X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KWIECIEŃ 2023
Odpowiedz

KWIECIEŃ 2023

Oceń ten wątek:
  • MarBal Autorytet
    Postów: 471 278

    Wysłany: 30 września 2022, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieśmiała wrote:
    A ja w poprzedniej ciąży chyba nie badałam przeciwciał przy rh+ ... Kurcze muszę poczytać bo nie znam tematu
    Ja chyba też nie.myslalam że to się sprawdza tylko przy rh-

    05396a9a8c.png
  • MarBal Autorytet
    Postów: 471 278

    Wysłany: 30 września 2022, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do mdłości to u mnie też się zaczyna chyba.wczoraj zjadłam mc Donalda i potem przez 2 h mnie tak mdliło że już nad kibelkiem stałam ale w ostateczności nie wymiotowałam.jak zjem obiad też mam lekkie mdłości .jedynie po słodkim mnie nie mdli,po warzywach ,owocach ,pieczywie

    05396a9a8c.png
  • Nieśmiała Autorytet
    Postów: 1042 1000

    Wysłany: 30 września 2022, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mnie dziś zaczęło rozkladac coś.

    Muszę oo pracy kupić jakiś prenalen czy coś bo katar, ból głowy, gardło, masakra

    age.png
  • Nati91 Przyjaciółka
    Postów: 120 79

    Wysłany: 30 września 2022, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieśmiała wrote:
    Ale mnie dziś zaczęło rozkladac coś.

    Muszę oo pracy kupić jakiś prenalen czy coś bo katar, ból głowy, gardło, masakra
    Oj, dobrze Cię rozumiem. Ja się leczę prenalenem i białym naparem od Pana Tabletki ;)
    Mnie tez znów cos meczy, już było lepiej aż tu nagle znowu woda z nosa i przez to podrażnione gardło 😕 Teraz już 3 czy 4 dzień się mecZe i przez zatkany nos spać nie mogę. U mnie możliwe, ze to od alergii na grzyby, pleśnie o kurz. Musiałam odstawić steryd do nosa i tabletki, taki efekt. 🤷‍♀️

    40+5 ♥️
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 30 września 2022, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieśmiała wrote:
    Ale mnie dziś zaczęło rozkladac coś.

    Muszę oo pracy kupić jakiś prenalen czy coś bo katar, ból głowy, gardło, masakra

    Daruj sobie ten prenalen, zrób domowy syrop z cebuli, miodu czosnku (przynajmniej to coś działa na przeziębienie)...albo w ogóle zapytaj lekarza, bo wiele z tych leków co w ciąży niby nie można, jednak można...

    2020 :)
    2023 :)
  • Kometa90 Ekspertka
    Postów: 217 359

    Wysłany: 30 września 2022, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieśmiała wrote:
    Kurcze dzisiaj mam 10+0 a od 2 dni mam wrażenie że jest gorzej z dnia na dzień, przedwczoraj delikatnoe mnie zemdlilo, wczoraj już tak z 2 godziny mnie trzymało, dziś już dłużej... Codziennie gorzej... Początek ciąży było ok a teraz nagle się zaczyna chyba... Zobaczymy jak tak dalej pójdzie, to nie dam rady siedziec w pracy, bo jak mnie łapie to poproatu nie wiem co ze sobą zrobić, żeby przeszło, przyśniecie nie pomaga, zjedzenie imbiru też, mentolowe rzeczy też nie, słone też też już nie... Ciekawe czy to tylko chwilę atrakcje czy już tak mi zostanie i będzie coraz bardziej męczyło 😅

    U mnie też było nasilenie mdłości w okolicy 9-11 tygodnia, teraz odpuściło już że 3dni. Ja niestety cudownej metody na ten "helikopter" nie znalazłam, jedynie było mi lepiej jak jadłam mało i bardzo często, nawet co 1.5h .
    Dzisiaj za to mam potworny ból głowy (a nigdy nie miewam)...
    Ja przy rh+ robiłam też przeciwciała.
    Ogólnie ten tydzien w pracy mnie tak wykończył psychicznie, że jestem kłębkiem nerwów, wczoraj pół wieczoru przeryczałam z niemocy. Najpierw za poleceniem Szefa musiałam zwolnić jednego pracownika, a następnie na drugi dzień bez mojej wiedzy pracownik dogadał się z Szefem, że zostaje. Wyszłam na głupka, rozwaliło to moje plany służbowe na 3tyg do przodu i wyszło, że można nie wykonywać swoich obowiązków i nie ma za to konsekwencji (dla tego pracownika). Dzisiaj po nakreśleniu sytuacji Szefowi, że jest niepoważny w swoich decyzjach stwierdził że jednego zwalniamy tego pracownika. No kołomyja. A dla mnie to masa nerwów, planowania i tak naprawdę nie mam pewności czy ta decyzja Szefa jest już ostateczna... (ale się rozpisałam 😅)

    Także wczoraj też podjęłam decyzję, że max do końca roku i uciekam na L4, a jak będzie więcej takich sytuacji to nie będę czekać i idę od razu, bo szkoda moich nerwów...

    Już nawet nie stresuje się wynikami papy/fBhcg ani prenatalnymi we wtorek, bo robota dala popalić podwójnie.


    preg.png
  • Solemio Ekspertka
    Postów: 221 277

    Wysłany: 30 września 2022, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też coś bierze dziewczyny, syn przynosi że żłobka zarazki, a pogoda nie pomaga... Dodatkowo wizytę z wczoraj mam przeniesioną na sobotę, także znowu czekanie.

    Kometa, rozumiem Cię doskonale, stresy w pracy potrafią przykryć wszystkie inne smutki i radości. Dlatego myśl przede wszystkim o sobie w tym wszystkim, jesteś w ciąży i to jest najważniejsze!

    age.png
  • Nieśmiała Autorytet
    Postów: 1042 1000

    Wysłany: 30 września 2022, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny czy my możemy brać paracetamol? Tak mnie głowa nawala od przeziębienia,że chętnie bym wzięła ale sie wstrzymuje..

    age.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 30 września 2022, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieśmiała wrote:
    A dziewczyny czy my możemy brać paracetamol? Tak mnie głowa nawala od przeziębienia,że chętnie bym wzięła ale sie wstrzymuje..

    Tak, paracetamol można

    Nieśmiała, Sigi13 lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 30 września 2022, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzis juz po pierwszym usg , nie potrebnie sie stresowalam dzidzia ma 6.5 cm koniec ostatni dzien 13tygodnia i termin z usg na 8 kwietnia😁 och wielkanoc jak tralala😆
    Duzo Zdrowka tym przeziebonym

    MarBal, Nieśmiała, mysza89, Ann., Mamamani, Taka_Sytuacja, Nati91, Jaszczureczka, Leeila26, Solemio lubią tę wiadomość

  • Elni Przyjaciółka
    Postów: 68 87

    Wysłany: 30 września 2022, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś robi usg prenatalne na agatowej w Warszawie bądź premium medica ? Gdzie lepiej się zapisać ?

    zDL4p2.png
  • Nieśmiała Autorytet
    Postów: 1042 1000

    Wysłany: 30 września 2022, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje udanych wizyt! Dziewczyny dzielcie się zdjęciami też, uwielbiam patrzeć na takie fotki bąbelków 😁

    age.png
  • Taka_Sytuacja Autorytet
    Postów: 291 248

    Wysłany: 30 września 2022, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pamiętam że prenatalne miałam przez pochwowo, koleżanka ostatnio też więc niekoniecznie są przez brzuch.
    A czy planujecie pić colę i jeść słodyczę czy coś przed badaniem by malucha obudzić. W pierwszej ciąży mały spał a gin żeby go obudzić trzasł mi całym brzuchem, finalnie go nie obudził i na raporcie "nie uwidoczniono ruchów płodu" 😱 do tego "nie uwidoczniono kręgosłupa" a że lekarz był buc i nic mi nie powiedział to strasznie wtedyryczałam i na następne nie poszłam. Teraz też się boję, już bardziej z powodu wieku, więc mąż koniecznie idzie ze mną.

    Ona: 35lata Niedoczynność tarczycy, Endometrioza, PCOS
    On: 40lat Morfologia 3% DFI: 32% > 29%
    Dziecko 2016 po 18cs
    Starania o rodzeństwo od kwietnia 2019:
    04.19 ciąża biochemiczna, 2x IUI :( 08.22 pozytywny test po biopsji endometrium :)
    Córcia ❤️ tp. 11.04
  • Elni Przyjaciółka
    Postów: 68 87

    Wysłany: 30 września 2022, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez dziś po wizycie ;) wszystko dobrze, serduszko bije, prawie 4 cm człowieczka, karta ciąży założona 😍 Miałam już usg przez brzuch co mnie mega zdziwiło ;)
    Prenatalne umówione na 13.10.

    Czy można zmienić mi datę porodu ? W karcie już oficjalnie 22.04.23.

    mysza89, Nieśmiała, Jaszczureczka, Taka_Sytuacja, Leeila26, Kosa, Solemio lubią tę wiadomość

    zDL4p2.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 30 września 2022, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Sytuacja wrote:
    Ja pamiętam że prenatalne miałam przez pochwowo, koleżanka ostatnio też więc niekoniecznie są przez brzuch.
    A czy planujecie pić colę i jeść słodyczę czy coś przed badaniem by malucha obudzić. W pierwszej ciąży mały spał a gin żeby go obudzić trzasł mi całym brzuchem, finalnie go nie obudził i na raporcie "nie uwidoczniono ruchów płodu" 😱 do tego "nie uwidoczniono kręgosłupa" a że lekarz był buc i nic mi nie powiedział to strasznie wtedyryczałam i na następne nie poszłam. Teraz też się boję, już bardziej z powodu wieku, więc mąż koniecznie idzie ze mną.

    To zależy jak się bobo ułoży i czy sprzęt dobry. Generalnie zwykle jest to i to.
    U mnie dziecię tak fikało że ciężko było pomierzyć wszystko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2022, 20:07

    2020 :)
    2023 :)
  • Nati91 Przyjaciółka
    Postów: 120 79

    Wysłany: 30 września 2022, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co stosujecie na katar? Mam ciagle zatkany nos i leci mi jak z kranu 🤦‍♀️ Prenalen do nosa nie daje rady, kupiłam sinulan expres forte (na www przeczytałam, ze może być stosowany w ciąży) a na ulotce, ze należy skonsultować z lekarzem 🤯 Chciałam zastosować olejki eteryczne- a tu eikaliptusowego nie można. Zrobiłam biały napar od Pana Tabletki i potem doczytałam, ze nie można anyżu i cynamon ostrożnie…. Wymiękam już! Co nam wolno w końcu?!

    40+5 ♥️
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 30 września 2022, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati91 wrote:
    Dziewczyny, co stosujecie na katar? Mam ciagle zatkany nos i leci mi jak z kranu 🤦‍♀️ Prenalen do nosa nie daje rady, kupiłam sinulan expres forte (na www przeczytałam, ze może być stosowany w ciąży) a na ulotce, ze należy skonsultować z lekarzem 🤯 Chciałam zastosować olejki eteryczne- a tu eikaliptusowego nie można. Zrobiłam biały napar od Pana Tabletki i potem doczytałam, ze nie można anyżu i cynamon ostrożnie…. Wymiękam już! Co nam wolno w końcu?!

    Ja ostatnio miałam mega problem z katarem alergicznym... jak tylko się położyłam spać to mnie zatykało, później nie mogłam wcale oddychać. Do tego astma, walka o oddech, masakra. Nie wiem czy można, ale po 4 rano się poddałam i 1x psiknelam Rhino Argent, udroznilo elegancko i zaczęłam oddychać.

    Jeśli 1x coś weźmiesz to nic się nie stanie, próbowałabym inhalacji z olejkiem z drzewa herbacianego.

    P.S. nie wiem czy można, bo według ulotki należy się skonsultować z lekarzem, ale ja nie czekałam już do rana, po prostu chciałam iść spać ;) stwierdziłam, że jak nie jest wyraźnie napisane, że zabronione, to 1x będzie ok na uratowanie nocy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2022, 21:49

    Nati91 lubi tę wiadomość

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 30 września 2022, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo zdrówka dla chorujących 🍀 mi już przechodzi, chociaż zdarza mi się zakasłac. Leczyłam się miodem, Wit c, czosnkiem i domowym sokiem z malin i czarnego bzu.
    Kupiłam na Vinted detektor tętna płodu 🙈 miałam to w planie od początku ciąży, ale nie wiedziałam, że tak szybko ulegnę 🤣 zrobiłam dziś 3 sesje, takie po kilka minut, podczas pierwszych dwóch coś tam majaczyło, ale nie udało mi się usłyszeć, a miałam w głowie, że jeszcze może być za wcześnie (dziś skończone 13 tygodni). Za trzecim razem pięknie złapałam serduszko 🥰 - to było niedawno. Musiałam obudzić męża - darłam się z drugiego pokoju, dobrze, że córki też nie obudziłam 🙈🤣

    W ciąży z córką nie miałam i później żałowałam. Naczytałam się, że czasami nie łapie, można się tylko zestresować itp więc nie kupowałam. Ale w okolicach 23-25tyg, jak czułam już regularne ruchy i tętno zapewne bez problemu byłoby słyszalne przez detektor, córka miała leniwe dni, nie ruszała się czasami dzień lub dwa. Co ja wtedy przeszłam 🤦 więc jest mi to bez różnicy z jakiego powodu się będę stresować, skoro i tak będę 🤣

    Było o zdjęciach z USG, to ja pokazuję naszego cudaka z prenatalnych 😅
    5bc5a83e8568.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2022, 23:58

    MarBal, Kosa, Nieśmiała, Jaszczureczka, Qer, mysza89, Taka_Sytuacja lubią tę wiadomość

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • Kosa Autorytet
    Postów: 1086 1373

    Wysłany: 1 października 2022, 05:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elni wrote:
    Czy ktoś robi usg prenatalne na agatowej w Warszawie bądź premium medica ? Gdzie lepiej się zapisać ?
    Elni i gdzie się zapisałaś? Ja 4 października będę miała w Premium Medical

    👧🏼 córka 2012

    starania o wspólne potomstwo od czerwca 2021🌸

    29.07.22 ⏸
    01.08.22 Beta HCG 149
    03.08.22 Beta HCG 433 - rośnij zdrowo Kropeczko 🍀
    06.08.22 USG - widać mały pęcherzyk 🥰
    19.08.22 jest ❤️ CRL 5,3 mm
    31.08.22 Kropeczka ma już 1,5 cm 🥰
    28.09.22 prenatalne - niskie ryzyka, Iga 💓
    30.11.22 USG II trymestru (21+0) połówkowe - 344 g zdrowej Igusi 🥰
    04.01.23 - zdiagnozowana cukrzyca ciążowa 🍭, w USG z Igą wszystko w najlepszym porządku 🤩👌🏻
    12.01.23 (27+1) - kontrolne USG, wszystko super, córcia waży 1000g 😍
    24.01.23 USG III trymestru (28+6) 1156g zdrowej Iguni ❤️(39 centyl)
    01.02.23 USG (30+0) 1310g - brzuszek do kontroli
    22.02.23 kontrolne USG (33+0) Iga waży 1820g... Nadal kontrola wagi i wymiarów
    05.04.23 (39+0) Igusia jest już na świecie! 🎀 48cm, 2920g, 10:33💜

    age.png
  • Kosa Autorytet
    Postów: 1086 1373

    Wysłany: 1 października 2022, 05:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leila cudny maluch 🥰
    Mi wczoraj przyszedł detektor ale przy pierwszym podejściu nie udało mi się znaleźć serduszka... No nic będę próbować :)

    👧🏼 córka 2012

    starania o wspólne potomstwo od czerwca 2021🌸

    29.07.22 ⏸
    01.08.22 Beta HCG 149
    03.08.22 Beta HCG 433 - rośnij zdrowo Kropeczko 🍀
    06.08.22 USG - widać mały pęcherzyk 🥰
    19.08.22 jest ❤️ CRL 5,3 mm
    31.08.22 Kropeczka ma już 1,5 cm 🥰
    28.09.22 prenatalne - niskie ryzyka, Iga 💓
    30.11.22 USG II trymestru (21+0) połówkowe - 344 g zdrowej Igusi 🥰
    04.01.23 - zdiagnozowana cukrzyca ciążowa 🍭, w USG z Igą wszystko w najlepszym porządku 🤩👌🏻
    12.01.23 (27+1) - kontrolne USG, wszystko super, córcia waży 1000g 😍
    24.01.23 USG III trymestru (28+6) 1156g zdrowej Iguni ❤️(39 centyl)
    01.02.23 USG (30+0) 1310g - brzuszek do kontroli
    22.02.23 kontrolne USG (33+0) Iga waży 1820g... Nadal kontrola wagi i wymiarów
    05.04.23 (39+0) Igusia jest już na świecie! 🎀 48cm, 2920g, 10:33💜

    age.png
‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ