X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Slodkie mamy. A jak jest z kiwi? Maja wysoki indeks glikemiczny?

    Dafii, kiwi ma IG 53 więc duży, ja zazwyczaj dodaję do płatków jogurtu i mnie nie podnosi cukru

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak cudownie <3 Kraków zasypany i taki mocny śnieg pruszy . Czyste powietrze. Cudo <3 a moja niunia jest tak subtelna, że czuje ją tak jakby się odbijała na trampolinie haha niesamowite

    Kasiulka90, martusiawp lubią tę wiadomość

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Dafii, kiwi ma IG 53 więc duży, ja zazwyczaj dodaję do płatków jogurtu i mnie nie podnosi cukru
    Ja jeszcze nie probowalam ale wczoraj spojrzalam na nie w gazetce i mam ochote zjeść i sprawdzić.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Dafii, kiwi ma IG 53 więc duży, ja zazwyczaj dodaję do płatków jogurtu i mnie nie podnosi cukru
    Ig do 55 jest uważany za niski

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Jak cudownie <3 Kraków zasypany i taki mocny śnieg pruszy . Czyste powietrze. Cudo <3 a moja niunia jest tak subtelna, że czuje ją tak jakby się odbijała na trampolinie haha niesamowite
    Zazdroszcze. Od rana ogladam podglad z kamer w Karpaczu az mnie korci by skoczyc na dluzej teraz poki jest snieg.. Chcieliśmy w styczniu ale czy pogoda dopisze i moje mozliwosci fizyczne.

    martusiawp lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://zdrowezywienie.edu.pl/glikemiczny.htm

    Jak miałam dietę na IO korzystałam z tej strony

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Kochana 2,5 roku słyszała o tym kto jakie ma prawa, sama się musiałam tego nauczyć, to nieraz sama korzystam ;P. Wkładki laktacyjne potrzebne, nic innego juz tam bym nie wymyśliła na wymianę i szczerze tak bardzo bolały mnie biodra ze chciałam do domu. A ruch przy tych półkach. To jest rewelacyjna promocja na prawde produkty maja daty do stycznia 2021.

    i słusznie! o mnie mówią, że mam taki wygląd władczy, że jak wejdę do sklepu z reklamacją to od ręki mi uznają :) znajomi się śmieją, że nie opłaca się mnie zatrudniać bo ciężko się mnie pozbyć... sama napisałam pozew i wygrałam z pracodawcą... dostałam całkiem niezłe odszkodowanie po 6 latach walki, dla siostry też wygrałam sprawę w sądzie pracy a prawnikiem nie jestem :) po prostu walczę o swoje i nie lubię jak ktoś robi ze mnie i z bliskich idiotów :)

    Karmelllka90, B_002, Misiabella lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Jak cudownie <3 Kraków zasypany i taki mocny śnieg pruszy . Czyste powietrze. Cudo <3 a moja niunia jest tak subtelna, że czuje ją tak jakby się odbijała na trampolinie haha niesamowite

    zazdroszczę... choć nie mam sentymentu do Krakowa bo kojarzy mi się z nieudanym małżeństwem i śmieję się, że mam tam tylko nieruchomość na sprzedaż :) u nas w łódzkim teraz szaro, buro i ponuro.. a tak bym chciałam żeby było biało... mam już gwiazdę betlejemską a w sobotę musimy już kupić choinkę :) tez już prawie codziennie czuję, ze się Młody wierci (chyba będzie jednak Maciuś :) ) a wczoraj to nawet widziałam jak się brzuszek ruszał :) <3

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Ig do 55 jest uważany za niski


    a faktycznie, musiałam coś z rana pomylić :) masz rację :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Mistella Autorytet
    Postów: 679 647

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawiozłam córcię do przedszkola i dziś dzień prania ... mam cała pralkę plus kosz do wyprania ;) planuje tez skoczyć na jakieś małe zakupy , może uda mi się kupić jakaś ładna kiecke ... umówiłam się na dodatkowo wizytę z mierzeniem szyjki przed świetami bo ostatnio zaczęła się skracać, w tydzień 9 mm . Ma 31 mm, gin powiedziała ze tendencja spadkowa będzie już, wiec wole trzymać rękę na pulsie i reagować w porę ... ale mogłam się tego spodziewać , skończy się pessarem prawdopodobnie , jeśli będzie krótsza niż ostatnio to niech mi weźmie przed świetami posiew i po świętach na wizycie zakrazkuje. A Wy jakie plany na dziś ?

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny... wczoraj przy aplikacji luteiny i lacibios femina czułam o wiele większy "poślizg" niż zwykle... tak jakoś bardzo wilgotno... jak to jest w sączeniem się wód płodowych bo zaczęłam sobie coś wkręcać....można to sprawdzić jakimiś paskami i jak to się robi? czy to po prostu taki naturalny stan, że wilgotność się zmienia? zapach taki kwaśny więc w porządku, lacibios działa ;)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Mistella Autorytet
    Postów: 679 647

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ruchów to czuje bardzo wyraźnie , widoczne gołym okiem - nie miałam tego w poprzedniej ciąży, nie było widać w zasadzie przez brzuch ... wieczorami meczy mnie zgaga, gdy tylko położę się spać od razu mała zaczyna harce i włącza się zgaga, także wieczory mam wesołe ...

    Fasolka77, martusiawp lubią tę wiadomość

  • Mistella Autorytet
    Postów: 679 647

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka ja tez mam więcej wydzieliny ostatnio i tez stosuje luteinę , wody możesz sprawdzić na pasku lakmusowym , ale ja nigdy nie korzustam z tego , myśle ze wszystko ok u Ciebie

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mistella wrote:
    Ja zawiozłam córcię do przedszkola i dziś dzień prania ... mam cała pralkę plus kosz do wyprania ;) planuje tez skoczyć na jakieś małe zakupy , może uda mi się kupić jakaś ładna kiecke ... umówiłam się na dodatkowo wizytę z mierzeniem szyjki przed świetami bo ostatnio zaczęła się skracać, w tydzień 9 mm . Ma 31 mm, gin powiedziała ze tendencja spadkowa będzie już, wiec wole trzymać rękę na pulsie i reagować w porę ... ale mogłam się tego spodziewać , skończy się pessarem prawdopodobnie , jeśli będzie krótsza niż ostatnio to niech mi weźmie przed świetami posiew i po świętach na wizycie zakrazkuje. A Wy jakie plany na dziś ?

    dobrze, że trzymasz rękę na pulsie :) ja mam 17.12 wizytę i już się nie mogę doczekać. Ja dziś wybieram się na masaż :), spacer i będę robić żurek :) i może naleśniki pełnoziarniste :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mistella wrote:
    Fasolka ja tez mam więcej wydzieliny ostatnio i tez stosuje luteinę , wody możesz sprawdzić na pasku lakmusowym , ale ja nigdy nie korzustam z tego , myśle ze wszystko ok u Ciebie

    co mam powiedzieć w aptece? :) że chcę pasek lakmusowy czy jakiś specjalny pasek? i jaki ma być kolor,żeby się uspokoić, że to nie wody się sączą?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Mistella Autorytet
    Postów: 679 647

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://lovi.pl/pl/forum/1/7747 Tu jest opisane , nie w każdej aptece maja te paski, często na zamówienie są, może faktycznie dobrze by było mieć w domu

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mistella wrote:
    https://lovi.pl/pl/forum/1/7747 Tu jest opisane , nie w każdej aptece maja te paski, często na zamówienie są, może faktycznie dobrze by było mieć w domu

    dzięki! mam sąsiada aptekarza to może mi coś znajdzie :)

    Mistella lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    co mam powiedzieć w aptece? :) że chcę pasek lakmusowy czy jakiś specjalny pasek? i jaki ma być kolor,żeby się uspokoić, że to nie wody się sączą?
    A zauważasz wyciek na bieliźnie? Ja w mojej pochwie to mam raz mokro raz sucho. Raz mam tak ciasno, że aplikacja luteiny to wyczyn wtedy relaks, i na drugiej Max trzeciej aplikacji juz jest Ok a nieraz mam tam tyle luzu. To zależy chyba od pory dnia nie aplikuje co do minuty. Od pozycji od „jej” widzimisie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mogę jeść legalnie wszystko z IG poniżej 75. Mój gin mówił że 75 to już wysokie dla zwykłego śmiertelnika, ale w ciąży używa się innych standardow :-) Oczywiście uważam że wszystkim bo nigdy nie wiadomo co mi wystrzeli cukier.

    Ja też tak jak Wy, zawsze walczę o swoje, ale raczej unikam wykorzystywania czyichś pomyłek tym bardziej kiedy wiem że ten ktoś za to zapłaci. Raczej zwrocilabym uwagę że jest źle oznaczone. Ale ja już taka jestem, staram się podchodzić do ludzi tak jakbym chciała być traktowana na ich miejscu ;-)

    Idę dzisiaj do Rossmana i chyba zrobię sałatkę z gyrosem. Brakuje mi warzyw strasznie a teraz są niesmaczne więc wykorzystam konserwowe, może uda się dostać w Biedrze jeszcze te ekologiczne bez cukru i soli.

    U mnie szaro buro i deszczowo. Miałam plan posprzątać szafki i zrobić pierniki jeszcze ale w takiej pogodzie myślę że zostanę przy sałatce z gyrosem.

    Karmelllka90 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mistella wrote:
    Ja zawiozłam córcię do przedszkola i dziś dzień prania ... mam cała pralkę plus kosz do wyprania ;) planuje tez skoczyć na jakieś małe zakupy , może uda mi się kupić jakaś ładna kiecke ... umówiłam się na dodatkowo wizytę z mierzeniem szyjki przed świetami bo ostatnio zaczęła się skracać, w tydzień 9 mm . Ma 31 mm, gin powiedziała ze tendencja spadkowa będzie już, wiec wole trzymać rękę na pulsie i reagować w porę ... ale mogłam się tego spodziewać , skończy się pessarem prawdopodobnie , jeśli będzie krótsza niż ostatnio to niech mi weźmie przed świetami posiew i po świętach na wizycie zakrazkuje. A Wy jakie plany na dziś ?

    W poprzedniej ciąży, od którego tygodnia ci się skracała?

‹‹ 727 728 729 730 731 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ