X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W aptece stacjonarnej moze byc problem z papierkami lakmusowymi.. Ale czytalam ze mozna stosowac paski z zoologicznego do ph wody w akwarium.
    Albo cos takiego
    https://allegro.pl/oferta/test-loritan-wyciek-wod-plodowych-2-wkladki-w-wa-7509281623?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_pla_zdrowie_zdrowie_medycyna&ev_adgr=Zdrowie%2C+medycyna&gclid=Cj0KCQiAurjgBRCqARIsAD09sg_xVNxWvu7OeNAmKBEG4hh8mclM0lxkeDuMXBa7AdFJQluZGX9ZW7gaAtA8EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    A zauważasz wyciek na bieliźnie? Ja w mojej pochwie to mam raz mokro raz sucho. Raz mam tak ciasno, że aplikacja luteiny to wyczyn wtedy relaks, i na drugiej Max trzeciej aplikacji juz jest Ok a nieraz mam tam tyle luzu. To zależy chyba od pory dnia nie aplikuje co do minuty. Od pozycji od „jej” widzimisie

    zauważam, ze raz jest ciaśniej a innym raz luźniej, wyciek mam w nocy i rano ale to pewnie przez luteine i lacibios femina... taki mokry, nie śluz etc... wczoraj mnie zaniepokoił taki dziwny "poślizg" własnie przy aplikacji- taki bardzo łatwy po prostu :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Ja mogę jeść legalnie wszystko z IG poniżej 75. Mój gin mówił że 75 to już wysokie dla zwykłego śmiertelnika, ale w ciąży używa się innych standardow :-) Oczywiście uważam że wszystkim bo nigdy nie wiadomo co mi wystrzeli cukier.

    Ja też tak jak Wy, zawsze walczę o swoje, ale raczej unikam wykorzystywania czyichś pomyłek tym bardziej kiedy wiem że ten ktoś za to zapłaci. Raczej zwrocilabym uwagę że jest źle oznaczone. Ale ja już taka jestem, staram się podchodzić do ludzi tak jakbym chciała być traktowana na ich miejscu ;-)

    Idę dzisiaj do Rossmana i chyba zrobię sałatkę z gyrosem. Brakuje mi warzyw strasznie a teraz są niesmaczne więc wykorzystam konserwowe, może uda się dostać w Biedrze jeszcze te ekologiczne bez cukru i soli.

    U mnie szaro buro i deszczowo. Miałam plan posprzątać szafki i zrobić pierniki jeszcze ale w takiej pogodzie myślę że zostanę przy sałatce z gyrosem.

    Paula nikt za to nie zapłaci. Po prostu ściągają to ze stanu i piszą raport to wszystko. Nigdy ludzi nie naciągam. A swoje prawa wykorzystuje, nigdy nie krzywdząc innych

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Ja mogę jeść legalnie wszystko z IG poniżej 75. Mój gin mówił że 75 to już wysokie dla zwykłego śmiertelnika, ale w ciąży używa się innych standardow :-) Oczywiście uważam że wszystkim bo nigdy nie wiadomo co mi wystrzeli cukier.

    Ja też tak jak Wy, zawsze walczę o swoje, ale raczej unikam wykorzystywania czyichś pomyłek tym bardziej kiedy wiem że ten ktoś za to zapłaci. Raczej zwrocilabym uwagę że jest źle oznaczone. Ale ja już taka jestem, staram się podchodzić do ludzi tak jakbym chciała być traktowana na ich miejscu ;-)

    Idę dzisiaj do Rossmana i chyba zrobię sałatkę z gyrosem. Brakuje mi warzyw strasznie a teraz są niesmaczne więc wykorzystam konserwowe, może uda się dostać w Biedrze jeszcze te ekologiczne bez cukru i soli.

    U mnie szaro buro i deszczowo. Miałam plan posprzątać szafki i zrobić pierniki jeszcze ale w takiej pogodzie myślę że zostanę przy sałatce z gyrosem.

    gyros mniam... poważnie są w biedrze konserwowe warzywa bez cukru???? jaki masz przepis na pierniki? :) jakiś fit, hiper, super zdrowy? :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    W aptece stacjonarnej moze byc problem z papierkami lakmusowymi.. Ale czytalam ze mozna stosowac paski z zoologicznego do ph wody w akwarium.
    Albo cos takiego
    https://allegro.pl/oferta/test-loritan-wyciek-wod-plodowych-2-wkladki-w-wa-7509281623?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_pla_zdrowie_zdrowie_medycyna&ev_adgr=Zdrowie%2C+medycyna&gclid=Cj0KCQiAurjgBRCqARIsAD09sg_xVNxWvu7OeNAmKBEG4hh8mclM0lxkeDuMXBa7AdFJQluZGX9ZW7gaAtA8EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

    sporo jak za 2 wkładki :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    zauważam, ze raz jest ciaśniej a innym raz luźniej, wyciek mam w nocy i rano ale to pewnie przez luteine i lacibios femina... taki mokry, nie śluz etc... wczoraj mnie zaniepokoił taki dziwny "poślizg" własnie przy aplikacji- taki bardzo łatwy po prostu :)
    Moze byłaś podniecona :) albo po prostu mialas wiecej śluzu tak zwyczajnie fizjologicznie. Myśle ze to nie wody ale jestem z tych co jak maja możliwość to sprawdzają. Wiec rozumiem :)

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o 7.30 cukier na czczo 96,zjadłam śniadanie - kromka chleba probody z indykiem, pomidorem i rzodkiewką i cukier po 1h 106 :) więc niższy niż przez ostatnie kilka dni... chyba działa na mnie ten chleb.. nie chcę zapeszać :) muszę się zastanowić jeszcze nad tym cukrem na czczo... jak go zbić... testuję dalej :) jutro idę na morfologię rano to nie mogę nić w nocy zjeść? Badanie będzie o ok 8 to o 24 mogę zjeść ostatni posilek? jakiś jogurt?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    gyros mniam... poważnie są w biedrze konserwowe warzywa bez cukru???? jaki masz przepis na pierniki? :) jakiś fit, hiper, super zdrowy? :)

    Mój przepis to przepis z bloga Aganiok. Absolutnie nie fit, hiper, super zdrowy :-D Robiłam ciasto w połowie października i ono już jest dojrzałe (dojrzewa 6 tygodni).
    A w ogóle ciekawostka - wg staropolskiej tradycji kiedy rodziła się dziewczynka w rodzinie, zagniatalo się takie ciasto, zamykało szczelnie w kamionkowym naczyniu, zakopywalo koło domu w ziemi na sporej głębokości (chodzi o temperaturę, jak mieli spiżarnię podziemna to trzymali tam). I w momencie kiedy panna wychodziła za mąż, piekło się pierniczki z tego ciasta. Tutaj nie ma prawa się nic zepsuć bo ciasto gotowane, przyprawy ostre i tona miodu dobrze konserwują.
    Ciekawa jestem smaku takich bardzo długo dojrzewających pierniczków ;-)


    A co do konserw - tak, plus mają też zajebisty makaron z soczewicy. Z mężem wykupiliśmy cały zapas w okolicznych biedronkach :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 08:37

    martusiawp lubi tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Moze byłaś podniecona :) albo po prostu mialas wiecej śluzu tak zwyczajnie fizjologicznie. Myśle ze to nie wody ale jestem z tych co jak maja możliwość to sprawdzają. Wiec rozumiem :)

    zobaczę jak to będzie wyglądać w ciągu dnia :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Paula nikt za to nie zapłaci. Po prostu ściągają to ze stanu i piszą raport to wszystko. Nigdy ludzi nie naciągam. A swoje prawa wykorzystuje, nigdy nie krzywdząc innych


    Ja absolutnie nie oceniam :-) Mam koleżankę która pracowala w Rossmanie i na podstawie art. 114 KP byli obciążani.

    Może to się zmieniło, ale dla mnie to bez różnicy. Wierzę w karmę i takie tam ;-)

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Mój przepis to przepis z bloga Aganiok. Absolutnie nie fit, hiper, super zdrowy :-D Robiłam ciasto w połowie października i ono już jest dojrzałe (dojrzewa 6 tygodni).
    A w ogóle ciekawostka - wg staropolskiej tradycji kiedy rodziła się dziewczynka w rodzinie, zagniatalo się takie ciasto, zamykało szczelnie w kamionkowym naczyniu, zakopywalo koło domu w ziemi na sporej głębokości (chodzi o temperaturę, jak mieli spiżarnię podziemna to trzymali tam). I w momencie kiedy panna wychodziła za mąż, piekło się pierniczki z tego ciasta. Tutaj nie ma prawa się nic zepsuć bo ciasto gotowane, przyprawy ostre i tona miodu dobrze konserwują.
    Ciekawa jestem smaku takich bardzo długo dojrzewających pierniczków ;-)


    A co do konserw - tak, plus mają też zajebisty makaron z soczewicy. Z mężem wykupiliśmy cały zapas w okolicznych biedronkach :-D


    no to już za późno na pierniki ;)
    muszę sprawdzić te konserwy w biedrze :) ja ogólnie zauważam, że w ciągu dnia nie mam problemu z cukrami, nawet po ziemniakach.. nie mogę zbić tego na czczo.. więc pewnie nie ominie mnie insulina...

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • AniaKJ Ekspertka
    Postów: 185 160

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poprzedniej ciąży bylam raz na izbie przyjęć właśnie z podejrzeniem odjęcia wód płodowych. Było to ok. 32 tyg i poczułam jak coś się ze mnie wylewa. Śluzu nie było, jakbym popuściła moczu. Miałam cała mokra bieliznę i spodnie. Okazało się że to nie to, ale zaopatrzyłam się paski lakmusowe żeby uniknąć stresu. Moja przyjaciółka w ciąży też tak miała i też panikowała i pojechała na IP, więc warto rozwijać wątpliwości za kilka złotych. Ja zamawiałam na necie bo nie mogłam dostać w aptekach. Wody płodowe mają kolor zasadowy, więc w kierunku koloru niebieskiego

    Paula 90, martusiawp lubią tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaKJ wrote:
    Ja w poprzedniej ciąży bylam raz na izbie przyjęć właśnie z podejrzeniem odjęcia wód płodowych. Było to ok. 32 tyg i poczułam jak coś się ze mnie wylewa. Śluzu nie było, jakbym popuściła moczu. Miałam cała mokra bieliznę i spodnie. Okazało się że to nie to, ale zaopatrzyłam się paski lakmusowe żeby uniknąć stresu. Moja przyjaciółka w ciąży też tak miała i też panikowała i pojechała na IP, więc warto rozwijać wątpliwości za kilka złotych. Ja zamawiałam na necie bo nie mogłam dostać w aptekach. Wody płodowe mają kolor zasadowy, więc w kierunku koloru niebieskiego


    czyli jak czuję kwaśny zapach to raczej nie ma co panikować? :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    no to już za późno na pierniki ;)
    muszę sprawdzić te konserwy w biedrze :) ja ogólnie zauważam, że w ciągu dnia nie mam problemu z cukrami, nawet po ziemniakach.. nie mogę zbić tego na czczo.. więc pewnie nie ominie mnie insulina...
    Masz za niskie na czczo żeby dostać insulinę :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    czyli jak czuję kwaśny zapach to raczej nie ma co panikować? :)

    Raczej nie ufalabym zapachowi. A na allegro tych papierków jest na pęczki i za grosze.

    Fasolka77, martusiawp lubią tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Masz za niskie na czczo żeby dostać insulinę :-)

    od piątku miałam 90, 90, 91, 100, 96... to za mało?? norma jest do 90 :(

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obudziłam sie rano dzisiaj z takim rwiącym bólem lewego nadgarstka i mam go opuchniętego :/

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas tez bialo a sniegu po kostki :)uwielbiam taka zime :)

    martusiawp lubi tę wiadomość

  • Mistella Autorytet
    Postów: 679 647

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelka w poprzedniej od 13 tygodnia już , wiec teraz i tak wyczyn ;)

  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie od wczoraj boli w pachwinach bardziej :( jak leżę jest ok ale jak już wstaje i chodzę to tragedia.

    syy2roeqbhtk0nxh.png
‹‹ 728 729 730 731 732 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ