Najlepsze.
    Ucho dzisiaj miało 13mm, a stopy 28mm :-)

    Ale byłam też na echo serca u prof Dangel i prof Respondek-Liberskiej.
    Liberska to nawet oczy sprawdzała...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 20:26

    Gabriella lubi tę wiadomość

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 13 listopada 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    U mnie prowadzący przyjmuje mnie w różnych gabinetach i w każdym jest innej jakości usg, ale to w gabinecie od prenatalnych jest o wiele lepsze, w 12 tygodniu już wszystko super dokładnie było tam widać, komory serca itd, wszystko mi pokazywała i tłumaczyła, chociaż to było naprawdę tak widoczne ze nie trzeba było instrukcji :). Ale tez prosiła, żeby przyjść po 21 tygodniu bo wtedy idealnie widać. Jutro mam wizytę macicową ;) a za 2 tygodnie połówkowe

    Generalnie w 13. tyg. serce, komory i przedsionki powinien potrafić uwidocznić każdy ginekolog. Ale nie każdy, tak wcześnie, już potrafi zmierzyć wielkość zastawek, czy się domykają, czy jest fala zwrotna, jakie jest ciśnienie w komorach i jaka jest prędkość przepływu przedsionkowo-komorowego. Czy duże naczynia są prawidłowo ułożone. W tym na prawdę trzeba się już specjalizować.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Debski Clinic, dr Łukasiewicz i prof. Dębska. Najlepsze.
    Ucho dzisiaj miało 13mm, a stopy 28mm :-)

    Ale byłam też na echo serca u prof Dangel i prof Respondek-Liberskiej.
    Liberska to nawet oczy sprawdzała...
    O to ciekawe wymiary.
    A Ty prowadzisz tam ciążę? Czy tylko usg robisz? Którą z tych Pań polecasz bardziej na usg połówkowe?

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 13 listopada 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella wrote:
    O to ciekawe wymiary.
    A Ty prowadzisz tam ciążę? Czy tylko usg robisz? Którą z tych Pań polecasz bardziej na usg połówkowe?

    Obie tak samo :-)
    Prowadzę ciążę u dr Łukasiewicz, ją znam od lat. I wiekszośc usg ona mi robi.
    reszta to konsultacje (echo, usg pappa), na które odsyła.

    Może Dębską bardziej, to serce dokładnie obejrzy.
    Ale też ewentualnie bym tu polecała, u Dangel:
    http://www.usgecho4d.pl/usg-rozwoju-ciazy-polowkowe.html

    Wiesz, bez wymiarów stopy, czy ucha można żyć, ale jak dla mnie serce prawidłowo działające jest najważniejsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 20:51

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
‹‹ 192 193 194 195 196 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ