X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 30 października 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka ja byłam w poniedziałek u dentysty, nie wziełam znieczulenia bo podobno zmienia smak mleka ale dziecku nie zaszkodzi.
    Paula, Misia śliczne avatarki.
    Karola u nas buźka też jest w opłakanym stanie :-/
    A mnie dzisiaj bolą zatoki, chyba jakąś inhalacje będę musiała zrobić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2014, 16:35

    lolka83, Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 30 października 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka zdrówka i uśmiechu dla Wikusi <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2014, 16:31

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 30 października 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula jeżeli musisz wyeliminować mleko to czytaj dokładnie skład wszystkiego co kupujesz bo ja się już nie raz zdziwiłam :-P Jedyna margaryna jaką znalazłam to flora light, żadnych kupnych wędlin, mleka bez laktozy też nie można. Efekty z tego co wiem mogą być dopiero po 3 tygodniach. Ja od dzisiaj wyeliminowałam jeszcze jajka w wszelkiej postaci i marchew. Ech już bardzo ubogie jest moje menu. Czasami myślę, że łatwiej byłoby dać mm ale jeszcze będę walczyć o kp póki mi starczy sił.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 30 października 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, większość z Was kupowała te spiworki 4 w 1, możecie wrzucić jeszcze raz linka? A tak w ogóle jesteście z nich zadowolone? ?

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 30 października 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Dziewczyny pobolewa mnie zab od kilku dni i jutro ide do dentysty. Jak to jest ze znieczuleniem jak sie karmi piersia?
    Lolka, mój dentysta mówił, że znieczulenie może dać, ale przed wizytą mam odciągnąć pokarm na jedno karmienie. Ale pewnie co dentysta to inne zalecenia ;-)

    Karola:), lolka83, Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 30 października 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi znowu dentystka mówiła, że po znieczuleniu mam odciagnąć ten pierwszy pokarm. Wizytę mam jakoś po 20stym listopada, tylko ciekawe jak odciągnę, skoro ostatnio mogłam jedynie w trakcie karmienia...nie wiem jak mam to ogarnąć...jeśli dziecku nie szkodzi, a tylko zmienia smak mleka no to nie będę cudować.

    Camilia, ja też jeszcze powalcze o kp, ale są chwile załamania. W kupnych wędlinach jest mleko? to jakie mam jeść wędliny? masakra jakaś. Jak ten pokarm ma być zdrowy i pożywny i jak ja mam się wyleczyć z anemii, jeśli najlepiej jakbym piła tylko wodę mineralną ;/

    My z kąpaniem będziemy mieli problem, bo nie mamy wanny...tylko taki prysznic-jakby w osobnym pomieszczeniu, nie kabina prysznicowa, więc chyba tam wstawię wanienkę jakaś największą i tam będzie się mała pluskać- chyba że co jakiś czas latem będę schodzić do teściów bo u nich i wanna i prysznic. Na razie kąpiemy u niej w pokoju bo jest przewijak pod ręką.

    Ponawiam pytanie, bo już kiedyś pytałam, czy Wasze dzieci trzymają sztywno główkę? Bo moja Wiki jeszcze co jakiś czas zachwije nią, a ponoć w wieku 3 mcy powinna już mieć sztywną...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 30 października 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, moja mała juz zaczyna trzymać sztywno,, ale zdarza jej się jeszcze kiwanie ;-)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 30 października 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://allegro.pl/4w1-podwojnie-ocieplony-spiworek-polarowy-95cm-i4621116105.html

    to ten, u nas sie swietnie sprawdza, teraz juz go uzywamy :)

    mikulka lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 30 października 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do tych diet, ja Wam mowie, 3 tyg jechalam bez nabiałow, tylko na wedlinie albo z pewnego zrodla albo swojej, chleby, na parze kurczak lub indyk, krolik, tylko marchew, ryz i koniec.
    Wykonczylam sie wtedy koszmarnie...wrocilam do normalnego jedzenia, nie widzialam roznicy w zachowaniu Wiki...ale to u nas...

    My po 16 padlysmy do 17.30 :P mila drzemka :P

    am, mikulka, karusia, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 30 października 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Paula jeżeli musisz wyeliminować mleko to czytaj dokładnie skład wszystkiego co kupujesz bo ja się już nie raz zdziwiłam :-P Jedyna margaryna jaką znalazłam to flora light, żadnych kupnych wędlin, mleka bez laktozy też nie można. Efekty z tego co wiem mogą być dopiero po 3 tygodniach. Ja od dzisiaj wyeliminowałam jeszcze jajka w wszelkiej postaci i marchew. Ech już bardzo ubogie jest moje menu. Czasami myślę, że łatwiej byłoby dać mm ale jeszcze będę walczyć o kp póki mi starczy sił.

    Jej Camilia to co Ty jesz? mleka nie, serów nie, wędlin nie, masła nie, jajek nie, to właściwie tylko chleb z dżemem?
    Masakra. Ja znowu odstawiłam mleko i sery i widzę, że już 2 dzień Zuzia nie robi kupy i znowu to samo, więc co lepsze, alergia czy bóle brzuszka?
    Zwariuje normalnie, a mówią że KP takie proste...

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 30 października 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby mała miała by mieć jeszcze sprawy brzuszkowe po moim jedzeniu, to już bym nie podołała chyba tego karmienia. Na szczęście nas to nie dotyczy. Zmagamy się tylko z wysypką na twarzy i szyi, na brzuchu już nie ma.

    U nas była drzemka 40 minut, ale pomogło mi nawet to :P

    Teraz idziemy się kąpać :)

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 30 października 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Maja, też dostałam jabłka, daj mi przepis jak wekowałaś? Tylko ze szczegółami, bo jabłek nigdy nie zaprawiałam. :)
    Dodawałaś cukier?

    Karola ja po prostu gotowałam na parze do miękkości, oczywiście bez skorki w ćwiartkach. Nie dodawałam cukru, bedą zdrowsze dla małej, zreszta te jabłka same w sobie były słodkie. Potem blenderem na papkę. Słoiki z nakrętkami na blasze do piekarnika na 10 minut 110 stopni.mPotem pakowałem łyżeczka do gorących słoików gorące jabłka (ważne). Zakręcałam mocno i spowrotem do piekarnika na 15-20 minut 110 stopni. Odstawiłam na ściereczkę, przykryłam druga i rano wszystkie słoiczki zawekowane :)

    Jedyny problem miałam z marchewka bo ona nie była juz taka płynna jak jabłka i często miejsce na zakrętkę mi sie brudziło i musiałam czyścić ręcznikiem papierowym...

    Daj znać jak Ci sie udały słoiczki :)

    Karola:), lolka83, misia_k1 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 30 października 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Camilia, ja też jeszcze powalcze o kp, ale są chwile załamania. W kupnych wędlinach jest mleko? to jakie mam jeść wędliny? masakra jakaś. Jak ten pokarm ma być zdrowy i pożywny i jak ja mam się wyleczyć z anemii, jeśli najlepiej jakbym piła tylko wodę mineralną ;/

    Tak, w wędlinach jest mleko a w większości margaryn serwatka lub maślanka. Ja kupuję kawałek mięsa (karkówka, szynka, łopatka, chudszy boczek) i piękę w piekarniku lub gotuję. Jak ostygnie to mam na chleb :-) Karola to walczymy razem o kp :-)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 30 października 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Jej Camilia to co Ty jesz? mleka nie, serów nie, wędlin nie, masła nie, jajek nie, to właściwie tylko chleb z dżemem?
    Masakra. Ja znowu odstawiłam mleko i sery i widzę, że już 2 dzień Zuzia nie robi kupy i znowu to samo, więc co lepsze, alergia czy bóle brzuszka?
    Zwariuje normalnie, a mówią że KP takie proste...

    Chleb, ziemniaki, ryż, kasze, margarynę tylko flora light, dżemy (większość smaków), mięso wieprzowe i kurczaka, wątróbkę drobiową, różne rodzaje ryb (dorsz z piekarnika, makrela wędzona, wędzony łosoś, matijas), banany i w sumie to chyba całe moje menu. Muszę jeszcze pomyśleć jakie warzywa i owoce wprowadzić bo tego mi brakuje najbardziej.
    Kp jest proste jak dziecko nie ma alergii, bóli brzuszka, nie rzuca się przy piersi, spokojnie śpi. Paula damy radę, musimy, jeszcze troszkę!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2014, 19:57

    misia_k1, Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 30 października 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    http://allegro.pl/4w1-podwojnie-ocieplony-spiworek-polarowy-95cm-i4621116105.html

    to ten, u nas sie swietnie sprawdza, teraz juz go uzywamy :)
    Lolka, a Ty zamawialas te 95 cm ze wzgledu na wymiary swojego wozka???Sa jeszcze 90, 106 itd....
    Am, Ty chyba tez kupilas ten śpiworek???

    Ja dziś Jasia włożyłam do kombinezony i masakra, bo wpadł w taki szał, ze dziadek biegł z wózkiem do domu...kombinezon za duzy (74cm) i krepuje ruchy Jasia eh...więc szybko muszę kupić ten śpiworek i dopóki nie dorośnie do kombinezonu-ubierać go w kurteczke:)

    Dzięki Am, też właśnie chcę ten łuk z Tiny Love:) Mata super się sprawdza...a z jakiej str zamówiłaś?

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 30 października 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A oto Jula na przewijaku, z poduszką pod głową ażeby się nie ulało ;-) Jakoś trzeba sobie radzić ;)

    ehzw5w.jpg

    Karola:), mikulka, am, maja89waw, lolka83, Paula_29, Iwo, Plumb80 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 30 października 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczna ta twoja Julka :)

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 30 października 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mi to sie wydaje, ze ta nasza córka to chętnie chyba wróciłaby do brzucha :) dziś była powtórka z nerwami wieczorem. To samo co w poniedziałek i nagle eureka! - przecież mamy chustę ! Słuchajcie 5 minut po zamotaniu mała spała...

    Człowiek w tych nerwach to czasami traci głowę, pewnie gdybym w poniedziałek ja zamotala to oszczedzilabym jej płaczu.

    Dziewczyny czy szczepionka na pneumokoki i menigokoki jest doustną czy domięśniowa ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2014, 21:12

    mikulka, lolka83, Camilia lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 30 października 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    http://allegro.pl/4w1-podwojnie-ocieplony-spiworek-polarowy-95cm-i4621116105.html

    to ten, u nas sie swietnie sprawdza, teraz juz go uzywamy :)

    A nie jest troszkę za długi na gondole w Bebetto Luca?

    Dziewczyny, pytalyscie o krem na mróz, my mamy babydream Rossmanna, kosztował niecałe 5zl. Kremik łatwo się rozsmarowuje, ładnie natłuszcza i ślicznie pachnie :-)

    Jula właśnie zasnęła. Ciekawe jaka będzie noc... Oglądam "Przyjaciółki" i idę spać. Najmniejszy moment dnia!!! Dobranoc Mamuśki, spokojnej nocki życzę ;-)

    lolka83, Paula_29, Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 30 października 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia śliczna Julka :) A poduszkę też często kładę tak na przewijak, właśnie żeby się nie ulało, a dwa żeby Mały nie uderzył głową w ścianę jak się odepchnie nogami.

    Misia ja śpiworek mam właśnie 95 cm, niby za długi do gondoli, ale jak się zwinie górę na kapturek to wtedy jest w sam raz :) Jestem z niego zadowolona. do tej pory kilka razy go miałam, a teraz leży jeszcze w szafie, bo ubieram Małego w kombinezon, jak się zrobi jeszcze zimniej to będę go wkładać jeszcze do śpiworka.
    A pałąk zamówiłam w smyku http://www.smyk.com/tiny-love-luk-z-zabawkami-sloneczny-spacer,p1045585626,zabawki-gry-dla-dzieci-p w sumie przez weekend, wtedy był jeszcze tańszy niż teraz :)

    mikulka, Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
‹‹ 491 492 493 494 495 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ