X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko że u nas Victor skręca nawet główkę w prawo jak leży na plecach. Tak samo jak go nosimy na ręku. No ewidentnie podoba mu się prawa strona świata :)
    Zobaczymy co powiedzą mi na wizycie i dam znać ;)
    A tak w ogóle, to 5 listopada, jak będzie ta wizyta, to będzie akurat rok, jak testowałam. Tego dnia zobaczyłam dwie kreseczki. Trzeba będzie uczcić tą rocznicę :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    A co do snu, to pociesze Was, że z czasem może być tylko gorzej, tak mówią wszystkie moje znajome - jak zacznie się ząbkowanie i dzieci będą bardziej cwane i towarzyskie...

    Święta prawda, znam to już po sobie i moich dwóch starszakach ;) Ząbkowanie w sumie odbywało się u nas łagodnie, bez temperatur i jakiś dodatkowych płaczów. No ale im starsze dziecko, tym gorzej przekonać je żeby zasnęło, idzie spać dopiero jak już naprawdę jest zmęczone i pada z nóg. I starsze dzieci wstają jak skowronki. Także dziewczyny - śpimy póki możemy, bo niebawem będziemy pisać posty od 5:00 rana haha :)

    lolka83, Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 31 października 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb80 wrote:
    Mikulka, wydaje mi się że takie często pobudki malutkiej świadczą raczej o tym, że już nie starcza jej Twój pokarm. Myślę że powinnaś skonsultować to z lekarzem, chociaż pewnie będzie naciskać na kp, bo teraz jest moda na to. Uważam jednak że dla dobra małej i Twojego również (bo się wykończysz), powinnaś pomyśleć nad zmianą na mm. Cały czas mała piła Twoje mleczko, więc na start miała zapewnione to, co najlepsze. Teraz już śmiało możesz podać mm, które również ma wiele witamin.
    Powodzenia i dużo sił życzę :)
    Plumb, dzięki za wsparcie. Wszyscy mi to mówią, nawet mama która zawsze twierdziła,że kp jest najlepsze!!!! Tylko ja mam takie wewnętrzne poczucie, że małej będzie brakowało tych naszych karmień i w ogóle jak pomyślę o tym to płakać misię chce!!!!

    Plumb80 lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 31 października 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zamawiam ten śpiworek polarowy 4 w 1 i nie mogę wybrać koloru. Wózek mamy grafitowy, ale nie wiem jaką kupię spacerówkę hmmm. A Wy jakie macie????

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 31 października 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Plumb, dzięki za wsparcie. Wszyscy mi to mówią, nawet mama która zawsze twierdziła,że kp jest najlepsze!!!! Tylko ja mam takie wewnętrzne poczucie, że małej będzie brakowało tych naszych karmień i w ogóle jak pomyślę o tym to płakać misię chce!!!!
    Kochana czuję dokładnie to samo :-(

    mikulka lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 31 października 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    A co do snu, to pociesze Was, że z czasem może być tylko gorzej, tak mówią wszystkie moje znajome - jak zacznie się ząbkowanie i dzieci będą bardziej cwane i towarzyskie...
    To ja już chyba w ogóle nie będę spać :-P Teraz sypiam 5-6 godzin z kilkoma przerwami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2014, 15:31

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 października 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja tez uwielbiam karmic ale uwierzcie karmie na noc cala butla to mala spi 6-7 godz i juz na pierwsze karmienie ja biore do lozka i juz wtedy cycek. Na spacer tez jak ide, dostaje butle a pozniej juz karmimy sie cyckiem. Na noc spokojnie mozecie dawac chociaz sie wyspicie..
    ja nie wyobrazam sobie przejsc na same mm bo nad ranem biore do piersi karmimy sie, ja spie a mala je. Tego sobie nie wyobrazam...to sa wspaniale chwile...

    my na spacerze. Mala spala w domu ok godzinke. Zdrzemnelam sie z nia...jak wyszlysmy w wozku troche jeczala, ale wreszcie zasnela. Tyle ze juz 4 godz od karmienia minely...pogoda smutna...szaro, bez slonca, taka listopadowa jesien...

    ja 3 listopada zrobilam test i wtedy sie dowiedzialam o ciazy ;)

    Paula_29, Camilia, mikulka, Mandalena, Plumb80 lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 31 października 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dokładnie rok temu zaszłam w ciąże, po imprezie na halloween która była u nas w domu ;-)

    mikulka, lolka83, Paula_29, am, maja89waw, Mandalena, Iwo, Plumb80 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 31 października 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, a ile mała wypija przed spaniem mm, że tak ładnie śpi? ? Ja daje od trzech dni wieczorem mm i mała nawet jak wypije 100 ml (u niej to max) to tak czy siak budzi się po dwóch godzinach. O 4 rano tez jej zrobiłam, bo nie mogłam juz wyrobić z tym jej budzeniem i obudziła się o 6 na cycka. Dziwne prawda??? A ja od tego przystawiania nocnego mam tyle pokarmu, że chyba jeszcze jednemu dziecku mogłabym dać. Nie wiem w końcu czy ona się najada czy nie, a może budzi się tak, bo ma taki swój dziwny rytm, nie wiem...

    Lolka, a napisz czy śpiworek kupowalas pod kolor wózka? Nadal nie mogę się zdecydować heh ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 października 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Lolka, a ile mała wypija przed spaniem mm, że tak ładnie śpi? ? Ja daje od trzech dni wieczorem mm i mała nawet jak wypije 100 ml (u niej to max) to tak czy siak budzi się po dwóch godzinach. O 4 rano tez jej zrobiłam, bo nie mogłam juz wyrobić z tym jej budzeniem i obudziła się o 6 na cycka. Dziwne prawda??? A ja od tego przystawiania nocnego mam tyle pokarmu, że chyba jeszcze jednemu dziecku mogłabym dać. Nie wiem w końcu czy ona się najada czy nie, a może budzi się tak, bo ma taki swój dziwny rytm, nie wiem...

    Lolka, a napisz czy śpiworek kupowalas pod kolor wózka? Nadal nie mogę się zdecydować heh ;-)


    Hmm, to dziwne, a moze to jest kwestia przyzwyczajenia? Moze nie chodzi o jedzenie ale bliskośc?...ja bym, o tym pogadala z pediatrą?
    No moja zazwyczaj po mm budzi sie po 6-7 godz,na pierwsze karmienie, a pozniej tak 8-9 i wstajemy, chociaz jeszcze miesiac temu spala ok 8 non stop, a teraz jak w zegarku 4.30 lub 5.15, i tak od kilku dni, nie wiem dlaczego...do tego ja chodze spac 24-1 wiec takie budzenie po kilku godzinach mnie dobija i teraz robie sobie w ciagu dnia krotka drzemke to stawia na nogi :)
    Moja wypija cala butle mm czyli 150ml + proszek...czyli ok 170 ml.
    Musze jej na dniach zamowic juz duza butelkę.

    ja bralam pod kolor jak mam luca jasny szary ala len to wzielam tez jasny szary i rozowy polar, bo slicznie to wyglada, ale do tego i tak zakrywam tym zakryciem od wozka wiec go nie widac :) Bierz jaki ci sie podoba, wybor jest duzy i sa sliczne :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2014, 18:22

    mikulka lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 31 października 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka mnie się wydaje, że to nie jest kwestia najadania się
    Z tym pokarmem mało wartościowym to dla mnie taka bujda jak z tym, że lepiej by dziecko urodziło się w 7 niż w 8 miesiącu. Tak ludzie do tej pory powtarzają a kiedyś znalazłam wytłumaczenie tego fenomenu. Na wsiach dawno jak ludzie sobie wpadali to szybko brali ślub a potem w 7 m-cu;) rodziły się dzieci. Wyjątkowo dobrze rozwinięte wcześniaki:)
    Z tym pokarmem i położna i doradca laktacyjny mówiły wielokrotnie, że jak laktacja jest ustabilizowana to pokarm sam dostosowuje się do potrzeb dziecka i zmienia się. Tracy Hogg w książce pisze to samo
    Pokarmu można mieć za mało, ale jak jest go wystarczająco to nie może być "mało treściwy"
    Ja myślę, że malutka się tak przyzwyczaiła. Może spróbuj jej w nocy dać wodę zamiast mleka. Jak organizm zakoduje, że nie ma po co się budzić to może zacznie "omijać" co drugie karmienie nocne. To taki luźny pomysł, ale może warto spróbować. Bo ewidentnie jakbyś miała słaby pokarm spałaby po mm

    mikulka, Karola:), am lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 31 października 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka u Ciebie i tak super jak masz tylko jedno nocne karmienie. U nas zwykle są dwa, jedno między 2-3 a drugie koło 6,30( a co dopiero dziewczyny co budzą się co 2 h)
    I czy małą położę o 20 czy o 22 to standardowo budzi się koło 2.
    Już próbowałam testować inne godziny. Widocznie organizm tak się zaprogramował, zresztą powiem Wam, że jak kiedyś jej się zdarzyło nie obudzić to ja sama się obudziłam już z przyzwyczajenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2014, 16:13

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 31 października 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka to faktycznie dziwne, że pomimo mm Mała i tak się budzi po dwóch godzinach. Może faktycznie jest tak jak pisze Paula, że Julka poprostu się przyzwyczaiła do nocnych karmień. Być może u mnie jest to samo. Na razie powalczę z azs i zobaczymy co z tym dokarmianiem mm. Narazie staram się to odwlekać ale nie wiem ile jeszcze dam radę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2014, 16:31

    mikulka lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 31 października 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My bylismy z małą z galerii. Pojechaliśmy z niewyspaną, głodną dzidzią, bo nie chciała w domu ani jeść ani spać. Ale w samochodzie się wyciszyła i zjadła pod galerią. Godzinkę prawie w wózku spała. Ja w tym czasie oddałam w HM 2 swetry - swoją drogą te fasony jakieś szerokie, kwadratowe śrendio do mnie przemawiają, zrobiliśmy zakupy a w czasie jedzenia obiadu już się obudziła. W drodze powrotnej był mega ryk, a treraz szczęśliwa leży na macie. Co za dziecko :P

    Mikulka, myślę, że mała tak się przyzwyczaiła i ma taki rytm z tymi pobudkami, także nie wiem czy mm załatwi sprawę..

    Jeszcze odnośnie tego karmienia na leżąco - jak karmie rano na leżąco to i tak nie przysnę, bo karmienie trwa max 10 minut i później trzeba wstać i wziąć do odbicia, więc dla mnie to bez sensu.

    Camilia, Wasze krostki też bledną podczas snu i na powietrzu? Czego używasz do buźki?

    mikulka lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 31 października 2014, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kochane za wsparcie :-)
    Rozmawiałam właśnie z mężem o moim karmieniu i doszliśmy razem do wniosku, że skoro lubię i chcę karmić piersią, a na dodatek uwielbiam to uczucie szczęścia i spełnienia podczas karmienia to nie poddam się tak łatwo. Nie poddam się choćbym miała ją karmić tak często jak teraz. Będę jej podawać mm na wieczór i wtedy kiedy zauważe, że tego potrzebuje. Wiadomo, że zdrowie i potrzeby niuni są najważniejsze, a jestem pewna, że ona ubostwia nasze karmienia tak samo jak ja :-D Grunt to l pozytywne myślenie. A nawet jak z czasem okaże się, a nastąpi to prędzej czy później u każdej z nas, że czas karmienia piersią się kończy to przyjmę to z pokorą, chociaż już na dzień dzisiejszy wiem, że nie będzie łatwo. Kurcze, nawet teraz jak to piszę mam łezki w oczach.

    am, lolka83, Karola:), maja89waw, Paula_29, Mandalena lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 31 października 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziewczyny współczuję tych nocnych pobudek, ale myślę że jednak z wiekiem to przejdzie. Na początku października Dawid jeszcze budził mi się w nocy, a teraz nie zapeszając już nie. Przed zmianą czasu dosypiał do 6. Od weekendu budzi się o 5:10 lub 5:15 (coś jest w tej godzinie), a dziś dospał do 6 :) Co prawda potem już niechętnie śpi, ale mi czasem uda się jeszcze kimnąć, bo jak się kładę koło 1, to jestem o takiej godzinie śpiąca dość mocno. Mam Lolka podobny tryb jak Ty, ale drzemek popołudniowych nie próbowałam, bo Dawid nie śpi tak po południu.

    A co do kp, ja też to uwielbiam, Mały czasem podczas jedzenia wydaje takie śmieszne odgłosy "niom, niom, niom" taki jest śmieszny wtedy i ta radocha jak wie że zaraz będzie jadł :)

    Ja rok temu od 4 dni wiedziałam że jestem w ciąży, chyba właśnie dzień przed Wszystkimi Świętymi powiedziałam rodzicom, że będą dziadkami :)

    lolka83, mikulka, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 października 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    My bylismy z małą z galerii. Pojechaliśmy z niewyspaną, głodną dzidzią, bo nie chciała w domu ani jeść ani spać. Ale w samochodzie się wyciszyła i zjadła pod galerią. Godzinkę prawie w wózku spała. Ja w tym czasie oddałam w HM 2 swetry - swoją drogą te fasony jakieś szerokie, kwadratowe śrendio do mnie przemawiają, zrobiliśmy zakupy a w czasie jedzenia obiadu już się obudziła. W drodze powrotnej był mega ryk, a treraz szczęśliwa leży na macie. Co za dziecko :P

    Mikulka, myślę, że mała tak się przyzwyczaiła i ma taki rytm z tymi pobudkami, także nie wiem czy mm załatwi sprawę..

    Jeszcze odnośnie tego karmienia na leżąco - jak karmie rano na leżąco to i tak nie przysnę, bo karmienie trwa max 10 minut i później trzeba wstać i wziąć do odbicia, więc dla mnie to bez sensu.

    Camilia, Wasze krostki też bledną podczas snu i na powietrzu? Czego używasz do buźki?


    Karola ja po takim karmieniu nigdy nie odbijam, u nas trwa karmienie 10-20 min, tylko moja mama nauczyla sie ze po jedzeniu zazwyczaj zasypia przy piersi..ja mam schize co bedzie jak za jakis czas przejde na butle, jak bede ja usypiac :P moze bede do piersi przytulac i to wystarczy, aby poczula bliskosc, hmm

    Karola:) lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 października 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybralam sie do galerii, mala najedzona, wiec zostawilam ja z mezem...jednak jakos nie umiem robic zakupów tak na szybko, kilka rzeczy dla niej ogladalam, ale w koncu kupialam skarpety, a rzeczy chyba zamowie przez neta, albo w wolnej chwili wyskocze...
    Ogladalam tez plaszcze dla siebie, bo nie wiem na chrzciny jaka bedzie pogoda, jak maz zadzownil za ile bede bo mala placze mu strasznie, kurcze to ja dluga, 5 min autem i jestem w domu, wchodzę cisza, a on ja uspal w koncu..rany...ale bylam zla, ze nie moge go nawet na godzinke zostawic :(

    mikulka lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 31 października 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, ale Ci Kochana zazdroszczę tych nocek ;-) Wierzę w to mocno, że wkrótce i my zaczniemy tak ładnie spać. Rozumiem, że niczym nie dokarmiasz i po piersi Dawidek śpi tak pieknie tak? Jeśli tak to rewelacjaaaa :-D

    lolka83, am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 października 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, dokładnie mamy podobny tryb, ja od 3 dni te drzemki lapie, dzis ok 12 :) Wczoraj po 16, wtedy jak zanosi sie na karmienie a widze, ze mala marudna.
    Dzis udalo sie godzinkę, wczoraj 1,5 :)

    Dobrze, ze i tak budza nas nad ranem, ale fakt, ja nawet jak ostatnio mala obudzila się o 6 to wstalam ok. 5 i juz jakos sie krecilam...pewnie przyzwyczajenie :)

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 493 494 495 496 497 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ