X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 20 lipca 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina na szczęście z zasypianiem też problemu nie ma. Mam nadzieję że po wczasach jej się nie odmieni bo tutaj śpi w gondoli a po pierwszym nocnym karmieniu bralam ja do łóżka. Ale wolałabym żeby się nie przyzwyczaiła.

    Jakim cudem Basiu karmisz na śpioch? Ktoś jeszcze ogarnia ta sztukę? Nina zawsze się wybudzi i zazwyczaj później godzinę do nas gada. Dzisiaj rano dała taki koncert że nawet mąż który lubi pospac otworzył oczy i się z niej śmiał.

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teściowie nie przyjechali 💃
    Zdecydowali że dziś w nocy już wyjadą na wakacje i spotkamy się na miejscu. Będą 50km id nas. Kurwa...
    Moje dziecko dzisiaj grzeczne jak nigdy. To po tym szczepieniu skutek uboczny (ale jakże pozytywny).
    Ja powoli zbieram się do pisania listy rzeczy na wyjazd. Wezmę gaz na niedźwiedzie. Jak teściowa przyjedzie to będzie się czym bronić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2019, 16:15

    Bubek, Tunia76, MamaAga85, Kasiulka90, martusiawp lubią tę wiadomość

  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Zniknela wam ju linea negra?? Moja jeszcze eidoczna.. Pewnie jak przy Julce do pol roku bede sie z nia bujac.
    ja mam, opalilam sie to sie tak nie rzuca w oczy ale jest, choc delikatna juz

    Daffi lubi tę wiadomość

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 20 lipca 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Nina na szczęście z zasypianiem też problemu nie ma. Mam nadzieję że po wczasach jej się nie odmieni bo tutaj śpi w gondoli a po pierwszym nocnym karmieniu bralam ja do łóżka. Ale wolałabym żeby się nie przyzwyczaiła.

    Jakim cudem Basiu karmisz na śpioch? Ktoś jeszcze ogarnia ta sztukę? Nina zawsze się wybudzi i zazwyczaj później godzinę do nas gada. Dzisiaj rano dała taki koncert że nawet mąż który lubi pospac otworzył oczy i się z niej śmiał.
    Wcześniej mi się to nie udawało, dopiero jak Zosia skończyła 3 miesiące to zaczęła lepiej i mocniej spać. Teraz jak zaśnie na rękach to po kilku sekundach można ją odłożyć, wcześniej czekałam 15 minut.
    I jak zaśnie już wieczorem to można ją wyjąć z łóżeczka, wziąć do siebie i przystawić do piersi i zaczyna ciumkać odruchowo. Próbowałam wiele razy przed ukończeniem 3 miesiąca i nie wychodziło, budziła się. Teraz już zrobiłam z tego stały punkt wieczora, biorę ją na to karmienie o 23, je około 10 minut po czym zasypia znów mocno i odkładam i idę spać.
    Ważne że nie zmieniam pieluchy wtedy ale ona nie robi wtedy już kupy, jakby zrobiła to bym musiała zmienić i by się obudziła. Sprawdzam tylko czy pielucha do zmiany czy nie zanim ją wezmę z łóżeczka.

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Mama019 Autorytet
    Postów: 378 616

    Wysłany: 20 lipca 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Zniknela wam ju linea negra?? Moja jeszcze eidoczna.. Pewnie jak przy Julce do pol roku bede sie z nia bujac.
    Mam i to dość ciemna dalej :)

    Daffi lubi tę wiadomość

    mjvyk6nl8jkpk8vf.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 20 lipca 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Zniknela wam ju linea negra?? Moja jeszcze eidoczna.. Pewnie jak przy Julce do pol roku bede sie z nia bujac.
    Ja też jeszcze mam ale nie przeszkadza mi ona. Była i jest dość cienka i niezbyt ciemna, nawet w kostiumie kąpielowym już chodziłam w tym roku. Pewnie zniknie za jakiś czas.

    Daffi lubi tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 20 lipca 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi, ja dopiero po porodzie odkryłam, że mam tę kreskę 😂 Jest od pępka w dół, słabo widoczna, ale nadal jest. Ponoć dopóki ona istnieje, nie ma owulacji 😅 Nie wiem czy to jakaś medyczna zależność czy wróżenie z fusów 😅

    Wróciliśmy z Wrocławia, wykąpałam się i teraz usypiam Klemka cycem. Fasolka jak zobaczyła na własne oczy, jak często i długo muszę "karmić", to się przekonała, że jej Bunio jednak nie wisi tak bardzo na cycu 😂😂😂 Moje dziecko już po połowie godziny się drze jakby tydzień nie jadło 😆 A mnie z piersi aż kapie mleko.

    Dziewczyny, bardzo mi szkoda, że było nas tak mało, bo spędziłam cudowny dzień! Szalenie miło było poznać Mamę, Fasolkę i Lolkę 🙂 Mam nadzieję, że następnym razem uda się zebrać większą ekipę dzieciaczków i mam kwietniowych 💪 (oczywiście wliczając marcowe i majowe! ❤)

    Edit: i jedną sierpniową mamę! 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2019, 20:57

    Mama019, Misiabella, B_002, Daffi, Lolka30, martusiawp, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 20 lipca 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Wam zazdroszczę tego spotkania :)

    Kasiulka90, martusiawp, Mama019, Fasolka77, Bubek lubią tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 20 lipca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odkrylam dobry sposob na usypianie, wkladam do lozeczka lionello, daje pociumkac cycka i jednoczesnie delikatnie bujam tym lozeczkiem gora dol, jak wypusci cycka to bujam mocniej i zasypia. Troche sie martwie jak po 6 miesiacu bedzie go trzeba przerzucic do zwyklego lozeczka, ale dzieci sa elastyczne wbrew temu co nam sie wydaje i wymysle wtedy cos innego. Michalka nosilam do spania do 3 roku zycia. Ciezko bylo ale nie zaluje, naprzytulalismy sie wtedy co niemiara. Pamietam ze zawsze zasypial jak w zegarku w 24 minucie noszenia. W rzadkich przypadkach usypianie przedluzalo sie do minut 40, ale to wtedy jak cos zaburzylo nam plan dnia. Mam nadzieje ze sa jakies fotki ze spotkania na fb :)

    martusiawp lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 20 lipca 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Te, miałam taki szew. Ja jestem zadowolona ze swojej blizny, jest krociutka, nisko położona, prosta. Teraz tylko czekać aż zblednie.
    Ja mam długą bo Filip byl zbyt duzy a oni chcieli zebym SN rodzila.. Ale jest tak cienka ze prawie niewidoczna.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 20 lipca 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Nina na szczęście z zasypianiem też problemu nie ma. Mam nadzieję że po wczasach jej się nie odmieni bo tutaj śpi w gondoli a po pierwszym nocnym karmieniu bralam ja do łóżka. Ale wolałabym żeby się nie przyzwyczaiła.

    Jakim cudem Basiu karmisz na śpioch? Ktoś jeszcze ogarnia ta sztukę? Nina zawsze się wybudzi i zazwyczaj później godzinę do nas gada. Dzisiaj rano dała taki koncert że nawet mąż który lubi pospac otworzył oczy i się z niej śmiał.
    U nas nawet jak jest pobudka to Filip dostaje flaszke do buzi i oczy zamkniete nawet odbić sie go nie da.. Odkladam i spi. Zdarzaja sie wyjatki kiedy zasypianie zajmie mu 15-20min bo musi sie po uśmiechać ale to jak lezy ze mna w lozku. W łóżeczku spi od razu.

    B_002, martusiawp lubią tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 20 lipca 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam linea negra, jest bardzo ciemna, w pepku mam wręcz brązowa plamę. Owulacje już mam, więc to tylko przesady Kasiulka ;) Albo jestem wyjątkowa ;) Brzuch mam okropny, wielki i wiszący, więc nie do końca wiem, jak moja blizna wygląda, serio. Nie mam potrzeby jej oglądać, w ogóle nie lubię na siebie patrzeć nago, bleh.
    Fajny dzień spędziliśmy z teściami i szwagrami, taki specjalny z okazji urodzin mojego starszaka.
    A co do usypiania, to ja od kilku dni biorę delikwenta na ręce, kilka bujniec i odpływa (choć zdarzyło się, że się darl mimo to któregoś dnia, ale tego nie liczę, bo to był ogólnie dzień bardzo zły). Odkładam go do łóżeczka i śpi. Po 20 je i do 3 lub 5 potrafi spać. Dorosły!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2019, 23:03

    B_002, martusiawp, Mama019, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 20 lipca 2019, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, przez sen nie ma opcji go nakarmić, nie otworzy buzi nawet.

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 20 lipca 2019, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tu napiszę, że i ja zazdroszczę spotkania❤
    bankowo się super bawiłyscie.
    p.s.prosimy o więcej fotek na fb❤


    Ja nie mam tej linii ciążowej,w zamian mam wiszący brzuch z rozstępami i duuuzą,nadal mocno czerwoną bliznę po cc ale że w stringach i biodrówkach nie chodzę to szczerze-wisi mi to😉
    żeby nie było-ten brzuch to nie tylko zasługa tej ciąży.

    Dzień spoko ale mało na dworze bo burza i deszcz od 16 do samej nocy...
    Maly potem zrzędzil...
    Sporo mniej zaczął mi jeść...
    Np.dzis jadl tylko 5 razy z czego 4 razy po 150ml i raz tylko 80.
    zaraz sprobuje Go budzić na jedzonko żeby w tej dobue jesscze choć raz coś zjadł bo to za mało...


    Mama019, Kasiulka90, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 20 lipca 2019, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Aha, przez sen nie ma opcji go nakarmić, nie otworzy buzi nawet.
    Kiwona ja zauważyłam ze Zosia musi być w fazie snu lekkiego, czyli jak ją wyciągam z łóżeczka to robi takie ruchy jakby sie przeciągała, albo sobie wzdycha, jest jakaś reakcja poprostu. Raz jak ją wzielam na karmienie jak spała głęboko to nawet nie drgnęła i nie zaczęła ssać. Musiałam poczekać.

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Mama019 Autorytet
    Postów: 378 616

    Wysłany: 21 lipca 2019, 03:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas burza mać się rozkręca ,ale kocham burze !?

    Szkoda że nie mogłysmy się wszystkie spotkać . Nawet o tym rozmawiłysmy ,że wtedy trzeba by na jedzonko wcześniej cała knajpę zarezerwować ,albo u którejś w domu grilla robić :)
    Tak jak Lolka napisała ..faktycznie zobaczyłiśmy się pierwszy raz ale jakbyśmy się znały wieki.!:)
    Każda każda rozumiała.czułysmy się super w swoim towarzystwie
    Więcej takich spotkań !!!😍

    Lolka30, Paula 90, Daffi, martusiawp, MamaAga85, Kasiulka90, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    mjvyk6nl8jkpk8vf.png
  • Aga2606 Autorytet
    Postów: 731 777

    Wysłany: 21 lipca 2019, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajne zdjęcia ze spotkania!

    Julianek pozdrawia ciocie z Polski w
    Pierwszy raz w swoim życiu:) podróż nawet spoko choć siedzenie pomiędzy dwoma siodełkami z tylu przez 5 h dało mi w kość... jeździcie tak? U nas nie ma innej opcji bo bez ciągłego dawania smoczka i huśtanie na boki siedziskiem to by nie było spania tylko wrzaski... a córki z przodu po autostradzie nie chce wozić...mamy dwóch maluchów macie jakiś patent na to?

    Mama019, martusiawp, MamaAga85, Kasiulka90 lubią tę wiadomość

    relgepoklmz2enzg.png
    zem3epokdku6r9s8.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 21 lipca 2019, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Aga jest latwiej. Corka ma 10 lat siedzą z tyłu wiec jak jest potrzeba to da smoka czy wytrze go jak uleje. Ale Filip albo spi albo lezy i oglada byleby muzyka grala to sie nawet nie odezwie.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Mama019 Autorytet
    Postów: 378 616

    Wysłany: 21 lipca 2019, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga2606 wrote:
    Ale fajne zdjęcia ze spotkania!

    Julianek pozdrawia ciocie z Polski w
    Pierwszy raz w swoim życiu:) podróż nawet spoko choć siedzenie pomiędzy dwoma siodełkami z tylu przez 5 h dało mi w kość... jeździcie tak? U nas nie ma innej opcji bo bez ciągłego dawania smoczka i huśtanie na boki siedziskiem to by nie było spania tylko wrzaski... a córki z przodu po autostradzie nie chce wozić...mamy dwóch maluchów macie jakiś patent na to?
    Jak jedziemy wszyscy to ja mam łatwiej .z tyłu jada chłopcy z Krystem to Oni go ogarniają .
    Jak sami to ja siedzę z tyłu z małym.chodz On i tak całą drogę sPi .
    Dobrze że droga przeszła Wam spokojnie .teraz niech Ci dupka odpocznie 🙃😘

    mjvyk6nl8jkpk8vf.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 21 lipca 2019, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy nie siedzę z tyłu nawet jak sami.
    Julii tez nie uczylam tego i z Fifim to samo. Ale trafily mi sie grzeczne egzemplarze w aucie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 07:50

    martusiawp lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
‹‹ 3749 3750 3751 3752 3753 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ