X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 15 listopada 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Pojechalam do Orsay i kupilam sliczna sukienke,
    http://www.orsay.com/de-de/collection/kleider/stylisches-kleid-mit-print-schwarz-41200260.html

    na zywo wyglada o wiele lepiej, do tego bedzie czarna marynarka i tyle :)

    Lolka ekstra sukienka, bardzo mi się podoba :) ile kosztuje u nas? Będziesz super wyglądać :)

    lolka83, misia_k1 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 15 listopada 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Lolka ekstra sukienka, bardzo mi się podoba :) ile kosztuje u nas? Będziesz super wyglądać :)


    Zaplacilam 139 zl :)
    Wydaje mi się wlasnie ze ok, dzięki Am, bo nie bylam pewna :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2014, 15:09

    am lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 15 listopada 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    U nas Karolina, Łukasz i Zofia.. :D ZOSIA!! Mam nadzieję, że dziecko mnie nie znienawidzi za tą Zofię!! ;) U nas była rozważana jeszcze Zuza, Laura, Basia i Ala. Dla chłopca Tymek od zawsze i na zawsze! Z tym imieniem wiąże się kawałek mojego życia i piękna znajomość, która trwa do dzisiaj.

    A jak byłam w drugim miesiącu ciąży przyśniło mi się, że nosiłam jakąś malutką dziewczynkę na rękach po plaży.. Miała takie czarne włosy jak ja, strasznie ją kochałam i nazywałam ją... Zosią :) Obudziłam się rano i wiedziałam, że muszę ją nazwać Zosia :)

    Karolciu, moja mama również ma na imię Grażyna :)

    Lolka, a ja obstawiałam, że masz na imię Karolina!! :) Lolka - Karolka. Każda miała widzę jakieś skojarzenie :D

    A to ja z grzywką i moją wcale nie taką czarną dzidzią jak we śnie ;)

    25tkpr4.jpg

    Piękne dziewczyny!

    Hehehe, ja też myślałam, ze Lolka to Karolina :P

    karusia lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 15 listopada 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka super jest ta sukienka :-)

    lolka83 lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 15 listopada 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że nie tylko u mnie jakieś zwariowane dni, oby naszym dzieciom szybko przeszło cokolwiek ich męczy :)

    Mikulka co do ubierania, to w domu ja przeważnie ubieram Dawidka krótki plus długi rękaw, czasem dwa długie, do tego coś pojedynczo na nóżki plus skarpetki. Na pole też szczególnie nie grubo. Jak jest chłodniej to taki ocieplany jesienny kombinezon polarowy puls kocyk pluszowy. Jak troszkę cieplej to na to w czym jest w domu taka misiową bluzę-kurteczkę plus kocyk. Czasem zakładałam też tą osłonkę na wózek. Zawsze jak wracaliśmy do domu to Mały był cieplutki, łącznie z rączkami więc myślę że tak jest ok. Śpiwór do wózka czeka na prawdziwe zimno, a kombinezonu zimowego jeszcze nie mam :)

    mikulka, Karola:), misia_k1 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 15 listopada 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, sukienka super, orsay...hmmm...piękne czasy, pracowałam tam na studiach, byłam zastępcą kierownika - miałam dostać awans na kierownika nowego sklepu, no ale wtedy kończyłam studia, znalazłam pracę w urzędzie i zrezygnowałam, ale znam te wszystkie ciuszki od podszewki, że tak powiem, pół mojej szafy to orsay :]

    Wikulek dzisiaj mega grzeczny, ciekawe jak nocka, lecę kąpać.

    Dziewczyny powodzenia jutro na chrzcinach, trzymam kciuki za grzeczne dziewczynki :*

    mikulka, misia_k1 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 15 listopada 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Widzę że nie tylko u mnie jakieś zwariowane dni, oby naszym dzieciom szybko przeszło cokolwiek ich męczy :)

    Mikulka co do ubierania, to w domu ja przeważnie ubieram Dawidka krótki plus długi rękaw, czasem dwa długie, do tego coś pojedynczo na nóżki plus skarpetki. Na pole też szczególnie nie grubo. Jak jest chłodniej to taki ocieplany jesienny kombinezon polarowy puls kocyk pluszowy. Jak troszkę cieplej to na to w czym jest w domu taka misiową bluzę-kurteczkę plus kocyk. Czasem zakładałam też tą osłonkę na wózek. Zawsze jak wracaliśmy do domu to Mały był cieplutki, łącznie z rączkami więc myślę że tak jest ok. Śpiwór do wózka czeka na prawdziwe zimno, a kombinezonu zimowego jeszcze nie mam :)


    To ja ubieram dokładnie tak samo. Jak do tej pory ani raz nie założyłam zimowego kombinezonu. Nie używam też tej osłonki do wózka, bo Szymek jej nie cierpi- ogranicza mu machanie nóżkami

    Lolka, śliczna sukienka. Zgrabna laska jesteś, na pewno będziesz wyglądać czadowo!

    Czytam Was w częściach, bo u nas ostatnio kiepsko z czasem, Szymek znów ma jakieś gorsze dni. Od wczoraj jakoś apetyt ma znacznie mniejszy, co mnie wcale nie cieszy jeśli wziąć pod uwagę jego wagę...

    Co do imion, to mój Szymek ma 2: Szymon Piotr, tak żeby było biblijnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2014, 20:28

    Karola:), mikulka, Mandalena lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 15 listopada 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ubieram tak: w domu - body na krótki lub na ramiączkach + koszulka na długi lub body na długi; cienkie rajstopki, legginsy/spodnie, skarpety. Na spacer pajac - ten z H&M lub inny podobnie ciepły, czapka, nie zimowa, tak welurowa chyba + koc. Dzisiaj założyłam osłonę na wózek, bo mimo 10 stopni wiało i było mroźno. Na kombinezon za szybko wg mnie, koło zerowej temperatury go założę.

    am, mikulka, Mandalena lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 15 listopada 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc mamutki ;)

    Dziekujemy Wam za wszystkie mile slowa :*

    Dziewczyny, jutro dla Was wazny dzien! Trzymam kciuki, zeby bylo spokojnie i pieknie!

    Ostatnio wkurzala mnie ta ciagla monotonnia, moje i M zmeczenie i takie przeciekanie czasu przez palce... wiec zamowilam dzisiaj z fajnej knajpki carbonare, gdy M usypial mala zapalilam swieczki i lampki, dla M przygotowalam wino, a dla siebie karmi, M wlaczyl baaardzo nastrojowa muzyke i odpalil nasze zdejcia i filmy z objazdowek po Bulgarii, Chorwacji i Wloszech... Jak sie slonczyl ten mily wieczor nie trudno sie domyslic ;)

    Dobranoc :* :)

    mikulka, am, lolka83, Aniulka, Camilia, Karola:), misia_k1, Mandalena, Plumb80 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 listopada 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia, super :* ja to marzę, aby mąż przygotował dla mnie coś takiego, ale chyba nie ma co liczyć, tylko wziąć sprawy w swoje ręce :) Ja mogę powiedzieć, że dopiero po 3,5 miesiąca od porodu, w końcu nasze sprawy łózkowe wróciły do stanu sprzed ciąży. Nie mówię tu o częstotliwości tylko o jakości :)

    My dzień zaczęłyśmy od 7 w sumie, ale liczę jeszcze na jakąś drzemkę, dlatego bawimy sie intensywnie, może Wikulek się zmęczy i padnie przy cycu :P

    Wiktoria, Julka, powodzonka :*

    karusia, misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 16 listopada 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, trzeba przejac inicjatywe... Inaczej moze byc roznie :) Ja dzisiaj siedze w domu i sie kuruje.. zatoki mi wrocily... walcze z nimi 4 dzien :/ ale dzisiaj juz mnie strasznie glowa boli :/

    km5st5odu2rt42xe.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 16 listopada 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kuchareczki wiem, ze pisalyscie juz o przetworach,ale prosze raz jeszcze...tzn jak jabłuszka przygotowujecie do słoiczków?gotujecie potem blendujecie?

    U nas noc cieezkaaa....mega niewyspana jestem. Jas zasnal ok 21,ja pojechalam z siostrami do kawiarni posiedzieć. Wrocilam o 23 i Jas zaczal sie wiercic, 20 min później juz nie spał. Butla poszla w ruch i po północy zasnal. Wiercil sie,stekal cala noc,milion razy wstawalam i podawalam smoka. Po 4 wzielam na łóżko, butla i znowu noszenie,spiewanie bo spac mu sie nie chciało. Mpadl dopiero o 7 na godzinkę.

    Ile kaw dziennie pijecie?

    Karusia zazdraszczam;)pomyslowego męża...kuruj się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2014, 10:28

    karusia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 listopada 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawy żadnej nie piję po tym, jak kiedyś wypiłam i Wiktoria nie chciała zasnąć - być może to zbieg okoliczności, ale na razie sobie odpuszczam.

    Jabłka obrałam, pokroiłam, włożyłam do garna, wlałam troszeczkę przegotowanej wody, aby się nie przypaliły, co chwilę mieszałam, jak się zagotowały i były juz rozdrobione, zblendowałam, powkładałam do prędzej wyparzonych słoiczków, zakręciłam i zagotowałam w garnku około 5-7 minut, aby słoiki isę dobrze zamkneły - całość około 30-40 minut trwała :)

    am, Mandalena, misia_k1, Plumb80, mikulka, Camilia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 16 listopada 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powodzenia na chrzcinach :)

    U nas dziś nocka całkiem fajna, wczoraj Mały zasnął dopiero o 22 (bo miał późną drzemkę do 19), a dospał mi do 5:50. Potem jadł, co prawda trochę się wiercił ale zasnął i obudziliśmy się o 09:20 :)

    Misia ja piję zawsze jedną kawę rano z jednej łyżeczki, oczywiście parzoną :)

    A dziś przyjeżdża moja mama w odwiedziny, zostaje do wtorku. Już się nie mogę doczekać :) i może w końcu przy niej uda mi się zgładzić całą furę prania do prasowania, bo co się zabiorę to coś mnie odciąga i prasuję tylko to co na bieżąco potrzebuję ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2014, 12:20

    misia_k1, Karola:), mikulka, Camilia, Mandalena, maja89waw lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 16 listopada 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, nie było mnie wczoraj, i zanim doszłam do ostatniej strony, to się zmęczyłam...

    Ja piję kawę codziennie rano- ale tą mama cafe, taka namiastka kawy, smak super. Czasem inka, ale to nie to.

    Iwo, moje ulubiona scena z Misia, to jak Tym przepycha wannę, a ona zachwycona mówi "Alllle Ty jesteś silny...!

    Am Twój synek ma oczy po Tobie, duże ładne. Nasz Radzio jeszcze ma takie węgliki ciemne. Pod światło widać, że walka kolorów trwa... Ja chciałabym, żeby miał po mnie tylko oczy- brązowe.

    LOlka,a mnie nie dziwi, że jesteś Agnieszka. Mam znajomych, małżeństwo, ona też Agnieszka, a mąż zwraca się do niej per LOLKa :) Zbieg okoliczności

    Pozdrowionka dla Wszystkich. U nas zimno, wieje,brrrr...

    am, misia_k1, Karola:), Iwo, mikulka, lolka83, maja89waw lubią tę wiadomość

  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 16 listopada 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, 3mam kciuki za Wasze dziewczynki na chrzcinach. Jak będziecie jeszcze na siłach to koniecznie dajcie znać czy wszystko było ok, a wierze że było ;-)

    Mandalena, u nas dzisiaj straszna pogoda, od rana wichura, a teraz pada, a więc smutna, szara niedziela. Swoją drogą nigdy nie przepadalam za niedzielą, już od czasów szkolnych heh, kojarzyła mi się z nadchodzącym wielkimi krokami poniedzialkiem ;-)

    Misia, ja piję jedną, a nieraz dwie słabe kawki sypane. Wiem, że powinno się jedną, ale jestem z natury kawoszka i to jest silniejsze ode mnie. Mała dobrze reaguje, wiec nie widzę przeciwwskazań :-)

    Mandalena, napisz proszę gdzie kupujesz tą kawkę mama cafe? Piłam ją raz w ciąży, dostałam próbkę od położnej i bardzo mi zasmakowala tylko nie mogę jej nigdzie dostać.

    Kobietki, Wasze cuda tez dzisiaj takie marudziate? Jula albo śpi albo marudzi, mam nadzieje, ze nie ma jej się na żadną chorobę. Swoją drogą synuś zamiast zdrowiec dostał masakryczny kaszel, szykuje nam sie chyba kolejny tydzien w domu eh .... Marze juz o okresie przedswiatecznym tak mniej wiecej o początku grudnia. Zawsze uwielbiałam ten nastrój: kolędy, zapach mandarynek, tą całą bieganine ... Ale się rozmarzylam, a teraz jeszcze jeden cudowny i kochany domownik więcej ;-) Nie mogę się doczekać. Swoją drogą ciekawa jestem jak nasze dzieciątka zareagują na choinki?! :-D

    karusia, am, misia_k1, Karola:), Camilia, Mandalena, maja89waw lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 16 listopada 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swieta!!! <3 dzisiaj zamowilismy pierwsze prezenty!! Zeby pozniej nie bylo na hurra!

    Wiecie, skorzystalam wczoraj z tej promocji rossmana... kupujesz dwie rzeczy i placisz za drozsza.. ale ceny zawyzone o 30% jak sie okazalo...

    mikulka, Plumb80, Mandalena, maja89waw lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 16 listopada 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś lepsza pogoda niż piszecie, było chłodno, ale nie jakoś strasznie, wiatr mały.
    Byliśmy na spacerze :) nawet ostatnio klika razy Mały zasnął jak byliśmy na polu, co mu się dawniej nie zdarzało wcale. Szkoda że śpi mi maksymalnie 30 minut. Właśnie ostatnio znów nie chce spać dłużej, niż te magiczne pół godziny. Najśmieszniejsze jest to że zasypia tak strasznie twardo, ja się cieszę że może tym razem pośpi, mija 30 min a Dawid otwiera oczy ;)
    Już jak zacznie się grudzień to z górki do świąt. Myślę że choinka a zwłaszcza światełka na niej będą atrakcją numer jeden dla naszych maluchów. Ja się tylko zastanawiam gdzie dam tą choinkę, bo w dużym pokoju każdy wolny kąt zajęty przez rzeczy Małego, a to wózek, kojec, mata itp. :) trzeba będzie coś wykombinować :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2014, 16:32

    mikulka, Plumb80, Camilia, Mandalena lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 16 listopada 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, te kawke to na pewno w gemini możesz kupić:)

    Am, zgadzam się, lampki będą nr jeden dla Naszych pociech, mega atrakcja.
    Swoją drogą choinka jeszcze w tym roku bedzie ,, bezpieczna"ale za rok...;)

    U nas tez szaro,ponuro, zimno i deszczowooo :((((

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2014, 17:09

    mikulka, Iwo, Plumb80, Mandalena, maja89waw lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 listopada 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ponuro, deszczowo, mroźno wręcz. W nasze chrzciny było tak słonecznie, ciepluteńko. Dziewczyny, jak będziecie miały chwilę, to napiszcie jak tam Wasze aniołki :)

    Dzień mija wyjątkowo szybko, jak na niedzielę - mikulka - też nienawidzę niedziel już od podstawówki, chociaż swoją drogą teraz dla mnie dzień jak co dzień, z tym że M. jest z nami i jemy obiad u teściów.

    Mam nadzieję, że na wyborach byłyście? :)

    Święta, właśnie, uwielbiam święta <3 ta magia...eh!
    w tamtym roku nic się nie najadłam, bo miałam mega mdłości, a w tym roku znowu prawie nic nie jem, z uwagi na alergie małej, ale chyba na ten dzień będzie dyspensa :) Choinka na pewno przykuje wzrok naszych pociech. Ale kiedy ja znajdę czas na sprzątanie, przygotowania, pójście na spokojnie do kościoła? eh... o prezentach już też czas pomyśleć, bo i tak tysiąc wydatków na grudzień...

    Kończę, bo nasza marudka dzisiaj daje nam w kość :P zaraz kąpanki i spanki.

    mikulka, Plumb80, Camilia, Mandalena, maja89waw lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 520 521 522 523 524 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ