Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Ile trzymajcie po odciagnieciu mleko w temp pokojowej.?
    A jak w lodówce to jak podgrzewacie? Butelka do ciepłej wody?
    Temp pokojowa do 8 h. Z lodówki w podgrzewacz temperatura podgrzania mleka z piersi nie może być większe aniz 37 a tak najlpeije maxymalnie 36,6

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama - ja biorę termometr ten do kąpieli i nalewam do miski wody w temperaturze max 37 stopni. I trzymam aż się rozpuści jak zamrożone. Jeśli woda się ochłodzi i jeszcze się nie rozmrozi mleko to wymieniam wodę znowu na 37stopni. A podaje w temperaturze około pokojowej. Nie zagrzeje mi się więcej niż 37 stopni więc się nie "zepsuje" a w rękach czuję czy jest takie w miarę do wypicia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiecie że marsupi jest przeznaczone od 4-5 miesiąca życia? Nawet w opisie produktu jest to zaznaczone jako pierwsze zdanie. Marsupi nie podwija miednicy co robi się w chuście dlatego chusta jest dopuszczona wcześniej ale mi fizjoterapeuta jeszcze w ciąży mówił że najlepiej po 4 tygodniu zycia chustę a nosidło najlepiej od 6 miesiaca dopiero mimo że mamy manduke .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2019, 15:37

    B_002, Misiabella, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi - masz termometr na wylewce?
    Czytałam że jak dasz cieplejsza wodę to to mleko co dotyka gorących ścianek naczynia może się "zepsuć" i jednocześnie całe mleko może zaszkodzić dziecku bo tam bardzo szybko bakterie się namnażają.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Dziewczyny wiecie że marsupi jest przeznaczone od 4-5 miesiąca życia? Nawet w opisie produktu jest to zaznaczone jako pierwsze zdanie. Marsupi nie podwija miednicy co robi się w chuście dlatego chusta jest dopuszczona wcześniej ale mi fizjoterapeuta jeszcze w ciąży mówił że najlepiej po 4 tygodniu zycia chustę a nosidło najlepiej od 6 miesiaca dopiero mimo że mamy manduke .
    Gdzie znalazłaś taki opis?

    Też mamy manduce i z nią czekamy aż usiądzie. Ale Marsupi podwija miednicę i wszędzie w opisach jest że od 1dnia życia o ile waga dziecka przekracza 3,5kg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2019, 15:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozmieniałyście avatary i już trzeba czytać nazwy ....eh

    Kiwona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Gdzie znalazłaś taki opis?

    Też mamy manduce i z nią czekamy aż usiądzie. Ale Marsupi podwija miednicę i wszędzie w opisach jest że od 1dnia życia o ile waga dziecka przekracza 3,5kg.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/19ea3ab5d88d.png

    Ja mam w manduce dodatkowo wkładkę dla uwaga ... Noworodkow... Bo ja mam po siostrzenicy która miała to nosidło zalecone od otropedy w Niemczech na bioderka ale mała strasznie nie lubiła kilka razy tylko w nim była noszona. Ja teraz pożyczyłam przyjaciółce jej córcia skończyła 5 miesiecy jest kawał kobitki to myślę że bez problemu może w nim nosić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2019, 15:45

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/19ea3ab5d88d.png
    To na pewno coś innego. Widzę szczyt ramion tego nosidła co wkleilas i tam są jakieś klamerki. Na Marsupi tego nie ma.

    I w Marsupi nie da się nosić na plecach, nie ma żadnego clickandgo bo nie ma co klikać :-) same mięciutkie rzepy mamy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2019, 15:46

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mata matą ale jak któraś się waha to u Nas ten stojak z Ikei robi genialna robotę! Są elementy czarne i czerwone więc młody szły dostaje radości. Wklejalam na fb zdjęcia ale napiszę dla tych co nie mają fb. Megaaaa sprawa!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelka - nam udało się wyrwać jeszcze ta manduce i też w niej jest ta wkładka - kompletne nieporozumienie. Nie wiem jak ona miałaby spowodować że to będzie dla noworodka.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/945d4517b190.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    To na pewno coś innego. Widzę szczyt ramion tego nosidła co wkleilas i tam są jakieś klamerki. Na Marsupi tego nie ma.

    I w Marsupi nie da się nosić na plecach, nie ma żadnego clickandgo bo nie ma co klikać :-) same mięciutkie rzepy mamy
    A to chyba że tak ale wpisałam marsupi i mi to wyskoczyło.... 🤔🤔 Nie spotkałam się właśnie z tą nazwą wcześniej. Rozglądałam się za tulą etc ale siostra mnie uświadomiła że właśnie ma ta manduce. Poczytałam że jest Extra więc zaoszczędziłam 500 zł.

    Ale u nas chusta jest super. Co prawda umiem tylko jedno motanie z mężem ale to nam się sprawdza super

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Karmelka - nam udało się wyrwać jeszcze ta manduce i też w niej jest ta wkładka - kompletne nieporozumienie. Nie wiem jak ona miałaby spowodować że to będzie dla noworodka.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/945d4517b190.png
    Ja też jestem zdaniem że ta wkładka to pic na wodę. Ale tak jak mówię oni mieli zalecie od pediatry na bioderka. Młoda miała wtedy coś około 8 tyg .
    Ja preferuję chustę a manduca na razie jest u przyjaciółki. Może kiedyś w góry będzie wygodna bo ja mam chustę elastyczna a dla starszych zalecają tkana a tkane są drogie więc po co jak wtedy już manduca będzie bezpieczna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2019, 15:55

  • mysla.nieskalana Autorytet
    Postów: 1405 2104

    Wysłany: 17 maja 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu link :)

    https://www.mamazen.pl/product-pol-6804-Nosidelko-MARSUPI-BREEZE-HELLGRAU-z-lnem.html

    nick nieaktualny, DorotaAnna, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    ibm2j48a6easc2hs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla pompujących - protip jak użyć zwykłego stanika do karmienia jako stanik do pompowania bez rąk 😁

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/51a0b4ceb015.png

    martusiawp lubi tę wiadomość

  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 17 maja 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam dzisiaj przyszedł baby k’tan! Na szybko włożyłam małego i zrobiłam zdjęcie zaraz Wam wstawię, muszę tylko dokładnie doczytać co i jak tylko po prostu zasypiam na stojąco muszę się zdrzemnąć póki on śpi...

    Oczywisxie sorry za burdel na łóżku i proszę nie cytować

    4d9b889ffc209c07med.jpg

    nick nieaktualny, nick nieaktualny, B_002, Lolka30, mysla.nieskalana, martusiawp, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 maja 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    ej, mogę jeszcze dołączyć do Was na fejsie?
    tak sobie pomyślałam, że jednak chcę.


    No yacha!!!!

    espoir, martusiawp lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota- brałam pod uwagę też baby k'tan ;-) super wygląda.
    Mnie przekonało to do marsupi że nic nie wisi jak przy chuście. Ja to już widzę siebie fajtłapę na maksa jak się potykam albo zahaczam o coś tymi frędzlami ;-)

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 maja 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula super wiadomości!!!
    Mama również się cieszę że Kryst będzie miał coraz lepszą skórke ;)

    dziewczyny kiedy wasze dzieciaczki się tak pierwszy raz świadomie uśmiechnęły!?

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młody już trzy godziny śpi na mnie w Marsupi. A ja sobie odpoczywam w pozycji półleżącej. Nawet jakbym przysnela to mi nie spadnie.

    Chciałam mu przedstawić nowa mate robocikowa a on cztery godziny temu zjadł, potem usnął i tak śpi.
    A mata już wyschła i czeka.

    No ja nie wiem. Ja to z podekscytowania ta mata spać nie mogę 😂

    mysla.nieskalana, martusiawp, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Paula super wiadomości!!!
    Mama również się cieszę że Kryst będzie miał coraz lepszą skórke ;)

    dziewczyny kiedy wasze dzieciaczki się tak pierwszy raz świadomie uśmiechnęły!?
    Dzięki ;-)

    Nasz około tydzień temu się uśmiechnął CHYBA świadomie. I od tego czasu się uśmiecha coraz więcej i uśmiecha się z efektem dźwiękowym i całą buźka 😍

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

‹‹ 3223 3224 3225 3226 3227 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Spokój rodziców zaczyna się od jednego sprytnego urządzenia. Czy niania elektroniczna to must have rodziców?

Pierwsze miesiące z dzieckiem to wyjątkowy czas, ale też nieustanna czujność i troska o jego bezpieczeństwo. Coraz więcej rodziców sięga po nowoczesne rozwiązania, które pomagają spokojniej czuwać nad snem malucha. Czy niania elektroniczna to rzeczywiście niezbędny element domowej wyprawki, czy tylko kolejny gadżet? Sprawdź, jak działa, co daje na co dzień i czy może realnie ułatwić życie rodzicom.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ