X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 17 lipca 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    kurcze biedny jest narazie smaruje tylko tym fioletem na przemian z rumiankiem tak kazala pediatra...24.7. mamy pierwsze szczepienie to sie temu przyjzy....Wczoraj mial tylko troszeczke biale w katku ...dzis dolna i gorna warga cala biala :(

    zazdorszcze Wam tego forumowego zlotu....moj jak widzi auto to sie juz drze :)chyba jeszcze ma traume z drogi powrotnej z urlopu :)

    Co slychac u Karoliny z Mazur? juz dawno jej nie czytalam fakt ze w czasie urlopu troche pobieznie odwiedzalam forum .....
    Nie powinni ci zaszczepic bo plesniawki to infekcja wywołana drożdżakiem Candida albicans. Smaruj fioletem ja tez tak robilam Julce. Leczenie troche trwa ale najgorzej nic nie robic bo one moga sie przedostac do krtani a nawet oskrzeli jesli są nieleczone.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 13:47

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 17 lipca 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Nie powinni ci zaszczepic bo plesniawki to infekcja wywołana drożdżakiem Candida albicans. Smaruj fioletem ja tez tak robilam Julce. Leczenie troche trwa ale najgorzej nic nie robic bo one moga sie przedostac do krtani a nawet oskrzeli jesli są nieleczone.
    Ja jako niemowlę ponoć miałam plesniawki aż w gardle, mama mi opowiadała 😫

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 lipca 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    My w drodze do Polski😉
    Jedziemy wszyscy autem. Ja, mój mąż, Dzidziuś i pies. Auto obładowane, jedziemy jak Cyganie - a bo to wózek, gondola, walizka moja, walizka męża, walizka Młodego... maszyna do mleka, łóżko psa, mąż sobie wziął tez wędki i wykrywacz metalu żeby polatać gdzieś po polach bo to lubi...
    Jak narazie jest super. Jedziemy już 11 godzin. Mały dużo śpi - co 3 godziny robimy pauzę na mleczko, przewijanie i spacerek. Jak wyjechalismy to nakarmiłam Młodego moim mlekiem i odciagnelam flachę na drogę. Wypatrzyłam laktator i po 4 godzinach drogi znowu odciagnelam mleko w aucie. Teraz nie mam już jak umyć laktatora wiec odciagam brudnym i wylewam a jak Młody się obudzi to zje mm bo wzielam 6 butelek gotowego mleka, wiec wystarczy tylko przelać. Jest gorąco...za 3 godziny będziemy już u siostry męża w Niemczech i zostaniemy na noc żeby odpocząć. Jutro będziemy ruszać dalej😉🇵🇱🇵🇱🇵🇱


    Szczęśliwej podróży!!

    chce_byc_mama lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 lipca 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Stresant, plesniawki bolą bardzo :( mi się do tej pory zdarzają czasami...

    Wiecie co? Dzień idealny! Nie dość, że przespal noc, po porannym śniadanku pospal, po 2 śniadanku pospal, potem pozwolił mi umyć głowę, wysuszyć i w miarę ułożyć włosy, zrobić lekki mejkap, no miodzio! Przeprosił się z huśtawka bright stars, więc go wstawiam do łazienki :D w tym czasie zrobił labdie kupę bez placzu, no cud! Polezal na macie, pogadal ze sobą w lusterku, pogapil się na autko, jestem w szoku! I nawet wyszliśmy na spacer godzinny i był spokój! Wróciliśmy, ja zjadłam zupę i zaraz będzie mleczko. Chwale się, bo to się nie zdarza :)[/QUOT


    Kiwona oby Kazowi weszło w nawyk!

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 17 lipca 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama019 wrote:
    Siedzę na ławce i czytam książkę ....🙃😱😱😱😱🤫🤫🤫🤫🤭🤭🤭
    Czytanie książki albo nawet sama chęć czytania to znak że już się Wam dobrze współpracuje 😉
    Zauważyłam to po sobie że po tych trudnych 2,5 miesiacach przyszło mi do głowy żeby kupić książkę bo może się uda ja przeczytać!
    Przed porodem czytałam bardzo dużo i teraz do mnie dociera ten brak, więc to oznacza że głowa rozszerza się na większy świat niż tylko Dziecko.

    Kasiulka90, Kiwona, martusiawp lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 17 lipca 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona tak trzymac :)

    Mama nie przesadzaj z ta ksiazka :)ja dzis planuje pazurska w nogach pomalowac ale nie wiem czy mi sie uda...ale jak Tobie ksiazka wyszla to moze maly sie tez zlituje :)

    Dafi no ciekawe czy zaszczepi ..ja juz teraz sie boje tego szczepienia, bo to nasze pierwsze ..jakas hexa to bedzie...

    Bylismy na bioderkach i wszystko ok :) a potem w lidlu fajny lniany kombinezon kupilam rozpinany z przodu do karmienia super..a upaly znow zapowiadaja :)

    a to Karola sie pogniewala po tej akcji z Karmelka? sorry ze tak wypytuje ale nie bylam na biezaco i nie wiem dlaczego sie obrazila

    Fasolka77, Kiwona, martusiawp lubią tę wiadomość

  • Mama019 Autorytet
    Postów: 378 616

    Wysłany: 17 lipca 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce być mamą ..przyjemnej podróży :)
    Stresant super że z bioderkami ok !

    No powiem Wam ..poczytałam aż sama się znudziłam i poszłam.spal i nie musiał być bujany .
    Także ryzykujecie dziś pazury ,wlosy itd..moze jakiś łaskawy dzień Nasze dziś mają :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 15:18

    Fasolka77, Kiwona, martusiawp lubią tę wiadomość

    mjvyk6nl8jkpk8vf.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 lipca 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby faktycznie łaskawy dzień.
    Zostajemy z Wiki same wieczorem. Mąż ma wychodne.
    Mam nadzieję, że uda mi się wziąć prysznic.

    Fasolka77, Kiwona, martusiawp lubią tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 lipca 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lodówka rozmrozona, umyta. Hura
    Spokój na jakiś czas.

    stresant, Mama019, Fasolka77, Daffi, Kiwona, martusiawp lubią tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 17 lipca 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pazury wczoraj zrobilam😀.

    Kiwona ta huśtawka zwłaszcza jak sie włączy wibracje ładnie wytrzepuje kupę i bączki 🤣

    Fasolka77, martusiawp lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dziś o tych wspomnieniach testów pisałyście,że oczywiście się poryczałam z rana a potem na spacerku wpatrzona w Natanka jak w obrazek i łzy po policzku mi płynęły ze szczęścia oczywiście❤
    Rok temu o tej porze czekałam na urlop aż nogami przebierałam...potem wspaniały urlop...a po urlopie kawa przestała smakować,okres się spóźnił ale zwaliłam to na urlop a jak szłam po test to z takim nastawieniem jak co miesiąc w okresie starań(czyli z myślą,że po co skoro i tak będzie jedna kreska...)a jak wyszły dwie to zawał prawie i takie niedowierzanie,że teraz jak o tym myślę to doskonale pamiętam to uczucie jakie mną wtedy rządziło...Boże!no piękne chwile!🥰a tu obok leży na macie teraz mała,przekochana istotka i zrzędzi😂🥰

    Mama019, Fasolka77, Kiwona, martusiawp lubią tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce być mamą super ,że tak dluga podróż póki co jest bezproblemowa i oby tak zostało☺️ a gdzie w Niemczech się zatrzymujecie na chwilę?

    chce_byc_mama lubi tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Oby faktycznie łaskawy dzień.
    Zostajemy z Wiki same wieczorem. Mąż ma wychodne.
    Mam nadzieję, że uda mi się wziąć prysznic.
    Oby Kochana się udało☺️
    jak mąż jechał z córką do Polski na parę dni to miałam dwie myśli-mam nadzieję,ze uda mi się normalnie wykąpać i żeby tylko Natan gdzieś daleko od domku na spacerze mi się nie rozplakał na maxa...

    Tunia76 lubi tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Kiwona tak trzymac :)

    Mama nie przesadzaj z ta ksiazka :)ja dzis planuje pazurska w nogach pomalowac ale nie wiem czy mi sie uda...ale jak Tobie ksiazka wyszla to moze maly sie tez zlituje :)

    Dafi no ciekawe czy zaszczepi ..ja juz teraz sie boje tego szczepienia, bo to nasze pierwsze ..jakas hexa to bedzie...

    Bylismy na bioderkach i wszystko ok :) a potem w lidlu fajny lniany kombinezon kupilam rozpinany z przodu do karmienia super..a upaly znow zapowiadaja :)

    a to Karola sie pogniewala po tej akcji z Karmelka? sorry ze tak wypytuje ale nie bylam na biezaco i nie wiem dlaczego sie obrazila


    ja mani, pedi i depi robię tylko w weekendy jak tatuś przejmuje Bunia...

    czyli macie 6w1 hexacime- tak jak my

    super, że bioderka ok!

    sTREANT ty nie masz fejsa? załóż :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 16:24

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Ja pazury wczoraj zrobilam😀.

    Kiwona ta huśtawka zwłaszcza jak sie włączy wibracje ładnie wytrzepuje kupę i bączki 🤣


    Lolka mam nadzieję, że do pieluchy :) a nie poza!

    Lolka30, martusiawp lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia a jak brat? zajmuje się czasem WIKI?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy 5w1 szczepia razem z pneumokokami?

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Tunia a jak brat? zajmuje się czasem WIKI?
    Artur sam jeszcze nie zostawał z siostrą i nie zmieniał pieluchy. Czasem ją pilnuje jak muszę powiesić pranie, umyć się czy coś zrobić w domu. Mówi do niej i rusza rączkami i nóżkami, a ona śmieje się do niego.
    Niestety syn często wychodzi z domu, ma już swoje życie.

    Fasolka77, martusiawp lubią tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Czy 5w1 szczepia razem z pneumokokami?
    My tak szczepilismy

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 17 lipca 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z reguly szczepia osobno pneumokoki lub 5w1 czy 6w1 i tylko dodaja do jednych badz drugich rotarixa, przynajmniej u nas.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
‹‹ 3734 3735 3736 3737 3738 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ