X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 lipca 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Ja daje espumisan, ale niestety nie działa, spróbuje jeszcze delicol, może to kwestia laktozy
    Wczoraj znowu był koncert od 22 do 1, nie wiem co robić bo mi się płakać chce jak ona się tak zanosi


    Wlasnie kupialam w aptece Delicol, mialo by cos innego ale babka sie pomylial i to dala, nie wiem czy oddac czy wybrobowac?
    MAsz zalecenia jak to brac?

    Moja spała od 1 do 7.30!!! Pozniej karmienie ( od 8-9) i zdrzemnęłyśmy sie do do 11. A teraz nakarmilismy sie prawie godzinkę i placz od 30min, chyba brzuszek, eh :( ide dac kropelki i masowac, bo cala jestem juz spocona :(

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 31 lipca 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noc przespana, a od 8 do teraz płacz - brzuch boli, takie prężenie, krople nie pomagają moim zdaniem, może spróbuję jakieś inne, masowanie brzuszka tez nie pomaga.... kręgosłup mi pęka :(
    Właśnie któryś dzień z kolei problem jest do południa a potem wieczór ...


    Paula ja mam to samo, we wtorek pół dnia było płaczu to już nie dawałam rady, najchętniej płakałabym z dzieckiem, jakby to choć mogło pomóc. Taka bezsilność jest okropna.

    Misia u nas po kąpaniu i jedzeniu przeważnie spanie, ale my dużo później kąpiemy ok 21-22. a co do mówienia do dziecka, tak ja mówię, chyba że najwyższa pora spać to wtedy po cichu siedzę i karmię :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2014, 20:18

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 31 lipca 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Położna powiedziała że w te upały można dać trochę przegotowanej wody ale jeszcze nie próbowałam.
    A co do mm to my kilka razy wcześniej daliśmy Małej hippa.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 lipca 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalam dzis 10 ml przegotowanej wody, ale czy jest jakas roznica, nie wiem. Mala placze, kupki nie ma i sie prezy :(

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 31 lipca 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Dziewczyny karmiące tylko piersią, czy teraz w te upały dajecie wodę/herbatkę dzieciom? Czy tylko pierś ?

    Jak już mała wisi długo na cycu i widzę, że nadal łapczywie chwyta pierś to daje jej do 10 mln letniej przegotowanej wody. Ale to chyba odkąd jest z nami to dwa razy mi się zdarzyło dać jej wodę, tym bardziej, że ona nie bardzo potrafi z butelki - szybko chce i się prawie dławi ale pomalutku jakoś dałyśmy radę

    lolka83, am lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 31 lipca 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 21:12

    lolka83, am, Camilia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 lipca 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo wrote:
    Kurcze dziewczyny moj maly na szczescie nie ma problemu z brzuszkiem, odpukac. Nie placze wogole, chyba ze glodny. Mam nadzieje, ze tak zostanie.
    Moze jakies bledy dietetyczne, moze powinniscie cos wyeliminowac z diety. Ja codziennie wprowadzam nowa rzeczi obserwuje malego. Narazie nic się nie dzieje.

    Iwo ponoc dieta czesto nie ma nic do rzeczy. Czasem to wystepuje samoistnie i nic nie poradzimy.
    Moja kolezanka jadla wszysto i dziecku nic nie bylo. Inna ograniczala wiekszosc produktow, a dziecko codziennie płakało.

    Moja ma to prężenie i placz jak robi baki i kupki. To zaczelo sie intensywniej po 3 tyg. Wczesniej nic nie bylo.
    Pediatra mowi ze ok miesiaca dzieci wchodza w wiek kolkowy i roznie moze byc... :) Takze na wszystko trzeba sie przygotować.

    Moja kolezanka miala dziecko u ktorego kolki zaczely sie w 2,5 tyg i trwaly 2,5 miesiaca i tak codziennie...
    Nic nie pomagalo, samo przeszlo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2014, 14:34

    am, Iwo lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 lipca 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zabuszka wrote:
    mamy dokarmiajace i calkowicie butelkowe jakie mleko stosujecie??ja jestem na bebilonie ale zastanawiam sie nad bebiko comfort polecala go pediatra na wzdecia

    Bebilon chyba najbardziej polecany, ja juz od jakiegos czasu malej nie dokarmiam, ale skoro jest dobrze tolerowany to nie ma po co zmieniac.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 lipca 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    Jak już mała wisi długo na cycu i widzę, że nadal łapczywie chwyta pierś to daje jej do 10 mln letniej przegotowanej wody. Ale to chyba odkąd jest z nami to dwa razy mi się zdarzyło dać jej wodę, tym bardziej, że ona nie bardzo potrafi z butelki - szybko chce i się prawie dławi ale pomalutku jakoś dałyśmy radę


    Moze warto zaopatrzyc się w Calmę, doradca laktacyjna mowila, ze spokojnie mozna w niej podawac wode i mm.

    Maja moja na poczatku az sie dlawila, my mamy Avent i LOvi i zdecydowanie LOvi ma lepsza butelke, nie mowiac o Calmie - ta jest swietna :)
    Teraz nie dokarmiam, ale widzialam roznice w piciu, jak dzis dawalam wodę, ssie spokojnie, moze sie nauczyla :)

    kasjja lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 31 lipca 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    U nas na brzuszek pomagają krople Sab Simplex, do tego masowanie brzuszka.

    Kochana, gdzie dostałaś te krople?

    Unas też ciągłe akcje z brzuchem :/ mała dzisiaj mi spała półtorej godziny i to z przerwami:/ w nocy też 4 razy płacze i budzenie :/
    w dodatku teściowa mi ciągle małą chce zabierać... I swoimi metodami ją usypiać itd :/ zaczyna mnie to wkurzać, jak można być tak zaborczym w stosunku do czyjegoś dziecka??!!

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 31 lipca 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Dziewczyny karmiące tylko piersią, czy teraz w te upały dajecie wodę/herbatkę dzieciom? Czy tylko pierś ?

    Ja dzisiaj dałam koperek włoski i wlaśnie poszła kupka :))) wydawało mi się, że mała chce pić, bo dzisiaj ciągle na cycu siedzi, więc połaczyłam przyjemna z pożytecznym i dałam jej koperek :)

    am lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 lipca 2014, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Ja dzisiaj dałam koperek włoski i wlaśnie poszła kupka :))) wydawało mi się, że mała chce pić, bo dzisiaj ciągle na cycu siedzi, więc połaczyłam przyjemna z pożytecznym i dałam jej koperek :)


    Ile tego koperku dalas>?

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 31 lipca 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam bebilon, ale zastanawiam się nad wypróbowaniem innego, jeśli będzie potrzeba, na razie staram się tylko raz w nocy dokarmić jak trzeba
    Mała w szpitalu dostała butelkę ze smoczkiem anatomicznym nuka. Ten smoczek kosztuje parę złotych a jest super w porównaniu do aventa i tt, mała za pierwszym razem chwyciła bez problemu. to taki śmieszny smoczek z dziurką.

    Lolka położna mówiła, że jak w ulotce, nie ma jakiś szczególnych zaleceń, jak byliśmy na wizycie u pediatry ze szpitala powiedział by dawkować tak samo jak u dzieci co mają 1 miesiąc, ale Twoja już ma
    Kupiłam też w biedronce mleko bez laktozy, zobaczymy

    Moja jak wczoraj zasnęła o 3 to spała do 9, tylko ją dwa razy na karmienie budziłam, a teraz znowu od 9 wrzask, kupy nie zrobiła od wczoraj, dopiero mąż pojechał po katater Windi. Zadzwoniliśmy do koleżanki która jest pediatrą, ona miała z małą taki sam problem i jej podawała. Zastosowaliśmy, poszły dwie kupki natychmiast a teraz mała w końcu zasnęła

    Lolka Ty nie budzisz małej na karmienie?

    Iwo ja nie jem ani czekolady, ani owoców, smażonego, wzdymającego a mimo to problem jest. W szpitalu jadłam przeróżne rzeczy w tym czekoladę(bardziej na uspokojenie nerwów) i nic małej nie było, a teraz się zaczęło

    Dziewczyny jak to u Was z tym karmieniem czasowo? Ja jak karmiłam po 30 min z jednej piersi to położna mi mówiła, że to za długo, wystarczy 15-20 a czasem jest tak, że dziecko najada się szybciej, także jak moja zasypia i żadne metody wybudzania nie działają to ją po prostu odstawiam, nie karmię tak długo. Nie wiem czy dobrze, każdy mówi co innego

    Am nie znam lekarza jeżdżącego, ale mogę podpytać


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2014, 15:02

    lolka83, am lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 lipca 2014, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Windi Kateter oo a co to?? Zaciekawilas mnie?
    jak sie to stosuje?

    Moja od 3 dni spi po 5-7 godzin w nocy i jej nie budze.
    Pytalam dwoch pediatrow, jesli sie karmi na zadanie i nie dokarmia to nie ma po co budzic.
    Wychodze z zalozenia, ze jak bedzie glodna sama sie obudzi.

    Do tej pory budzila mi sie co 3 godziny...ciekawe ile te dluzsze spanie potrwa.

    Smoczki Lovi sa fajne, maja takie smieszne te dziurki itd, na poczatku przed nuba je podawalismy.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Domi_84 Znajoma
    Postów: 28 61

    Wysłany: 31 lipca 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Uprzejmie informuje, ze dnia 29 lipca przyszedl na swiat przez cesarskie ciecie Marcin. Waga 3290, dlugi 54cm. Oczywiscie nie musze dodawc, ze jest piekny, z bujna czarna czupryna. Wszyscy chwala,ze grzeczny:)Czujemy sie dobrze, czekamy na wyjscie do domku.

    Paula_29, Plumb80, am, mikulka, lolka83, Iwo, misia_k1, karusia, Camilia, RewolucjaSięDzieje lubią tę wiadomość

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 31 lipca 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To taka końcóweczka gumową, którą wprowadzasz do pupy a ona odprowadza gazy i kupkę przez taką rurkę. Coś na zasadzie końcówki termometra, którą się wkładało kiedyś, tyle że to było niebezpieczne
    Ten Windi jest mięciutki i gumowy, smarujesz tłustym kremem i wkładasz końcóweczkę w odbyt

    http://www.doz.pl/apteka/p22480-Windi_Kateter_rektalny_dla_niemowlat_10_szt

    ja trochę się bałam tego, ale skoro pediatra poleca i sama stosowała swojej córce to kupiliśmy
    Na bangli mają dobre opinie

    Ja wybudzam, bo nadal się boję że jak długo śpi to może być to wina żółtaczki a nie tego że nie jest głodna i ciężko mi to ocenić. Wprawdzie żółtaczka już schodzi ale jednak, jeszcze nie jest po

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2014, 15:28

    am, lolka83 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 31 lipca 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byliśmy dziś u pediatry. Mały waży już 4400, jutro kończy miesiąc. Nie wiem czy to tak strasznie dużo, ale usłyszałam że problemy z brzuszkiem przez to że za często go przystawiam i nie radzi sobie przez to z trawieniem. I co ? Powinien jeść 30 min i tyle, nie częściej niż 3 h, a jak je krócej to się może nie najada - kurcze jakby się nie najadał to by chyba nie przybierał w takim tempie.
    Jak Wy karmicie te swoje pociechy, ja policzyłam wczorajszy dzień to przystawiłam go 11 razy (wiadomo raz je 5 min, raz 25 min, myślę że średnio na dobę ok 15 razy nam wychodzi), dziś dużo więcej bo na uspokojenie i przez wizytę u lekarza i spanie i jedzenie wiadomo się zaburzyło, cały dzień taki masakryczny.
    Nie wiem może jutro od rana spróbuję go po 30 min trzymać, może to coś da ...
    Mam stosować ten debridat i dawać wodę i smoczka żeby oszukać dziecko i oduczyć od takiego ciągłego jedzenia, nie wiem jak ja mam go zmusić do smoka i butli - jak on się tym dławi.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 31 lipca 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am a ile przybrał od porodu?
    Mi położna kazała wody nie dawać, jak widać co osoba to opinia
    Jak karmisz 30 min to z jednej czy z obu piersi?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 31 lipca 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Am a ile przybrał od porodu?
    Mi położna kazała wody nie dawać, jak widać co osoba to opinia
    Jak karmisz 30 min to z jednej czy z obu piersi?

    Po urodzeniu ważył 3330, przy wyjściu ze szpitala 4 lipca 3100.
    30 min z jednej piersi, albo np 20 minut z jednej potem przerwa z pół godziny i znów 20 minut z drugiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2014, 17:27

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 31 lipca 2014, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zabuszka wrote:
    mamy dokarmiajace i calkowicie butelkowe jakie mleko stosujecie??ja jestem na bebilonie ale zastanawiam sie nad bebiko comfort polecala go pediatra na wzdecia

    Ja mam hipp comfort combiotic.
    Zabuszka a Ty tylko na butli jestes z mm czy też pierś dajesz??
    Ja nie mogę się pogodzić z tym że dokramiam mm i ciagle płaczę...normalnie nie potrafię psychiki odblokowac...Jaś ma juz 3 tyg dzisiaj....3 tygodnie walcze o pokarm i nic...:(:(:(

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
‹‹ 343 344 345 346 347 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ