X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Kwietniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro ja uważam, ze warto iść, może jeszcze nie teraz, ale z takim dwulatkiem jak najbardziej. Niekoniecznie da sobie coś zrobić na pierwszej wizycie, bardziej chodzi o to, żeby dziecko zapoznalo się z gabinetem i żeby kojarzyło mu się z czymś fajnym, a nie jak przychodnia po szczepieniach i nie miało traumy jak Edwarda pisze 😉 i najlepiej poszukać takiego od dzieci (pedodonta chyba). Z Frankiem na prawdziwej wizycie byłam jak miał już wszystkie zęby, wcześniej czasami ze mną przychodził i coś mu na szybko zaglądali. Ale wracając do tej „prawdziwej” wizyty, to trafiliśmy super. Babka odprowadziła go najpierw po gabinecie, pokazała różne sprzęty. Posadziła mu na fotel jakiegoś krokodyla z zębami i razem oglądali i czyścili mu zęby, na krokodyli pokazała jakich narzędzi używa ... dopiero po czasie zapytała czy tez chce usiąść zobaczyć jak się podnosi góra o dół itd. no super podejście miała i w rezultacie tak go zaglądała, ze z wizyty poglądowej wyszliśmy z zalakowanymi 8 ząbkami 😀a na tym bardzo mi zależało, tylko nie sądziłam, ze uda się wszystkie od razu
    Potem uwielbiał chodzić do dentysty. Jeszcze zbierał naklejki za wizyty i za 6 mógł wybrać sobie zabawkę z katalogu i mu zamawiali (a zabawki całkiem niezłe były bo np. Lego), więc tylko czekał kiedy pójdziemy do dentysty 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2019, 08:14

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala o kurde, ale bajer. Na naszym zadupiu to nie mam co liczyć na takie atrakcje dla dziecka. Trzeba będzie szukać po większych miastach.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wow wow. Kurde Łódź duze miasto to moglby sie ktos taki znaleźć, musze poszukac :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno znajdziecie u siebie taki gabinet przystosowany do dzieci z odpowiednio wykwalifikowanym personelem, zabawkami w poczekalni i telewizorem w gabinecie. Polecam. Dziecku fajnie się kojarzy i chodzi chętnie na wizyty. A regularne kontrole co 3 maks 6 miesięcy naprawdę dużo dają, bo nawet jak byłoby coś do zrobienia to jest to chwila. Myślę, ze najgorsze co może rodzic dziecku zafundować to przyjść do dentysty z przedszkolakiem z tak zaawansowaną próchnicą, ze nie wiadomo co rwać, a co leczyć. No wtedy trauma murowana...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2019, 13:21

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kur... pieprzone bexero dzisiaj prawie 40 stopni 🙁 wczoraj była taka umiarkowana gorączka ładnie po lekach spadała, rano tez ok i myślałam, ze dzisiaj koniec. A przed 14 jak wstała z drzemki maskara. Dostała czopek paracemtamolu, ale gorączka zamiast spadać jeszcze rosła, jak przed 16 było już 39,7 to nie czekałam i dołożyłam nurofen (w du.. mam ich zalecenia niech tylko ta gorączka nie rośnie). Okropne szczepienie.

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala to byla ta trzecia, ostatnia dawka?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, spodziewałam się jakiś akcji, bo każda następna jest gorsza, ale nie 40 stopni!!!!

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To juz czuje co bedzie u nas :(

    A mialyscie juz te ostatnie na 16-18 mcy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2019, 18:44

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jakoś na początku lipca z pneumokokami. Mamy już wszystkie. Gorączka spadła ....ciekawe jak w nocy będzie

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala wrote:
    Tak, jakoś na początku lipca z pneumokokami. Mamy już wszystkie. Gorączka spadła ....ciekawe jak w nocy będzie
    To szybko. My te ostatnie mamy w polowie września. Zostanie nimnerix, ostatnia dawka bexero i ospa. Takze do kwietnia jeszcze pare razy bedzie awantura...

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od kwietnia chodziłam średnio raz w miesiącu, żeby się wyrobić przed rozpoczęciem szkoły, bo młody może jakieś hity wirusowe znosić. W kwietniu miałyśmy Mmr+ospa, maj nimnerix, czerwiec 2-ga ospa, lipiec hexa+prevenar, no i teraz to bexero nieszczęsne. I tym sposobem mamy komplet.

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak. Ja robie minimum 8 tyg przerwy między. Ale damy rade :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 24 sierpnia 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, ze dacie 🙂 jakbym nie miała starszaka w domu to też bym tak się tak nie spieszyła. A tak wolałam przycisnąć w momencie kiedy jednak ryzyko infekcji jest mniejsze. Franek w sumie nie choruje, ale to co dla niego może być lekkim katarem, to już u małej niekoniecznie. W zeszłym roku nic nie łapała, ale piła moje mleko, wiec jakąś ochronę miała, a teraz zobaczymy jak będzie. Pocieszam się, ze takie starsze dzieci już tak nie zarażają jak maluchy.

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to Bexero jest w 3 dawkach (nie 2)? Kurde, ja myślałam, że nam zostslo tylko to szczepienie 16-18.. Na ACWY jeszcze się wstrzymujemy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2019, 00:47

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik jak szczepilas pierwsza dawka po roczku to dwie dawki i jedna przypominajaca blizej 24 mca. Z tego co pamiętam.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    55538f1d5f8b.png

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala i jak tam Kalinka? Gorączka ustąpiła?

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jest lepiej. W niedziele jeszcze gorączkowała tak pomiędzy 38-39, ale już do opanowania lekami, w poniedziałek tak 37-38, a dzisiaj chyba już ok jeszcze nie mierzyłam, ale nie wygląda jakby miała temperaturę. Wczoraj dla spokojności, bo trochę pokasływała (normalnie bym nie szła ale po tym szczepieniu wolałam, żeby jednak lekarz ją obejrzał) podeszłam z nią do przychodni i lekarka hmm... zbadała, wszystko ok oprócz lekko zaczerwienionego gardła i to by się zgadzało bo ten kaszelek taki gardłowy i ....skierowanie na izbę przyjęć wypisała... bo to na pewno!!! nie po szczepieniu ... i za długo trwa. No trochę zdziwiona byłam, bo jakoś nigdy wcześniej nie kierowali na badania po 3 dniowej gorączce, zwłaszcza, ze mówiłam, ze jest dużo lepiej. Wiadomo jakby ta gorączka z soboty nie spadała, to już tego samego dnia byłabym na pogotowiu, a tak ...olałam, bo jeszcze by mi z tej izby coś lepszego przytachała. Acha, a jak rejestrowałam, to mówiłam pielęgniarce, ze po szczepieniu, bo nie wiedziałam czy do zdrowych czy chorych mnie wrzucą i tam powiedziała, ze spokojnie bo nawet do tygodnia może się utrzymywać ...

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala to dobrze, że już ok. My 4. września mamy kolejne szczepienie, ale u nas to dopiero trzecia dawka dtp + hib.

    Lili tak się dziś spanie pogrzmocilo, że dopiero teraz usnęła. Zaliczylismy po południu 3 place zabaw i teściów xD wróciliśmy do domu i wzięłam Lilę do łazienki, żeby ją z tego piachu chociaż na razie umyć, a ona siada na nocnik i mówi siii 😶 Pytam się czy zdjąć jej spodenki i pieluchę a ona, że tak. Rozebralam ją a ona usiadła na nocnik i się wysikala 😍 tylko zaczął dziad grać i się wystraszyla - wstała i dosikala resztę na podłogę xD na szczęście mąż się już graniem zajął xD

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. My nadal w dwupaku. Chyba juz w pon bedzie cc. Przynajmniej mam sie stawic do szpitala rano na czczo :) i dobrze bo te upaly juz mnie wykanczaja. Do tego opuchlizna i ogolna ciezkosc.
    U nas bedzie szczepienie jak wyjde z mlodszym ze szpitala. Maz pewnie sam pojedzie. Ciekawe jak maly bedzie reagowal po szczepieniu. Moze nie bedzie zle.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
‹‹ 1732 1733 1734 1735 1736 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ