X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 14 listopada 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Lolka, Camilia jak przygotowania do chrzcin? Stresik jest?
    Ja jutro wyprasuję ciuchy które wszyscy założymy a poza tym żadnych innych przygotowań nie robię bo poczęstunek mamy w restauracji. No stresik troszkę jest ;-)

    Karola:), misia_k1 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 14 listopada 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    No to faktycznie z tymi perełkami lipa, chyba jednak bym to odpruła, lepiej nie kusić losu. A jak chrzestna zareagowała, że jednak nie będzie chrzestną ?

    Lolka, chyba faktycznie lepiej nie ryzykować, tym bardziej ze dzieciaczki są na etapie pakowania wszystkiego do buzi ;-)

    Karola:), misia_k1 lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 14 listopada 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka a Wiktoria ma drugie imię? W ogóle dzieciaczki Wasze mają 2 imiona?

    Nasza Wiki ma jedno imię, bo od poczatku z mężem twierdziliśmy, że drugie jest zbędne. Tym bardziej, że nazwisko mamy też długie. Później troszkę żałowałam, że nie dałam jej Anna na drugie, bo urodziła się w Anny - 26 lipca. Ale teraz już nie żałuję, jest dobrze :]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2014, 15:54

    am lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 14 listopada 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:49

    Karola:), am, Camilia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 14 listopada 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Lolka a Wiktoria ma drugie imię? W ogóle dzieciaczki Wasze mają 2 imiona?

    Nasza Wiki ma jedno imię, bo od poczatku z mężem twierdziliśmy, że drugie jest zbędne. Tym bardziej, że nazwisko mamy też długie. Później troszkę żałowałam, że nie dałam jej Anna na drugie, bo urodziła się w Anny - 26 lipca. Ale teraz już nie żałuję, jest dobrze :]


    Kotek, nie ma. Ja mam jedno Agnieszka, Moj maz ma jedno - Michał i Wikusia ma jedno :)
    JAk wybieralam imie to Wiktoria mi sie bardzo podobala, od zawsze miala byc coreczka Wiktoria, ale tez chodziło mi po głowie Anastazja, nawet myslalam, aby na drugie tak dac. Powstrzymałam się, dam najwyżej drugiej córeczce jesli sie pojawi :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2014, 16:57

    Karola:), am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 14 listopada 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:49

    Karola:), lolka83 lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 14 listopada 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franciszek też ma pojedyncze imię, mamy długie nazwisko więc z 2 imieniem nie miescilby się w kartkach :)
    Z tego co pamiętam jest chyba pół roku na zmianę lub dodanie imienia

    Karola:), Iwo lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 14 listopada 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Lolka, obie marzyłyśmy o Wiktorii, juz kiedyś o tym pisałysmy. My z mężem mamy drugie imiona, ja po babci (!), a M. nie wiem po kim, tak tylko chyba aby nadać :P Moje drugie imię tylko sprawiło mi kłopot jak kiedyś nie wpisano mi go na świadectwie ukończenia liceum i musiałam później biegać, załatwiać, bo były problemy z papierami na studia eh...
    Ale generalnie uważam, że fajnie mieć drugie imię, które się komponuje z pierwszym i z nazwiskiem. U nas długie imię, długie nazwisko, nie chce utrudniac córce życia :P
    Swoją drogą też rozważałam Anastazję. A ostatnio podoba mi się Rozalia i Liliana - mężowi absolutnie nie, więc mam nadzieję, że drugi będzie synek - Nikodem albo Fabian :)

    Mandalena, Iwo lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 14 listopada 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka wrote:
    Franciszek też ma pojedyncze imię, mamy długie nazwisko więc z 2 imieniem nie miescilby się w kartkach :)
    Z tego co pamiętam jest chyba pół roku na zmianę lub dodanie imienia


    Dokładnie, jest 6 m-cy, więc czas jeszcze mamy. Heheh

    Mandalena, Iwo lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 14 listopada 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my się nazywamy Magdalena Stanisława :), Grzegorz Sebastian i Radosław Bogusław. Nazwisko mamy bardzo długie długie 12 lit. Nie miałam oporów żeby dać drugie imię, myślę, że drugim imieniem można coś wyrazić, oddać komuś cześć. Poza tym drugiego się tak na co dzień nie używa. Ja mam swoje imię po babci. Niejednokrotnie mi dokuczano w szkole - Stasia Stasia, a ja się wstydziłam, że mam takie starodawne imię. Ale teraz dojrzałam do tego i cieszę się, że je mam. Ono dopełnia mnie jakoś, czy nie wiem sama jak to napisać- uzupełnia moją tożsamość. Jestem nawet do babci podobna. Była świetną kobietą, jestem więc dumna, że noszę jej imię. A przecież teraz te staropolskie imiona są takie popularne.

    Radek ma na drugie po moim tacie. Jak przyjeżdżamy do dziadków, albo dzwonimy to pyta: "Jak tam Raduś Boguś?" Po jednym dziadku ma nazwisko, a po drugim drugie imię.

    Karolcia, a Ty nie chciałaś nadać Wiki imienia po swojej Mamie? (jeśli to zbyt intymne pytanie to nie odpowiadaj)

    I ja też chciałam nadać córce imię Wiktoria. Bardzo mi się podobało od zawsze, jest śliczne i "coś " znaczy :)



    Iwo, Karola:) lubią tę wiadomość

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 14 listopada 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka też ma tylko jedno imię. Dzisiaj stwierdziłam, że podoba mi się też Lidia.
    Iwo u nas przedwczoraj była taka noc gdzie Mała budziła się co pół godziny :-/

    Iwo, Karola:) lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 14 listopada 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwo u mnie tez od dwoch dni Jas budzi sie czesciej i nawet z placzem...czekam az to minie bo juz kilka takich epizodow mialam i przechodzily.

    Iwo lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 14 listopada 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też pobudki z płaczem :( ale po tych dziennych drzemkach.

    Mandalena, myślałam o tym, aby dać imię - drugie po mojej mamie - Grażyna. Sama mam drugie imię po mojej babci - Maria - i oczywiście w dzieciństwie też się wysmiewano, że Marysia, więc chciałam tego uniknąć, a druga rzecz to długie nazwisko zniechęcało mnie do nadawania drugiego imienia. No i jakoś stwierdziłam, że babcia i tak nad nią czuwa, czułam to od początku ciazy, więc nadanie imienia nic nie zmieni...ale wiesz co? Jak już Łukasz zarejestrował Wiktorie w USC, spojrzałam w kalendarz, i zobaczyłam że 26 lipca są imieniny oczywiście Anny i ... Grażyny!!! Co prawda moja mama obchodziła 1 kwietnia, ale jak to zobaczyłam to aż mnie dreszcz przeszył. Także, może to nie taki przypadek, że przenosiłam Wike aż 16 dni... <3

    mikulka, am, Camilia, karusia, lolka83, Paula_29, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 14 listopada 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Karolina, Łukasz i Zofia.. :D ZOSIA!! Mam nadzieję, że dziecko mnie nie znienawidzi za tą Zofię!! ;) U nas była rozważana jeszcze Zuza, Laura, Basia i Ala. Dla chłopca Tymek od zawsze i na zawsze! Z tym imieniem wiąże się kawałek mojego życia i piękna znajomość, która trwa do dzisiaj.

    A jak byłam w drugim miesiącu ciąży przyśniło mi się, że nosiłam jakąś malutką dziewczynkę na rękach po plaży.. Miała takie czarne włosy jak ja, strasznie ją kochałam i nazywałam ją... Zosią :) Obudziłam się rano i wiedziałam, że muszę ją nazwać Zosia :)

    Karolciu, moja mama również ma na imię Grażyna :)

    Lolka, a ja obstawiałam, że masz na imię Karolina!! :) Lolka - Karolka. Każda miała widzę jakieś skojarzenie :D

    A to ja z grzywką i moją wcale nie taką czarną dzidzią jak we śnie ;)

    25tkpr4.jpg

    Karola:), am, Camilia, Iwo, misia_k1, Paula_29, lolka83, Mandalena lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 14 listopada 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia, to mamy sporo wspólnego - mąż Łukasz, mama - Grażyna i obie jesteśmy Karolinki :P
    A tata jak ma? Mój Jan :) Teściowa Gosia i teściu też Janek :)

    Zosieńka baaardzo się podobało mojemu mężowi, powiem szczerze, że miałam na studiach Zosię i sobie zawsze myślałam, że rodzice ją skrzywidzili, ale od niedawna jest trend na stare imiona - czego nie popieram absolutnie, tzn. nie lubie mody na imiona i dlatego nie popieram, ale akurat Zosia i Marysia tez mi sie podobają. Gdyby nie fakt, że całe życie marzyłam o Wiktorii (też z ciemnymi włosami), to Zośke bym rozważyła. Twoja Zosieńka może jeszcze będzie czarnulka, moja pewnie też, bo wszyscy u nas ciemni :P Chciałabym bardzo aby miała moje oczy, ciemnobrązowe, ale ma błekitne za tatusiem. Ale ponoć jest szansa jeszcze na zmianę :)

    P.s. ślicznie wyglądacie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2014, 21:15

    karusia, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 14 listopada 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawid ma jedno imię :) My z mężem mamy po dwa, zupełnie po nikim. Mąż ogólnie chciał mu dać jakieś drugie imię, ja niekoniecznie.

    Karusia ładne zdjęcie :) A Zosia nie ma ciemnych włosków? A w ogóle to spojrzałam na Twój suwaczek - gratulacje 4 miesięcy :)

    Karola Twoja Wikusia urodziła się w moje imieniny :)

    A Lolka też myślałam że jesteś Karoliną ;)

    karusia, Karola:) lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 14 listopada 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy :*

    A to Ci zbieżność imion :D ale reszta już zupełnie rózna :) Tata Grześ, teściowie Bogusia i Dariusz :)

    Moja Zosieńka ma mój kształt oczu i ma po mnie duże oczka, ale kolor wciąż niemowlęcy :) Liczę, że moje będzie miała ;) Ja mam zielone, Łukasz niebieskie :)
    Zosia ciągle granatowe :)

    Am, Zosia ma jasny brąz :P Zupełnie nie wiadomo po kim :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2014, 21:24

    Karola:), Mandalena lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 14 listopada 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia z tym kolorem włosów u nas też tak śmiesznie. Dawid jest taki blondynek, ja mam jasne włosy ale farbowane (bez farbowania byłam szatynką), a mąż teraz ma ciemne. W dzieciństwie ja właśnie miałam zupełny blond :) ale przecież ktoś obcy tego nie wie.
    Raz jak byłam w przychodni pani na recepcji popatrzyła na Małego i mówi jakie on ma ładne jasne włoski :) popatrzyła na mnie, ja z odrostem ;) więc pyta - mąż blondyn, a ja - nie, ciemny ;) i pani więcej pytań nie zadała ;)

    A oczy póki co i wielkością i kolorem Dawid ma po mnie niebieskie i bardzo bym chciała żeby mu taki kolor został :D

    Karola:), Iwo, karusia, Mandalena lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 14 listopada 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Karusia, właśnie - gratki na 4 miesiące :*
    U nas oczy też granatowe, do kiedy mogą się zmienić?
    Wiktoria urodziła się z ciemnymi włoskami, a teraz ma ciemny blond, zupełnie nie wiadomo po kim, tzn. ja miałam w dzieciństwie taki jaśniutki brąz. Poza tym licze jeszcze, że będzie miała kręcone włoski :P Po mojej mamie lub po teściu :) eh, te nasze marzenia. A tak a propos - to wygląda zupełnie inaczej niż sobie wyobrażałam!

    karusia, misia_k1, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am,my oboje z mężem mamy ciemne włosy,a dzieci miały jasne. Dopiero z wiekiem zaczęły im ciemnieć. A teraz Victor tylko z ciemnymi włoskami się urodził.
    Powodzenia dziewczyny na chrzcinach.Oby wszystko się Wam udało.

    My dziś mamy 4 miesiące i pierwsza kaszka zaliczona :) Victor pięknie zjadł 60 ml łyżeczką :)

    Karola:), am, Iwo, karusia, misia_k1, Mandalena lubią tę wiadomość

‹‹ 518 519 520 521 522 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ