X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe Szczęścia 2017
Odpowiedz

Kwietniowe Szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • aniołkowa mama Autorytet
    Postów: 1583 1461

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku, całkiem fajna ta poducha. Ogólnie szumisie wyglądają ładniej niż Whisbear. Ja kupiłam Whisbear'a za radami koleżanek, które go mają.
    Moja bardzo subiektywna ocena:

    Whisbear:
    +
    magnesy do przyczepienia na łóżeczko
    szumiąca łapka i uszko
    pozytywne opinie koleżanek
    -
    wygląd (choć mojemu mężowi np. się podoba)
    tylko 1 rodzaj szumu

    Szumiś:
    +
    zdecydowanie ładniejszy
    5 rodzajów szumu
    -
    opcja z sensorem płaczu jak ja kupowałam była droższa od Whisbear

    Z tym że... wygląd i szeleszczące łapki itp. w tym przypadku chyba nie mają aż takiego znaczenia. Nie o to w tej zabawce chodzi. Co prawda potem można wyjąć mechanizm z środka i misiek może być po prostu miśkiem.
    Chyba drugi raz nie zdecydowałabym się na Whisbear, wzięłabym Szumisia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 16:11

    Córcia jest z nami :)

    04.2016 Aniołek [*]
    11.2015 Aniołek [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniołkowa, a wishbear ma regulacje głośności? Mi się wishbear podoba, ale rozważam tez pieska dexa firmy zazu
    DEX%20dog%20front%201.png

  • ilae Autorytet
    Postów: 910 1247

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co może oznaczać ból w klatce piersiowej? Ma któraś z Was takie bóle? Cała klatka piersiowa mnie dzisiaj boli na wysokości piersi, ciśnienie mam w normie. I od wczoraj pobolewa mnie głowa, choć raczej to żadnego związku nie ma...

    3jvzdf9h7tp5lfxx.png
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaStaraczka- ten mlody od Twojej kolezanki to chyba bedzie mial zakrecone zycie, jak na karuzeli :D Ale zwroccie uwage, ze malym dzieciom nie przeszkadzaja obroty, bujanie ani wibracje, a im czlowiek starszy, tym gorzej. Sama teraz zrobie dwa obroty w koleczku z corka i musze usiasc, bo mi caly swiat faluje :D

    Spiworek bardzo fajny. Sama zastanawiam sie tylko nad kupnem takiego przejsciowego kombinezonu, ale czy koncem kwietnia ma to sens? Pogoda idzie wtedy ku cieplejszym temperaturom, a tlumacze sobie, ze mam w zasiegu reki dodatkowe otulacze, jak rozek i kocyk.

    karolyn- moze to dziwnie zabrzmi, ale sama sie przyzwyczailam do Waszego Sebastiana, haha ;) moze dlatego, ze te Nasze ciazunie w podobnym terminie powinny sie rozpakowac :P

    ojejku- moja corka przy piersi dosc szybko popadala w sen, nie wiem jakby to karmienie wygladalo po dolozeniu kolejnego uspokajacza i wyciszacza jak szumiacy misiek :D bardzo Ci zalezy na takim gadzecie? :)

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagah, na stówę musze mieć coś szumiacego :D tylko jeszcze nie wiem co :P z poduszki chyba zrezygnuję, tak sobie gadżety przeglądałam, ale misia jakiegoś SOBIE sprawię :D

    Jagah lubi tę wiadomość

  • Vero Autorytet
    Postów: 837 1029

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku - ja kupilabym cos mniejszego co mozesz wziasc na spacer np, lub wyjazd.

    My mamy ten bujaczek mamaroo i on ma wszystkie funkcje bujania i szumienia ale wiadomo nie zabiore go nigdzie, wiec myslalam o ptaszku szumiacym lub owieczce zazu. Jakos szumisie i whisbear ... nie podobaja mi sie wizualnie.

    Ania ciekawy spiworek ja jednak zrezygnowalam z tak cieplych rzeczy kupilam spodnie i kurteczke, mam nadzieje ze snieg w kwietniu nie spadnie ale kto to wie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 16:46

    17.03.2017 <3 Sofia

    f2w39jcgw9mcoxh4.png
  • Antonelka Autorytet
    Postów: 3153 4099

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine a moze spakujesz sie i z mezem do Dubaju :-) mnie Dubaj "elektryzuje" lubie to miejsce i moglabym tam przez jakis czas pomieszkać :-)

    Teklaa lubi tę wiadomość

    7.03.2017 - Nina jest z nami
  • Teklaa Autorytet
    Postów: 1309 645

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonelka wrote:
    Sunshine a moze spakujesz sie i z mezem do Dubaju :-) mnie Dubaj "elektryzuje" lubie to miejsce i moglabym tam przez jakis czas pomieszkać :-)

    Też o tym pomyślałam, zapakować się i hej!

    Antonelka lubi tę wiadomość

    mhsvhdgexfg3d4nx.png
    kolejna 30.03/36tc 16.03 3200/33tc 23.02 2297g/24.01 1447g/22.12 759g/połówkowe 05.12 wzorowo ❤️około 437g/24.11- ok/27.10 9-12cm/prenatalne 03.10.2016 - wszystko ok 6,5cm/19.09.2016 10tydz. 3,35 cm/5.09.2016 8tydz. 1,5cm serduszko 171
  • sunshine Autorytet
    Postów: 542 634

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja bym bardzo chciała, ale raczej z takim miesiącznym/ 2-miesięcznym maluchem to ciężko będzie się przeprowadzać i urządzać. Jak już to pojadę do niego po jakimś czasie, tak żeby mąż miał ogarnięte gdzie co kupić, gdzie lekarz itp.

    atdc2n0at8s9ecys.png
  • sunshine Autorytet
    Postów: 542 634

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie to dobry czas sobie znalazł za zmienianie pracy (z miejscem zamieszkania równocześnie)....

    atdc2n0at8s9ecys.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine a mój mąż chce do Gruzji do pracy jechać, oczywiście z nami. od września miałby zacząć. na razie na rok. zobaczymy jak się sprawy potoczą. mówiłam mu, żeby spróbował przesunąć np na styczeń 2018, wtedy byłabym spokojniejsza o całą eskapadę

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • Vero Autorytet
    Postów: 837 1029

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    susnhine, przepraszam ze zapytam ale to byla jego decyzja, tak nagle ? wydaje mi sie ze tak powazne rzeczy jak zmiana pracy czy wyjazd z kraju powinien byc decyzja obojga partnerow i zapewne kilkanascie razy przedyskutowany...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 17:23

    17.03.2017 <3 Sofia

    f2w39jcgw9mcoxh4.png
  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1010

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten śpiworek jest taki cienki wiosenny nie gruby jak na zimę,myślę że będzie idealny,jakby było chłodniej to się kocyki em jeszcze przykryje,ja rodze na początku kwietnia więc może być różnie z pogodą,skoro nieraz już na Wielkanoc śniegi byly:))

    Apropos gadżetów mnie się bardzo podobają takie ręcznie robione karuzele z pozytywka,zaraz Wam wyślę:)

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
  • Różowy_Kordonek Autorytet
    Postów: 1156 1695

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolczyk uśmiałam się z tych kotów ;D
    ojejku wrote:
    Nas obudził kurier z Ikei, przywieźli szafę dla potomka, cały pax 75cm, wysoki na 230 - dla młodego ! Mogę dalej kuuuupować bo będe miała w końcu gdzie to wkładać :D :D
    a my wzieliśmy dla małego 50 cm też wysoką na 230 cm naiwnie łudząc się, że tyyyle tam pomieszczę.. heh.. po Twojej wiadomości zwątpiłam :D No ale w razie czego mamy jeszcze jedno 100cm dla męża jedno 100 cm dla mnie i jedno 50cm na wszelkie pierdoły nie mające swojego miejsca, więc może po kawałku coś Tymkowi jeszcze wygospodaruję ;D w 50 ma zaplanowaną półkę, drążek, 4 szufladki i znów półkę ;)

    aniołkowa mama drogo bardzo Ci ta szafa wychodzi.. my 2 tys zapłaciliśmy za w sumie 150cm szafy z całym wyposażeniem w środku w postaci drążków, półek, szuflad. Ale transport faktycznie drogi mają. My początkowo za wszystko mieliśmy zapłacić 400 zł (50km) ale poupychaliśmy do osobowego auta co się dało tak, że ledwo wsiadłam i ostatecznie przywieźli nam tylko łóżko i korpus szafy za 150 zł. Zamiast szuflad możesz wziąć plastikowe kosze, są tańsze.

    Niebieskaa mi do głowy nie przyszło kupować typowe piżamki dla dziecka.. Pajacyki traktuję jako "piżamę" :) Co do prasowania, ja nie zamierzam się wczuwać i docierać do każdych zakamarków, tylko "z grubsza" rozprasować to co rzuca się w oczy ;) Prasowania nie znoszę i robię to na raty..

    Karolczyk lubi tę wiadomość

    Najbliższa wizyta 15.03
    34bwvfxmgztsg1gb.png
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilae wrote:
    Dziewczyny co może oznaczać ból w klatce piersiowej? Ma któraś z Was takie bóle? Cała klatka piersiowa mnie dzisiaj boli na wysokości piersi, ciśnienie mam w normie. I od wczoraj pobolewa mnie głowa, choć raczej to żadnego związku nie ma...
    ale jaki to rodzaj bólu? ja miałam bóle, ale międzyżebrowe

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • Różowy_Kordonek Autorytet
    Postów: 1156 1695

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie czytałam Was chyba już drugi dzień, ale mam usprawiedliwienie! Przysiadłam do zakupów wyprawkowych ;) Miałam co miesiąc coś kupować żeby tak tego nie odczuć, ale jakiś syndrom wicia gniazda mi się załączył. Chcę już mieć wszystko przygotowane i niech czeka tylko na wypranie i rozłożenie kiedy skończymy remont. ja chociaż torbę będę mogła spakować. Jakoś mam przeczucie, że syn wywinie nam numer i zjawi się wcześniej. Czuję takie lekkie ćmienie w podbrzuszu czasem a czasem wrażenie, ze syn napiera mi na szyjkę i co? Zawsze twarda a teraz miękka.. znowu czuję jak się rozpycha i, że tam nisko coś się dzieje, więc nie zdziwię się jak na następnej wizycie szyjka się skróci a na kolejnej będę miała rozwarcie ;) Chyba, że wszystko sobie wmawiam :D

    Złożyłam zamówienie w aptece gemini na 350 zł i w rossmanie na 100 zł i mam w tym kosmetyki i apteczne rzeczy dla Małego. Dużo? Mało? Zmieściłam w tej kwocie termometr bezdotykowy za 100 zł ;) Ogólnie starałam się kupić MINIMUM rzeczy a i tak się uzbierało..

    Co do pampersów kupiłam jednak jedno opakowanie 1 po 22 szt i jedno opakowanie 2 po 80szt. Uznałam, że te większe prędzej wykorzystam a w razie czego mam jedynki na pierwsze dni w szpitalu to mąż zdąży dokupić, gdyby pasowały lepiej ;)

    Kupiłam łóżeczko, ale przez internet. Najzwyklejsze białe..
    https://czarodziej.eu/userdata/gfx/e930d3c0a023bc1b4c23a6c9d0210105.jpg

    początkowo chciałam z szufladką ale olśniło mnie, że i tak jej nie wysunę bo łóżeczko będzie z jednej strony koło stolika nocnego a z drugiej koło przewijaka. Później zaczęłam kombinować, że fajnie gdyby ściągało się bok do takiego "tapczanika" no i tak cena rosła ;) W końcu uznałam, że chcę najzwyklejsze a dziecku kupimy później większe łóżeczko. Z wysyłką zmieściłam się w 200 zł więc super. Więcej byłoby mi szkoda zważywszy, że mamy stare łóżeczko, które tanim kosztem moglibyśmy odmalować..

    Zamówiłam też nawilżacz powietrza. Nad wszystkim schodziło mi pół dnia bo o każdej rzeczy muszę poczytać opinie, rozważyć za i przeciw.. raaanyy.. Najpierw człowiekowi zależy tylko na tym, żeby zmieścił dużo wody ale im więcej czyta tym więcej się dowiaduje i więcej chce. No więc dodatkowo chciałam ultradźwiękowy żeby był cichy, później się dowiaduję, że jest coś takiego jak jonizacja, później, że wbudowany higrometr, który i tak przekłamuje.. i znowu ciężko zamknąć się w jakiejś rozsądnej kwocie.

    Stanęło na http://allegro.pl/nawilzacz-ultradzwiekowy-eldom-nu5-lcd-2-filtry-i6580818405.html?snapshot=MjAxNy0wMS0yMlQxMjoyODozMVo7YnV5ZXI7YmE1MmFhMjU0MGRkMTkwZTIwNDk5ZGE0YTQ2MDJkOTQ0NTgzMTBkNGRkNWY3MTY4YjVmNmMzY2ZhOTcyYjU2Mw==

    Wizualnie nie w moim guście, ale już trudno!

    no i przyszła pora na te nieszczęsne koszule do szpitala. Spać w koszulach nie lubię, więc to jednorazowy wydatek. Fakt, idzie znaleźć w miarę ok koszulkę za 30 zł ale z racji, że potrzeba ich 3 (jedna do porodu i dwie do połogu) to juz prawie 100 zł! Olaboga, serce pęka! Pojawia się myśl, że może jednak dołożyć parę złotych i kupić jakieś ładniejsze co by kilka razy w lecie wykorzystać. W ostateczności porzuciłam dział dla ciężarnych i kupiłam 2 najzwyklejsze czarne halki.. są elastyczne, więc z łatwością zdejmę ramiączko do karmienia a i wyglądają dla mnie dużo lepiej niż te trapezowane worki w żyrafki. No i cena.. 12 zł za sztukę :D Przynajmniej nie szkoda rzucić w kąt ;)

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/b7667c5c39163a37

    Do porodu kupiłam granatową http://allegro.pl/koszula-koszulka-nocna-ciazowa-do-karmienia-rozm-m-i5723724971.html?snapshot=MjAxNy0wMS0yM1QxNDo1ODo0Mlo7YnV5ZXI7ZjI0M2ExNzcwZmIxMTNiZDY4NjhhODIzYjM5MTY5M2RlNTM1Y2EwM2NkZmE4M2Q3ZDY3YjM0MjViMDg4ZjI0NA==

    i przy okazji wzięłam szary szlafroczek. pojęcia nie miałam jaki rozmiar, wzięłam S.. http://allegro.pl/elegancki-szlafrok-podomka-100-bawelna-rozm-s-i5695004987.html?snapshot=MjAxNy0wMS0yM1QxNDo1ODozNFo7YnV5ZXI7NjFlNmQwYWI0NTg0MjIwNWM2Mjk5ZDZjMWMzNGJhM2E1NGUyMTM5NTQ2MTRlNTgwNTI1YTNiNDA0Zjc2OThkYQ==

    No i stoję przed dylematem kocykowym.. od wczoraj intensywnie o tym myślę, nawet śniłam o kocykach! Marzy mi się ten bambusowy od Justinex szary albo miętowy i marzy mi się miodowy z poofi i to juz jest 200 zł a przydałby się jeszcze jakiś grubszy. Myślałam nad minky ale znowu nie wiem jakie wypełnienie.. 1 cm to taki kocyk wiosenny a 2cm określany jako zimowy. Na kwiecień na pewno za ciepły no ale z drugiej strony jaki sens jest kupować 4 kocyki i wszystkie lekkie? I tu też siedzę cały dzień i zastanawiam się jaki kolor tego minky a jaki bawełny.. ehh..

    Później zaczęłam oglądać rożki i organizery na łóżeczko i znowu dylemat!!! Organizer wziąć pod kolor śpiworka, rożka czy kocyka skoro każdy w innym wzorze ;D Jestem już wykończona ;) ale oprócz wózka i fotelika, za którymi będziemy jeździć w piątek i poza kilkoma drobnymi rzeczami jak dekoracje czy właśnie rożek i nieszczęsne kocyki, MAM WSZYSTKO!!!

    I przyszedł monitor oddechu. Używany za 220 zł z wysyłką ale wszystko działa! Kamień z serca. Sama przetestowałam ;D

    2vdqxps.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 17:28

    Antonelka, Donia12, Jagah, Kjopa3, Milka1991, Korcia, agadana lubią tę wiadomość

    Najbliższa wizyta 15.03
    34bwvfxmgztsg1gb.png
  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1010

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3d8c2ee70a1a.png

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/51d43c445a4b.png

    ojejku, misKolorowy, mamaaniołków3 lubią tę wiadomość

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1010

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obydwie z.dwiema melodyjkami:)ja jakoś tak wolę tradycyjnie:)))ale szumisie też są fajne choć od znajomych słyszałam że nie na wszystkie dzieci działają:)
    Zależy od dziecka pewnie:)

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
  • sunshine Autorytet
    Postów: 542 634

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vero wrote:
    susnhine, przepraszam ze zapytam ale to byla jego decyzja, tak nagle ? wydaje mi sie ze tak powazne rzeczy jak zmiana pracy czy wyjazd z kraju powinien byc decyzja obojga partnerow i zapewne kilkanascie razy przedyskutowany...

    O wyjeździe za granicę (na 2-3) lata, rozmawialiśmy wcześniej. Chcemy wybudować dom, a za granicą mąż ma szansę zarobić dużo wiecej, ja pracuję w międzynarodowym przedszkolu z wykładowym angielskim wiec też pewnie coś bym znalazła.
    Teraz w pracy nie dostał awansu na który liczył, dostał podwyżkę ale marną, zdenerwował się, i akurat ktoś się do niego odezwał (jakiś headhunter) z Dubaju. Niby zapytał mnie o zdanie, a ja powiedziałam żeby aplikował bo wiem jaka to dla niego szansa. Ale jednak myslałam, że będzie to trochę później...wrzesień chociaż...no nic...może to nie koniec świata, przecież robi to dla nas, jemu też na pewno samemu nie bedzie łatwo...a przecież na razie złożył tylko aplikację...

    atdc2n0at8s9ecys.png
  • Różowy_Kordonek Autorytet
    Postów: 1156 1695

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fajne te karuzelki ale nie boicie się, że szlag je trafi jak dziecko nauczy się chwytać zabawki i ciągnąć?

    Najbliższa wizyta 15.03
    34bwvfxmgztsg1gb.png
‹‹ 1390 1391 1392 1393 1394 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ