X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Anete Autorytet
    Postów: 703 724

    Wysłany: 24 marca 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w niedzielę 😊

    Wczoraj wieczorem dopadły mnie bolesne straszaki co 6 minut z zegarkiem w ręce. Wzięłam ciepły prysznic i nospę i zaczęły słabnąć, ale trwało to z 4 godziny. To już coraz bliżej! 😱🤩 jeszcze z tydzień bym chciała wytrzymać 😊

    Fasolka77, Kasiulka90, martusiawp lubią tę wiadomość

    atdcj48aq9519a2w.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 24 marca 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anete wrote:
    Dzień dobry w niedzielę 😊

    Wczoraj wieczorem dopadły mnie bolesne straszaki co 6 minut z zegarkiem w ręce. Wzięłam ciepły prysznic i nospę i zaczęły słabnąć, ale trwało to z 4 godziny. To już coraz bliżej! 😱🤩 jeszcze z tydzień bym chciała wytrzymać 😊
    Ja wczoraj między 22:30 a 23:30 miałam około 12 skurczy co 2-10 minut. Zapisywałam aż w aplikacji bo się zastanawiałam jak je interpretować. Ból lekko okresowy, do zniesienia, mogłam mówić i się ruszać. To już było po dluższej kąpieli w wannie więc nie chciało mi się iść drugi raz. Samo przeszło.
    Pytanie do dziewczyn które już rodziły. Zdarzyło się wam że skurcze które doprowadziły do początkowego rozwarcia na początku porodu nie bolały?
    Ja to się boję że przegapie jakiś etap porodu bo nie będzie mnie boleć i pomyślę że to tylko skurcze przepowiadające.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 10:58

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Karmelka hemoroidy niekoniecznie robią się do wysiłku i parcia. Może to być też efekt ucisku dziecka na te rejony i wtedy krew nie ma jak swobodnie przepływać. Obserwuj bo trudno powiedzieć czy to to.
    Oj ona mi bardzo naciskała na odbyt! Wy czułyście parcie na szyjkę a ja na odbyt właśnie...
    Basiu ciężko mi to obserwować 😉 haha

  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja z rana ,po śniadaniu 🙂
    Po wczorajszym dniu kiedy wróciliśmy do domu o 21 miałam tak dość,że już na nic nie miałam siły...
    Kąpiel,kolacja,przeczytałam co naskrobałyście i spanko...
    5 czy 6 godzinne wypady do miasta to już przegięcie z takim brzuchem😂

    U Nas taki spokój względny teraz a jak się zacznie to jedna po drugiej będzie rodzić i tulić maluszka❤

    martusiawp lubi tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde Dziewczyny a u mnie zero skurczy, zero twardnien brzucha i zero jakiegokolwiek klucia w szyjce.
    Mam chyba pancerna macice, a mogloby juz powoli cos ruszac

    malutka_mycha, Paula 90, AniaKJ lubią tę wiadomość

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze u mnie nic się nie dzieje, żadnych skurczow, bardzo mało twardnien. To więcej tego było po 30tc :( nic nie zapowiada porodu :(

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    Kurde Dziewczyny a u mnie zero skurczy, zero twardnien brzucha i zero jakiegokolwiek klucia w szyjce.
    Mam chyba pancerna macice, a mogloby juz powoli cos ruszac
    Witaj w klubie :/

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu a co ci w Ujastku o szyjce powiedzieli? Ja w szyjce nic nie czuję kompletnie a Jak w środę wypytałam lekarkę powiedziała że część pochwowa skrócona i jest rozwarcie na opuszek - stwierdziła że tak jak powinno być. Szczerze chciałabym więcej dzisiaj kończę 38 tc i super jakby się coś więcej samo ruszyło, koleżanka z pracy na tydzień przed cesarką na wizycie się dowiedziała że wody się Sącza i na drugi dzień rano ja cieli... W 38 tc. I fajnie ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 11:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    Kurde Dziewczyny a u mnie zero skurczy, zero twardnien brzucha i zero jakiegokolwiek klucia w szyjce.
    Mam chyba pancerna macice, a mogloby juz powoli cos ruszac
    U mnie też spokojnie .... Co ja mam dwa czy trzy stwardnienia brzucha na dzień ewentualnie w nocy 😉 a i niektóre twardnienia myliłam z wypychaniem 🤣

  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej
    Od piątku się męczę z migrena, co odejdzie to potem znów wraca, kolejna noc pod hasłem amolu i paracetamol. Mam tak dość, że chodzę jak tykajaca bomba :/ Nie smakuje mi nic, niedobrze mi a jeść coś muszę, no masakra :/
    Mam hemoroidy, wychodzi mi chyba jeden i chowa się czasem, ale nie miałam odwagi tam zaglądać lusterkiem. Zapisałam nazwę, dzięki Mama :) Na szczęście nie mam już takich zaparć, więc nie boli bardzo, tylko piecze czasem no i muszę używać nawilzanego papieru.
    U mnie siedzą teście, bo K ich poprosił o pomoc w malowaniu kuchni. A ja nie mam weny na gadanie czy goszczenie, źle się czuję i gapie się na skoki. Młody mi się źle czuje od wczoraj, gardło go boli i głowa, ech ciężki ten weekend.

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Oj ona mi bardzo naciskała na odbyt! Wy czułyście parcie na szyjkę a ja na odbyt właśnie...
    Basiu ciężko mi to obserwować 😉 haha
    No "obserwować" w przenośni oczywiście. Ale pod prysznicem jak jesteś to możesz dotknąć i sprawdzić czy się nie powiększa na przykład.

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella zgadzam się z Tobą, że każdy tydzień, dzień dłużej w brzuchu to dobrze dla Maluszka. Oczywiście w zdrowych ciazach. Dlatego te 3 tyg które mi zostały to mam nadzieję, że spokojnie spędzę w domu...tak sobie to wizualizuje ;-)

    Misiabella, AniaKJ lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Godzinę temu przeżyłam chwile grozy. Zjedliśmy śniadanie mała coś tam się delikatnie poruszała i cisza i nagle takie wyraźne drgawki raz drugi trzeci i cisza...musnęła raz cisza..... Wystraszyłam się zaczełam trząść brzuchem nic, zjadłam rządek czekolady + Prince polo i na prawy bok bo ona woli jak leżę na prawym trzęsę brzuchem nic.... Włączylismy muzykę i po malutki po malutki zaczęła się ruszać... I w godzinę zrobiła 24 wyraźne ruchy smyrniecie nie zapisuje... Teraz chyba znowu poszła spać... Ja pierdole!!! Mój mąż osiwiał a ja staralam się zachować spokój ale tak się wystraszyłam. Bo malutka mycha mnie tak nastraszyła tym co jej na SR powiedzieli. I mimo że mała ma te drgania i zawsze przepływy USG wychodzą prawidłowe to łapie mnie stres...a dzisiaj to się zesrałam.

    Btw... Czy oczyszczanie przed porodem musi być biegunka? Wstałam o 6:40 już zrobiłam 3 II-jki ale normalne i cera mi świruje ewidentnie kapka mi się oczyszcza

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Basiu a co ci w Ujastku o szyjce powiedzieli? Ja w szyjce nic nie czuję kompletnie a Jak w środę wypytałam lekarkę powiedziała że część pochwowa skrócona i jest rozwarcie na opuszek - stwierdziła że tak jak powinno być. Szczerze chciałabym więcej dzisiaj kończę 38 tc i super jakby się coś więcej samo ruszyło, koleżanka z pracy na tydzień przed cesarką na wizycie się dowiedziała że wody się Sącza i na drugi dzień rano ja cieli... W 38 tc. I fajnie ...
    Lekarz stwierdził że jeszcze mamy czas, w sensie że nie ma rozwarcia. W środę mam kontrolną wizytę to dopytam dokładniej jak to tam wygląda sytuacja :)

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu ja jechałam do szpitala tak kontrolnie, a okazało się, że mam rozwarcie na 4 cm. Nic nie czułam, nic mnie nie bolało. Zostawili mnie do porodu i po ok. 3.5h synek się urodził.

    B_002, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona współczuję. Nigdy nie miałam migreny, a jak boli głowa to tak raz na dwa lata i nigdy nie biorę tabletki tylko staram się iść spać, więc na pewno nie wiem co czujesz. A w ciąży to na pewno nie jest fajne. Tule kochana.🤗

    Kiwona lubi tę wiadomość

  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka, powiem tak .. każdy robi jak uważa, ja do szpitala spakowałam ubranka w lepszym stanie, wrócę do domu to wypiorę wiadomo 😊

    Basia, jaką masz aplikację do zapisywania tych skurczy ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 11:17

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    No "obserwować" w przenośni oczywiście. Ale pod prysznicem jak jesteś to możesz dotknąć i sprawdzić czy się nie powiększa na przykład.
    Tak tak będę badać 😁 podskoczy też do apteki wypytać co mogę brać na takie coś 😋

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia bella zgadzam się z Tobą jak najbardziej!! Ja wiem ze się marzy o zobaczeniu dziecka czy żeby ból się skończył.. Ale ja sama mam CC w 39tyg zaplanowane. Jednego urodziłam w 39 a drugiego w 40 tyg (dzień terminu) i wydaje mi się że to procentuje i do tej pory.
    Ale jak dzidzia sama nie wybiera to oczywiście nie ma O czym mówić!!

    Misiabella, Sansivieria lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Oj ona mi bardzo naciskała na odbyt! Wy czułyście parcie na szyjkę a ja na odbyt właśnie...
    Basiu ciężko mi to obserwować 😉 haha
    Hahaha.. Ja nawet się boję z lusterkiem
    😂😂😂

‹‹ 2480 2481 2482 2483 2484 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ