X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Pojadę, zobaczymy co tam pomierzą. Może będzie lepszy sprzęt niż w piatek, bo trafiłam dość kiepsko i tak może też przez to mogło wyjść mniej dokładnie.
    Czekam tylko na męża, bo wolę z nim jechać samochodem niż sama komunikacją miejską. Kawałek drogi jednak jest.
    Trzymam kciuki i czekam na dobre wieści. ☺

    B_002 lubi tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia, trzymam kciuki! O której to USG ? Daj koniecznie znać po!

    Nażarłam się jak świnia, kalafior z bułką i jajo sadzone.

    Lolka30, Tunia76, mysla.nieskalana, Franka2104 lubią tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anete wrote:
    Ale to normalne, że jak dziecko się rusza to tętno przyspiesza. U mnie ginka mówiła, że to świadczy o dobrostanie płodu i tak właśnie powinno być
    Mi też 3 lekarzy tak mowiło, że jak się rusza tzn, że jest dobrze dotleniony. Już kiedyś o tym tutaj pisałyśmy bo też położna którejś z nas powiedziała odwrotnie. Ale wydaje mi się że chodzi o sytuacje kiedy dzieciatko nagle zaczyna sie gwałtownie ruszać i rzucać w brzuchu, a potem nagle ustaje, taka pierwsza reakcja na brak tlenu wiecie, jak przy topieniu się.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Basia, trzymam kciuki! O której to USG ? Daj koniecznie znać po!

    Nażarłam się jak świnia, kalafior z bułką i jajo sadzone.
    Ciężko mi sobie wyobrazić taką chudzinke nażartą jak świnia😄
    A bardzo się staram 😜

    martusiawp lubi tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Ciężko mi sobie wyobrazić taką chudzinke nażartą jak świnia😄
    A bardzo się staram 😜

    Kochana, ja to czasem mam taki apetyt, że szok. Ja nie jestem w stanie zjeść dużo na raz, jakiś mały mam ten żołądek ale czasem mogłabym jeść co 30 min 😋
    Trochę nadrobiłam od pierwszego trymestru kiedy to ważyłam 44,5 😉

    Tunia76 lubi tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Ciężko mi sobie wyobrazić taką chudzinke nażartą jak świnia😄
    A bardzo się staram 😜
    A tak wogole to nie wiem co my sie tak tych świń uczepiłyśmy :D. Ja to co chwila jestem nażarta jak świnia, spocona jak świnia albo ryję jak dzika świnia :D :D.

    Karollinax26, Tunia76, DorotaAnna, estrella, martusiawp, mysla.nieskalana, B_002, Mama36, Syska2202, Paula 90, espoir, malutka_mycha lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Franka2104 Autorytet
    Postów: 312 412

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    coś czuję, że Gemini powinno nam zapłacić za reklamę... chyba wszystkie tutaj robiłyśmy zakupy na Gemini :)

    Na hasło “kwietniowki sa the best” 25% zniżki :D

    martusiawp, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    tb739vvj5r83d9nz.png
  • Anete Autorytet
    Postów: 703 724

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Mi też 3 lekarzy tak mowiło, że jak się rusza tzn, że jest dobrze dotleniony. Już kiedyś o tym tutaj pisałyśmy bo też położna którejś z nas powiedziała odwrotnie. Ale wydaje mi się że chodzi o sytuacje kiedy dzieciatko nagle zaczyna sie gwałtownie ruszać i rzucać w brzuchu, a potem nagle ustaje, taka pierwsza reakcja na brak tlenu wiecie, jak przy topieniu się.

    No to ja już nie wiem. Mój się często tak wypycha, przeciąga. Mi moja gin mówiła, że jak nie jest mi słabo jak leżę na plecach to dziecku też to nie przeszkadza. Żyła główna dolna, która może być teoretycznie uciśnięta przez macicę odprowadza krew do serca, więc jak za mało tej krwi wróci to nam się przede wazystkim zrobi słabo a dopiero potem dziecko to odczuje. Tak mi się wydaje 🤔

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    atdcj48aq9519a2w.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka, jak długo jedziesz do Warszawy ?

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anete wrote:
    No to ja już nie wiem. Mój się często tak wypycha, przeciąga. Mi moja gin mówiła, że jak nie jest mi słabo jak leżę na plecach to dziecku też to nie przeszkadza. Żyła główna dolna, która może być teoretycznie uciśnięta przez macicę odprowadza krew do serca, więc jak za mało tej krwi wróci to nam się przede wazystkim zrobi słabo a dopiero potem dziecko to odczuje. Tak mi się wydaje 🤔
    Ale ja się z Tobą zgadzam i moi lekarze też tak mówili :). Druga część mojej wypowiedzi to takie moje gdybanie o co może chodzić położnym z tymi ruchami, że to nie chodzi o takie wypychanie i przeciąganie, które czujemy na codzien tylko takie bardziej gwałtowne.

    Anete, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ostatniej wizycie moja ginka mówiła, że młoda ma sporo pępowiny po lewej stronie więc żebym uważała z lezeniem na lewym boku i jak mała będzie się wiercic to żebym położyła się na prawym... Od tamtej pory też schizuje bo myślałam że lewy bok najlepszy, a okazuje się że nie zawsze... I od tamtej pory nie wiem jakie ruchy są o a jakie oznaczają że jej uciskam...

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Basia, trzymam kciuki! O której to USG ? Daj koniecznie znać po!
    Nie wiem o której dokładnie bo to na IP, zobaczę jak się uda dostać.
    Wieczorkiem napiszę :)

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Franka2104 Autorytet
    Postów: 312 412

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie tak dzisiaj obudzilam w środku nocy miałam straszne zawroty głowy i bylo mi duszno. I faktycznie leżałam wtedy na plecach, po kilku minutach na lewym boczku było mi zdecydowanie lepiej. Chyba serio już czas najwyższy tego plinować :/

    tb739vvj5r83d9nz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie.mi na szkole położna mówiła że jak Nam się słabo robi to wtedy dziecko może faktycznie gorzej się czuć. A jak nie to ok. To moge leżeć na plecach czy na prawym. No i teraz jest metlik.ale!... Już teraz to po ptakach.. Bliżej końca niż dalej.. Jak miałam go niedotlenic to już jest. Teraz to już tylko myślimy o porodach :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Nie wiem o której dokładnie bo to na IP, zobaczę jak się uda dostać.
    Wieczorkiem napiszę :)
    Czekamy ja wieści Basia :)
    Wyniki moczu wyszły super u mnie jak cała ciaze. To się cieszę i naprawdę już nie chce robić następnych!! Płakać mi się chce. W ogóle już nie chce mi się chodixc nawet do lekarza. Muszę w środę po to skierowanie... A tak już chce się zbuntowac. Nie!! Nic już to nie zmieni

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

  • Anete Autorytet
    Postów: 703 724

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia trzymam kciuki! Daj znać 😊

    Ja się zapisałam na KTG na piątek na godzinę 8 rano! Matko nie wiem jak się zwlekę z łóżka jak ja wstaję codziennie o 10 😅

    martusiawp lubi tę wiadomość

    atdcj48aq9519a2w.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrzucam zdjęcia pokoju Filipa. Nie wiem jak z jakością zdjęć bo pierdyliard razy je musiałam przysyłać i zmniejszać. Łóżeczko jeszcze z folią nieubrane, poduszki i kosz z Przytulankami pochowane, musimy dokupić jeszcze stolik mały do fotela, ale ogólnie tak to wygląda :).
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b468fcdb1cfe.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/981c59a43981.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f7a05c017e76.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2061401d6445.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5e51a9746fec.jpg
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f8421e13fdc2.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4a137cd1849b.jpg

    Daffi, mysla.nieskalana, Misiabella, Syska2202, MamaAga85, Anete, Franka2104, chce_byc_mama, valetta94, Mama36, Karmelllka90, estrella, Reniiata, Tunia76, Tysia89, martusiawp, AniaKJ, B_002, Paula 90, espoir, Fasolka77, malutka_mycha, DorotaAnna, Natalia-tosia, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant, chociaz sama niechetnie pcham sie do szpitala, postaralabym sie powtorzyc ktg, nie jestem lekarzem i moge sie mylic, ale z moich przygod szpitalnych tudziez szukania informacji wywnioskowalam, ze ktg powinno pokazywac roznice oscylacji minimum 25, czyli 125-150 np. Nie chce wprowadzac Cie w blad i straszyc bo Twoj stres mogl na to wplynac i byc to chwilowe. A nie moglabys ktg powtorzyc chocby prywatnie?

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Syska2202 Autorytet
    Postów: 642 852

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka masz taki sam motyw jak my dla Laury 😜 macie tapetę z tymi górami ? My malowaliśmy sami 😜 2 dni ale efekt super 😊

    Lolka30, martusiawp lubią tę wiadomość

    qdkke6yd1ouxxkf6.png
  • Anete Autorytet
    Postów: 703 724

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka super pokoik 😊 skąd są te koszyki obok przewijaka?

    Lolka30 lubi tę wiadomość

    atdcj48aq9519a2w.png
‹‹ 2366 2367 2368 2369 2370 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ