X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 21 lipca 2020, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Ja wzielam z lekow pedicetamol i ibum, saszetki na ewentualne rozwolnienie, krople do nosa, termometr, masc na odparzenia, krem z filtrem i krem na komary kleszcze, plyn do kapieli. Ciuchów na różna pogode ale na bieżąco piorę co zdejmę i do rana suche bo jest goraco. Mleko wzielam, 2 butelki.. mamy czajnik elektryczny i w nim podgrzewam chwilkę wode mineralną do mleka.. wszelkie serki napoje kupujemy na miejscu. Torba zabawek.
    Wstawie zaraz 2 filmiki na fb.
    Ja będę się starała jutro pakować z rozsądkiem walizki .
    Wybrałam i tak opcje optymalne z największym bagażem w obydwie strony ale może być różnie 😂 wychodzę z założenia,że zawsze mogę coś dokupić więc na bank nie pakuje się jak na wojnę...
    Na bank nie będę lecieć z kosmetykami do kąpieli itd bo to wszystko kuoje w drogerii plus pampersy itd.no mleko Młodego trzeba było zabrać bo pije inne niż w PL i na receptę...
    Będzie dobrze 😀oby tylko pogoda się nie zepsuła na całej linii...

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 21 lipca 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    Ja będę się starała jutro pakować z rozsądkiem walizki .
    Wybrałam i tak opcje optymalne z największym bagażem w obydwie strony ale może być różnie 😂 wychodzę z założenia,że zawsze mogę coś dokupić więc na bank nie pakuje się jak na wojnę...
    Na bank nie będę lecieć z kosmetykami do kąpieli itd bo to wszystko kuoje w drogerii plus pampersy itd.no mleko Młodego trzeba było zabrać bo pije inne niż w PL i na receptę...
    Będzie dobrze 😀oby tylko pogoda się nie zepsuła na całej linii...
    Dokładnie. Pogoda jest najwazniejsza. Polecam jeszczr w torbę wsadzic w razie czego ksiazeczke mlodego.
    U nas kosmetyki brane sa ze wzgledu na atopowosc i raczej ciężko je dostac na miejscu. Ja u siebie tez wysylkowo kupuje.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 21 lipca 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Dokładnie. Pogoda jest najwazniejsza. Polecam jeszczr w torbę wsadzic w razie czego ksiazeczke mlodego.
    U nas kosmetyki brane sa ze wzgledu na atopowosc i raczej ciężko je dostac na miejscu. Ja u siebie tez wysylkowo kupuje.
    Książeczki biorę choć najważniejsza jest karta ubezpieczeniowa Młodego bo z naszej niemieckiej i tak mało kto cokolwiek zrozumie 😀
    Kupiłam Ibuprom w syropie jeszxze. A co do kosmetyków to Młody tylko mydełko i puder Hasci więc nie wiele używamy...
    Stres mnie zżera przed pierwszym lotem na maxa...

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2020, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyrąbałam posta z tymi rzeczami i mi się skasowało 👿👿👿

    W innej wolnej chwili napiszę.

    U nas super, Ignas świetnie zareagował na zmianę powietrza. Mamy awantury oczywiście o autka i zabawki. Te autka na akumulator to jest szał. Jutro spróbujemy i jak będzie mu się podobało to kupimy mu u nas

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 22 lipca 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula a gdzie Wy jesteście??

    age.png
    age.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 22 lipca 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie takie od czapy😀
    Siedzę w aucie z dziećmi i czekam na męża. Głaskam Ernesta po głowie i tak sobie myśle....

    Czy wy codziennie myjecie dzieciom włosy? Bo Ernest od urodzenia jest kąpany codziennie i codziennie myje mu tez głowę, ale moze nie powinnam mu myc wlosow tak czesto?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 13:13

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 22 lipca 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    Dziewczyny, mam pytanie takie od czapy😀
    Siedzę w aucie z dziećmi i czekam na męża. Głaskam Ernesta po głowie i tak sobie myśle....

    Czy wy codziennie myjecie dzieciom włosy? Bo Ernest od urodzenia jest kąpany codziennie i codziennie myje mu tez głowę, ale moze nie powinnam mu myc wlosow tak czesto?
    Codziennie myjemy wloski.

    Widze na suwaczku ze corcia zaraz konczy miesiąc! Szok jak to szybko minęło 😋 jak wam sie udaje pogodzic kapiele, usypianie i jeszcze czas dla siebie?

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 22 lipca 2020, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    Dziewczyny, mam pytanie takie od czapy😀
    Siedzę w aucie z dziećmi i czekam na męża. Głaskam Ernesta po głowie i tak sobie myśle....

    Czy wy codziennie myjecie dzieciom włosy? Bo Ernest od urodzenia jest kąpany codziennie i codziennie myje mu tez głowę, ale moze nie powinnam mu myc wlosow tak czesto?
    Ja też kąpię Wiki codziennie. Codziennie też myję jej włoski. Ostatnio zaczyna robić cyrki przy spłukiwaniu głowy więc możliwe, że będziemy myć co drugi dzień. Ale napewno dopiero po lecie.
    Niestety nie wiem czy robię dobrze, czy źle.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 22 lipca 2020, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gdzie jesteście na wakacjach?
    Ja wróciłam od mamy i siedzimy w Krakowie.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy w Sławie.

    Na knary do kontaktu mamy expel dla dzieci od roku. Mamy włączone w "salonie" przy "werandzie" i ani w pokoju ani na werandzie nie gryzą.

    Jest trochę komarów ale srodki które używamy działają i póki co mnie ugryzł jeden. Ignasia też jeden a męża nic.

    Głowę myjemy najczęściej codziennie. Zwłaszcza teraz kiedy jest gorąco. Ale oceniam to na węch i wygląd. Czasem myjemy co dwa dni. Kąpiemy codziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2020, 21:05

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 22 lipca 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie myje codziennie, zwłaszcza że strasznie tego nie lubi. Ale jej się specjalnie nie przetłuszczają. Czasami tylko woda przetrę żeby jej główkę odświeżyć, bez szamponu

    f1d9680377.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 22 lipca 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_90 wrote:
    Jesteśmy w Sławie.

    Na knary do kontaktu mamy expel dla dzieci od roku. Mamy włączone w "salonie" przy "werandzie" i ani w pokoju ani na werandzie nie gryzą.

    Jest trochę komarów ale srodki które używamy działają i póki co mnie ugryzł jeden. Ignasia też jeden a męża nic.

    Głowę myjemy najczęściej codziennie. Zwłaszcza teraz kiedy jest gorąco. Ale oceniam to na węch i wygląd. Czasem myjemy co dwa dni. Kąpiemy codziennie.
    Tu w lubuskim w slawie???

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 22 lipca 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Codziennie myjemy wloski.

    Widze na suwaczku ze corcia zaraz konczy miesiąc! Szok jak to szybko minęło 😋 jak wam sie udaje pogodzic kapiele, usypianie i jeszcze czas dla siebie?

    Jakoś dajemy radę - raz lepiej, a raz gorzej, ale już się przyzwyczaiłam. Dziwie się tylko jak ja mogłam wcześniej przy jednym dziecku narzekać na brak czasu. Teraz widzę, ze jedno dziecko to był luksus😀
    A tak serio to wszystko zależy od dnia. Czasem jest naprawdę super - Ernest się pięknie bawi, wyjdziemy na spacer, zrobie obiad, zrobie pranie i się jeszcze z nimi zdrzemnę po południu. A innym razem to potrafią mi tak dac w kość, ze wieczorem nie wiem jak się nazywam i nie mam nawet siły iść pod prysznic. Najchetniej padłabym wtedy na łóżko i nie wstawała przez jakieś 48h..
    Wszystko zależy jaki humor ma Ernest bo to on jest najbardziej absorbujący i jak się nudzi, albo coś mu nie wychodzi to zaciska pieści, rzuca się po podłodze i wrzeszczy....🤦‍♀️ Puszczają mi wtedy nerwy

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2020, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Tu w lubuskim w slawie???

    Tak, w ośrodku SCKiW w nowowybudowanych domkach 😍 Już wiemy że będziemy tu częstymi gośćmi

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 23 lipca 2020, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_90 wrote:
    Tak, w ośrodku SCKiW w nowowybudowanych domkach 😍 Już wiemy że będziemy tu częstymi gośćmi
    Jezioro Sławskie jest cudne 🥰🥰 udanego wypoczynku. Jestescie dosc blisko nas 😁😁

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 23 lipca 2020, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    Jakoś dajemy radę - raz lepiej, a raz gorzej, ale już się przyzwyczaiłam. Dziwie się tylko jak ja mogłam wcześniej przy jednym dziecku narzekać na brak czasu. Teraz widzę, ze jedno dziecko to był luksus😀
    A tak serio to wszystko zależy od dnia. Czasem jest naprawdę super - Ernest się pięknie bawi, wyjdziemy na spacer, zrobie obiad, zrobie pranie i się jeszcze z nimi zdrzemnę po południu. A innym razem to potrafią mi tak dac w kość, ze wieczorem nie wiem jak się nazywam i nie mam nawet siły iść pod prysznic. Najchetniej padłabym wtedy na łóżko i nie wstawała przez jakieś 48h..
    Wszystko zależy jaki humor ma Ernest bo to on jest najbardziej absorbujący i jak się nudzi, albo coś mu nie wychodzi to zaciska pieści, rzuca się po podłodze i wrzeszczy....🤦‍♀️ Puszczają mi wtedy nerwy
    Podejrzewałam ze takie maluszki na poczatku wiele wysilku wymagaja ale pocieszające jest to ze każdy dzien czyni je starszymi i niebawem będzie lzej.

    Sansivieria lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 23 lipca 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Podejrzewałam ze takie maluszki na poczatku wiele wysilku wymagaja ale pocieszające jest to ze każdy dzien czyni je starszymi i niebawem będzie lzej.

    Ja zdecydowanie bardziej wole troche starsze dzieciaczki. Mimo, ze Ernest na swoje humory i pokazuje juz charakterek to i tak im jest starszy tym fajniejszy dla mnie😉 zdecydowanie nie jestem z tych mam, ktore chcialyby zatrzymac czas zeby dziecko zawsze bylo takie male. Niech rosnie jak najszybciej😃

    Sansivieria, Daffi lubią tę wiadomość

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2020, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie na wakacjach? Co u Was?
    My przedłużyliśmy pobyt w innym ośrodku.
    Jeśli wybieracie się do Sławy i chcecie kameralnego i pięknego apartamentu tak czystego że można jeść z podłogi to polecam Radzyń. Mogę Wam dać namiary gdyby któraś z Was chciała.
    My mamy piętrowy apartament z dwoma tarasami i wielkimi oknami wprost na jezioro, które jest 5m od okien.

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 26 lipca 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_90 wrote:
    Wszystkie na wakacjach? Co u Was?
    My przedłużyliśmy pobyt w innym ośrodku.
    Jeśli wybieracie się do Sławy i chcecie kameralnego i pięknego apartamentu tak czystego że można jeść z podłogi to polecam Radzyń. Mogę Wam dać namiary gdyby któraś z Was chciała.
    My mamy piętrowy apartament z dwoma tarasami i wielkimi oknami wprost na jezioro, które jest 5m od okien.
    Paula podeslij namiary. My nadmorski klimat zakończyliśmy ale sierpien ma byc cieply i chetnie wyskoczymy na jakis weekendzik od piatku do niedzieli.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Paula podeslij namiary. My nadmorski klimat zakończyliśmy ale sierpien ma byc cieply i chetnie wyskoczymy na jakis weekendzik od piatku do niedzieli.
    Wyśle Ci na priv numer telefonu i adres jak mi pracownica poda. Bo my przez prywatne konto FB kontaktowaliśmy się z tą Panią. Jesteśmy pierwszymi gośćmi od lat (zrobili remont i dopiero oddali do użytku po 15 latach kiedy nie było tu nic)

‹‹ 4221 4222 4223 4224 4225 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ