X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    u nas tez bialo a sniegu po kostki :)uwielbiam taka zime :)

    zazdraszczam....

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    od piątku miałam 90, 90, 91, 100, 96... to za mało?? norma jest do 90 :(
    A kto Ci ta normę dał? Norma wg WHO jest 92. Nawet jeśli 90 to jesteś w normie. 91 to nawet nie licz bo poczekalabys 5 minut i byłoby 89. Jak już pisałam - diabetolog nie powinien dać insuliny jeśli hba1c nie jest powyżej 5,9. A Ty na pewno nie masz powyżej 5,9 bo średnia pomiarów przy takim hba1c jest 140. Są specjalne tabelki u lekarzy na których można to sprawdzić.
    Jestem na 99% przekonana że nie dostaniesz insuliny. To jest dobra wiadomość, nie wspieraj sobie na siłę problemu, bo go nie ma :-)

    Edit - mój diabetolog dał mi normę 95. Bo wg niego w ciąży to jest nadal ok. Mówił że zaczniemy się martwić jak będę dobijać do 120-125.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 09:03

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    zazdraszczam....
    mi fajnie, bo widze to przez okno :) ale biedny maz rano 10 minut odsniezal auto i jeszcze 15 minut podjazd, do pracy jezdzi godzine, wczoraj wracal 2 godziny bo juz sypalo.....

    ja jeszcze leze w lozku i zmuszam sie do wstania juz od godziny :) czeka mnie gora prasowania...no i najgorsze cos do zarcia trzeba zrobic :( niecierpie gotowac

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka już pisałam, że moja siostra brała w ciąży insulinę na noc w minimalnych dawkach ale jej cukru na czczo nie schodziły poniżej 125

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    A kto Ci ta normę dał? Norma wg WHO jest 92. Nawet jeśli 90 to jesteś w normie. 91 to nawet nie licz bo poczekalabys 5 minut i byłoby 89. Jak już pisałam - diabetolog nie powinien dać insuliny jeśli hba1c nie jest powyżej 5,9. A Ty na pewno nie masz powyżej 5,9 bo średnia pomiarów przy takim hba1c jest 140. Są specjalne tabelki u lekarzy na których można to sprawdzić.
    Jestem na 99% przekonana że nie dostaniesz insuliny. To jest dobra wiadomość, nie wspieraj sobie na siłę problemu, bo go nie ma :-)

    Edit - mój diabetolog dał mi normę 95. Bo wg niego w ciąży to jest nadal ok. Mówił że zaczniemy się martwić jak będę dobijać do 120-125.

    Paula norma krzywej na czczo to 92.. ale już przy "leczeniu" cc jest 90.. tak mi diabetolog mówiła i tak tez w necie jest napisane. hba1c mam coś ponizej 4,5.
    Nawet na mamaginekolog.pl jest napisane:
    Jak stwierdzić, czy cukrzyca jest prawidłowo leczona?

    Każda pacjentka z rozpoznana cukrzycą ciążową ma od razu zalecone mierzenie glukozy z krwi (jest to krew tak zwana włośniczkowa, pobierana samodzielnie jako kropla krwi z palca za pomocą specjalnej cieniutkiej igły) przynajmniej 4 razy dziennie – na czczo i po jednej godzinie po trzech głównych posiłkach.

    Poziom glukozy na czczo powinien być pomiędzy 70-90 mg/dl.
    A po 1 godzinie od posiłku powinien być poniżej 140 mg/dl (jest to nowość z 2017 roku, wcześniej była to wartość do 120 mg/dl – jest to bardzo ważne, bo pozwala, aby dieta w cukrzycy była nieco mniej restrykcyjna niż dotychczas).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 09:10

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    mi fajnie, bo widze to przez okno :) ale biedny maz rano 10 minut odsniezal auto i jeszcze 15 minut podjazd, do pracy jezdzi godzine, wczoraj wracal 2 godziny bo juz sypalo.....

    ja jeszcze leze w lozku i zmuszam sie do wstania juz od godziny :) czeka mnie gora prasowania...no i najgorsze cos do zarcia trzeba zrobic :( niecierpie gotowac
    Kocham śnieg, ale właśnie wtedy kiedy nie muszę używać samochodu :D
    Ja dzisiaj sałatkę z gyrosem. Zrobię hurtowa ilość i będę miała z głowy na parę dni ;-)

    Fasolka77, martusiawp lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Paula norma krzywej na czczo to 92.. ale już przy "leczeniu" cc jest 90.. tak mi diabetolog mówiła i tak tez w necie jest napisane


    No to Ci źle powiedzieli. Skąd organizm wie że ma zaraz wypić glukozę? Norma na czczo jest stała bo nie ma żadnych czynników zmieniających środowisko badania. Co innego normy po glukozie i po jedzeniu - tutaj są oczywiście różne, bo nic innego nie ma IG 100 tak jak glukoza.
    Weź to na logikę ;-)
    Tak jak pisze Karmelka - minimalne ilości insuliny na noc dostaje się przy cukrach powyżej 120.
    Nie wpieraj sobie problemu, bo niepotrzebnie się stresujesz. Wrzuć na luz.

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Edit - mój diabetolog dał mi normę 95. Bo wg niego w ciąży to jest nadal ok. Mówił że zaczniemy się martwić jak będę dobijać do 120-125.[/QUOTE]

    no właśnie.. kiedyś była norma do 100.. i się tak zastanawiam dlaczego zmienili te normy.. o ile podwyższenie normy 1h po posiłku ze 120 na 140 mnie przekonuje bo przy 120 dieta ciężąrnej była uboga to nie rozumiem na jakiej podstawie zmienili normę na czczo ze 100 na 90.. pewnie jakieś lobby koncernów farmaceutycznych maczało w tym paluszki

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:

    no właśnie.. kiedyś była norma do 100.. i się tak zastanawiam dlaczego zmienili te normy.. o ile podwyższenie normy 1h po posiłku ze 120 na 140 mnie przekonuje bo przy 120 dieta ciężąrnej była uboga to nie rozumiem na jakiej podstawie zmienili normę na czczo ze 100 na 90.. pewnie jakieś lobby koncernów farmaceutycznych maczało w tym paluszki
    Obniżyli bo pojawiała się glukoza w moczu ciężarnych. U większości ciężarnych najkorzystniej jest trzymać górną granicę lub lekko ponad (ja tak mam) bo zaraz robi się ketonuria.
    Te normy są zmieniane co chwilę.

    Nigdy wcześniej nie słyszałam o używaniu 90 jako normy. Ale może masz jakieś predyspozycje, wysokie albo niskie BMI które warunkuje utrzymanie niżej niż ogólnoświatowe zalecenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 09:18

  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka nie martw się jeszcze na razie, ja po posiłkach nigdy nie miałam cukru ponad normę, za to na czczo kilkukrotnie mi skoczył, w granicach 100. Nie jadłam wtedy kolacji i na drugi dzień mój cukier był wyższy, teraz co bym nie zjadła przed snem cukier na czczo mam dobry. Wczoraj na kolację zjadłam kawałek ciasta a dziś na czczo 76.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 09:20

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norma do 100 jest nadal ale dla nieciezarnych cukrzyków

  • barbillla86 Przyjaciółka
    Postów: 82 103

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry u nas też dzień pod znakiem prania, sprzatania i doprowadzania się do porzadku. Dziś młoda wstała, skubnęla banana i... poszla się bawic do swojego pokoju. Po trzech dniach wiszenia na mnie :-) Już się obawiam co będzie przy dwójce chorych dzieci :D

    martusiawp lubi tę wiadomość

    f2w3dqk33etnh445.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Jak cudownie <3 Kraków zasypany i taki mocny śnieg pruszy . Czyste powietrze. Cudo <3 a moja niunia jest tak subtelna, że czuje ją tak jakby się odbijała na trampolinie haha niesamowite
    Karmelka to zależy czy patrzysz przez okno czy musisz iść przez miasto.
    Ja dziś o 6:10 musiałam wyjść z domu, miałam wizytę u lekarza, dopiero do domu wróciłam. Cieszę się że już jestem w domu, bo byłam cała mokra i zmarznięta, a do tego autobusy pełne i nikt nie ustąpi miejsca... ehh dobrze że już jestem w ciepłym mieszkanku, muszę zjeść coś bo jestem strasznie głodna.
    Ale fakt, powietrze fajne i czyste, trzeba dziś wietrzyć mieszkanie :)

    Powiem wam czego się dowiedziałam dzisiaj na mojej wizycie.
    Miałam lekko przekroczone w morfologii leufocyty i neutrofile, a moja pani doktor stwierdziła że mam piękne wyniki wszystkie. Więc jak widać, nie ma się co przejmować lekkimi odstępstwami od normy, to w końcu ciąża więc może się tak zdarzyć :)

    Robiłam przeciwciała anty-Rh bo mam Rh- a mąż Rh+. Nic nie wyszło i moja pani doktor powiedziała, że ona praktykuje to żeby w takim przypadku nie brać immunoglobuliny antyD w 28tc. Niby jest to refundowane przez NZF, ale na przykład w luxmedzie jej nie mają i musiałabym się specjalnie na NFZ umawiać do innego lekarza po skierowanie lub kupić sobie samodzielnie w aptece za 300zł. Pani doktor mi powiedziała, że brakuje tej immunoglobuliny wszędzie i jest zalecane żeby dopiero po porodzie jak okaże się że dziecko ma Rh+ to wtedy podać tą immunoglobulinę bo wtedy rzeczywiście jest wskazanie, a jeśli nie ma takiej potrzeby (jak u mnie w tym momencie) to profilaktycznie nie ma co brać, a lepiej zostawić dla innych bo w szpitalach też brakuje, a niektóre kobiety po porodzie muszą dostać mimo wszystko.

    Co do mojej wagi to od ostatniego ważenia (4 tyg temu) przybyło mi 2,9 kg! Chyba było to widać na tym zdjęciu co wam pokazywałam. Brzuszek mi bardzo przyspieszył, oby nie utrzymywał tempa bo wolałabym przybierać na wadze wolniej :P.
    Jestem teraz o 3,1 kg większa od wagi początkowej przed ciążą. I czuję w sumie jak sie przekręcam z boku na bok, że jest mi ciężej bo jednak to duża zmiana w krótkim czasie.

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Fasolka już pisałam, że moja siostra brała w ciąży insulinę na noc w minimalnych dawkach ale jej cukru na czczo nie schodziły poniżej 125

    wszystko pewnie zależy od lekarza... ciekawa jestem opinii diabeloga i gina i będą jaja jak będą różne :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    No to Ci źle powiedzieli. Skąd organizm wie że ma zaraz wypić glukozę? Norma na czczo jest stała bo nie ma żadnych czynników zmieniających środowisko badania. Co innego normy po glukozie i po jedzeniu - tutaj są oczywiście różne, bo nic innego nie ma IG 100 tak jak glukoza.
    Weź to na logikę ;-)
    Tak jak pisze Karmelka - minimalne ilości insuliny na noc dostaje się przy cukrach powyżej 120.
    Nie wpieraj sobie problemu, bo niepotrzebnie się stresujesz. Wrzuć na luz.

    uspokajacie mnie dziewczyny ale co powiecie na wpis mamaginekolog? już pomijam tutaj kwestię włączenia insuliny

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Obniżyli bo pojawiała się glukoza w moczu ciężarnych. U większości ciężarnych najkorzystniej jest trzymać górną granicę lub lekko ponad (ja tak mam) bo zaraz robi się ketonuria.
    Te normy są zmieniane co chwilę.

    Nigdy wcześniej nie słyszałam o używaniu 90 jako normy. Ale może masz jakieś predyspozycje, wysokie albo niskie BMI które warunkuje utrzymanie niżej niż ogólnoświatowe zalecenia.

    mam nadwagę...może ja sobie wkręcam... na razie dostałam glukometr i mam trzymać dietę i mam za miesiąc przyjść...idę w czwartek bo mam kupę pytań...

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Fasolka nie martw się jeszcze na razie, ja po posiłkach nigdy nie miałam cukru ponad normę, za to na czczo kilkukrotnie mi skoczył, w granicach 100. Nie jadłam wtedy kolacji i na drugi dzień mój cukier był wyższy, teraz co bym nie zjadła przed snem cukier na czczo mam dobry. Wczoraj na kolację zjadłam kawałek ciasta a dziś na czczo 76.

    Karola a o której jesz kolacje? moze powinnam jakieś ciacho zasunąć przed snem? :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Norma do 100 jest nadal ale dla nieciezarnych cukrzyków

    no właśnie.. a dla ciężarnych niecukrzyków? :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu mnie też czekają te przeciwciała, mam nadzieje że i u mnie nic nie wyjdzie.

    B_002 lubi tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka, ale poczekaj. Miałaś robioną krzywą cukrową? Bo u mamy ginekolog też jest zapisane przy jakich wartościach powtaża się badanie z krwi na czczo, kiedy wysyła się ciężarną na krzywą cukrową a kiedy stwierdza od razu cukrzycę.

‹‹ 729 730 731 732 733 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ