X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Karola a o której jesz kolacje? moze powinnam jakieś ciacho zasunąć przed snem? :)

    Nie za późno, 20-21. Wczoraj jadłam około 21 :)

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki posiewu moczu - ujemne.

    Fasolka77, Daffi, Misiabella, B_002, DorotaAnna, Paula 90, AniaKJ, martusiawp lubią tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Fasolka, ale poczekaj. Miałaś robioną krzywą cukrową? Bo u mamy ginekolog też jest zapisane przy jakich wartościach powtaża się badanie z krwi na czczo, kiedy wysyła się ciężarną na krzywą cukrową a kiedy stwierdza od razu cukrzycę.

    w sierpniu miałam cukier na czczo 90
    we wrześniu 93 i dostałam skierowanie na krzywą
    na krzywej wyszło 93/126/99 więc miałam na czczo przekroczenie o 1 jednostkę.. no w zasadzie 2 bo już jak jest 92 to cukrzyca. Moja ginekolog na to nie zareagowała ale miałam w grudniu wizytę u diabetologa bo jeszcze przed ciążą wydębiłam skierowanie od rodzinnego bo dziadek miał cukrzycę, tata ma cukrzycę... i bałąm się genetyki... wolę sprawdzać takie rzeczy... mam lekką IO i dostałam metformax przed ciążą włąsnie od diabetologa... we wrześniu przestałam brać na wniosek mojej gin. No więc jak poszłam w grudniu do diabetologa i powiedziałąm, że jestem w ciąży i pokazałam wyniki krzywej z września to dostałam glukometr i dietę... i zalecenia, że mam utrzymywać normy 90 na czczo i 140 1h po posiłku

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Nie za późno, 20-21. Wczoraj jadłam około 21 :)

    to spróbuję jeszcze dołożyć jeden posiłek bo ja jem kolację ostatnią o 19-20... tylko nie wiem czy raczej białko czy węgle...

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jej jaka dyskusja o cukrzycy .Dziewczyny po pierwsze lekarze różnie prowadzą ,trzeba słuchać swojego i się nie martwić .Jak mierzysz codziennie na czczo i raz masz 92,89,95,89 raz tak raz tak nie jest źle .Mi też diabetolog mówi że to jest ok ale jeśli trzymam diete.Jesli masz takie cukry i grzeszysz to wiadomo.Ja dostałam insulinę nocna na cukry koło 95 z rana .Miałam.tak przez dwa tyg i w ogóle nie spadły a moja dieta w tym czasie była wzorowa .Teraz mam insulinę i cukry różnie .Ale nie ma co popadac w panikę bo ponoć koło 24 tyg zaczyna się taka jazda z cukrami .Ja narazie mam je super ale wszytsko przed nami.

    barbillla86, Natalia-tosia lubią tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie daje rady was nadrobic bo nie bylonoe dwa dni .Wczoraj miałam wizytę ,lekarz badał przepływy i są ok.Mowil że ta lekarka na polwkowych trochę poleciała z tematem bo wynik był dobry.Takze wracam do zywych.Bo te dwa tyg były straszne byłam już przygotowana że idę do szpitala i będę tam polegiwac do końca ciąży .A tak życie jak w Madrycie.;-) Mała ma 680 g ,jest ułożona główka do dołu i puka mnie w pęcherz aż miło

    Fasolka77, Karmelllka90, Kasiulka90, B_002, DorotaAnna, Karollinax26, estrella, Natalia-tosia, AniaKJ, Kiwona, martusiawp lubią tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    w sierpniu miałam cukier na czczo 90
    we wrześniu 93 i dostałam skierowanie na krzywą
    na krzywej wyszło 93/126/99 więc miałam na czczo przekroczenie o 1 jednostkę.. no w zasadzie 2 bo już jak jest 92 to cukrzyca. Moja ginekolog na to nie zareagowała ale miałam w grudniu wizytę u diabetologa bo jeszcze przed ciążą wydębiłam skierowanie od rodzinnego bo dziadek miał cukrzycę, tata ma cukrzycę... i bałąm się genetyki... wolę sprawdzać takie rzeczy... mam lekką IO i dostałam metformax przed ciążą włąsnie od diabetologa... we wrześniu przestałam brać na wniosek mojej gin. No więc jak poszłam w grudniu do diabetologa i powiedziałąm, że jestem w ciąży i pokazałam wyniki krzywej z września to dostałam glukometr i dietę... i zalecenia, że mam utrzymywać normy 90 na czczo i 140 1h po posiłku
    Aha No to teraz rozumiem. Generalnie masz nie znacznie podwyzszone normy na czczo wiec problem jest z twoja kolacja. Spróbuj jeść kolacje wg rozpiski jaka jest u mamyginekolog na blogu i sprawdzaj jak cukier po nich.
    Ja miałam przed ciąża podejrzenie stanu przedcukrzycowego w marcu diabetolog wysłała mnie na krzywa cukrowa i krzywa insulinowa gdzie cukry miałam wzorowe ale stwierdzona lekka IO do leczenia dieta, teraz cukry jak widać na czczo i po 1 h w normie a po 2 h o 1 jednostkę przekroczone, moja diabetolog pewnie wyśle mnie na dodatkowa krzywa ale ja sie nie godzę :) niech daje ten glukometr i dietę.
    Kochana ty troszkę za bardzo panikujesz i od tego te cukry na czczo tez mogą być podwyższone.

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002, ja tez mam ten dylemat. Chodze prywatnie i musze sie zapisac panstwowo zeby przyjac ta immoglobuline d w 28 tc. Nie bardzo mi pasi zapisywanie sie juz do szpitala, bo mam taki plan ale pod koniec ciazy i tak by zgrac sie aby otrzymac we wlasciwym czasie zwolnienie. Po pierwszym porodzie dostalam immunoglobuline d w szpitalu. Teraz przy drugim dziecku, nie wiem czy to nie za duze ryzyko, by nie wziasc w tym terminie? Sorry ze pytam, bo nie pamietam, ktora to Twoja ciaza?

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Aga2606 Autorytet
    Postów: 731 777

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry! Mloda w przedszkolu a ja siedze w lozku i kaszle jak stary gruzlik hehe. Al powiem Wam ze taki mocny kaszel w ciazy jest uciazliwy...zeby tylko szybko sie go pozbyc. Macie jakeis sposoby? Pije napar z imbiru cytryny i miodu syrob z cebuli i inhalacje sola fizjo (dodam ze po czosku mam przeboje zladkowe wiec nie moge).

    Fasolka - ja sie zgadzam ze troszke panikujesz! Ja to rozumiem bo mnie sie zdarazlo plakac przy cukrze 160 po posilku a diablo zawsze uspokaja ze to jednorazowe wyskokil. Juz kiedys pisalam ze mnie pomagalo gorzkie kakao wypite tuz przed snem - mozesz sporbowac ale jak pisala Kasionek kazdy jest inny;)

    relgepoklmz2enzg.png
    zem3epokdku6r9s8.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i ginekolozka stwierdzila ze juz po nastepnej wizycie, pojde na krzywa cukrowa. Tylko to bedzie 25 tc. Nie za pozno?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 10:22

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Aha No to teraz rozumiem. Generalnie masz nie znacznie podwyzszone normy na czczo wiec problem jest z twoja kolacja. Spróbuj jeść kolacje wg rozpiski jaka jest u mamyginekolog na blogu i sprawdzaj jak cukier po nich.
    Ja miałam przed ciąża podejrzenie stanu przedcukrzycowego w marcu diabetolog wysłała mnie na krzywa cukrowa i krzywa insulinowa gdzie cukry miałam wzorowe ale stwierdzona lekka IO do leczenia dieta, teraz cukry jak widać na czczo i po 1 h w normie a po 2 h o 1 jednostkę przekroczone, moja diabetolog pewnie wyśle mnie na dodatkowa krzywa ale ja sie nie godzę :) niech daje ten glukometr i dietę.
    Kochana ty troszkę za bardzo panikujesz i od tego te cukry na czczo tez mogą być podwyższone.

    nie sądzę, ze to stres.. w niedzielę w nocy miałam cukier 86 :) bo zjadłam na noc jogurt z migdałami... i do testu na czczo podeszłam na lajcie i cieszyłam się, że znalazłam sposób a rano na czczo cukier 100... wiec wychodzi, że lepiej nie jesc na noc...

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    B_002, ja tez mam ten dylemat. Chodze prywatnie i musze sie zapisac panstwowo zeby przyjac ta immoglobuline d w 28 tc. Nie bardzo mi pasi zapisywanie sie juz do szpitala, bo mam taki plan ale pod koniec ciazy i tak by zgrac sie aby otrzymac we wlasciwym czasie zwolnienie. Po pierwszym porodzie dostalam immunoglobuline d w szpitalu. Teraz przy drugim dziecku, nie wiem czy to nie za duze ryzyko, by nie wziasc w tym terminie? Sorry ze pytam, bo nie pamietam, ktora to Twoja ciaza?
    To moja pierwsza ciąża, dlatego tym bardziej jak nie wyszły mi teraz przeciwciała to nie ma wskazania do podania tej immunoglobuliny. Ja ufam mojej lekarce, ona prowadzi ciążę a nie ja więc nie będę brała.
    Ale ty jeśli jesteś w kolejnej ciąży to musisz zapytać co na to twój lekarz. No i zrób też badanie na przeciwciała. Ja uważam że lekarz powinien zadecydować czy mamy coś przyjmować w ciąży czy nie, jeśli będziesz musiała to chyba czeka cię wizyta na NFZ.
    Ja sobie odpuszczam bo nie ma potrzeby.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 10:26

    Misiabella lubi tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 moja diabetolog powiedziała mi dokładnie to samo, na czczo do 90 przy czym 90 to już dla niej wynik nieprawidłowy, a godzinę od rozpoczęcia posiłku 140. Ja dostałam dietę wg której w ciągu dnia mogę zjeść 21 ww - wymienników weglowodanowych. Ustaliła mi to na podstawie mojej wagi - 75 kg przy wzroście 171 cm. Te 21 ww rozpisala na 6 posiłków z czego pierwszy o 6.15 - śniadanie (2ww zbozowe +1 niezbozowy), drugi o 9.00 (2ww zbozowe +1 niezbozowy), trzeci o 12.00 (4 ww i tu moje 3 ww zbożowe i 1 niezbozowy lub 4 zbozowe) , czwarty o 15.00 (2 zbożowe i 2 niezbozowe) , kolejny to obiad i mogę jesc około 17-18.00 (5 ww i tu też zależy ode mnie mogę jesc 5 zbożowych lub cześć zbożowych i niezbozowych) i ostatni kolacja o 21 czyli godzinę przed snem (2 ww). Ogólnie 1 ww zbożowy to np ok 15 g pieczywa, precelkow,ryzu, kaszy. Niezbozowe 1 ww to 170 g jogurtu, 330 g twarogu, 200 g marchewki, 150 g fasolki szparagowej, 80 g gruszki, 110 g mandarynki bez skórki. Mięsa, wędliny, ryby, warzywa tj. Sałata, pomidory, ogórek, papryka można jesc bez ograniczeń i tego się nie liczy. Więc powiem Ci ze jedzenia wychodzi bardzo dużo, trzymając się tych wyliczeń na diecie chudlam cukry były piękne i brak ketonow w moczu - mam w domu paski do ich sprawdzania. Na początku wydaje się to wszystko skomplikowane ale po kilku dniach zna się pewne wartości na pamięć. Ja na śniadanie jem 30 g pieczywa plus jakis owoc, na drugie też kanapki lub płatki owsiane z jogurtem, później o 12.00 diabetolog polecala sałatki z ryżu czy makaronu z mięsem lub ryba i warzywami, na podwieczorek jem 30 g precelkow lub paluszkow i jakiś owoc, na obiad to na co mam ochotę i na kolacje kanapki. Troche się rozpisalam ale może Ci to pomoże planować posilki, jak chcesz to mogę zrobić fotki tych moich rozpisek i wstawić.

    Aga2606 lubi tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga2606 wrote:
    Dzien dobry! Mloda w przedszkolu a ja siedze w lozku i kaszle jak stary gruzlik hehe. Al powiem Wam ze taki mocny kaszel w ciazy jest uciazliwy...zeby tylko szybko sie go pozbyc. Macie jakeis sposoby? Pije napar z imbiru cytryny i miodu syrob z cebuli i inhalacje sola fizjo (dodam ze po czosku mam przeboje zladkowe wiec nie moge).

    Fasolka - ja sie zgadzam ze troszke panikujesz! Ja to rozumiem bo mnie sie zdarazlo plakac przy cukrze 160 po posilku a diablo zawsze uspokaja ze to jednorazowe wyskokil. Juz kiedys pisalam ze mnie pomagalo gorzkie kakao wypite tuz przed snem - mozesz sporbowac ale jak pisala Kasionek kazdy jest inny;)

    oooo tak mi brakuje kakao!!! dziś spróbuję :)tzn myślicie, że mogę ok 22 wypić kakao jak mam rano być na czczo na morfologii??? powiem Wam, że test z chlebem probody się udał.. zjadłam rano malutką kanapkę i po godzinie cukier 106, pół h po pomiarze dojadłam i po 1h cukier 99 więc już wiem co i jak jeść rano :) jeszcze muszę ogarnąć kolację, żeby mi rano nie wybijało...

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    No i ginekolozka stwierdzila ze juz po nastepnej wizycie, pojde na krzywa cukrowa. Tylko to bedzie 25 tc. Nie za pozno?

    Nie za późno :) krzywa robi się między 24 a 28 tc wiec akurat

    martusiawp lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    No i ginekolozka stwierdzila ze juz po nastepnej wizycie, pojde na krzywa cukrowa. Tylko to bedzie 25 tc. Nie za pozno?
    Krzywą się robi w 24-28tc, więc w sam raz.

    A jeszcze co do krzywej to mi dzisiaj pani doktor powiedziała, że w aptekach są dostępne te glukozy cytrynowe i one są dużo lepsze w smaku i są dopuszczone bo nie wpływają na wynik badania. A jak nam w laboratorium ktoś powie że nie można to trzeba znać swoje prawa (tak jak wcześniej dziewczyny to pisały) i być może panie są niedoinformowane, ale macie prawo wypić sobie tą cytrynową glukozę zamiast zwykłej.
    W luxmedzie mają tylko zwykłą, ale powinni rozpuścić w wodzie tą cytrynową jeśli ktoś sobie przyniesie z apteki.

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    estrella wrote:
    Fasolka77 moja diabetolog powiedziała mi dokładnie to samo, na czczo do 90 przy czym 90 to już dla niej wynik nieprawidłowy, a godzinę od rozpoczęcia posiłku 140. Ja dostałam dietę wg której w ciągu dnia mogę zjeść 21 ww - wymienników weglowodanowych. Ustaliła mi to na podstawie mojej wagi - 75 kg przy wzroście 171 cm. Te 21 ww rozpisala na 6 posiłków z czego pierwszy o 6.15 - śniadanie (2ww zbozowe +1 niezbozowy), drugi o 9.00 (2ww zbozowe +1 niezbozowy), trzeci o 12.00 (4 ww i tu moje 3 ww zbożowe i 1 niezbozowy lub 4 zbozowe) , czwarty o 15.00 (2 zbożowe i 2 niezbozowe) , kolejny to obiad i mogę jesc około 17-18.00 (5 ww i tu też zależy ode mnie mogę jesc 5 zbożowych lub cześć zbożowych i niezbozowych) i ostatni kolacja o 21 czyli godzinę przed snem (2 ww). Ogólnie 1 ww zbożowy to np ok 15 g pieczywa, precelkow,ryzu, kaszy. Niezbozowe 1 ww to 170 g jogurtu, 330 g twarogu, 200 g marchewki, 150 g fasolki szparagowej, 80 g gruszki, 110 g mandarynki bez skórki. Mięsa, wędliny, ryby, warzywa tj. Sałata, pomidory, ogórek, papryka można jesc bez ograniczeń i tego się nie liczy. Więc powiem Ci ze jedzenia wychodzi bardzo dużo, trzymając się tych wyliczeń na diecie chudlam cukry były piękne i brak ketonow w moczu - mam w domu paski do ich sprawdzania. Na początku wydaje się to wszystko skomplikowane ale po kilku dniach zna się pewne wartości na pamięć. Ja na śniadanie jem 30 g pieczywa plus jakis owoc, na drugie też kanapki lub płatki owsiane z jogurtem, później o 12.00 diabetolog polecala sałatki z ryżu czy makaronu z mięsem lub ryba i warzywami, na podwieczorek jem 30 g precelkow lub paluszkow i jakiś owoc, na obiad to na co mam ochotę i na kolacje kanapki. Troche się rozpisalam ale może Ci to pomoże planować posilki, jak chcesz to mogę zrobić fotki tych moich rozpisek i wstawić.

    dzięki estrella :) ja znam te wszystkie zasady tylko widze, że nie każdego działaja one tak samo... i testuję...

    a paski do ketonów to jakieś specjalne paski? czy zwykłe lakmusowe?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 10:31

    estrella lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Krzywą się robi w 24-28tc, więc w sam raz.

    A jeszcze co do krzywej to mi dzisiaj pani doktor powiedziała, że w aptekach są dostępne te glukozy cytrynowe i one są dużo lepsze w smaku i są dopuszczone bo nie wpływają na wynik badania. A jak nam w laboratorium ktoś powie że nie można to trzeba znać swoje prawa (tak jak wcześniej dziewczyny to pisały) i być może panie są niedoinformowane, ale macie prawo wypić sobie tą cytrynową glukozę zamiast zwykłej.
    W luxmedzie mają tylko zwykłą, ale powinni rozpuścić w wodzie tą cytrynową jeśli ktoś sobie przyniesie z apteki.

    Ja robiłam krzywą jakiś czas temu w Diagnostyce i tam mi kobieta powiedziała, że stosują już tylko cytrynową, wątpię że stosowali by ją gdyby zaburzała wynik.

    B_002 lubi tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Ja robiłam krzywą jakiś czas temu w Diagnostyce i tam mi kobieta powiedziała, że stosują już tylko cytrynową, wątpię że stosowali by ją gdyby zaburzała wynik.


    moja lekarka też mówi, że można cytrynową

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    dzięki estrella :) ja znam te wszystkie zasady tylko widze, że nie każdego działaja one tak samo... i testuję...

    a paski do ketonów to jakieś specjalne paski? czy zwykłe lakmusowe?

    Specjalne do sprawdzania glukozy i ketonów, na receptę i nazywają się keto-diastix. Mam w dwa wybrane dni tygidnia 3 razy - przed śniadaniem, obiadem i kolacja spr mocz. Ogólnie wystarczy na nie zrobić siusiu i po 15 sek jest wynik.

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

‹‹ 730 731 732 733 734 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ