X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 30 lipca 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mals zostala z tata bo musialam jechac na spotkanie. Obowiazki sluzbowe. Ciekawe jak sobie poradza..

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 30 lipca 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odciagam na 3,4 razy to mam max 60 ml i przewaznie w nocy to daje.najpierw piersi, potem odpowiednio 90ml mm lub moje odciagniete i 30ml mm.
    Moj po piersi spi max 10min wiec wiem,ze nie najada sie a jak Twoja spi w najlepsze tzn ze sie najadla:)
    Camilia wrote:
    Moja Mała też przysypia przy cycku, wtedy ją pobudzam, najczęściej się udaje i ssie dalej, chociaż bywa i tak, że wypluwa cyca i śpi w najlepsze. A ja się wtedy denerwuję czy nie zjadła za mało :-/ Czyli Ty za każdym razem odciągasz mleko laktatorem i podajesz z butelki a później jeszcze przy tym samym karmieniu mm dajesz?
    Ładnie przytył Jasiu :-)

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 30 lipca 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w szoku jestem.
    MAla jak wyszlam o 16 zasnela, maz ja na spacer ledwo obudzil, na spacerze troszke poogladala i znow spala i do tej pory spi...musze zaraz ja budzic na kapiel bo i tak pozno...
    az sie boje nocy, bo jak sie teraz wyspala to zeby nie bylo akcji :P

    JA dzis dostalam zdjecia z sesji, jaka slicznie wyszla, musze wybraz teraz kilkanascie do obrobienia :)

    am, Iwo, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 30 lipca 2014, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś trochę lepszy dzień niż wczoraj, trochę więcej spania w dzień to przynajmniej mogłam cokolwiek zrobić w domu.
    Teraz wieczór znów płacz, eh... jutro idziemy do pediatry sprawdzić czy coś możemy zrobić żeby pomóc w tych boleściach brzucha. W końcu ululane dziecko zasnęło, ale o takiej godzinie że ni to na noc ni normalnie, jakaś masakra, będę go musiała wybudzić za jakąś godzinkę maksymalnie bo potem w nocy nie będzie spać, a ja dość mocno tego potrzebuję, poza tym mam tyle pokarmu że zaraz mnie zaleje.

    Dziewczyny mam nadzieję że się pochwalicie zdjęciami z sesji.

    Paula super że wszystko jest w porządku.
    Iwo ja osobiście nie mam problemu z sutkami, żadne strupki mi nie wychodzą.

    Ciekawe jak tam Karola, pewnie zaraz powinna wyjść ze szpitala.
    Nic się nie odzywają też dziewczyny z końca listy, mam nadzieję że wszystkie już urodziły i wkrótce się pochwalą dzieciaczkami.

    Iwo, Paula_29, lolka83, Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 30 lipca 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo, nie zrywaj tych strupkow, bo może być po tym gorzej. Popełniłam ten błąd karmiąc synka i potem ból przy przystawianiu i ssaniu był nie do opisania! One po maści powinny same się zagoic i po każdym karmieniu można smarować pokarmem (mnie to pomogło ;-) )

    Iwo, lolka83, Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 30 lipca 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dziś spała od 9 do 19 z przerwami na karmienie a teraz znowu płacz
    Dziewczyny co robicie jak maluchy płaczą przez brzuszek? nosicie, przytulacie, kołyszecie, bo ja już nie wiem co robić, boję się, że się przyzwyczai do noszenia na rękach ale przecież nie mogę jej płaczącej w łóżeczku zostawić

    lolka83 lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 30 lipca 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Moja dziś spała od 9 do 19 z przerwami na karmienie a teraz znowu płacz
    Dziewczyny co robicie jak maluchy płaczą przez brzuszek? nosicie, przytulacie, kołyszecie, bo ja już nie wiem co robić, boję się, że się przyzwyczai do noszenia na rękach ale przecież nie mogę jej płaczącej w łóżeczku zostawić

    Jak pisała chyba Maja dzieci odczuwają tą potrzebę bliskości i ja też nie zostawiam dziecka żeby płakało, bez przesady, nie zniosłabym tego. Ja próbuję wszystkiego, co pomaga raz niekoniecznie sprawdza się przy kolejnym płaczu - leżaczek, wózek, ręce, bujanie, podnoszenie, leżenie brzuch do brzuszka, wczoraj to wszystko testowałam, dziś również, jak tak dalej pójdzie to w końcu wyrobię sobie mięśnie w rękach ;) - tym bardziej że już sobie waży...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 22:54

    Paula_29, Iwo, lolka83, maja89waw, karusia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 lipca 2014, 01:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA się kładę, mała o 22 była kąpana, od 22.30 do 24.30 byla przy piersi z przerwami na sen. Dwa razy odnosilam do lozeczka i placz, dopiero za 3 razem sie udalo i o 1 zasnela...ciekawe ile dzis pospi :)


    Aha jesli ktoras ma problemy z zaczerwieniami na pupce to polecam
    clotrimazolum krem, po jednym zużyciu pupka u małej piekna :)
    Pediatra polecila i sie mega sprawdziła :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2014, 01:34

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 31 lipca 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy wasze dzidzie po kapieli i karmieniu od razu ida spac?my kapiemy o siodmej.potem butla i jas zamiast spania grymasi.nosimy go ale dopiero ok 22 zasypia mna dwie godziny.
    juz nie wiemy co robic.

    stosuje sie ktos z was do rad z kasizki jezyk niemowlat,ze musi by cisza spokoj przy karmieniu...,?
    u nas brzuszek znowu daje popalic jas placze co chwile:(

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 31 lipca 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Moja dziś spała od 9 do 19 z przerwami na karmienie a teraz znowu płacz
    Dziewczyny co robicie jak maluchy płaczą przez brzuszek? nosicie, przytulacie, kołyszecie, bo ja już nie wiem co robić, boję się, że się przyzwyczai do noszenia na rękach ale przecież nie mogę jej płaczącej w łóżeczku zostawić

    U nas na brzuszek pomagają krople Sab Simplex, do tego masowanie brzuszka.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 31 lipca 2014, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    dziewczyny czy wasze dzidzie po kapieli i karmieniu od razu ida spac?my kapiemy o siodmej.potem butla i jas zamiast spania grymasi.nosimy go ale dopiero ok 22 zasypia mna dwie godziny.
    juz nie wiemy co robic.

    stosuje sie ktos z was do rad z kasizki jezyk niemowlat,ze musi by cisza spokoj przy karmieniu...,?
    u nas brzuszek znowu daje popalic jas placze co chwile:(

    Staram się podczas karmienia zrelaksować, wyciszyć bo jak to zauważył mój mąż jak karmię w pośpiechu bo na przykład chce wyjść to Mała zawsze marudzi po karmieniu czyli najprawdopodobniej się nie najada. A jak karmię w skupieniu i spokoju jest ok. Taka obserwacja mojego męża :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 31 lipca 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle to jestem szczęśliwa- była u nas dzisiaj położna i Mała ruszyła z wagą. Od poniedziałku przytyła 150g czyli waży już 3970g. Dodam, że na razie jest tylko na piersi :-) Decyzja o wprowadzeniu mm póki co wstrzymana :-D
    Ma jeszcze żółtaczkę jednak jeszcze nie mamy się martwić, podobno może ona trwać nawet do 6 tygodni. Najważniejsze, że Julcia przybiera na wadze i nie jest przesadnie ospała.

    misia_k1, am lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 31 lipca 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mowicie do swoich Malenstw?bo ja caly czas opowiadam mu,mowie do Niego a pani pediatramowila ze to blad.ze dziecko potrzebuje wyciszenia a nie ciaglego gadania i noszenia po pokojach bo to go rozprasza...

    My mamy infacol...narazie nie zauwazylam poprawy,ale dopiero jeden dzien stosuje.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 31 lipca 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy wiadomo coś o:
    -Monie?
    -Sergi?
    -Martyhom?

    :)

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 31 lipca 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    A mowicie do swoich Malenstw?bo ja caly czas opowiadam mu,mowie do Niego a pani pediatramowila ze to blad.ze dziecko potrzebuje wyciszenia a nie ciaglego gadania i noszenia po pokojach bo to go rozprasza...

    My mamy infacol...narazie nie zauwazylam poprawy,ale dopiero jeden dzien stosuje.

    Ja też mówię do Małej, spokojnym głosem opowiadam jej różne rzeczy. Są też chwile kiedy jesteśmy cicho na przykład podczas karmienia zdarza mi się nic do niej nie mówić tylko patrzę na jej cudowne oczka :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 31 lipca 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RewolucjaSięDzieje wrote:
    Dziewczyny, czy wiadomo coś o:
    -Monie?
    -Sergi?
    -Martyhom?

    :)

    Nie kojarzę żeby te dziewczyny się u nas udzielały.

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 31 lipca 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja dzis ledwo zywa wczoraj byl dzien bardzo intensywny a spania dzisiejszej nocy tyle co nicpobudka o 11 i co godzine i placz az sie biedny caly zrosil potemm na twarzy a spiochy cle mokre byly kupka go meczyla dopiero kolo 9 rano poszlo tak e nie wiem jak stoje na nogach ;/

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 31 lipca 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny karmiące tylko piersią, czy teraz w te upały dajecie wodę/herbatkę dzieciom? Czy tylko pierś ?

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 31 lipca 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daje espumisan, ale niestety nie działa, spróbuje jeszcze delicol, może to kwestia laktozy
    Wczoraj znowu był koncert od 22 do 1, nie wiem co robić bo mi się płakać chce jak ona się tak zanosi

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 31 lipca 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamy dokarmiajace i calkowicie butelkowe jakie mleko stosujecie??ja jestem na bebilonie ale zastanawiam sie nad bebiko comfort polecala go pediatra na wzdecia

    lolka83 lubi tę wiadomość

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
‹‹ 342 343 344 345 346 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ