X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 16 listopada 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Kawy żadnej nie piję po tym, jak kiedyś wypiłam i Wiktoria nie chciała zasnąć - być może to zbieg okoliczności, ale na razie sobie odpuszczam.

    Jabłka obrałam, pokroiłam, włożyłam do garna, wlałam troszeczkę przegotowanej wody, aby się nie przypaliły, co chwilę mieszałam, jak się zagotowały i były juz rozdrobione, zblendowałam, powkładałam do prędzej wyparzonych słoiczków, zakręciłam i zagotowałam w garnku około 5-7 minut, aby słoiki isę dobrze zamkneły - całość około 30-40 minut trwała :)


    Z tą kawą to mam tak samo. Nie piję żadnej bo Szymek nie mógł po niej spać. Sprawdzałam to kilka razy i niestety to na 100% od kawy.

    Co do jabłek w słoiczkach to nie dawałyście żadnego cukru?Wydaje mi się, że bez cukru to się popsuje- ja zamroziłam uprażone.

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 listopada 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeny, nie wpadłam, na to że bez cukru może się popsuć...Kurczę, dwa-trzy miesiące to chyba wytrzyma? Bo zamierzamy zjeśc to do końca stycznia, ewentualnie lutego :P Ale przecież gerberki tez cukru nie mają i tak długo trzymają...ja nie dawałam cukru celowo, aby czuła prawdziwy smak, z resztą miałam mega słodkie te jabłka.

    Mandalena, maja89waw lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak,święta będą magiczne. I fajnie,że nasze dzieciaczki będą już nie takie malutkie,bo będą reagować na choinkę,lampki,bujające się ozdoby na choince :) A za rok trzeba będzie załatwić choinki podwieszane pod sufitem,by były bezpieczne haha :D

    Pozdrawiamy :)

    Karola:), Mandalena, mikulka, Paula_29, maja89waw lubią tę wiadomość

  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 16 listopada 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb80 wrote:
    Oj tak,święta będą magiczne. I fajnie,że nasze dzieciaczki będą już nie takie malutkie,bo będą reagować na choinkę,lampki,bujające się ozdoby na choince :) A za rok trzeba będzie załatwić choinki podwieszane pod sufitem,by były bezpieczne haha :D

    Pozdrawiamy :)

    Plumb, my chyba już w tym roku będziemy musieli podwiesic choinkę pod sufitem, bo łóżeczko Julci stoi w miejscu gdzie zawsze była choinka heh ;-)

    Mandalena, Karola:), Plumb80, maja89waw lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 16 listopada 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :-)
    Uff my już po chrzcinach. Było nieźle, Mała trochę płakała na początku mszy a resztę czasu w kościele spała, otworzyła tylko oczy gdy ksiądz polewał jej główkę. Natomiast w restauracji to już niestety więcej płakała bo było jej za głośno (biegające i krzyczące dzieciaczki z rodziny). No ale najważniejsze, że to już za nami i ogólnie wyszło bardzo fajnie. Jutro rano natomiast mamy szczepienie.
    Aaa i muszę Wam napisać, że Juli wychodzi pierwszy ząb- dolna jedynka. Już się lekko przebił przez dziąsło. Rano chyba ja bolał bo strasznie płakała przy cycku, podałam jej paracetamol i dopiero zjadła Bidulka moja kochana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2014, 20:37

    am, Mandalena, mikulka, karusia, Karola:), Plumb80, maja89waw lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 16 listopada 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawa Mama Cafe jest u nas w ROssmanie za 25 zł ( stoi na tym regale dla kobiet w ciąży i matek) w aptekach też są dostępne, z tego co się orientuję

    mikulka, maja89waw lubią tę wiadomość

  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 16 listopada 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandalena wrote:
    Kawa Mama Cafe jest u nas w ROssmanie za 25 zł ( stoi na tym regale dla kobiet w ciąży i matek) w aptekach też są dostępne, z tego co się orientuję
    Dzięki Kochana, jutro pójdę zobaczyć w naszym Rossmanie :-)

    Camilia, dobrze że wszystko poszło ok i mała dała radę ;-) Julcia juz ma pierwszy ząbek? ? Super :-D Ponoć im dzieci szybciej zaczynają dostawać ząbki tym lepiej to przechodzą. Zobaczymy jak yo będzie w naszym przypadku ;-)

    Muszę Was z przykrością zawiadomić, że nasza Julą dzisiaj pożegnała się ze swoją ukochaną karuzelą. Kurcze, zepsuł się ten mechanizm, M próbował naprawić, ale niestety nie dał rady eh... Biedna Julcia teraz patrzy w sufit i nie wie o co chodzi, musimy jej koniecznie kupić i to chyba taką samą!

    karusia, maja89waw, Camilia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 16 listopada 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po! Bylo cudownie! W kosciele spala 15 min pozniej otwarte oczka, a pozniej na rekach! Wszystko ja interesowało, szczegolnie ksiadz, ani razu nie zaplakala, nawet ksiadz na mszy nas pochwalil, ze taka grzeczna :)
    W restauracji to samo, spala, troche ja nosilismy, troche w wozku...ogolnie mega grzeczna! :)
    Wszyscy pytali co za grzeczne dziecko, a ja wiem swoje, mala potrafi pkazac swoje humorki, ale widac przy gosciach zachowała fason :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2014, 21:52

    mikulka, Karola:), Plumb80, am, maja89waw lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 listopada 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super dziewczyny, że wszystko wypadło dobrze :)

    Gratulacje dla Juli na pierwszy ząbek, jak go wylukałaś? Sukienka Ci się należy Camilia, słyszałam jakieś tam przesądy odnośnie tych pierwszych ząbków, tylko nie wiem o co dokładnie chodzi :P

    lolka83, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 16 listopada 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko niestety cycki jak skaly, z prawego ściągnęłam 150 ml! z lewego 30 :P do wylania :(

    teraz znow sciagam prawy bo sie napelnia...moze w nocy beda juz mogla nakarmic ja z cycka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2014, 22:22

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 listopada 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    tylko niestety cycki jak skaly, z prawego ściągnęłam 150 ml! z lewego 30 :P do wylania :(

    teraz znow sciagam prawy bo sie napelnia...moze w nocy beda juz mogla nakarmic ja z cycka?


    A dlaczego do wylania? Piłaś coś :) ?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 16 listopada 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    A dlaczego do wylania? Piłaś coś :) ?


    jadlam duzo roznosci a wina to niecale dwa kieliszki...sciagam druga butle znow 100ml, wiec najwyzej w nocy juz dam swoje cycki... :P

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 16 listopada 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie, że daj już w nocy :) Lecę spać :)

    A jak prezenty? U nas w większości kaska, która juz się mnoży u Wiktorii na koncie :] córcia bogatsza od mamy na chwilę obecną :P

    Dobranoc :*

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 17 listopada 2014, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale pusto tutaj :) witam Was w ponury poniedziałek...listopad jest napprawdę dołujący...
    U nas od paru dni pobudka na karmienie jest jedna w okolicach 3ciej, dzisiaj Wiki obudziła się 3.30 i po zjedzeniu i odłożeniu nie chciała spać. Ale postanowiłam, że nie wstanę, nie będę podawać smoka ani brać do łóżka. Tym oto sposobem pół godziny bawiła się , szalała, gadała, a później zasnęła. Także mały sukces :] Obudziła się o 7, teraz się bawi w łóżeczku, ale liczę, że jeszcze zaśniemy. Taki dzień, że najchętniej cały bym spędziła w łóżku...

    Plumb80, Camilia, am lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 17 listopada 2014, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Karola gratuluje sukcesu;)u nas tak samo co do godziny pobudki ale poxniej nie ma szans na spanie...w lozeczku gada,bawi sie a jak nie podejdziemy to zaczyna wyć;)i tym sposobem laduje u nas w łóżku.

    Dziewczyny super,że Księżniczki byly spokojne w Kościele a jak nocka po takich wrażeniach?..

    Karola:), maja89waw, Camilia, Iwo lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny :)
    U nas kolejny ponury dzień, szaro i mokro. Pomiędzy deszczem wychodzimy na spacer, ale nie na długo, bo zimno.
    Victor zjada pięknie kaszkę od 3 dni. Pierwsze dwa dni było 60 ml, a wczoraj już 90 ml. I jak pięknie otwiera buźkę do łyżeczki. Jest tak zadowolony, że aż mruczy podczas jedzenia :)

    Karola:), Camilia, Iwo lubią tę wiadomość

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 17 listopada 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pada, pogoda pod psem, nigdzie nie wychodzę...
    mała zasnela wczoraj po 22, ale po godiznie sie obudzila z placzem, musialam znow usypiac i ostatecznie 23.40 zasnela..pozniej pobudka juz jak co dzien po 3.15.
    Wtedy wzielam mala do nas do lozka do piersi, budzila sie jeszcze ok 8 i o 10.
    Wtedy pobawila sie w lozeczku i znow do cycka :P Teraz ostatecznie wstałyśmy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2014, 12:42

    Karola:), misia_k1, Camilia, am lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 17 listopada 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co Wy wszytskie śpicie :P ? Wiki zasnęła o 8.45 i spałą do 12.10!!! Dawno w dzień nie miałą takiej drzemki. Spacer chyba sobie odpuszczamy dzisiaj, bo po pierwsze mi się nie chce za bardzo, a po drugie taka pogoda ;/

    maja89waw lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 17 listopada 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, słoiki z jabluszkami robię, wiec nie śpię;)ale Lolk zazdroszczę, że Wiki tak ladnie i dluugo sypia.
    rozumiem,ze juz od 3 z Wami w łóżku tak?.

    My w taką pogode, też w domku siedzimy, nie chce mi sie wychodzić....może jutro:)

    maja89waw, Karola:) lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 17 listopada 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb80 wrote:
    Dzień dobry dziewczyny :)
    U nas kolejny ponury dzień, szaro i mokro. Pomiędzy deszczem wychodzimy na spacer, ale nie na długo, bo zimno.
    Victor zjada pięknie kaszkę od 3 dni. Pierwsze dwa dni było 60 ml, a wczoraj już 90 ml. I jak pięknie otwiera buźkę do łyżeczki. Jest tak zadowolony, że aż mruczy podczas jedzenia :)


    Plumb, a jaką kaszkę podajesz?Szczerze mówiąc to nie wiedziałam, że można od razu aż tyle tej kaszki podać..

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
‹‹ 521 522 523 524 525 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ