X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 12 listopada 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabuszka, jaki sliczny Twoj synus!! I taki slodki, puculowaty :D lubie takie niemowleta ;)

    Karola, dobrze, ze malutka dala pospac ;)

    Paula, ja tez jeszcze nie mam okresu, a gin mi powiedzial, ze w kazdej chwili moge dostac i jest to naturalne, zdrowe i normalne :)

    Mamy tez kamerke i to jest super sprawa! Szczegolnie wieczorem gdy mala pojdzie spac, a my z M chcemy sobie posiedziec w pokoju obok :) w domu poetrowym, to juz w ogole wybawienie.. ale mozna to zrobic tanszym kosztem... trzeba moec "tylko" smartfona. Wystarczy kupic zwykla tania lamerke jak do komp. Wifi i zainstalowac program i w telefonie caly czas mozna podgladac szkraba, nawet bedac np na zakupach czy w pracy! Jak to dpkladnie zrobic trzeba poczytac w necie. Moi znajomi tak sobie zrobili :) wiec jal macie smartfony to duzo mpzna zaoszczedzic

    maja89waw, Karola:), Paula_29, misia_k1, am lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 12 listopada 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    A dlaczego Karola?:)

    No bo już bym mogła kontrolować owulację, aby móc uchronić się na razie przed kolejnym dzidziusiem :) Bo żadnej antykoncepcji nie stosujemy.

    maja89waw, Paula_29, misia_k1 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 12 listopada 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Wyspalam się :) Tylko nie rozumiem dlaczego Wiktoria budzi się na pierwsze jedzenie juz po 5 godzinach. Zasnela o 19, pobudki o 24, 3, 6. Spalysmy do 8mej. Dla mnie ok bo spalam ok. 9 h :)

    Karola u nas ta noc była jeszcze gorsza od waszej... Lila zasnęła o 20, odłożyłam ją do łóżeczka i po 22 już się obudziła, więc wzięłam ją do łóżka, potem o 1, 3 i 5 się budziła... Po 6 pojechałam na pobranie krwi do Wawy i jak wróciłam po 7 to się właśnie przebudziła. M jej zmienił pieluchę i uciekł do pracy...

    Wiecie co, najgorsze jest to, że młoda przez sen przekręca się na brzuch i wtedy się budzi ;( mam nadzieję, że to przejściowe...

    A propos kojców. Kupujecie zwykle małe a'la łóżeczko turystyczne czy np. Takie modułowe drewniane, które są dużo większe.
    Ja myśle nad czymś takim : http://allegro.pl/showItem2.php?item=4776231056
    Ale nie wiem czy mała będzie chciała siedzieć w ogóle w kojcu....

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 12 listopada 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zabuszka wrote:
    czesc my cicho bo maly chory..;/ zaczelo sie goraczko w sobote w niedziele juz bez goraczki ale kaszel w poniedzialek znalezienie lekarza to byla jakas masakra wszystko na urlopie ale udalo sie ... i gardelko krtan zajete zchodzilo juz na oskrzela... dzis juz lepiej kaszle mniej ale po antubiotyku slaby i duzo spi... biedactwa malutkie nie powinny chorowac . my juz dajemy zupki dziubek otwiera jak tylko widzi swoja lyzeczke i kaszke dodaje troszke do mleka na noc

    Zabuszka ile wazy Twój dzentelmen ? Wyglada na dużego chłopca :) my idziemy jutro do innej pediatry, zobaczymy co z tą wagą naszej małej..

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 12 listopada 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny ten drewniany kojec, myślałam bardziej o takim łóżeczku turystycznym, ale to do przemyślenia... :) Jeszcze chciałam nocnik kupić, odnośnie tych wydatków, ale to już jak będzie stabilnie siedzieć, aby ją już sadzac dopóki jestem na macierzyńskim.

    No my szczepienie mamy za 3 tygodnie. Wg moim pomiarów na naszej wadze dla niemowląt, Wiktoria przybrała przez 3 tygodnie pół kilo, zobaczymy jak dalej, no i ciekawe czy ta waga waży tak jak ta u lekarza...

    Wiki w kołysce nie ma miejsca aby się przekręcić na brzuch, ale na boku próbuje spać i trzyma barierki rączkami. O! Właśnie się budzi moja gwiazda, za godzinę spacerek :)


    Ale się wkurzyłam, dezaktywowali moją kartę rossnę, bo nie robiłam zakupów ostatnio, bez sensu ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2014, 11:01

    maja89waw lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 12 listopada 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no juz duzy jest niewiele do 8,5 kg brakuje juz jest co potrzymac;) a ciuszki to powoli na 74 choc rekawki troche przydlugie no ale to zalezy od firmy . Bratowa meza urodzila coreczke ajj jaka ona malenka jako ciezko sobie przypomniec ze Alek tez taki byl jak to zlecialo szybciutko

    Karola:), Paula_29, maja89waw, Camilia lubią tę wiadomość

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 12 listopada 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    A ja dostałam okres:(
    Dziewczyny karmiące piersią Wy też już macie? czy to normalne?

    Pisalam kilka dni temu że chyba dostanę miesiaczke ale skończyło się tylko na 1 dniowym plamieniu, sama nie wiem jak to rozumieć.
    Krzesełka do karmienia jeszcze nie mamy, z wprowadzaniem jedzenia jakoś mi się nie śpieszy, poczekamy chyba jeszcze miesiąc.
    Ciągle się zbieram żeby wstawić na forum fotki Frania w babyswimmerze ale na nic nie ma czasu. Za tydzień mam zaległy egzamin kończący studia podyplomowe i próbuje jakoś się do niego uczyć ale same wiecie jak to jest mając takiego ukochanego szkraba obok :)
    Teściowa zrobiła Franiowi jabłka w sloiczkach, wszystko super tylko że dodała do nich żel fixu... normalnie załamka. :)

    misia_k1, Paula_29, maja89waw, am lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 12 listopada 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zabuszka wrote:
    no juz duzy jest niewiele do 8,5 kg brakuje juz jest co potrzymac;) a ciuszki to powoli na 74 choc rekawki troche przydlugie no ale to zalezy od firmy . Bratowa meza urodzila coreczke ajj jaka ona malenka jako ciezko sobie przypomniec ze Alek tez taki byl jak to zlecialo szybciutko

    Franio 7.100 a ubranka 68 się miescimy nadal

    maja89waw lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 12 listopada 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    A ja dostałam okres:(
    Dziewczyny karmiące piersią Wy też już macie? czy to normalne?

    Ja jeszcze na szczęście nie mam. Nigdy nie lubiłam okresu :P

    Ale z tego co pamiętam to na SR mówili, że po 12 tyg można już dostać okres i że to normalne

    Karola:), Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 12 listopada 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena- super foteczka :)

    Zabuszka- śliczna dzidzia w avatarku :) z tego wszystkiego, to chyba swój avatarek zaktualizuję..

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 12 listopada 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:51

    Karola:), misia_k1, Aniulka, Camilia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 12 listopada 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Fajny ten babycook. Parowar mam i blender też więc kupić aventa chyba dla mnie nie miałoby sensu, ale skoro ten babycook miksuje na różne gęstości posiłku to ma to sens. A słyszałyście jakieś opinie o tym?
    W sumie jak dzidzia zaczęłaby jeść słoiczki to za 3-4 m-ce można oszczędzić na takie urządzenie

    Karusia a czym różni się ten solo od tego
    http://www.smyk.com/beaba-babycook-original-gipsy,p1093453230,swiat-niemowlaka-p?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=oferty_cpc&utm_content=p1093453230&utm_campaign=Beaba--Babycook-Original--Gipsy#&ceneo_spo=true
    Paula, wydaje mi sie ze objetoscia otrzymanego pokarmu. Ten solo ma wieksza pojemność, a co za tym idzie, mozesz przygotowac wieksza porcję jedzonka:)
    Popraw mnie Karusia,jeśli sie mylę.

    Lolka i jak nocka po spacerku?

    Paula_29, karusia lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 12 listopada 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka ja jakieś kilka tygodni temu miałam takie plamienie w nocy, ale się skończyło, może to jakaś zapowiedz była.

    Misia też mi się tak wydaje, mnie chyba wystarczy ten mniejszy
    Jak tak piszecie o tych zakupach to ja zaraz wchodzę na strony i okazuje się, że znowu coś muszę kupić, a wydawało mi się że już nic więcej nie potrzebuje
    Człowiek jak się naogląda, to zaraz potrzeby rosną

    misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 12 listopada 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jakoś tak nie potrzebuję tego wszystkiego...

    nad tym parowarem/blenderem się zastanawiam, ale myślę jeszcze nad BLW

    Karola:), Iwo, Camilia lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 12 listopada 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bib moja szwagierka uczyła młodego jeść ta metoda, ma teraz 4 lata i tak samo wybrzydza jak inne dzieci w jego wieku, wiec nie wiem do końca czy to taka super metoda. Jedno jest pewne, czysto w okół krzesełka i w promieniu 1m od niego mieć nie będziesz :p

    Karola:) lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 12 listopada 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem! Nie mam czasu ostatnio na śledzenie forum i szczerze mówiąc przeczytałam wszystko tak tylko po troszku ;-) Mój synuś zmaga się z angina i czuje się teraz jakbym miała dwoje malutkich dzieci. Modlę się tylko żeby mała nie złapała chorobstwa od brata ....

    Zabuszka, biedny malutki, życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

    Misia, uściski dla Jasia z okazji 4 miesięcy.

    Co do krzesełka do karmienia to my nie mamy i chyba nie będziemy mieli, bo miałam przy synku i raczej z niego nie korzystałam, jadł u mamusi na kolanach ;-)

    Jeśli chodzi o chodzik, ja nie neguje zdania ekspertów, ale bardzo ułatwia życie. Mogłam dzięki niemu zrobić wiele w domu. Co więcej synuś ma zdrowy kręgosłup, proste nóżki i zzaczął chodzić gdy miał 11 miesięcy :-) Teraz z pewnością też kupimy chodzik.

    Okresu jeszcze nie mam, ale od czasu do czasu pobolewa mnie podbrzusza, wiec kto wie ;-)

    Kurcze, w poniedziałek minęły 3 tyg od sesji zdjęciowej małej. Nie wiem jak mam się zachować, dzwonić albo pisać do tej babeczki czy jeszcze czekać? Hmmmmm, jestem już zniecierpliwiona. ..

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 12 listopada 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka,dzwon smialo lub pisz.ja tez czekalam prawie miesiąc na fotki, no i czekamy na forum.

    Mandalena ja jakos nie moge otworzyc tego zdjecia co wkleilas:(

    Paula,ja tez raczej ten mniejszy kupie, tyle tylko, ze na allegro nie znalazlam hm, bo przeważnie można stowke zaoszczędzić;)

    mikulka, Paula_29 lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 12 listopada 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabuszka, Iwo fajne zdjęcia w avatarkach, a chłopaki rosną :D

    Zabuszka, Mikulka dużo zdrówka dla Waszych dzieciaków.

    Maja fajny ten drewniany kojec, ale my w mieszkaniu nie mielibyśmy na taki miejsca. Póki co mamy taki mały kojec ok. 105cm /80 cm , ale zastanawiam się nad łóżeczkiem turystycznym. Jednak lepsze na wyjazdy, więc najwyżej kojec będę sprzedawać.

    Paula ja okresu jeszcze nie mam.

    Aniulka Twój Franek też duży chłopak :)

    Ja dziś muszę pochwalić Dawidka bo spał w nocy od 21:30 do 6:20. Aż byłam w szoku jak mnie obudziło jego gadanie, wstałam, a on się bawił kocykiem i puszczał bańki ze śliny - mały słodziak :P Dobrze że sypia w nocy, bo w dzień ostatnio zdarzają mu się drzemki 30 minut z zegarkiem w ręku.

    Dziś byliśmy w galerii na zakupach, po jakieś body w c&a. Oczywiście w sklepie 80% ciuszków dla dziewczynek 20% dla chłopców, cóż za dyskryminacja ;) Asortyment dużo mniejszy niż w necie, ale można było coś wybrać. Ja to strasznie lubię ich body, chyba już nigdzie indziej nie będę kupować, bo u nich nie robią takich szerokich, więc jak dla nas idealnie :)
    W rossmanie kupiłam jeszcze ten krem na wiatr i mróz z babydream bo teraz jakoś w promocji kosztuje 3,99 zł.
    A z tymi wydatkami to jakiś obłęd, mi też co chwila czegoś brakuje, albo wpadnę na coś co "muszę" kupić :) Krzesełka do karmienia właśnie nie mamy jeszcze. Ostatnio zamówiłam jeszcze takie puzzle piankowe http://allegro.pl/puzzle-piankowe-30x30-mata-cyferki-owoce-ksztalty-i4747652123.html, które też za matę na podłogę mogą służyć, jutro powinny przyjść, bardzo jestem ciekawa jakie będą, bo koleżanka zachwalała :) Wolę coś takiego niż koc na podłodze, bo nie mam dywanów i ostatnio poślizgnęłam się tak na kocu, że ledwie wyhamowałam. Zresztą mnie teraz takie zakupy dla Małego cieszą najbardziej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2014, 17:44

    maja89waw, Paula_29, Camilia, Karola:), Aniulka lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 12 listopada 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, przepraszam Cie bardzo, jakos przeoczylam Twoje pytanie :/ albo czytalam w nocy w czasie karmienia ;))) jeszcze dokladnie nie zapoznalam sie ze wszystkimi modelami beaba - czyli trzema :p ale babycook solo testuje mamala na blogu i przypadl mi do gustu. Misia chyba slusznie zauwazyla, ze roznia sie pojemnoscia. Solo poza tym chyba jest bardziej designerskie i najnowsze w beaba :p

    wybralam dzisiaj krzeselko! Zdecydowalam sie na espiro mokka. Jest zgrabne, tansze o 100 zl niz chicco poly i nie ma tej ceraty, tylko ekoskore i do tego taka frotte wkladke, zeby dziecko sie nie pocilo i bylo mu wygodnie... poza tym designem bardzo mi odpowiada :) pod wzgledem funkcjonalnosci rowniez ma wszystko co takie krzeslo powinno miec ;)

    Paula_29, misia_k1, Karola:) lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 12 listopada 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoja droga co sadzicie o blw?

    km5st5odu2rt42xe.png
‹‹ 513 514 515 516 517 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ