X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 13 listopada 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My również w poniedziałek mamy drugie szczepienie m.in. pneumokoki. Meningokoki chciałam jak Mała skończy pół roku do roku max. BiB a jak to się załatwia te darmowe meningokoki?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 13 listopada 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pnemok mamy 1 dawka za sobą 3 tyg temu.

    Co do kocyko-kolderki tego z makaszki, kupilam go przed porodem jak pisalam wczesniej + taki gryzak szeleszczący i jest to nasz ulubiony zakup, więc nie zastanawiajcie sie bo warto!
    Tyle, ze dla mnie to on raczej sie nadaje na teraz...

    A ja musialam zmienic chrzestną, eh..u mnie ksiadz jeczal o to zaswidczenie, ale by przeszlo bez, ale jak kuzynka mi dowalila, ze ona do spowiedzi nie pojdzie, to mnie scielo z nog, ze sama sobie karteczke podpisze...eh...no niepowazna, ja pieprze...
    Wiec jutro sie dowie, ze mam inna chrzestną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2014, 18:07

    Karola:), am, karusia, Paula_29, maja89waw lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 13 listopada 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    My również w poniedziałek mamy drugie szczepienie m.in. pneumokoki. Meningokoki chciałam jak Mała skończy pół roku do roku max. BiB a jak to się załatwia te darmowe meningokoki?


    Dokładnie nie wiem, nie interesowałam się tym bo mój Szymek do żłobka nie idzie. Ale chyba musisz mieć zaświadczenie ze żłobka (to chyba wydają dopiero jak już zapłacisz za żłobek), że dziecko będzie tam uczęszczało i z tym zaświadczeniem idziesz do przychodni. Ale najlepiej dopytać w swojej przychodni, bo oni sami z siebie nie powiedzą, że możesz mieć za free


    Lolka, faktycznie jakaś niepoważna ta kuzynka... swoją drogą u nas chrzestni nie musieli mieć karteczek od spowiedzi, my z resztą też nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2014, 18:30

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 13 listopada 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Am, jak Twój pracodawca mógł złożyć najpierw o 20 tygodni podstawowego urlopu, a teraz będzie składał ponownie papiery o resztę?Wiedziałaś o tym? To Ty nie skłądałaś sama wniosku w pracy o roczny? Teraz dostawałaś 100 % wynagordzenia a po pół roku 60 % będziesz miała?

    Karola wiem o tym, złożyłam najpierw wniosek tylko o 20 tygodni a osobno o resztę, właśnie tak chciałam bo zależało mi na 100% wynagrodzenia. Wiesz, ja z zusem mam sprawę w sądzie i liczyłam, że przez pół roku wygram i dostanę swoje wynagrodzenie w całości. Niestety się przeliczyłam bo całej historii daleko do końca, więc teraz zostaną dla mnie marne ochłapy, no trudno :/

    Maja dobrze że z wagą Małej już ok :)

    Lolka współczuję przejść z chrzestną, trochę za lajtowe podejście jak i dla mnie.

    Co do szczepionek, na pneumo zaszczepię jak Dawid skończy właśnie pół roku, wtedy o jedną dawkę jest mniej. A co do meningo jeśli się zdecydujemy to dopiero po skończonym roku.

    maja89waw lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 listopada 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, to faktycznie dziwna osoba z tej chrzestnej, pierwszy raz się spotykam z takim zachowaniem...dobrze, że zmieniasz! 3 dni przed chrzcinami a takie cyrki ;/
    Ja na pneumo już szczepiłam, na rota i menino nie szczepimy. Drugą dawkę na pneumo i 3 dawkę 6w1 mamy 2 grudnia.
    Maja, to ładnie Lilka przybrała :)

    Kurdę też chcę ten koc, ale chyba wstrzymam się do wiosny, poczekam jaką będę miała spacerówkę,aby może kolorystycznie do niej dobrać.

    No a propos mijającego czasu to leci nieubłagalnie, dopiero co było wszystkich świętych, a już połowa listopada. Dzisiaj do męża napisała koleżanka, że chce odkupić nasz wózek...jeny faktycznie, myślę, że gondola max do lutego będzie...

    maja89waw lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 listopada 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Karola wiem o tym, złożyłam najpierw wniosek tylko o 20 tygodni a osobno o resztę, właśnie tak chciałam bo zależało mi na 100% wynagrodzenia. Wiesz, ja z zusem mam sprawę w sądzie i liczyłam, że przez pół roku wygram i dostanę swoje wynagrodzenie w całości. Niestety się przeliczyłam bo całej historii daleko do końca, więc teraz zostaną dla mnie marne ochłapy, no trudno :/

    aha, rozumiem :) no czy opcja rocznego od razu, czy później, to i tak jeden pies, że tak to nazwę, ja już z góry wzięłam te 80%.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 13 listopada 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    aha, rozumiem :) no czy opcja rocznego od razu, czy później, to i tak jeden pies, że tak to nazwę, ja już z góry wzięłam te 80%.

    Dokładnie Karola :)
    ja jakbym była w normalnej sytuacji też złożyłabym od razu o rok urlopu :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 13 listopada 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was miała tak, że dziecko najpierw lubiało się kąpać a potem nagle przestało? My od kilku dni borykamy się z tym problemem. Sprawdziłam już opcje za ciepłej wody, za zimnej, przemęczenia, przejedzenia i głodu- to na pewno żadna z tych opcji :(

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 13 listopada 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was miała tak, że dziecko najpierw lubiało się kąpać a potem nagle przestało? My od kilku dni borykamy się z tym problemem. Sprawdziłam już opcje za ciepłej wody, za zimnej, przemęczenia, przejedzenia i głodu- to na pewno żadna z tych opcji :(

    Nie martw sie, u nas mniej wiecej w tym samym czasie byl mefa skok rozwojowy i na poltora tygodbnia Zosia znienawidzila prawie wszystko :D przejdzie :) musisz sie uzbroic w cierpliwosc ;)

    Karola:), misia_k1, Paula_29, BiB lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 listopada 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza Wiktoria też z babcią zostaje. A jeśli teściowa by poszła do pracy lub zmieniła zdanie, to weźmiemy raczej opiekunkę na jakieś 5 h dziennie. Ja pracuje od 7 do 15stej, M. ma działalność, więc mógłby od 10 zaczynać, wtedy opiekunka od 10 do 15, ale myślę, że opcja z teściową wypali.

    Kur** znowu ją coś uczuliło, krostki praktycznie na całym ciele, modle się tylko o twarz - aby nie wysypało tak jak 2 tygodnie temu i ulewanie. Produkty, które zjadłam - inne niż zwykle to buraczki w niedzielę i we wtorek do obiadu oraz brokuł. Masakra!

    Mandalena lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 listopada 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o! zniknął gdzieś post misi, w którym pytała z kim dzieci zostaną, jak wrócimy do pracy :P

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 13 listopada 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pneumokoki mamy już 2 dawki za sobą, trzecia 8 grudnia,na meningokoki będziemy szczepić W 12 m-cu

    maja89waw lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 13 listopada 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    o! zniknął gdzieś post misi, w którym pytała z kim dzieci zostaną, jak wrócimy do pracy :P
    Edytowałam,aby coś dopisać i zamiast zapisać kliknęłam usuń...:/
    Hm na początku, też o niani myślałam, bo zostawić Małego w żłobku było dla mnie nie do pomyślenia....jednakże,wszystko będzie zależało od tego czy mi przedłużą umowę o pracę a co za tym idzie finansów.
    Z pensji M ciężko nam będzie utrzymać się bo mamy jeszcze kredyt,a znowu dostać się do żłobka miejskiego to juz w ogóle trudna kwestia...
    Próbujemy i składamy wniosek, póki mam zatrudnienie, bo kolejki kilometrowe są na liście oczekujących.
    W Katowicach priv żłobek to koszt ok 800-1000zł, bez wyżywienia....a państwowy ok 200 zł

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 13 listopada 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza mała tez ma czerwoną szyję, a do tego jak nie przemyje jej szyjki również rano to ma brzydki zapach. Z początku myślałam, że to od ulewania, ale ten problem zazegnalismy, a czerwień pozostała. Teraz obstawiam bardziej odparzenie eh ...

    Ja też jestem na rocznym urlopie, do pracy wrócę dopiero we wrześniu, bo jestem nauczycielką, a wiadomo w wakacje nie pracujemy ;-)

    Byłam dzisiaj w tesco i kupiłam małej śliczny sweterek w groszki. Dostałam ambe na wszystko co ma kropki, grochy itp. Mój M zaczął mówić na małą GROSZEK, bo non stop ma coś w tym stylu na sobie :-D

    am, karusia, Paula_29, Karola:), Mandalena, Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 13 listopada 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaa, gdy wrócę do pracy Jula zostanie z moją mamą ;-)

    Karola:), Iwo, Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 13 listopada 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bym nie chciała wracać do pracy tylko zajść w kolejną ciążę i być na L4, no ale czas pokaże jak nam się to wszystko ułoży..

    no i chciałam zmienić avatarek, ale Szymuś ma tyle pięknych zdjęć, że nie mogę się zdecydować na jedno.. :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2014, 21:51

    karusia, Karola:), mikulka, Mandalena, Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 13 listopada 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja póki co też nie wyobrażam sobie pójścia po roku do pracy. Bo do żłobka żal mi dawać Małego, opiekunki się nie opłaca, bo pewnie musiałabym oddać jej prawie całą moją pensję, bo 8 godzin pracy plus dojazdy po godzinie w jedną stronę przy korkach... bez sens. Z tego też powodu nie chcę wracać, bo skończyło by się to tak, że ktoś będzie wychowywał moje dziecko i opiekował się nim pięć dni w tygodniu od rana do nocy. Co wymyślę jeszcze nie wiem, ale coś na pewno. Optymalnie żebym mogła dopiero do przedszkola Małego zapisać jak będzie miał trzy lata i wtedy wrócić do pracy :)

    mikulka, Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 13 listopada 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    no i chciałam zmienić avatarek, ale Szymuś ma tyle pięknych zdjęć, że nie mogę się zdecydować na jedno.. :P


    BiB to zmieniaj co kilka dni na nowe :)

    mikulka, Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 13 listopada 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bib ja mam taki sam plan. Albo wychowawczy urlop do momentu pojscia Zosi do przedszkola i wtedy drugi dzidzius. W tzw. Miedzyzasie rozpocznie sie budowa naszego domu, wiec na pewno nie bede sie nudzic. Dzisiaj stwierdzilam, ze macierzynstwo jest cudowne... Zosia ma co raz rzadziej pro lemy z brzuszkiem, jest pogodna, usmiechnieta i stara sie ze mna wspolpracowac ;) codziennie zdobywa nowe umiejetnosci i to jest takie piekne i cudowne <3 kocham byc mama <3 kocham Zosie tak bardzo!

    Karola:), mikulka, am, Paula_29, lolka83, Mandalena, Iwo, Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 listopada 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no ja wracam do pracy, nie wyobrażam sobie zajścia w ciążę w ciągu tego roku, aczkolwiek któż to wie co życie pokaże, ale chciałabym poświęcić Wiktorii co najmniej 3 lata i wtedy zdecydować się na dzidziusia. Na wychowawczy bezpłatny to nas raczej nie stać, gdyż chcemy wziąć teraz kredyt na rozkręcenie firmy i do 30stki zacząć się budować (mamy 27 lat). Także jakiś tam plan życia mamy, zobaczymy czy życie go zweryfikuje.

    Karusia jak pięknie się czyta takie wpisy <3

    am, mikulka, Paula_29, Mandalena, Iwo, karusia, Camilia, misia_k1 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 516 517 518 519 520 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ