X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 1 marca 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Mąż mówi że spokojnie możemy sobie pozwolić na to bym nie pracowała, ale kompletnie nie rozumie że mam też inne potrzeby już rola mamy. Gdybym choć na pół etatu wróciła to już by mi wystarczyło żeby się rozerwać, ale nawet to nie wchodzi w grę bo nie mam z kim Kasi zostawić a dojazd by dodał do 4 godz kolejne 2.

    age.png
    age.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 1 marca 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka pokaż nowy fotelik i wózek, albo chociaż napisz jakie?? Czarny t-shirt też pokaż 🤣🤣
    No i czekam na zdjęcia Waszych tablic manipulacyjnych...🙏🙏

    age.png
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia - przepraszam, ale intelektualista popaprany. Ale ja to rozumiem, nie przegadasz i tyle. Mój też jak nie ma ochoty to nie wstanie z kanapy przez tydzień. I żadne tłumaczenia nie działają.

    Raz na jakiś czas ma przebłyski i wtedy coś zrobi. Ale tak to wszystko na moje ręce. Dobrze że udało mi się tą godzine wyszarpac dla siebie i mam karnet bo gdyby nie to pewnie wkrótce bym zwariowała.

    Tunia76 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzialyscie ile jest mega pomysłów na zabawy z naszymi prawie roczniakami na Pinterest? Jaaaaa 😍 przepadłam. Już spisuje listę rzeczy które jutro kupie

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 1 marca 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym wiele dala zeby moc pracowac na pol etatu i miec kogos zaufanego do pilnowania dziecka, bo do zlobka nie chcialabym oddawac takiego malucha, choc inni tak robia i jest ok. Ja bym wolala zaufana nianie, a najlepiej kogos z rodziny. Kurcze trzeba ten wniosek o wychowawczy skladac, a jak pomysle o przeprawie z szefowa i ksiegowym na nowo to mi sie niedobrze robi, na sama mysl. Bo musze prosic o rzeczy ktore mi sie naleza. No ale tak niestety jest ze moja firma istnieje tylko na papierze a szefostwa juz od 6 lat nie ma w Polsce i tu nie wroca.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 1 marca 2020, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I nadszedł marzec.
    Muszę zgłosić w firmie co planuję po macierzyńskim.
    Myślę i myślę, chyba mi mózg eksploduje. 🤯

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 1 marca 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Fasola ja wczoraj byłam cała w ZUPIE 🙈. Filio strzelał zawartością łyżeczki we mnie 🤣. No ale jak on nie ma swojej łyżeczki to nie ma jedzenia 🤷‍♀️


    Lolka mój pluje kaszą do bboxa i strzela we mnie z rurki tą kaszą :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 1 marca 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Fasolka pokaż nowy fotelik i wózek, albo chociaż napisz jakie?? Czarny t-shirt też pokaż 🤣🤣
    No i czekam na zdjęcia Waszych tablic manipulacyjnych...🙏🙏


    fotelik czarny sirona z i-size do bazy cybexa jaką mieliśmy a wózek Joie Mytrax granatowy :)

    t- shirt zwykły, w serek :)

    Sansivieria lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 1 marca 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Mój Mąż mówi że spokojnie możemy sobie pozwolić na to bym nie pracowała, ale kompletnie nie rozumie że mam też inne potrzeby już rola mamy. Gdybym choć na pół etatu wróciła to już by mi wystarczyło żeby się rozerwać, ale nawet to nie wchodzi w grę bo nie mam z kim Kasi zostawić a dojazd by dodał do 4 godz kolejne 2.
    Mam tak samo. Mąż kompletnie nie kuma że nie chce z dzieckiem siedzieć latami w domu. Wg niego mogę się przecież spotykać z koleżankami, nudzic mi się nie będzie. Po pierwsze koleżanki pracują a po drugie ileż można plotkować przy kawie...

    Sansivieria lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 1 marca 2020, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Widzialyscie ile jest mega pomysłów na zabawy z naszymi prawie roczniakami na Pinterest? Jaaaaa 😍 przepadłam. Już spisuje listę rzeczy które jutro kupie


    Paula tam się trzeba logować? czy można incognito przeglądać?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 1 marca 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Fasolka pokaż nowy fotelik i wózek, albo chociaż napisz jakie?? Czarny t-shirt też pokaż 🤣🤣
    No i czekam na zdjęcia Waszych tablic manipulacyjnych...🙏🙏
    U mnie to jest dopiero faza planowania, jeszcze nie mam nic kupione więc trochę to potrwa :)

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka - trzeba się zalogować, ale nie udostępnia się danych

    Ja nie dam do żłobka dziecka póki nie zacznie dobrze mówić. Studiowałam z dziewczynami które pracowały zmw żłobku w dwóch różnych miastach i mam znajomą tu w mieście. Nie wchodząc w szczegóły - te filmiki które krążą po necie gdzie dzieci są bite i ogarniane dopiero przed odbiorem są częstsze niż się wydaje. Dodatkowo z jedzenia które jest zamawiane dla dzieci najada się cała kadra (od dyrektora do Sprzątaczki) a płacą rodzice - płacą za pół porcji a dziecko dostaje kilka łyżek).
    Wiem że nie wszędzie tak jest, wiem że są wspaniałe "ciocie". Ale nie chcę na moim dziecku sprawdzać jak jest tutaj ;-) Dopoki mnie sytuacja nie zmusi to będę się przed tym bronić.

    Na te chwilę jestem w stanie być z Ignasiem kolejny rok w domu. Zdecydowanie chętniej niż iść do pracy.

    A w ogóle nie pisałam Wam. Ja już z firmą gadałam. Nie mam szefa, mam rozmawiać z kadrami. W związku z tym wiem już że nie mam do czego wrócić. Przykre to. Nawet nie bardzo chcieli ze mną gadać. Moja dotychczas dość dobra koleżanka nawet nie odebrała telefonu tylko odesłała do mnie nowa dziewczynę w firmie żeby mi udzieliła informacji. Jak próbowałam przycisnąć to nie mówiła nic albo zbywała mnie byle czym. A ja tam serce zostawiałam. Teraz już mnie to nie rusza, ale gdyby coś takiego wydarzyło się ze dwa lata wcześniej to chyba bym popadła w depresję.

    Ignacy też strzela z rurki z bboxa 😂
    Ostatnio zauważyliśmy że on nas celowo rozśmiesza. Robi miny, wkłada coś do buzi, robi minę i patrzy na nas. Jak się śmiejemy to on wtedy to powtarza żebyśmy się śmiali. Robi takie jakby pół fikołki i też patrzy czy patrzymy. Jak nie patrzymy to nas woła. Zrobił się mega komunikatywny. Z dnia na dzień dosłownie. Uczestniczy w ubieraniu, podaje ręce i nogi. Jak mówię mu rączki do góry to też podnosi. Jak coś upadnie to wola "bach!".
    Ostatnio rzucanie to ulubiony sposób spędzania czasu :-) Rzuca rzeczy z krzesełka ale też bierze zabawki psa i jej rzuca a Stella mu przynosi. Wola psa.

    No taki toddler mi się z niego robi a nie niemowlę ❤️

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 1 marca 2020, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ja też nie mam do czego wracac, tak mnie się wydaje 😁 ale mnie to koło dupy lata bo i tak nie chcę tam wracać. Poza tym byłoby mi bardzo na rękę wypowiedzenie, zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy na wypowiedzeniu i odprawka.. no ale pewnie tak się nie stanie. W każdym razie też zostaje z Buniem na wychowawczym w domu to będziemy in touch na Messengerze 🤣🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2020, 07:28

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 1 marca 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś zauważyłam że Nina też próbuje nas rozsmieszac. Przy usypianie próbowała wsadzić mi smoczek na głowę. Zaczęłam się głośno smiac, ona nagle przestała płakać a zaczęła się śmiać i powtarzała to tak długo jak długo się śmiałam :)

    Paula przykre że zachodząc w ciążę kobieta ryzykuje ze zostanie z niczym. I niestety często tak się dzieje. Dobrze ze Wy sobie możecie na to pozwolić.

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 1 marca 2020, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wytrzymałabym z facetem, który nie sprząta ani nie gotuje. No chyba, ze opłacalby kucharkę i sprzątaczkę. Mieszkamy razem, wiec czemu niby ja miałabym po nim sprzątać, zmywac, czy mu prac? Nie ma takiej opcji, u mnie by to nie przeszło. Tez ma dwie rece i dwie nogi wiec robi dokładnie to, co ja. Jedynie co mu się zdaza to ma głupi nawyk zostawiania rzeczy nie na swoim miejscu np. wiesza bluzę na krześle w kuchni, kładzie portfel stole, maszynke do strzyżenia zostawia w łazience na parapecie. Mnie to wkurwia bo ja lubię jak wszystko ma swoje miejsce, a tak od razu wyglada jakby był bałagan. Ja po nim tego nie sprzątam tylko mu wtedy wszystkie te jego graty zbieram na kupę i stawiam koło śmietnika. Albo sobie pochowa, albo wszystko wyląduje w śmieciach

    Misiabella, Lili90 lubią tę wiadomość

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 1 marca 2020, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas już od dobrych kilku dni Młody nie je już mleka w nocy😳 zaczął ostatnio więcej jesc i teraz mleko pije tylko 2 razy w ciagu dnia. Najpierw nie wiedziałam o co chodzi i ciagle mu to mleko mimo wszystko robiłam, ale musiałam wylewać do zlewu bo nie chciał pic..
    Przebudza się w nocy raz, to mu daje smoczka, kiziam po głowie i zasypia. Klade go 19:30 i śpi do 7:00-7:30. Dla mnie bomba!😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2020, 23:16

    Sansivieria lubi tę wiadomość

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 2 marca 2020, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas masakra ze snem....nie chce zasnąć, w nocy się budzi, czołga, siada, wstaje...nad ranem to już cyc co chwilę...jak to zmienić?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    A u nas masakra ze snem....nie chce zasnąć, w nocy się budzi, czołga, siada, wstaje...nad ranem to już cyc co chwilę...jak to zmienić?
    Przeczekać ;-) tylko to działa

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha - tak działa korporacyjna machina. Zmielić i wypluje. A jak nie narazisz to wymienić na nowy trybik.
    Tylko dwie dziewczyny z biur wróciły do pracy po macierzyńskim. Jedna po pół roku a druga po 9 miesiącach. Reszcie podziękowano. Ja byłam na to gotowa i pogodzona w momencie podjęcia decyzji o staraniach.

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 2 marca 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za to ja bym chętnie poszla do pracy 🙈🙈 mialabym wtedy możliwość dać babci sporo czasu z wnukami.sama się nie garnie jest zbyt wygodna i obojetna ale jak synek mamuni powie ze ja chce do pracy to mu nie odmowi bo wie ze kazdy grosz sie przyda. Ale jak mam pozniej słuchać od obcych ludzi jak to babcia cieszy sie ze ma wolne od dzieci to mnie oslabia. Dla niej 8 letnia Jula to był taki trud i ciezar do pilnowania.. to co dopiero Filipek.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
‹‹ 4151 4152 4153 4154 4155 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ