X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Ja szukalam jakiejs herbaty w Biedronce. I wszędzie była lukrecja, doslownie w kazdej. I sprawdzilam w internecie. Dobrze, ze zrobilam to zanim zaczelam pić herbaty.
    Z herbat owocowych które piję w żadnej nie ma lukrecji, ale może to kwestia jakości. Niektóre herbaty są "malinowe" a niektore "o smaku malinowym". Różnica jest duża.
    Polecam Bifix, bardzo dobre herbaty owocowe :)
    Herbapol też robi dobre naturalne herbaty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 11:55

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo wam dziękuje za dobre słowo. Udało mi sie uspokoić oby juz nic tego nie zachwiało...

    B_002, Natalia-tosia lubią tę wiadomość

  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Ja szukalam jakiejs herbaty w Biedronce. I wszędzie była lukrecja, doslownie w kazdej. I sprawdzilam w internecie. Dobrze, ze zrobilam to zanim zaczelam pić herbaty.

    Sprawdziłam swoją Sagę owocową, na szczęście nic tam takiego nie ma.

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak Karmelka! Trzeba uspokoić umysł i myśli! Odgoń te czarne od siebie :)
    Ja mam codziennie bóle brzucha, macicę mi wywala co jakiś czas, nawet nie wiem jakiej długości jest moja szyjka(muszę 15stego na wizycie powiedzieć, żeby mi zmierzyła) ale staram się o tym nie myśleć, znajduje sobie jakieś zajęcie. Wczoraj cały dzień byłam na nogach, więc jak się już położyłam to mega bolał mnie brzuch ale mimo wysiłku, wcale nie był twardy :)
    Na pewne rzeczy nie mamy wpływu, trzeba myśleć pozytywnie! :)
    Głowa do góry!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 12:16

    B_002 lubi tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Z herbat owocowych które piję w żadnej nie ma lukrecji, ale może to kwestia jakości. Niektóre herbaty są "malinowe" a niektore "o smaku malinowym". Różnica jest duża.
    Polecam Bifix, bardzo dobre herbaty owocowe :)
    Herbapol też robi dobre naturalne herbaty.


    Ja w ogole nie pijam takich mieszanek :) Mialam ochotę na odmianę od wody.
    A przed ciążą pilam hurtowo herbate biala, zielona albo czystek. Wszystkie lisciaste i wysokojakosciowe a nie "pyłki" herbaciane.
    Lukrecja nie jest niskojakosciowym składnikiem, ma na organizm ludzki dobry wpływ. Ale w ciazy moze poważnie zaszkodzic. Podobnie jak herbata z lisci malin (niby ostatnio mowi sie, ze nie jest tak szkodliwa jak sie wydawalo) i hibiskus, co do ktorego nie ma odpowiednich badań, ale podejrzewa sie, że szkodzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 14:20

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 4 listopada 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piłam przed ciążą zielone herbaty i yerbe od czasu do czasu. W ciąży niezalecane (zwłaszcza yerba) więc przerzuciłam się na owocowe. Muszę coś takiego pić na ciepło bo w pracy czasem chłodno, trzeba się zagrzać od środka :)
    Kawę piję ale też bardzo ograniczam, chociaż smak na nią mi wrócił.

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na hibiskus tez lepiej uwazac, on bardzo czesto jest w duzej ilosci w herbatach malinowych i z owocow leśnych. A ma dzialanie wczesnoporonne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Ja piłam przed ciążą zielone herbaty i yerbe od czasu do czasu. W ciąży niezalecane (zwłaszcza yerba) więc przerzuciłam się na owocowe. Muszę coś takiego pić na ciepło bo w pracy czasem chłodno, trzeba się zagrzać od środka :)
    Kawę piję ale też bardzo ograniczam, chociaż smak na nią mi wrócił.

    Tez lubie yerbe, ale tylko te lagodniejsze odmiany. Teraz moje matero i bombilla czekaja az lekarz pozwoli :D

    B_002 lubi tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, polecam w ciazy picie herbaty roibos, zawiera czerwonokrzew czy cos podobnego i nie ma w sobie zadnych podejrzanych substancji. Poczytajcie sobie o roibosie :) Trenuje ja juz druga ciaze i ja lubie jej smak. Choc dodaje pol lyzeczki xylitolu- cukru nie uzywam.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest polecana dla kobiet w ciazy bo nie zawiera teiny, a za to sporo witamin i wspomagajaco przy niedoborach zelaza i bodajze cukrzycy. http://mamy-mamom.pl/herbata-rooibos-mamo-pij-na-zdrowie/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 15:34

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i oczywiście moja herbatka ma lukrecje :(

    f1d9680377.png
  • Mama360 Autorytet
    Postów: 911 681

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie bardzo fajna wiadomosc o tej lukrecji ale nie dajmy się zwariować że jedna czy dwie herbaty gdzie ona jest jako jeden ze składników zaszkodzi.(w mojej jest 5proc i nawet nie mam. Zamiaru się przejmować. Może jakby było 50%)To na smog nie możnaby wychodzić bo zaraz coś się stanie.
    Mam dwójkę juz dużych dzieci, nie było wtedy właściwie neta, jadło się i pili wszystko i naprawdę z moimi pociechami jest wszystko ok:)
    Jutro jedziemy po wózek!! Miałam kupić nowy, miałam upatrzony, miałam kupić za 2 Msc.. A tu się zakochałam w używanym a że już nie można kupić już tego wzoru na rynku bo był limitowany to biore!! No zakochałam się i koniec kropka❤️ tak to hormony w ciąży żądzą :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 15:56

    Natalia-tosia, Karollinax26, B_002 lubią tę wiadomość

    8tydz - 22 mm 12tydz-54mm 16tydz-17cm synuś❤️ termin OM 11.04. Termin usg 3.04.
    oar8vfxmkgiysd36.png
  • Natalia-tosia Autorytet
    Postów: 1251 1056

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    No i oczywiście moja herbatka ma lukrecje :(
    Moje 3 herbaty też poszły do kosza, ale na szczęście piłam je jeszcze przed ciążą. Paula, ale wprowadziłas spustoszenie w moich zapasach :D

    w4sqikgnoh8ujau7.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 4 listopada 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama360 ja też miałam kupować używany a tu się okazuje że od rodziny dostaniemy. Więc trochę kasy zaoszczędzimy :)
    W ogóle chyba nie pasujemy do wizerunku młodych rodziców, wszyscy się dziwią że nie szaleje z zakupami skoro to nasze pierwsze dziecko. A ja bardzo lajtowo do tego wszystkiego podchodzę.
    wiadomo, nie mm zamiaru się z powodu tej lukrecji ciąć, ale szkoda mi bo lubię coś na ciepło wypić. Trzeba będzie czegoś poszukać.

    f1d9680377.png
  • Mama360 Autorytet
    Postów: 911 681

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Mama360 ja też miałam kupować używany a tu się okazuje że od rodziny dostaniemy. Więc trochę kasy zaoszczędzimy :)
    W ogóle chyba nie pasujemy do wizerunku młodych rodziców, wszyscy się dziwią że nie szaleje z zakupami skoro to nasze pierwsze dziecko. A ja bardzo lajtowo do tego wszystkiego podchodzę.
    wiadomo, nie mm zamiaru się z powodu tej lukrecji ciąć, ale szkoda mi bo lubię coś na ciepło wypić. Trzeba będzie czegoś poszukać.
    Ja myślałam że pozwolę sobie na to ostatnie szaleństwo z racji kilkunastoletniej przerwy i poszaleje z nowym to wychodzi na to że używane wszystko kupuje.. Wiem z doświadczenia że na pewno warto kupić dobra nowa spacerowke dla starszego dziecka bo to jest najbardziej niszczony sprzęt. Przynajmniej przez moich smoków ;p

    8tydz - 22 mm 12tydz-54mm 16tydz-17cm synuś❤️ termin OM 11.04. Termin usg 3.04.
    oar8vfxmkgiysd36.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama360 wrote:
    Ja myślałam że pozwolę sobie na to ostatnie szaleństwo z racji kilkunastoletniej przerwy i poszaleje z nowym to wychodzi na to że używane wszystko kupuje.. Wiem z doświadczenia że na pewno warto kupić dobra nowa spacerowke dla starszego dziecka bo to jest najbardziej niszczony sprzęt. Przynajmniej przez moich smoków ;p
    Dokładnie taki mam plan z tą spacerówka. Dlatego chciałam go dole używana bo to na chwilę, a później poszukać czego fajnego na dluzej

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia-tosia wrote:
    Moje 3 herbaty też poszły do kosza, ale na szczęście piłam je jeszcze przed ciążą. Paula, ale wprowadziłas spustoszenie w moich zapasach :D


    :D

    Ja tam wole unikac i podpowiedzieć innym. Nawet jesli lukrecji jest pół procenta to jak zabronione to zabronione.
    Alkoholu tez nie pije nawet pół procenta. Nie wiem jaka dawka jest szkodliwa wiec unikam całkowicie (nawet w sosach sojowych jest alkohol, trzeba czytac sklady).

    Popatrz na daty waznosci, moze po ciąży jeszcze zdazysz wypić ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama360 wrote:
    Słuchajcie bardzo fajna wiadomosc o tej lukrecji ale nie dajmy się zwariować że jedna czy dwie herbaty gdzie ona jest jako jeden ze składników zaszkodzi.(w mojej jest 5proc i nawet nie mam. Zamiaru się przejmować. Może jakby było 50%)To na smog nie możnaby wychodzić bo zaraz coś się stanie.
    Mam dwójkę juz dużych dzieci, nie było wtedy właściwie neta, jadło się i pili wszystko i naprawdę z moimi pociechami jest wszystko ok:)


    Nie ma co porównywać do "kiedys". Kiedys kobiety w ciąży pily alkohol, kiedys smiertelnosc noworodkow byla wielokrotnie wyzsza. Pokolenie naszych mam mialo zalecany koniaczek albo wino na lepsza krew.
    Zajęło nam wiele lat, zeby zrozumiec, ze niektore napoje i skladniki moga szkodzic.

    Ja tam wole nie ryzykować nawet z lukrecja i podzielilam sie z Wami tym ryzykiem, ale to tak jak wszystko - może a nie musi zaszkodzic :) Znam kobiety, ktore o siebie nie dbaly w ciazy, pily alkohol i maja zdrowe dzieci. Ale to tzw. dowod anegdotyczny. Dla mnie bezwartościowy ;)


    Kiedys kobiety zeby poronic używały krwawnika. Ziola maja zaskakujaco mocne dzialanie.

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zapisujecie sie do szkol rodzenia?

  • Mama360 Autorytet
    Postów: 911 681

    Wysłany: 4 listopada 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ja nie mam 30letnich dzieci ani nie rodzilam w polu podczas ucieczki przed Niemcami hahaha
    Moje dzieci mają 13 i 11 lat... To nie aż tak bardzo dawno. ;p
    Po prostu było zdrowo ale bez obsesji i z tego powodu się cieszę, bo sama mówię jakbym miała patrzeć na wszystko to na dwór na smog bym nie wyszła bo uważam że jest bardziej szkodliwy nóż lukrecja

    Karollinax26, Natalia-tosia, B_002 lubią tę wiadomość

    8tydz - 22 mm 12tydz-54mm 16tydz-17cm synuś❤️ termin OM 11.04. Termin usg 3.04.
    oar8vfxmkgiysd36.png
‹‹ 445 446 447 448 449 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ