X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 13 listopada 2014, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Załamana jestem dzisiejszą nocą- Jula budziła mnie co pół godziny! A teraz zamiast odsypiac to gada jak szalona :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2014, 07:07

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 13 listopada 2014, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    A ja jakoś tak nie potrzebuję tego wszystkiego...

    nad tym parowarem/blenderem się zastanawiam, ale myślę jeszcze nad BLW

    Bib fajna opcja z tym blw, tylko nie wiem czy dobrze rozumiem od razu podaje sie dziecku warzywa w kawałkach zamiast papek? Ja mam w domu 2 psy więc nie będzie problemu z balaganem na podłodze :)

    Camilia, misia_k1, karusia lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 13 listopada 2014, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas krzeselko do karmienia sie przydaje zapne mam obie rece wolne a maly sie nie kreci ... mam jakies po dziciach szwagra ale wporzadku

    Camilia, Paula_29, misia_k1, Karola:), lolka83 lubią tę wiadomość

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 13 listopada 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    U nas też zakręcone kaloryfery na noc, tak się lepiej śpi, ale tak czy inaczej mamy jeszcze ciepło w mieszkaniu. Dawid śpi w pajacyku, potem śpiworek, a że śpiworek jest taki cieplutki to przykrywam go kocykiem bawełnianym cieniutkim i takim pluszowym :) i zawsze budzi się cieplutki :)
    A kocyk często ląduje w buzi po obudzeniu ;)
    Jeszcze zanim wyciągnę kołderkę to będę używać takiego kocyka-kołderki, póki co czekam aż dojdzie zamówienie http://allegro.pl/jesienny-kocyk-maluszka-minky-75x100cm-kolderka-i4729604935.html Myślę że na ten przejściowy okres przed mrozami będzie w sam raz :)

    no dzieki am! Przez Ciebie bede miala kolejny wydatek :D mamy kocyk z lamillouale taki cienki, raczej do nosidelka go uzywam. A powiedz kochana, jak na grubosc ta kolderka z makaszki? Dlugo jeszcze Zosia mi pod nia moze pospac? Strasznie spodobala mi sie szare paski + zolty ale do pokoju bedzie nam pasowala z lawenda :)

    Paula_29, Karola:), am lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 13 listopada 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am ja polecam lovele. Szczegolnie plyny do prania. Zapach ma prawie ten sam co dzidzius i do tej pory mialam tylko lovele, bo jak robilam zakupy w rossmanie to akurat nie bylo tam dzidziusia.

    am, misia_k1 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 listopada 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam tego kocyka, bo jak go obczaiłam będąc w ciąży to już miałam 5 innych, ale chyba faktycznie kolejny wydatek :P Bo są śliczne :)

    U nas nocka średnia, pierwsze budzenie o 2 - więc - po 6,5 h snu (nie jest źle), drugie o 5, no i już nie mogła zasnąć, troszkę poleżała, troszkę pomarudziła, M. zmienił pieluszkę i padła o 6.30 po kolejnym cycu. Spaliśmy do 8mej. Ale od rana taki maruder, już widzę dzisiejszy dzień! Teraz drzemka, zapewne pół godzinna. Kurczę, robię błąd - nie chce mi się jej nosić i karmie ją na leżąco na kanapie i mi tam zasypia i teraz muszę warować przy niej aby ewentualnie nie spadła :P

    Camilia powiedz mi, odnośnie Waszych problemów ze skórą, czy na szyjce macie takie zaczerwienienie? U nas szyja non stop praktycznie czerwona, wczoraj była bledsza, a dzisiaj znowu czerwień na maxa, do tego krostki na brzuszku, rączkach, znowu coś ją uczuliło, modlę się tylko aby buzi nie wysypało. Nic nie jem nowego, nie wiem sama, ciągle powtarzam sobie, że jeszcze trochę. Tylko teraz sobie tak mówię, a jak zacznę jej dawać pokarmy, to dopiero pewnie się zacznie. No zobaczymy...

    karusia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 13 listopada 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    Bib fajna opcja z tym blw, tylko nie wiem czy dobrze rozumiem od razu podaje sie dziecku warzywa w kawałkach zamiast papek? Ja mam w domu 2 psy więc nie będzie problemu z balaganem na podłodze :)

    Dokładnie tak. Gdyby nie fakt, że mam w zamrażarce część papkowatych rzzeczy dla Szymka to karmiłabym go BLW, w końcu puki co chodzi tylko o poznawanie smaków. Co do bałaganu- zdaję sobie z tego sprawę, ale przy papkach czysto też nie jest...

    Karola:), Aniulka lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 13 listopada 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Camilia powiedz mi, odnośnie Waszych problemów ze skórą, czy na szyjce macie takie zaczerwienienie? U nas szyja non stop praktycznie czerwona, wczoraj była bledsza, a dzisiaj znowu czerwień na maxa, do tego krostki na brzuszku, rączkach, znowu coś ją uczuliło, modlę się tylko aby buzi nie wysypało. Nic nie jem nowego, nie wiem sama, ciągle powtarzam sobie, że jeszcze trochę. Tylko teraz sobie tak mówię, a jak zacznę jej dawać pokarmy, to dopiero pewnie się zacznie. No zobaczymy...

    Tak, Julka również szyję ma zaczerwienioną ale myślę, że częściowo dlatego, że jak się jej uleje i nie zauważę to mleko może podrażniać skórę a częsciowo przez azs. U nas mała poprawa z cerą na buźce. Dostaliśmy od dermatologa kilka próbek kremów i teraz testujemy Cetaphil DA Ultra krem. Jak na razie się spisuje, będę relacjonować jak będzie później, jeśli ok to kupię go i jeszcze wezmę emulsje do mycia z tej serii. Karola a w czym kąpiesz Małą? I czym smarujesz?

    Karola:) lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 13 listopada 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny teraz i mnie dopadł problem wypadających włosów. Jakiś czas temu o tym pisałyście. Polecicie jakiś preparat który Wam pomaga? Dzięki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2014, 11:09

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 13 listopada 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czytam Was ostatnio tylko z telefonu i nie mogę odtworzyć żadnych linków :-( Nie mam nawet czasu na włączenie laptopa.

    Co do lidl a i pampersow, mój M był po nie juz wczoraj przed pracą czyli ok 7:30 i mówił, że szły jak ciepłe bułeczki. Sam kupił karton czyli 4 paczki i dzisiaj po pracy ma jechać jeszcze dokupić, bo faktycznie warto zrobić zapasy za tą cenę :-)

    Camilia ostatnio pytałaś jak sytuacja ze smoczkiem, a więc różnie to bywa. Nieraz jak kręci się w nocy i włożę jej smoka to śpi dalej. Jak rozbudzi się bardziej to już tylko cycek pomaga ;-)

    Używacie może smoczkow lovi? My mamy te od 0-3 miesiąca. Chciałam zmienić na 3-6, ale moja Jula ma tak małą buzke, że nie może go w ogóle utrzymać. A powiem Wam, że różnica w rozmiarze ewidentnie spora.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 13 listopada 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Tak, Julka również szyję ma zaczerwienioną ale myślę, że częściowo dlatego, że jak się jej uleje i nie zauważę to mleko może podrażniać skórę a częsciowo przez azs. U nas mała poprawa z cerą na buźce. Dostaliśmy od dermatologa kilka próbek kremów i teraz testujemy Cetaphil DA Ultra krem. Jak na razie się spisuje, będę relacjonować jak będzie później, jeśli ok to kupię go i jeszcze wezmę emulsje do mycia z tej serii. Karola a w czym kąpiesz Małą? I czym smarujesz?
    Też mamy ten problem, smaruje bepanthenem raz dziennie i jest ok.

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 13 listopada 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też jest problem z szyjką,Ale myślę że to dlatego,żeby dziecko głównie leży i nie ma tam za bardzo dostępu powietrza.raz na 2,3 dni zastępuje jej tam mąką ziemniaczaną i problem znika

    Karola:) lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 13 listopada 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka ja używam lovi,tydzień temu zamieniłam na rozmiar większy, musiałam jej trochę przytrzymać w buzi bo początkowo wypluwala ,ale w końcu zassała ;)

    mikulka lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 13 listopada 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez uzywamy lovi. Kupilam te wieksze miesiac temu i mala je wypluwala. Dzisiaj mialam ten pod reka i jej dalam. Zalapala od razu i wlasnie z nim zasypia :) ale dzisiaj ladne ciuszki upolowalam w reserved :) w naprawde dobruch cenach :) niektore bluzeczki po 9 zl :)

    Camilia, am, misia_k1, Karola:), mikulka lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 13 listopada 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia ja jeszcze nie mam tego kocyka, więc ciężko mi ocenić jego ciepło, ale ten plusz plus 1 cm wypełnienia jak dla mnie do mrozów powinien wystarczyć, tym bardziej że używam ciepłego śpiworka. Ale jest też zimowa kołderka, to może jak masz chłodno w domu to lepiej będzie Ci taką wziąć http://allegro.pl/zimowy-kocyk-minky-75x100-kolderka-prezent-swieta-i4778766910.html .
    Ogólnie jest spora różnica w cenie między makaszką a la millou, kurę mam z la millou właśnie, ale ich kocyki są w szaleńczych cenach.

    Wiecie, że w poniedziałek kończy mi się podstawowy urlop macierzyński, te 20 tyg. Ja w to nie wierzę. Dostałam jakąś dziwną kasę z zus i dzwonię tam o co chodzi, a babka mi mówi, że o tyle urlopu złożył mój pracodawca. Teraz dopiero będą składać moje papiery o dodatkowy macierzyński i rodzicielski. Jak pomyślę że to tak szybko zleciało to aż mi gorzej, bo ja to do pracy póki co wolałabym nie wracać.

    Karola:), misia_k1 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 13 listopada 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, Iwo,zabuszka super awatarki:)
    Bib czekamy na Ciebie:)

    Mandalena,dzięki w koncu otworzylam sweet focieee:)

    Kocyk super,mam podobny milusi.u mnie Jas w spiworku mothercare spi,super sprawa,ale na zime ewidentnie za cienki...my tez zakrecamy kaloryfery i rozszczelniamy okna,wiec przykrywam Malego kocykiem.
    obawiam sie,ze kolderka przy moim wiercipietku nie zda egzaminu.

    Am, szok ze 20 tyg minelo....czas leci jak szalony, jeszcze prawie 2 miesiace i kurcze nasze Dzidzie pol roku beda miec!!!!

    karusia, Iwo, mikulka lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 13 listopada 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:50

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 13 listopada 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak myslałąm, że te pampki rozejdą się jak świeże bułeczki ;p

    Am, jak Twój pracodawca mógł złożyć najpierw o 20 tygodni podstawowego urlopu, a teraz będzie składał ponownie papiery o resztę?Wiedziałaś o tym? To Ty nie skłądałaś sama wniosku w pracy o roczny? Teraz dostawałaś 100 % wynagordzenia a po pół roku 60 % będziesz miała?

    Camilia, kąpię w emolium, smaruję całą cetaphilem, a miejsca zmienione na buźce - suche i podraznienie na szyjce lipobasa. Ale faktycznie dziewczyny macie rację, to na szyjce może być tez zwykłym odparzeniem. Posmaruję bepathenem albo spróbuję tą mączką.

    U nas dziwny dzień, bo zaburzony rytm dnia, z uwagi na odwiedziny kuzynki, wyszliśmy na spacer o 13.30, małą zasnęłą i spała do 17.30...dawno już tak nie było! A akurat nic nie miałam do zrobienia, bo wczoraj nadrobiłam zaległości w porządkach i plotkowałam z teściową, teraz musimy co najmniej po 19stej kąpać, no bo dzidzia teraz ożywiona :P

    Byliśmy dzisiaj na obiedzie w restauracji z małą, zamówiłam penne z kurczakiem i szpinakiem i był jakiś sos śmietanowy, niby wybierałam te kawałki bez sosu, ale obawiam się o zmiany skórne. Kurcze, lipa z ta alegrią pokarmową jak nic ;/ Kuzynka mi mówiła, że jej Martynka też miała przez pół roku krostki, ale że skoro nie było innych dolegliwości typu ulewanie, wymioty, bóle brzucha, krew w kupie, to normalnie karmiła te pół roku. Później przeszła na bebilon pepti, a koło roku zrobiła małej testy, nic nie wykazały i zaczęła podawać normalne mleko. Mam nadzieję, że u nas też to minie niebawem...bo ja strasznie panikuję ;/

    Iwo śliczny Dawidek w avatarku :)

    Camilia, Iwo, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 13 listopada 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze super te kocyki :p chyba też się skusze :D

    U nas Lila też miewa czerwoną szyjke, zwłaszcza tak gdzie ma lekkie fałdki. Smarujemy maścią z vitamina A ktora przepisala nam pediatra i jest ok.

    My dziś byłyśmy w przychodni i mała przybrała 250g w 10 dni, więc uspokoiłam się... Zaszczepiłyśmy ją w końcu na te rotawirusy.
    Dziewczyny a jak decydujecie z pneomo i menigokokami ? My chyba zaszczepimy na pneumo jak mała skończy pół roku a na menigokoki trochę później ale przed ukończeniem 1r.ż

    am, Karola:), misia_k1 lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 13 listopada 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na pneumo już szczepiłam 1 dawkę, teraz w pon mam 2gą, co do meningokoków to mam mieszane uczucia, ale jeszcze nie zagłębiałam się w temat.

    W każdym bądź razie jakby któraś z Was chciała szczepić na meningo i ma zamiar posłać dziecko do żłobka to szczepionka jest za free

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
‹‹ 515 516 517 518 519 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ